برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 1470 , پاسخ ها : 5
موضوع: مشکل با کارت گرافیک - لطفا راهنمایی کنید

مشکل با کارت گرافیک - لطفا راهنمایی کنید

سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
    بنده کامپیوترم از کارت گرافیک rtx 2070 super استفاده میکنه
    خیلی از پلاگین ها مثل element3d رو خیلی خوب میاره و هیچ لگی نداره
    این رو هم بگم که به تازگی این سیستمو گرفتم
    ولی دیشب بعد از ساختن یه کلیپ پنج ثانیه ای که پودرشدن رو نشون میده ، متاسفانه وسط preview میپره بیرون و دلیلشو نمیدونم
    مشخصات سیستم هم اینه
    cpu : rayzen 3900x
    ram : 32 gig 3000mhz
    gpu : asus rtx 2070 super
    در نرم افزار gpu-z قسمت load gpu صفره و اصلا بالا نمیره
    در ضمن این رو هم بگم که کارت گرافیکم رو به آخرین ورژن آپدیت کردم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    اگه از لحاظ نرم افزاری میخواین مطمئن بشین ، اگه از ویروسی نبودن سیستم تون مطمئن اید ، فقط کافی هست که همه ی برنامه هاتون را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید . یعنی آخرین نسخه ویندوز 10 ، آخرین نسخه ی درایورهاتون (مخصوصا درایور کارت گرافیک) و آخرین نسخه ی افترافکت و اون پلاگین (های) مد نظرتون را نصب کنید .
    البته باید مطمئن باشید که اون نسخه از پلاگین هم با افترافکت تون سازگار هست .

اگه شک دارین که از سخت افزارتون هست یا نه ، فقط کافی هه که بعد از این به روز رسانی ها ، کارت گرافیک تون را جدا کنین و همون عملی که قبلا انجام میدادین (و وسط کار میپرید بیرون) ، دقیقا همون عمل را انجام بدین و ببینین درست میشه یا نه؟

معمولا بیرون پریدن در وسط کار ، بخاطر ناسازگاری درایور و نرم افزار و سیستم عامل یا مخصوصا بخاطر ناسازگاری نرم افزار (در اینجا ، پلاگین) با درایور کارت گرافیک هست . افزایش دمای بیش از حد کارت گرافیک (بیش از 85 درجه) هم میتونه باعث همچین اتفاقی بشه .

------------------------------------------

یه درخواست شخصی دارم اگه خواستین عمل کنین . اینکه هم موقع کار با افترافکت و همچنین موقع ram preview و رندر در افترافکت ، در هر کدوم از این حالت ها ، بصورت متوسط چند درصد از cpu تون مشغول هست و یه عکسی میتونین از task manager در این 3 مواقع بذارید؟
    البته این درخواست شخصی مه و هیچ ربطی به مشکل تون نداره .
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    اگه از لحاظ نرم افزاری میخواین مطمئن بشین ، اگه از ویروسی نبودن سیستم تون مطمئن اید ، فقط کافی هست که همه ی برنامه هاتون را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید . یعنی آخرین نسخه ویندوز 10 ، آخرین نسخه ی درایورهاتون (مخصوصا درایور کارت گرافیک) و آخرین نسخه ی افترافکت و اون پلاگین (های) مد نظرتون را نصب کنید .
    البته باید مطمئن باشید که اون نسخه از پلاگین هم با افترافکت تون سازگار هست .

اگه شک دارین که از سخت افزارتون هست یا نه ، فقط کافی هه که بعد از این به روز رسانی ها ، کارت گرافیک تون را جدا کنین و همون عملی که قبلا انجام میدادین (و وسط کار میپرید بیرون) ، دقیقا همون عمل را انجام بدین و ببینین درست میشه یا نه؟

معمولا بیرون پریدن در وسط کار ، بخاطر ناسازگاری درایور و نرم افزار و سیستم عامل یا مخصوصا بخاطر ناسازگاری نرم افزار (در اینجا ، پلاگین) با درایور کارت گرافیک هست . افزایش دمای بیش از حد کارت گرافیک (بیش از 85 درجه) هم میتونه باعث همچین اتفاقی بشه .

------------------------------------------

یه درخواست شخصی دارم اگه خواستین عمل کنین . اینکه هم موقع کار با افترافکت و همچنین موقع ram preview و رندر در افترافکت ، در هر کدوم از این حالت ها ، بصورت متوسط چند درصد از cpu تون مشغول هست و یه عکسی میتونین از task manager در این 3 مواقع بذارید؟
    البته این درخواست شخصی مه و هیچ ربطی به مشکل تون نداره .
    ببینید من وقتی دارم با افترافکت کار میکنم کارت گرافیک صفر درصده.یعنی عملا هیچ پردازشی روی کارت گرافیک نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.ae نمایش پست ها
    ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    ببینید من وقتی دارم با افترافکت کار میکنم کارت گرافیک صفر درصده.یعنی عملا هیچ پردازشی روی کارت گرافیک نیست
    بله . چون پلاگین های محدودی در افترافکت فقط هستن که میتونن از کارت گرافیک استافده کنن که مهمترین شون ، پلاگین المنت 3 دی هست .
    عمده ی پردازش در افترافکت ، توسط cpu انجام میشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    بله . چون پلاگین های محدودی در افترافکت فقط هستن که میتونن از کارت گرافیک استافده کنن که مهمترین شون ، پلاگین المنت 3 دی هست .
    عمده ی پردازش در افترافکت ، توسط cpu انجام میشه .
    خب سی پی یو بنده adm rayzen 9 3900x هست و خیلی قویه.بعید میدونم با سه تا پلاگین ساده بخواد هنگ کنه.در ضمن ، موقع استفاده از افترافکت ، سی پی یو هم خیلی درگیر نیست متاسفانه

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.ae نمایش پست ها
    خب سی پی یو بنده adm rayzen 9 3900x هست و خیلی قویه.بعید میدونم با سه تا پلاگین ساده بخواد هنگ کنه.در ضمن ، موقع استفاده از افترافکت ، سی پی یو هم خیلی درگیر نیست متاسفانه
    درباره ی cpu صحبت نکردم (اگه منظورتون ، اون تیکه ای که در پست دوم ، زیر خط چین ، درباره ی cpu گفتم ، سئوال شخصی ام بود و گفتم که ربطی به مشکل تون نداره) .

اینکه گفتم عمده ی پردازش در افترافکت ، توسط cpu انجام میشه هم به این معنی نیست که موتور رندر افترافکت (و پلاگین ها) بتونن هر تعداد که cpu ، هسته داره ، از تمام اون هسته ها بتونه استفاده کنه . فقط از تعداد محدودی از هسته ها میتونه استفاده کنه . واسه ی همین هست که از تمام توان پردازنده تون استفاده نمیشه .
    بلکه به این معنی هست که بین cpu و کارت گرافیک ، اغلب پردازش ها ، توسط cpu انجام میگیره .

بصورت میانگین ، افترافکت چیزی حدود 6 تا 8 هسته رو استفاده میکنه (گاها ممکنه از تعداد هسته های بیشتر و گاها هم ممکنه از تعداد هسته های کمتر استفاده کنه اما میانگین اش حدودا همون قدر هست) . (حالا شما هم میتونین تست کنین ، نتیجه را بصورت عکس بذارید) .

ضمن اینکه این مشکل تون (بیرون پریدن از نرم افزار) ، ربطی به cpu نداره (چه حداکثر تحت فشار باشه یا نباشه) .

شما گرافیک تون را با گرافیک مدل پایین تر تعویض کنید (چون پردازنده تون اصلا گرافیک مجتمع داخلی نداره) (مثلا یه gt 210 صرفا برای تصویر گرفتن ، نصب کنید) و ببینید مشکل تون درست میشه یا نه؟
    قبل از این کار هم ، بهتره همونطور که گفتم ، ویندوز (10 X64) و درایورها (مخصوصا درایور کارت گرافیک) افترافکت و پلاگین های مورد استفاده تون را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید .