برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

انتقال اطلاعات ترکینگ نقطه ای از موکا به پریمیر

دوستان من یه آموزش تو سایت دیدم که اطلاعات ترکینگ از موکا به افتر انتقال پیدا کرد و روی عکس درخت اعمال شد تا حرکاتش با دوربین هماهنگ باشه.

http://www.video-effects.ir/68-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-mocha-pro-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d9%81%da%a9%d8%aa/

حالا من میخوام همچین اتفاقی تو محیط پریمیر اتفاق بیفته یعنی مثلا یه عکس رو با یه شی خاص تو ویدئو لینک کنم که حرکاتش هماهنگ با اون باشه. اطلاعات ترکینگ هم از موکا وارد پریمیر کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز
    وارد پنجره افکت کنترل بشید و بعد روی لایه Opacity کلیک کنید و بعد روی همین لایه اطلاعات ترکینگ ماسک خود را Paste کنید

لازم است که اطلاعات را مثل عکس زیر از موکا کپی کنید .

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ?????
    ???????
    ?? ?? ??? ?? ?????? ?? ?? ???
    ??
    ????...

ممنون بابت پاسخ اما این کار رو قبلا انجام دادم ولی هدف من این نیست. با این کار اوپسیتی (نمایش) اون عکس لینک میشه به اطلاعات ترکینگ نه حرکت اون عکس.

من میخوام که حرکتش لینک بشه. مثلا یه عکس درخت دارم میخوام حرکتش لینک بشه به یه نقطه مشخص تو محیط.

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vivabarca نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ اما این کار رو قبلا انجام دادم ولی هدف من این نیست. با این کار اوپسیتی (نمایش) اون عکس لینک میشه به اطلاعات ترکینگ نه حرکت اون عکس.
    من میخوام که حرکتش لینک بشه. مثلا یه عکس درخت دارم میخوام حرکتش لینک بشه به یه نقطه مشخص تو محیط.
    تنها راه همینه ولی شما باید به این نکته دقت کنید
    ویدیو که در افتر افکت وارد میکنید اگه 30 فریم هست باید در Mocha هم 30 فریم باشه
    بعد وقتی در Mocha مختصات رو کپی میکنید بعد افتر افکت بیاین دقیق فریم اول و بعد مختصات رو Paste کنید
    چون اگه مثلا ثانیه 2 کپی کنید شاید زمان جابجا بشه
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    یه نکته رو اضافه کنم، این کاری که شما میخواهید انجام بدید (Matchmoving) رو مستقیماً توی خود Premiere Pro نمیتونید انجام بدید.
    Premiere Pro تنها میتونه اطلاعات shape رو بگیره که برای یک ماسک برای مثال استفاده میشه.

پروسه حرکت دادن متن/اشیاء/.... در صحنه با حرکت اشیاء دیگه/نقاط اتصال/دوربین/.... رو باید در After Effects انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    تنها راه همینه ولی شما باید به این نکته دقت کنید
    ویدیو که در افتر افکت وارد میکنید اگه 30 فریم هست باید در Mocha هم 30 فریم باشه
    بعد وقتی در Mocha مختصات رو کپی میکنید بعد افتر افکت بیاین دقیق فریم اول و بعد مختصات رو Paste کنید
    چون اگه مثلا ثانیه 2 کپی کنید شاید زمان جابجا بشه
    من هدفم اعمال مختصات تو محیط پریمیر هست نه افترافکت.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    یه نکته رو اضافه کنم، این کاری که شما میخواهید انجام بدید (Matchmoving) رو مستقیماً توی خود Premiere Pro نمیتونید انجام بدید.
    Premiere Pro تنها میتونه اطلاعات shape رو بگیره که برای یک ماسک برای مثال استفاده میشه.

پروسه حرکت دادن متن/اشیاء/.... در صحنه با حرکت اشیاء دیگه/نقاط اتصال/دوربین/.... رو باید در After Effects انجام بدید.
    اگر واقعا راهی نیست تو محیط پریمیر، آیا راهی هست تو افتر اعمال کنم و اون کلیپ که ترکینگ شده رو به پریمیر منتقل کنم (بدون خروجی گرفتن و تغییر کیفیت)؟ چون کل پروژه تو پریمیر هست و خروجی نهایی هم باید با پلاگین پریمیر انجام بشه.

.............
    در ضمن تو همون محیط پریمیر، مجموعه پلاگین های Boris یه مورد هست BCC Match Move .

با این نمیشه تو خود پریمیر ترکینگ رو انجام داد ؟ چون تو خروجی اطلاعات ترکر موکا یه گزینه هست که واسه BCC میشه خروجی گرفت.
    ویرایش توسط vivabarca : 11-02-16 در ساعت 00:21

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اگه نسخه های هم سری Premiere و After effect رو داشته باشید، میتونید Dynamic Link بزنید به افتر افکت.

برای این کار، کلیپ و یا Sequnce مورد نظر را توی تایم لاین Premiere انتخاب کنید، سپس از منوی File زیر منوی Adobe Dynamic Link گزینه Replace with After Effect Composition رو انتخاب کنید.

افترافکت باز خواهد شد و از شما پرسیده میشه که پروژه جدید رو با نامی ذخیره کنید، بهتره محل ذخیره پروژه هم کنار باقی asset های پروژه باشه که اشتباهی اون رو حذف و یا گم نکنید.

حالا میتونید توی محیط افترافکت تمامی افکت ها رو اعمال کنید و پس از گرفتن نتیجه نهایی، فایل رو Save کنید.
    تمام تغییرات اتوماتیک به Premiere منتقل میشه و میتونید رندر رو در اونجا بگیرید.

----

راه بعدی اینه که از Sequence و یا کلیپ مورد نظر یه رندر بگیرید در فرمتی که کمترین میزان افت کیفیت و یا اصلاً افت کیفی نداشته باشه، مثلاً Quicktime و یا AVI بدون فشرده سازی.

سپس این ویدیو رو به افترافکت ببرید و افکت های مورد نظر رو روش اعمال کنید، نتیجه نهایی رو در یک فایل دیگه با فرمتی که افت کیفی نداشته باشه ذخیره کنید و به پروژه Premiere خودتون برگردونید.

---

در مورد BCC برای پریمیر، خود BCC و یا هیچ پلاگ این دیگه ای که نمیتونه توی Premiere عملیات Tracking رو انجام بده، ولی اینکه آیا میشه اطلاعات Mocha رو به BCC در Premiere آورد و Match Moving باهاش انجام داد رو تست نکردم به شخصه چون محدودیت های محیط Premiere رو اصلاً برای افکت ها دوست ندارم و همیشه ترجیح دادم افکت ها رو در افترافکت پیاده سازی کنم، خروجیشون رو بیارم در Premiere برای استفاده.

اگه از دوستان کسی تجربه کار با BCC Match Move رو داره، راهنمایی کنه.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

کلمات کلیدی این موضوع