برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

Unhappy مشکل در چنج فوکوس کردن دوربین بدون تغییر اندازه قاب

سلام، دوستان من چطور میتونم در یک صحنه بدون تغییر اندازه قاب چنج فوکوس انجام بدم؟
    دقیقا مانند فیلمی که تو خود سایت موجوده و از روی آدم برفی بروی پسر بچه چنج فوکوس میشه؟

http://www.video-effects.ir/wp-conte...mation.mp4?_=1

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    با depth of field میتونید این کار رو انجام بدید، صحنه و لایه ها باید سه بعدی باشند و با فاصله مناسب از یکدیگر، بعد با تغییر depth of field فوکوسِ دوربین تغییر میکنه و سوژه متفاوتی آشکار شده، باقی صحنه محو میشود.
    ?????? ?? ??? ????? ???? ????? ???? ?????. ??? ??????? ?????? ???? ?????? ????? ???? ? ?????. aparat.com/pejii/live

ممنون، این روند رو کامل بلدم فقط سوالم اینجاست در یک صحنه ثابت با اندازه قاب مثلا لانگ شات، چطور میشه فوکوس رو تغییر داد؟ وقتی من یک فوکوس برای دوربینم تعیین میکنم نمیتونم برای اون کی فریم درست کنم که بدون تغییر دادن جایگاه دوربین نقطه ی فوکوسم عوض بشه، دقیقا مثل افتر افکت که ما میتونیم نقطه کانونی رو با کی فریم تغییر بدیم در دوربین... امیدوارم منظورمو درست و حسابی رسونده باشم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    منظور شما اینه که فیلم رو میخواهید چنین کاری روش انجام بدید؟ اگه فیلم باشه و از قبل با فلو/فوکوس ضبط شده باشه نمیتونید دیگه محل فوکوس رو توش تغییر بدید (مگر اینکه کلیه محل هایی که میخواهید فوکوس را روی آنها تغییر بدید کاملاً شارپ ذخیره شده باشند، اونوقت با کمی روتو اسکوپی و اعمال فیلتر میشه شبیه سازی فوکوس رو انجام داد).
    ?????? ?? ??? ????? ???? ????? ???? ?????. ??? ??????? ?????? ???? ?????? ????? ???? ? ?????. aparat.com/pejii/live

نه متاسفانه اصلا با فیلم کاری ندارم، منظورم تو همین موهو هستش، اگر به پلان اول این انیمیشن دقت کنین متوجه منظورم میشین

http://forum.video-effects.ir/redire...on.mp4%3F_%3D1

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedGheybi نمایش پست ها
    نه متاسفانه اصلا با فیلم کاری ندارم، منظورم تو همین موهو هستش، اگر به پلان اول این انیمیشن دقت کنین متوجه منظورم میشین

http://forum.video-effects.ir/redire...on.mp4%3F_%3D1
    حالا هدف و منظور رو گرفتم، از ابتدا من تفکر ام توی افترافکت بود و بی دقتی کردم در مورد اینکه تاپیک توی چه بخشی قرار گرفته.

موهو و انیمیه استودیو هنوز امکانِ انیمیت کردنِ depth of field رو ندارند، البته این افکت هم صرفاً blur اضافه میکنه به لایه ها که شما در این مورد (depth of field متغیر) باید کمی کار اضافی انجام بدید و افکت blur رو به لایه ها اضافه کنید و دستی کی فریم بزنید تا افکتِ تغییر depth رو شبیه سازی کنید.

راه دیگه ای که دارید اینه که لایه هایی که در سطوحِ Z Depth متفاوت قرار دارند را جداگانه رندر کنید و سپس در افترافکت آنها را کامپوزیت کنید و از دوربین سه بعدی افترافکت که دارای depth of field هست و میتونید کی فریم هم به آن بزنید استفاده کنید.

ممنون منطقی بود بسیار عالی از پاسخگویی