برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 1917 , پاسخ ها : 5
موضوع: راهنمایی برای شروع فعالیت ساخت انیمیشن

Question راهنمایی برای شروع فعالیت ساخت انیمیشن

سلام و احترام به مدیران و اعضا سایت
    من قبلاً دوره هایی رو راجع به ساخت انیمیشن با موهو خریداری کردم اما تکرار مکررات بودن و کار با لایه ها و از همه مهمتر استخوان بندی رو به طور اصولی توضیح ندادن.
    الآن برام سوال پیش اومده که اول: کدوم برنامه بهتره؟ آیا موهو واقعاً خوبه؟
    دوم: نسخه سیزدهش رو دیدم که حتی زده بودن کرک هم داره و آیا میتونم از اینجا دانلود کنم؟
    سوم: قصد دارم دوره کار با انیمه استودیو آقای هادی پور رو تهیه کنم، ولی میخوام بدونم برای ساخت یک انیمیشن ده الی بیست دقیقه ای شاید هم کمتر به جز این آموزش دیگه چه دروس و یا سرفصل هایی رو باید مطالعه کنم؟ من هنری نیستم و به عبارتی کلاً فنی هم نیستم برای همین نمیدونم چه مهارت هایی براش لازمه.
    سپاس از لطف تمامی افراد راهنما

ehsanna آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    51996
    سلام برای شروع به غیر از تمام آموزشها
    یه سیستیم شااااخ میخوایین
    واقعا شاخ
    من خودم چندین دوره خریداری کردم وهزینه کردم بعدش دیدم که آموزشها رو میشه از یوتیوب هم یاد گرفت این دیگه به خودتون مربوط میشه.
    و اینکه انیمیشن خودش چکیده چندین هنره
    اگر واقعا هنری نیستین کارتون پیش نمیره
    اینو صادقانه میگم
    ویرایش توسط ehsanna : 08-20-20 در ساعت 09:45
    ????? ???? ??? ??? ? ???? ?? ???? ????? ?? ?? ?????? ??? ???!!

توی زندگیم تمام کارهایی که انجام دادم و مقاطع تحصیلی و کارهام شاخ بوده اما از صفر شروع کردم، خیلی اولش محیط و شرایط و بویژه بویژه امکاناتم شاااااخ نبوده..
    باز هم سپاس از نظر دادنتون اما من بیشتر دنبال راهنمایی ام نه نظرات شخصی و منفی بافی
    ویرایش توسط atzikha : 08-20-20 در ساعت 14:20

سلام دوست عزیز
    موهو یا هر نرم افزار دیگه ای هر کاری بگی میشه باهاشون انجام داد ( به خصوص موهو) فقط به خود شما بستگی داره که برای یه شات یا فریم یا یه ثانیه از انیمیشنی که میسازی چقدر وقت میذاری و چقدر وقت میذاری برای استخوان بندی و ... اگه بخوای کار حرفه ای در بیاد شاید لازم باشه چندین بار تست بون بگیری و تصحیح کنی چند بار طراحی بک گراند بکنی و طراحی کاراکتر رو چندین بار تصحیح کنید و ... خلاصه بگم مثل اینکه بگی میشه با جدول ضرب معمولی میشه دو عدد میلیونی رو ضرب کرد الان که شما به جدول ضرب ذهنیت داری میگی بله میشه ولی باید وقت بذاری و مسلما اگه بخوای برای ضرب میلیونی به اندازه ضرب سه در سه وقت بذاری خود شما میگی نه نمیشه ولی جدول ضرب پتانسیل ضرب های میلیونی رو هم داره . اینجا هم همینطور هست اگه میخوای با یه بار استخوان گذاری یه بار انیمیت و ... به تنیجه حرفه ای برسی انیمشن سازی دو بعدی (به غیر از موشن گرافیک که کمی سبک تر هست) رو واردش نشو

در مورد آموزش هم روش خودم رو میگم شاید موافق و مخالف داشته باشه : روش من اینه که هر نرم افزاری رو که بخوام از صفر شروع کنم یه منبع یا چند منبع فارسی رو میگیرم کار میکنم روش و پایه های اون نرم افزار رو یاد میگیرم بعد برای ادامه سراغ آموزش شرکت های معروف خارجی مثل لیندا و ... یا مهم تر از همه یوتیوب میرم و ریزه کاری ها رو یاد میگیرم یا اصول که یاد گرفتم رو تصحیح میکنم . به نظر من دنبال بازی کلمات نرید دوستانه میگم و هیچ منبعی نیست که فکر کنید همه چیز رو اصولی یاد داده و صفر تا صد همه چیز رو توضیح داده شما از هر منبع میتونی چندین نکته خوب یاد بگیری نه اینکه همه رو یه جا یاد بگیری . بسته موهو و انیم استودیوی آقای هادی پور رو خود من تهیه کردم و به نظر من برای یاد گیری بیس نرم افزار خوبه ولی برای حرفه ای شدن باید قطعا هم کار و هم تمرین و جستجو توی منابع لاتین داشته باشید .
    با احترام با نظر دوستمون که گفت سیستم شااااخ میخواد کامل مخالفم . هر سیستم (حالا نه دیگه یه سیستم آبکی ولی همین سیستم هایی متوسط هر چی رو توی خودش داره) که دارید میتونید کار کنید و برای خودتون محدودیت نسازید که چون سیستم فلانی ندارم نمیشه مهم اینه که از نرم افزار و سیستمی که دارید کاملا بهینه استفاده کنید اینو دوستانی که کار کردن میفهمن چی میگم خود بنده روی سریال انیمیشنی کار میکنم و شاید باورتون نشه که با چه سیستمی معمولی ای کار میکنم .فقط بهینه سازی میکنم خودم رو با امکاناتی که دارم و فقط رندر ها میبرم یه سیستم قوی تر . پس دنباله بهانه نباشیم
    در مورد اینکه گفتید چه چیز های دیگه ای نیاز هست سوال خیلی کلی هست بستگی داره چی کار بخواید انجام بدید ولی برای وارد شدن به انیمیشن به نظر من اول از هر چیزی روی طراحی خودتون کار کنید ( فارسی بگم اینه که نقاشی کشیدن خودتون رو قوی کنید) خیلی تاثیر داره در روند بعد قطعا فتوشاپ رو به حد قابل قبولی کار کنید (نیاز به حرفه ای بودن نیست . پایه ها رو بلد باشید و هر جا نیاز شد که جایی رو حرفه ای بلد باشید برید اون یه تیکه رو یاد بگیرید اینجوری فتوشاپ رو دقیقا جاهاییش رو که میخوای حرفه ای میشی) بعد ازاون میتونید وارد فاز انیمیشن بشید .
    خود بنده به خاطر منابع مالی محدود و محدودیت زمانی ای که دارم خیلی اهل کار گروهی نیستم ولی بدونید اگه بخواید توی انیمیشن حرفه ای باشید و خروجی خوبی داشته باشید باید باید تیم تشکیل بدید
    نظر بنده حتما موافق مخالف داره و این فقط نظر من بود . چند دقیقه ای ازم وقت گرفت امیدوارم به دردتون خورده باشه

ehsanna آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    51996
    سلام نیتم مسخره کردن یا منفی بافی نبود.
    اما اینکه شما سوالی رو گذاشتین توی انجمن
    به شخص خاصی هم اشاره نکردین واسه جواب دادن
    پس منظور شما از نظر شخصی دیگران چیه؟؟؟
    سوالی مطرح کردین و دیگران هم میان بر اساس تجربه شخصی شون جوابتون رو میدن.
    نظر دوستمون m1990
    هم الان کاملا از تجربه شخصی خودشونه....
    ناراحتی نداره دوست من....
    اما اگر از نطر من ناراحتین ، من از صمیم قلب عذر خواهی میکنم.
    ایشالا در هر زمینه ای موفق باشی.
    ????? ???? ??? ??? ? ???? ?? ???? ????? ?? ?? ?????? ??? ???!!

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    سلام
    من خودم پیشنهاد می‌کنم انیمیشن فریم به فریم رو یاد بگیرید
    اموزش های یوتیوب و کورس های اموزشی خارجی رو ببین و کتاب مربوط به انیمیشن زیاد بخون و تمرین زیادی کن
    نرم افزار های زیادی برای انیمیشن دو بعدی هست مثل tv paint یا animate cc
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????