برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مشاهده : 1849 , پاسخ ها : 8
موضوع: درخواست آموزش حرکت ذرات پارتیکل( قسمت دوم )

amirmohammad آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4370

درخواست آموزش حرکت ذرات پارتیکل( قسمت دوم )

با سلام خدمت عزیزان
    دوستان گرامی .....می خواستم از عزیزانی که با پلاگین پارتیکولار کار کردن و اطلاع دارن بپرسم....به چه صورت میشه میشه فرضا ذراتی که از پیش مشخصه...فرضا یکسری ذرات رو ما خودمون texture دادیم...که مثلا بجای ذرات..برگ باشن.....حالا می خواهیم حرکتی بزنیم ..انگار این برگها روی زمین بودن...بعد یکهو باد میاد اینها بلند می شن و به سمت بالا پرتاب می شن!!!....البته نکته دیگر اینکه وقتی به سمت بالا پرتاب می شن حرکات ذرات خیلی اهسته در حد اسلو موشن بشن
    برای اینکه بهتر در ذهن دوستان این حرکت تداعی بشه ...فرض بگیرید یکسری برگ پائیزی روی زمین ریخته...یکهو با باد از روی زمین بلند میشن و وقتی به هوا بلند شدن خیلی اروم بشه حرکاتشون در حد اسلو موشن (مثال رو کیف کردی!!!)
    پیشاپش ممنون از راهنمای دوستان

Elka Eydipor آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4564
    شرمنده ام میدونم این اسپمی بیش نیست و هیچ ارزشی ندارد!! ولی بازم پارتیکولار ای خدا!!!

اینقد این پلاگین داستان داره ...
    ولی ناگفته نماند که دارم یه کارهایی روی این پارتیکولار انجام میدم ولی

حس میکنم بعضی قسمتها برای بعضی حرکتهایی که میخوایم بدیم محدوده!! قضیه اسلوموشن شدن برگها یه

خورده بغرنج میکنه قضیه رو!؟
    میگم نصفه شبه امان از این جونا چه وقت سوال پرسیدنه!!ای داد بیداد..
    ????? ?? ????? ?? ??? ???? ?? ???? ???????
    ?? ??? ????? ??????!
    ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?? ??? ?????? ?? ???

?????? ?? ??????? ??? ????? ????!????? ?? ?? ??? ??? ....
    ??? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?? ??? ??...

Member Website

شماره کاربری
    4370
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elka Eydipor نمایش پست ها
    شرمنده ام میدونم این اسپمی بیش نیست و هیچ ارزشی ندارد!! ولی بازم پارتیکولار ای خدا!!!

اینقد این پلاگین داستان داره ...
    ولی ناگفته نماند که دارم یه کارهایی روی این پارتیکولار انجام میدم ولی

حس میکنم بعضی قسمتها برای بعضی حرکتهایی که میخوایم بدیم محدوده!! قضیه اسلوموشن شدن برگها یه

خورده بغرنج میکنه قضیه رو!؟
    میگم نصفه شبه امان از این جونا چه وقت سوال پرسیدنه!!ای داد بیداد..

نمی دونم نصفه شبها بد جور ذهنم میره سراغ شگفتهای کشف نشده افتر..بخصوص این وامونده پلاگین پارتیکولار......:125:
    درضمن خانم عیدی پور اگر یکدفعه دیگه اسپم کنید.......................................... .........با این دفعه میشه دو دفعه..

من مطمئن هستم عزیزانی هستند که بتونن و بدونن جریان این حرکت چیه!!!
    دوستان به امید خدا منتظریم

amin heydari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    10955
    دوست عزیز من به عنوان یکی از کاربرای انجمن که خیلی با پارتیکولار کار کردم بهت توصیه میکنم با توجه :

به آموزش های استاد هادی پور و سخنان دوستان در مورد این پلاگین رو برید دنبال کنید تا محیط کاریش دستتون بیاد اونوقت میتونید

با این پلاگین به راحتی هر کاری انجام بدید. (همانا بعد از هر سختی آسانی هم هست)

همیشه قبل از تایپک زدن یه سرچی انجام بدید ببینید اون چیزی ک دنبالش هستید گیرتون میاد یا نه بعد برید تایپک بزنید و البته با عنوان درست

مثلا این اسم

خب باید برید توی همون تایپکی که آموزش قسمت اولش رو دادن این درخواست رو بدید

یا علی ع (موفق باشید)

Member Website

شماره کاربری
    4370
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin heydari نمایش پست ها
    دوست عزیز من به عنوان یکی از کاربرای انجمن که خیلی با پارتیکولار کار کردم بهت توصیه میکنم با توجه :

به آموزش های استاد هادی پور و سخنان دوستان در مورد این پلاگین رو برید دنبال کنید تا محیط کاریش دستتون بیاد اونوقت میتونید

با این پلاگین به راحتی هر کاری انجام بدید. (همانا بعد از هر سختی آسانی هم هست)

همیشه قبل از تایپک زدن یه سرچی انجام بدید ببینید اون چیزی ک دنبالش هستید گیرتون میاد یا نه بعد برید تایپک بزنید و البته با عنوان درست

مثلا این اسم

خب باید برید توی همون تایپکی که آموزش قسمت اولش رو دادن این درخواست رو بدید

یا علی ع (موفق باشید)
    با سلام
    دوست عزیز ممنون بابت توصیه هائی که داشتی
    ولی عزیزانی که قدیمی هستند می دونند من قبل از زدن تاپیک حتما سرچ میکنم....متاسفانه چیزی پیدا نشد..حالا شما میگی اموزش اینچنینی داریم...بسم الله ..لینک بدید..شاید سرچ ما خب کار نکرده
    2: درخصوص اینکه شما مجددا توصیه کردید اسم مناسب انتخاب کنم....من اگر می خواستم اسم مناسب برای این درخواستم انتخاب کنم...باید یک دو خط اسم می گذاشتم روی تاپیکم...
    3: من خیلی وقته دارم با پارتیکولار کار میکنم....روز اولم نیست.....برای همین هم است که دنبال این اموزش سخت هستم...اگر تازه کار بودم به جای این اموزش می پرسیدم ببخشید اصلا کار این پلاگین چیه!!!!
    4:اگر بخوام در همون تاپیک دوباره درخواست بدم...یک شخص دیگه ممکنه دنبال این اموزش باشه..میاد می بینه اون تاپیک در صفحات 1 و 2 نتیجه گرفته دیگه احتمالش خیلی خیلی کمه صفحه فرضا 8 صفحه اخر ببینه من دوباره درخواستی داشتم و دوباره اموزشی داده شده یا نه....
    5: قبل از شما خانم عیدی پور عزیز که مدیر هستند..قطعا اگر اسم تاپیک یا بعضی از مواردی که شما گفتید لازم به ذکر بود...ایشان مطمئنا در پستشون می نوشتن.....پس نیاز نبوده
    موفق باشید

خب دوستان عزیز ..بخصوص اقا شاهین که همیشه در اینجور درخواستها پیشقدم بودن...بسم الله.....
    مطمئنم این اموزش هم مثل اموزشهای قبلی مشتاق زیاد داره

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    دوستان عزیز لطفا در مورد موضع صحبت کنید نه چیز دیگه اینجا چت روم نیست

ببینید شما میتونید با پارتیکل افتر افکت این کارو رو کنید ولی اصلا خوب در نمیاد
    چیزی که شما میگید رو باید با کمک محیط Xpresso و Thinking Particles انجام بدید.
    بزار ببینم اگه شد آموزششو میزارم
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

Member Website

شماره کاربری
    4370
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    دوستان عزیز لطفا در مورد موضع صحبت کنید نه چیز دیگه اینجا چت روم نیست

ببینید شما میتونید با پارتیکل افتر افکت این کارو رو کنید ولی اصلا خوب در نمیاد
    چیزی که شما میگید رو باید با کمک محیط Xpresso و Thinking Particles انجام بدید.
    بزار ببینم اگه شد آموزششو میزارم
    حسین جان اگر زحمتش رو بکشی که خیلی ممنون میشم....با این تفاسیر هیچ راهی نداره تو خود افتر بشه تمیز درش اورد؟

سلام
    یه راهنمایی کوچیک میکنم و روش کار رو میگم و نسبت ب اون خودتون یکمی تلاش بکنید و مطمئن باشید عملی میشه

1_ برگ چون روی زمین ریخته پس قاعدتا حرکنی نداره و باید یکجا ثابت باشه ( برای این کار که پارتیکول ثابت باشه باید از پلاگین 3 دی کمرا ترکر استفاده کنی و بعد از آنالیز ( کرییت کمرا ) رو بزنی که دوربین در صحنه رو درست کنه ... ) خب با این کار ذرات توی پوزیشن های ترک شده میمونن
    برای اینکه این ذرات سر جاشون بی حرکت باشن باید ولوسیتی ( من بهش میگم بازیگوشی ) رو صفر کنید ..

ب قسمت امایتر ( پارتیکولار ) برید و روی پارتیکول رو روی باکس قرار بدید و با استفاده از الگوی مختصات ایکس و وای و زد اون رو روی زمین قرار بدید ...
    البته توی تمام قسمت هایی که دستکاری میکنید حتما اول دکمه کی فریم رو بزنید چون بعدا کی فریم ها لازم میشن واسه ایجاد باد و بلند شدن برگ ها ...

خب الان برگ ها روی زمین و سر جای خودشون هستند...
    میرسیم به قسمتی که باد میاد و باعث میشه برگ ها تکون بخورن
    جهت باد رو در نظر میگیریم // ( بالطبع یا چپه یا راست یا بالا ) اما بخاطر اینکه واقعی تر باشه باید محور زد رو هم دستکاری کرد چون بالاخره باید نا منظم باشه
    برای این کار هم کافیه به قسمت فیزیکس و اییر برید و اونجا نسبت به جهاتی که میخواید باد رو تنظیم کنید
    البته کی فریم فراموش نشه چون باید از نقطه ایی که باد شروع به وزش میکنه کی فریم بزنید که قبل از اون تکونی نخورن ..
    بعد از ایجاد باد به قسمت ولوسیتی برگشته و از جایی که باد رو شروع کردید کی فریم بدید و ولوسیتی هم بدیید چون باید برگها یه حرکنی بکنن

حتما حتما هم کلید موشن بلور رو توی افتر و خط تایملاین و توی پلاگین روشن کنید

برای اسلو کردن
    سالیدی که پارتیکولار رو روش اعمال کردید رو وارد پری کامپ کنید ( اینجا ازتون میخواد که افکت ها و پلاگین هایی که روی سالید اجرا کردید وارد پریکامپ بشن یا اینکه بر روی پریکامپ اجرا بشن ) شما تیک دوم ( وسط ) رو بزنید و بذارید سالید با پارتیکولار باهم برن توی پریکامپ )
    حالا پلاگین توییکستور رو روی پریکامپ بکشید و از اونجایی که دوست دارید اسلو کنید

( این آموزش خیلی مختصر بود و دادن تکسچر به پارتیکولار رو نگففتم چون آموزش های تصویریش توی سایت وجود داره )

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid980090 نمایش پست ها
    سلام
    یه راهنمایی کوچیک میکنم و روش کار رو میگم و نسبت ب اون خودتون یکمی تلاش بکنید و مطمئن باشید عملی میشه

1_ برگ چون روی زمین ریخته پس قاعدتا حرکنی نداره و باید یکجا ثابت باشه ( برای این کار که پارتیکول ثابت باشه باید از پلاگین 3 دی کمرا ترکر استفاده کنی و بعد از آنالیز ( کرییت کمرا ) رو بزنی که دوربین در صحنه رو درست کنه ... ) خب با این کار ذرات توی پوزیشن های ترک شده میمونن
    برای اینکه این ذرات سر جاشون بی حرکت باشن باید ولوسیتی ( من بهش میگم بازیگوشی ) رو صفر کنید ..

ب قسمت امایتر ( پارتیکولار ) برید و روی پارتیکول رو روی باکس قرار بدید و با استفاده از الگوی مختصات ایکس و وای و زد اون رو روی زمین قرار بدید ...
    البته توی تمام قسمت هایی که دستکاری میکنید حتما اول دکمه کی فریم رو بزنید چون بعدا کی فریم ها لازم میشن واسه ایجاد باد و بلند شدن برگ ها ...

خب الان برگ ها روی زمین و سر جای خودشون هستند...
    میرسیم به قسمتی که باد میاد و باعث میشه برگ ها تکون بخورن
    جهت باد رو در نظر میگیریم // ( بالطبع یا چپه یا راست یا بالا ) اما بخاطر اینکه واقعی تر باشه باید محور زد رو هم دستکاری کرد چون بالاخره باید نا منظم باشه
    برای این کار هم کافیه به قسمت فیزیکس و اییر برید و اونجا نسبت به جهاتی که میخواید باد رو تنظیم کنید
    البته کی فریم فراموش نشه چون باید از نقطه ایی که باد شروع به وزش میکنه کی فریم بزنید که قبل از اون تکونی نخورن ..
    بعد از ایجاد باد به قسمت ولوسیتی برگشته و از جایی که باد رو شروع کردید کی فریم بدید و ولوسیتی هم بدیید چون باید برگها یه حرکنی بکنن

حتما حتما هم کلید موشن بلور رو توی افتر و خط تایملاین و توی پلاگین روشن کنید

برای اسلو کردن
    سالیدی که پارتیکولار رو روش اعمال کردید رو وارد پری کامپ کنید ( اینجا ازتون میخواد که افکت ها و پلاگین هایی که روی سالید اجرا کردید وارد پریکامپ بشن یا اینکه بر روی پریکامپ اجرا بشن ) شما تیک دوم ( وسط ) رو بزنید و بذارید سالید با پارتیکولار باهم برن توی پریکامپ )
    حالا پلاگین توییکستور رو روی پریکامپ بکشید و از اونجایی که دوست دارید اسلو کنید

( این آموزش خیلی مختصر بود و دادن تکسچر به پارتیکولار رو نگففتم چون آموزش های تصویریش توی سایت وجود داره )
    سپاس از راهنمایی شما دوست عزیز.درصورت امکان لطف کنیدیه اموزش تصویری دراین مورد اماده کنیدودرسایت قرار بدین تا دوستان استفاده کنن.
    ویرایش توسط alibarca : 10-16-14 در ساعت 15:25

کلمات کلیدی این موضوع