برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1181 , پاسخ ها : 3
موضوع: مشکل در وارد کردن درخت سه بعدی به افتر افکت

مشکل در وارد کردن درخت سه بعدی به افتر افکت

سلام چجوری میتونم یه مل سه بعدی رو به افتر افکت وارد کنم که بعد از تراکر گرفتم تصویر در افتر افکت با حرکت تصویر مدل سه بعدی منم تغرییر بکنه.ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    سلام.

برای وارد کردن شیء سه بعدی میتونید از پلاگین Element 3D و یا Cineware (cinema 4D) استفاده کنید.

البته برای اینکه شیء در فیلم به درستی حرکت کنه و بخشی از صحنه به نظر بیاد باید کارهای دیگری نیز انجام بدید:

1- ویدیو رو باید توسط یک نرم افزار یا پلاگین که بتونه دوربین رو در صحنه پیدا کنه/ترک کنه پردازش کنید. برای مثال پلاگین 3D Camera Tracker که در خود افترافکت وجود داره یا نرم افزار Mocha Pro و یا نرم افزار Cinema 4D و یا ......

2- بعد باید توسط نرم افزار/پلاگین استفاده شده یک دوربین سه بعدی در کامپوزیشن ایجاد کنید که معرفِ دوربینِ فیلم برداری استفاده شده در ویدیوی شما باشه. بسته به پلاگین/نرم افزاری که استفاده کردید این کار متفاوت خواهد بود، آموزش های پلاگین/نرم افزار استفاده شده را بررسی کنید.

3- بعد باید مختصاتِ محلی که میخواهید شیء سه بعدی را در آن قرار دهید به صورتِ یک نقطه سه بعدی در ویدیوی خودتون پیدا کنید، این کار هم باز بسته به نرم افزار و یا پلاگینی که استفاده کردید متفاوت هست و باید آموزش های استفاده از آن را بررسی کنید.

4- position شیء سه بعدی را با position محلی که میخواهید در ویدیو داشته باشد یکی کرده، حال باید شیء شما به درستی در صحنه حرکت کند.

ممنونم از راهنماییتون.فقط نمونه ای داخل این سایت هست که من نگاه کنم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_h_g@yahoo.com نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون.فقط نمونه ای داخل این سایت هست که من نگاه کنم
    برای نمونه اجرا باید یکم توی بخشِ تماشاخانه بچرخید، ولی این رو خودم با موکا و افترافکت و element 3D خیلی وقت پیش ساخته بودم:
    میدان نوشابه

اینکه چه آموزشی رو ببینید بستگی به این داره که چه نرم افزاری رو در انتها انتخاب کنید.
    البته انتخاب نرم افزار و روش کار هم بستگی به خودتون داره و هم بستگی به نوع فوتیج و روش فیلم برداری.
    ترکرهای سطحی برای بعضی کارها بهتر هستند (mocha) ترکرهای نقطه ای برای بعضی دیگه (boujou-3d camera tracker- pftracker) و در بعضی موارد هم شاید نیاز به استفاده از ترکیبی از روش های متفاوت و تکنیک های پیچیده باشه.

پیشنهاد میکنم برای شروع این آموزش رو ببینید: 69 - ترکینگ سه بعدی 3D Camera Tracker و ترکیب شیء سه بعدی با Element 3D.

بعد هم کمی در مورد نرم افزارهای ترکینگ دیگر تحقیق کنید:
    آموزش های نرم افزار PF Tracker در وبسایت
    آموزش های نرم افزار Mocha Pro در وبسایت
    آموزش های نرم افزار boujou در وبسایت

جهت پیدا کردن آموزش های کاربران و مباحثِ مرتبط با هر نرم افزار/مشکل مرتبط با هر نرم افزار میتونید از گزینه جست و جو توسط گوگل که در بالا و سمتِ چپِ فروم قرار دارد استفاده کنید.