برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

مشاهده : 14261 , پاسخ ها : 12
موضوع: مشکل در ترک کردن ویدیو

hadinoor آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    41433

مشکل در ترک کردن ویدیو

سلام ضمن خسته نباشید خدمت استاد اقای هادی پور و تمامی اعضای انجمن ویدیو افکت
    بنده یک ویدیو 1 دقیقه ای رو روی حالت ترک زدم اول که انالیز میکنه ولی بعدش که کادر زیر رو مینویسه عادی هست ولی یک ساعت هم وایستادم این کادر نرفت
    نام: Capture.JPG نمایش: 181 اندازه: 24.6 کیلو بایت

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    از تصویری که قرار دادید به نظر میاد که ویدیو بیش از حد مات هست، یا لرزش داره که این فریم به این شکل به نظر میاد.

به هر حال، مشکل دیگری که در تصویر هست اینه که اکثر کادر رو سطحِ میز در بر گرفته که کاملاً سیغلی و بدون علامت یا دیتایی هست که بشه ازش اطلاعاتِ حرکتی استخراج کرد.

پیشنهاد میکنم ابتدا از تنظیماتِ پلاگین/افکتِ 3D Camera Tracker گزینه Detailed Analysis را زیر مجموعه Advanced فعال کنید، اگر مشکل حل نشد یک بار دیگر ویدیو را با دقت بالاتر/کیفیت بیشتر/فوکوس بهتر و یا قرار دادن چند تکه کاغذ/علامت روی میز ضبط کنید.

*ویرایش: اگر در ویدیو از زوم استفاده شده (در طول ویدیو میزان زوم تغییر میکنه) حتماً گزینه Shot Type را از Fixed Angle به Variable Zoom تغییر بدید.
    ویرایش توسط pejii : 10-26-18 در ساعت 02:31

hadinoor آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    41433
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    از تصویری که قرار دادید به نظر میاد که ویدیو بیش از حد مات هست، یا لرزش داره که این فریم به این شکل به نظر میاد.

به هر حال، مشکل دیگری که در تصویر هست اینه که اکثر کادر رو سطحِ میز در بر گرفته که کاملاً سیغلی و بدون علامت یا دیتایی هست که بشه ازش اطلاعاتِ حرکتی استخراج کرد.

پیشنهاد میکنم ابتدا از تنظیماتِ پلاگین/افکتِ 3D Camera Tracker گزینه Detailed Analysis را زیر مجموعه Advanced فعال کنید، اگر مشکل حل نشد یک بار دیگر ویدیو را با دقت بالاتر/کیفیت بیشتر/فوکوس بهتر و یا قرار دادن چند تکه کاغذ/علامت روی میز ضبط کنید.

*ویرایش: اگر در ویدیو از زوم استفاده شده (در طول ویدیو میزان زوم تغییر میکنه) حتماً گزینه Shot Type را از Fixed Angle به Variable Zoom تغییر بدید.
    سلام البته بگم که فقط یک 5 ثانیه اول مات هست بعدش باکیفیت تر میشه ایا این 5 ثانیه اول هم مشکل ایجاد میکنه؟
    اون روش تکه کاغذ که گذاشتن چجوری حذفش کنم؟
    منظوتون درباره این متن چی بود(به هر حال، مشکل دیگری که در تصویر هست اینه که اکثر کادر رو سطحِ میز در بر گرفته که کاملاً سیغلی و بدون علامت یا دیتایی هست که بشه ازش اطلاعاتِ حرکتی استخراج کرد.)
    یعنی باید کار دیگه ای انجام بدم؟

راهتون رو هم انجام دادم ولی درست نشد به جاش خطای زیر امد

نام: Capture.JPG نمایش: 169 اندازه: 53.8 کیلو بایت
    ویرایش توسط hadinoor : 10-26-18 در ساعت 13:07

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    این خطای جدیدی که داده بهتره، الان میشه دقیق گفت که مشکل از عدم وجود اطلاعاتِ کافی برای پیدا کردنِ حرکت دوربین هست.

مشکل هم دقیقاً به خاطر همون میز هست، چون سطح صاف و سیغلی داره، پلاگینِ ترکر نمیتونه اطلاعاتی ازش در بیاره (حرکتش رو نمیفهمه یا کاملاً ثابت به نظرش میاد).

باید با یه روشی (مثلاً همون قرار دادن چند تکه ریزه کاغذ روی میز) به سطح خودتون texture بدید و بعد از حل کردن حرکت دوربین و ترکینگ، بیایید و با روتوش دیجیتالی اون کاغذ ها رو حذف کنید.

hadinoor آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    41433
    این خطای جدیدی که داده بهتره، الان میشه دقیق گفت که مشکل از عدم وجود اطلاعاتِ کافی برای پیدا کردنِ حرکت دوربین هست.

مشکل هم دقیقاً به خاطر همون میز هست، چون سطح صاف و سیغلی داره، پلاگینِ ترکر نمیتونه اطلاعاتی ازش در بیاره (حرکتش رو نمیفهمه یا کاملاً ثابت به نظرش میاد).

باید با یه روشی (مثلاً همون قرار دادن چند تکه ریزه کاغذ روی میز) به سطح خودتون texture بدید و بعد از حل کردن حرکت دوربین و ترکینگ، بیایید و با روتوش دیجیتالی اون کاغذ ها رو حذف کنید.
    اگه ویدیو اموزشی دارین ممنون میشم بگین الان یعنی خطا به خاطر صاف بودن سطح هست؟روی ناصاف امتحان کردم یعنی از دکمه های کیبورد بازهم خطا میداد اون خطای کوچیکه

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    سلام به چیز دیگه هم دقت کنید اگه دوربین داره از سه جایی فیلم برداری میکنی یهو میره یه طرف دیگه ترکر ارور میده برای حل این مشکل باید فیلم رو به دو قسمت تقسیم کنید
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadinoor نمایش پست ها
    اگه ویدیو اموزشی دارین ممنون میشم بگین الان یعنی خطا به خاطر صاف بودن سطح هست؟روی ناصاف امتحان کردم یعنی از دکمه های کیبورد بازهم خطا میداد اون خطای کوچیکه
    فوتیج هاتون رو (هم کی بورد و هم همین میز) جایی آپلود کنید لینک بدید تست کنم، کی بورد دیگه نباید ارور بده مگه اینکه جایی دارید اشتباه میکنید یا باگی توی نرم افزارتون هست.

hadinoor آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    41433
    فوتیج هاتون رو (هم کی بورد و هم همین میز) جایی آپلود کنید لینک بدید تست کنم، کی بورد دیگه نباید ارور بده مگه اینکه جایی دارید اشتباه میکنید یا باگی توی نرم افزارتون هست.
    بفرمایید
    http://s8.picofile.com/file/8340959492/miz.rar.html

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadinoor نمایش پست ها
    من تونستم جفت کلیپ ها رو ترک کنم، اون کی بورده که مثل آب خوردن ترک شد، میز خیلی طول کشید تا مرحله دوم رو رد کنه ولی اونهم فقط با تنظیم نوع zoom کامل ترک شد و نتیجه قابل قبولی داد:

ویدیوی انجام 3D Camera Tracking روی فوتیج ها

* اگر فوتیج کی بورد رو بعد از تنظیم حالت zoom بازهم نتونید ترک کنید، واقعاً باید به نسخه نرم افزار و پلاگین اتان شک کنید، توی اون ویدیو من از After Effect 2014 و پلاگین داخلی ای که همراهش نصب شده بود اسفتاده کردم.

پروژه ترک شده ای که من در بالا انجام دادم را هم میتوانید از اینجا دانلود کنید و فوتیج های خود را در آن جایگزاری کرده و استفاده کنید.
    ویرایش توسط pejii : 10-27-18 در ساعت 00:21

hadinoor آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    41433
    من تونستم جفت کلیپ ها رو ترک کنم، اون کی بورده که مثل آب خوردن ترک شد، میز خیلی طول کشید تا مرحله دوم رو رد کنه ولی اونهم فقط با تنظیم نوع zoom کامل ترک شد و نتیجه قابل قبولی داد:

ویدیوی انجام 3D Camera Tracking روی فوتیج ها

* اگر فوتیج کی بورد رو بعد از تنظیم حالت zoom بازهم نتونید ترک کنید، واقعاً باید به نسخه نرم افزار و پلاگین اتان شک کنید، توی اون ویدیو من از After Effect 2014 و پلاگین داخلی ای که همراهش نصب شده بود اسفتاده کردم.

پروژه ترک شده ای که من در بالا انجام دادم را هم میتوانید از اینجا دانلود کنید و فوتیج های خود را در آن جایگزاری کرده و استفاده کنید.
    ممنون الان پس مشکل افتر افکتم هست افتراافکتم 2018 ورژن 15.1.1

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین