برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1606 , پاسخ ها : 2
موضوع: مشاور خرید دوربین

مشاور خرید دوربین

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    بنده قصد دارم در صنعت ساخت موزیک ویدیو فعالیت کنم لذا میخاستم بدونم چه دوربینی مشخصات این کار داره و حدود قیمتها ب چ صورت میباشد از قیمت کم به زیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    یکی از این دوربین هارو بگیرید
    Canon 5d Mark 2 قیمت 5.500 میلیون با لنز
    Canon 5d Mark 3 قیمت حدوده 8 یا 9 میلیون با لنز

دوربین های دیگه هم هستند ولی من این دوتا رو خیلی قبول دارم
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    بهتون پیشنهاد میکنم قبل از خرید دوربین به این مساله توجه بفرمایید که چه میزان تصویربرداری دارید. اگه بیش از یک جلسه/یک روز با دوربین کار ندارید، برای سری اول و دوم به جای خرید، دوربین اجاره کنید.

صرفاً یک دوربین و یک لنز تنها تجهیزاتی نیستند که شما برای ساخت موزیک ویدیو نیاز خواهید داشت، حتی در همان جلسه تصویر برداری، نسبت به لوکیشن، نوع تصویری که کارگردان برای ویدیو در نظر داره، شرایط آب و هوایی و نور ..... شما نیاز به خیلی چیزهای دیگه هم خواهید داشت. رفلکتور، نور پردازی، سه پایه، استدی کم، ......

اگه کل سرمایه خودتون رو بزارید روی دوربین، باقی تجهیزات رو نمیتونید تهیه کنید، بعد بحث ادیت و افکت ها هم هست، شما زمان زیادی رو هم صرف ادیت خواهید کرد.

حالا این سوالات رو هم جواب بدید: ادیت کار با کی هست؟ کارگردانی کار رو هم خودتون میخواهید انجام بدید؟ نورپردازی رو کی انجام میده؟ گریم؟ صحنه پردازی؟ صدا برداری زنده هم دارید؟ صدا برداری و تجهیزاتش کار کی خواهد بود؟

یه دفعه نرید یه دوربین بخرید، یکی دو ماهی کارگردانی و مراحل پیش تولید طول بکشه، یک روز باهاش ضبط انجام بدید، 3 ماه دوربین بخوابه یه گوشه تا موزیک ویدیو ادیت و افکت هاش و مراحل پس از تولیدش انجام بشه.

اینها پیشنهاد و نظر شخصی خودمه، من تا الان به شخصه توی تولید 8 مجموعه کامل ویدیویی و یک مجموعه نمایشی 12 قسمتی بودم که دوتا از اونها رو هم خودم تصویر برداری کردم، توی سه تاشون نورپردازی هم با خودم بوده و یکی از اونها هم کروماکی بودند که در تمام موارد دوربین و نورها رو اجاره کردیم، برای یکی نور و پرده رو ساختم که ارزون تر در بیان چون اون کار نیاز به آزمون و خطا و زمان ضبط بالایی هم داشت. برای یکی هم استودیو کامل اجاره کردیم با همه تجهیزات. در کل هزینه هاشون خیلی پایین تر در اومد نسبت به خرید تجهیزات و اکثر زمان اجرای کارها پس از تولید و توی اتاق ادیت سپری شد و با هزینه کردن روی سخت افزار تدوین، هارد و رم برد بیشتری داشتم.

تا به امروز فقط و فقط یه دوربین GoPro خریدم اونهم برای تفریح و علاقه به آزمایش این دوربین بود و چون قیمتش اونقدر سنگین نبود تصمیم گرفتم یکی داشته باشم.

و نکته نهایی که بازهم تجربه شخصی ام هست، دربعضی موارد و شرایط، شما با یک دوربین و یک لنز کارتون راه نخواهد افتاد. یک کاری ممکنه نیاز به دوربین مجلسی پیدا کنید، یک کاری نیاز به دوربین و لنز سریع برای ضبط در نور کم، یک کار دیگه ممکنه احتیاج به محدوده رنگی دینامیک داشته باشید برای ساخت جلوه سینمایی در کار، برای یک کار دیگه ممکنه نیاز به رکوردر خارج از دوربین و تهیه ویدیوی raw داشته باشید..........

اگه کارتون تصویربرداری و یا عکسبرداری حرفه ای نیست، چندین میلیون هزینه خرید دوربین و لنز حرفه ای هم نکنید. اول ببینید چه میزان و به چه شکل استفاده از دوربین دارید.

البته اگه از کارهای قبلی درآمد خوبی کسب کردید و مشکلی در هزینه کردن برای دوربین ندارید، کل مطالب بالا رو نادیده بگیرید، اضافه کردن به تجهیزات کاری در شرایطی که ازشون درآمد زایی میکنید هیچوقت بد نیست.

کلمات کلیدی این موضوع