برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 5921 , پاسخ ها : 9
موضوع: راهنمایی خرید سیستم

راهنمایی خرید سیستم

سلام خدمت همگی. من بعد از سالها بالاخره تصمیم گرفتم از لپ تاپ به سیستم کوچ کنم پس اولین بار هس دارم سیستم میخرم زیاد آشنایی ندارم
    تو سایت های مختلف گشتم و حضوری هم رفتم به فروشگاه ها و بعد از پیشنهادات زیاد به این سیستم رسیدم:
    نام: 2019-04-22 04_16_05-2019-04-17 18-53 - Opera.png نمایش: 98 اندازه: 450.0 کیلو بایت

گفتم قبل از خرید اینجا هم یه مشورتی داشته باشم به هر حال تجربه شما بیشتر از بنده هست.
    اگه نکته خاصی هست که باید در نظر بگیرم ممنون میشم بهم بگین
    عمده کارم هم افترافکت و C4d هس

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    من به اولین چیزی که نگاه میکنم کارت گرافیکه
    و پیشنهادم اینه یا GTX 980 ti بخرید یا GTX 1080 ti
    البته دومی گرونه ولی 980 ti خیلی خوبه
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    سلام

ممنون حتما در نظر میگیرم
    و یه سوال اینکه 16 گیگ رم کافی هست؟ چون کارای multitasking زیاد انجام میدم

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligudarzi نمایش پست ها
    ممنون حتما در نظر میگیرم
    و یه سوال اینکه 16 گیگ رم کافی هست؟ چون کارای multitasking زیاد انجام میدم
    بله 16 خوبه
    اگه اضافه کنید بهش خوبه ولی به نظرم 16 خوبه مشکلی نیست
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

17میلیون!!!!!
    یا خدا دیگه قید سیستمم باید بزنیم . اگه مشکلی پیش بیاد باید کلا ببوسیم بزاریم کنار طراحی رو.....ای خدا

سلام
    سیستم رایزن بگیرین . هم ارزونتره و هم قدرتمندتر :

پردازنده :
    Ryzen 7 2700X
    4.990 ت

مادربرد :
    ASUS CROSSHAIR VI EXTREME
    4.5 ت

رم :
    Crucial Ballistix Elite 16GB 3000Mhz CL15 DDR4
    2.14 ت

اس اس دی :
    Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 250GB
    1.6 ت

پاور :
    GREEN GP550A-UK 80Plus Gold
    731 ت

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    610 ت

گرافیک :
    GIGABYTE GTX 1060 WINDFORCE 2X OC 6GB GDDR5
    3.450 ت

کیس :
    Green ORAMAN Plus
    275 ت

رایتر :
    Pioneer DVR-S21L 24x
    215 ت

خنک کننده :
    GREEN Notus400-PWM

270 ت

مانیتور :
    ASUS VP228HE 22Inch 1ms
    2.345 ت

جمع کل : 21.03

------------------------------------------------------------------

نکات :

1) نسبت به قیمت ، ارزشمندترین پردازنده ، Ryzen 5 2600X با قیمت 2.94 تومن هست و با این حال ، تفاوت قدرت بسیار کمی با اون پردازنده ی i7 8700 که براتون نوشته بودن داره . کلا من بجاتون بودم ، همین Ryzen 5 2600X را برمیداشتم . بنچمارک هاشون را براتون میذارم :

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php...+2600X&id=3235

و

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php....20GHz&id=3099

2) بجای اون مادربرد ، اگه بودجه تون نمیرسه ، میتونین مادربرد ASUS PRIME B450-PLUS AM4 با قیمت 2.4 تومن رو بگیرین اما چون این مادربرد ، خنک کننده برای شیار M.2 نداره ، در صورت تهیه ی این مادربرد ، اون ssd NVME که گفتم را نگیرین و بجاش یه ssd معمولی مثل Samsung 860 EVO 250GB با قیمت 725 تومن بگیرین . البته این مادربرد ، ssd NVME را ساپورت میکنه ولی چون خنک کننده شو نداره ، ssd NVME بسیار داغ میکنه (شاید بالای 80 درجه) :

https://www.guru3d.com/articles-page...-review,6.html

البته سرعت این ssd بسیار بسیار کمتر از ssd NVME هست (حداقل 4 برابر) .

3) اگه گرافیک 1080 یا بالاتر میگیرین یا مدلاهای پایین تر مثل گرافیک 1070 همراه با ابزارات زیادی (مثل چند تا هارد به همراه چند تا درایو نوری به همراه تعداد زیادی فن خنک کننده به همراه خنک کننده ی آبی به همراه متصل کردن 4 رم به همراه اتصال مدام usb ها و ...) به سیستم متصل میکنین یا اینکه سیستم را زیاد اورکلاک میکنین ، در این صورت ، حتما توصیه میکنم پاور با توان 750 وات و در صورت اورکلاک کردن ، پاور مخصوص اورکلاک را بگیرین . مثل پاور GREEN GP750B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum با قیمت 1.350 ولی برای اورکلاک معمولی با همون سیستمی که در بالا گفتم ، پاور 550 وات کافیه .

4) مانیتور تا زیر 3 تومن ، پنل tn هست که پنل با کیفیتی نیست و مثل معمولی هه . پنل ips ، بسیار با کیفیت تر از پنل tn هست . از اون طرف هم شخصا محصول ایسوز را تجربه کردم و بسیار از کیفیت و عمر قطعه اش راضی ام . واسه ی همین ، در مانیتور ایسوز ، پنل ips شو ، حدود 4 میلیون تومن فقط تونستم پیدا کنم که فکر نکنم بخواین این قدر هزینه کنین . اگه میخواین این قدر هزینه کنین ، مانیتور ASUS MX239H AH-IPS 23inch با قیمت 4.300 تومن را پیشنهاد میکنم .

5) اگه بودجه تون میرسه و در صورت خرید اس اس دی Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 250GB (که در بالا گفتم) ، رم با فرکانس 3.600 مگاهرتز را تهیه کنین که 1 میلیون تومن گرونتره (البته بهتره) . در این صورت ، رم G.SKILL SNIPER X 16GB 8GBX2 3600Mhz CL19 DDR4 با قیمت 3.285 تومن تهیه کنید . موقع خرید ، از فروشنده سئوال کنید که رم تون با پردازنده تون سازگاری کامل داره یا نه . البته فکر نکنم مشکلی باشه ولی اوایل ، رایزن با بعضی از رم ها مشکل سازگاری داشت که الان خیلی بهتر شده .

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    سلام
    سلام آقای هادی پور
    الان RTX 2060 اومد ، با مصرف بسیار پایین تر (160 وات) اما یه کم از گرافیک GTX 1080 ti ضعیف تره اما از GTX 1080 و همینطور GTX 980 ti قویتره .
    البته پردازنده (cpu) هم نقش بسیار مهمی در نرم افزارهای گرافیکی دارن مخصوصا در سینما 4 دی .

گرافیک GTX 1060 هم در حد GTX 980 هست (یه خورده ضعیف تر که با اورکلاک حل میشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    سیستم رایزن بگیرین . هم ارزونتره و هم قدرتمندتر :

پردازنده :
    Ryzen 7 2700X
    4.990 ت

مادربرد :
    ASUS CROSSHAIR VI EXTREME
    4.5 ت

رم :
    Crucial Ballistix Elite 16GB 3000Mhz CL15 DDR4
    2.14 ت

اس اس دی :
    Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 250GB
    1.6 ت

پاور :
    GREEN GP550A-UK 80Plus Gold
    731 ت

هارد :
    610 ت

گرافیک :
    3.300 ت

کیس :
    Green ORAMAN Plus
    275 ت

رایتر :
    Pioneer DVR-S21L 24x
    215 ت

خنک کننده :
    GREEN Notus400-PWM

270 ت

مانیتور :
    ASUS VP228HE 22Inch 1ms
    2.345 ت

جمع کل : 21.03

------------------------------------------------------------------

نکات :

1) نسبت به قیمت ، ارزشمندترین پردازنده ، Ryzen 5 2600X با قیمت 2.94 تومن هست و با این حال ، تفاوت قدرت بسیار کمی با اون پردازنده ی i7 8700 که براتون نوشته بودن داره . کلا من بجاتون بودم ، همین Ryzen 5 2600X را برمیداشتم . بنچمارک هاشون را براتون میذارم :

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php...+2600X&id=3235

و

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php....20GHz&id=3099

2) بجای اون مادربرد ، اگه بودجه تون نمیرسه ، میتونین مادربرد ASUS PRIME B450-PLUS AM4 با قیمت 2.4 تومن رو بگیرین اما چون این مادربرد ، خنک کننده برای شیار M.2 نداره ، در صورت تهیه ی این مادربرد ، اون ssd NVME که گفتم را نگیرین و بجاش یه ssd معمولی مثل Samsung 860 EVO 250GB با قیمت 725 تومن بگیرین . البته این مادربرد ، ssd NVME را ساپورت میکنه ولی چون خنک کننده شو نداره ، ssd NVME بسیار داغ میکنه (شاید بالای 80 درجه) :

https://www.guru3d.com/articles-page...-review,6.html

البته سرعت این ssd بسیار بسیار کمتر از ssd NVME هست (حداقل 4 برابر) .

3) اگه گرافیک 1080 یا بالاتر میگیرین یا مدلاهای پایین تر مثل گرافیک 1070 همراه با ابزارات زیادی (مثل چند تا هارد به همراه چند تا درایو نوری به همراه تعداد زیادی فن خنک کننده به همراه خنک کننده ی آبی به همراه متصل کردن 4 رم به همراه اتصال مدام usb ها و ...) به سیستم متصل میکنین یا اینکه سیستم را زیاد اورکلاک میکنین ، در این صورت ، حتما توصیه میکنم پاور با توان 750 وات و در صورت اورکلاک کردن ، پاور مخصوص اورکلاک را بگیرین . مثل پاور GREEN GP750B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum با قیمت 1.350 ولی برای اورکلاک معمولی با همون سیستمی که در بالا گفتم ، پاور 550 وات کافیه .

4) مانیتور تا زیر 3 تومن ، پنل tn هست که پنل با کیفیتی نیست و مثل معمولی هه . پنل ips ، بسیار با کیفیت تر از پنل tn هست . از اون طرف هم شخصا محصول ایسوز را تجربه کردم و بسیار از کیفیت و عمر قطعه اش راضی ام . واسه ی همین ، در مانیتور ایسوز ، پنل ips شو ، حدود 4 میلیون تومن فقط تونستم پیدا کنم که فکر نکنم بخواین این قدر هزینه کنین . اگه میخواین این قدر هزینه کنین ، مانیتور ASUS MX239H AH-IPS 23inch با قیمت 4.300 تومن را پیشنهاد میکنم .

5) اگه بودجه تون میرسه و در صورت خرید اس اس دی Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 250GB (که در بالا گفتم) ، رم با فرکانس 3.600 مگاهرتز را تهیه کنین که 1 میلیون تومن گرونتره (البته بهتره) . در این صورت ، رم G.SKILL SNIPER X 16GB 8GBX2 3600Mhz CL19 DDR4 با قیمت 3.285 تومن تهیه کنید . موقع خرید ، از فروشنده سئوال کنید که رم تون با پردازنده تون سازگاری کامل داره یا نه . البته فکر نکنم مشکلی باشه ولی اوایل ، رایزن با بعضی از رم ها مشکل سازگاری داشت که الان خیلی بهتر شده .

سلام. خیلی ممنون از راهنماییتون. خیلی کمکم کرد
    یه سوالی مانیتور های ips همونایی هستن که به اصطلاح بهشون میگیم مات؟ چون من از فروشنده پرسیدم این مانیتوری که نوشتین فول اچدی و مات هستن و گفتن آره
    من زیاد با اوورکلاک آشنایی ندارم. لازمه از الان کولر آبی تهیه کنم؟ چون تفاوت قیمتش اگه اشتباه نکنم 300 400 بود و تو سایتا نوشته بودن مزیت های زیادی مثل عملکرد و بدون صدا بودن داره. شما از کولر آبی استفاده کردین راضی بودین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aligudarzi نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنون از راهنماییتون. خیلی کمکم کرد
    یه سوالی مانیتور های ips همونایی هستن که به اصطلاح بهشون میگیم مات؟ چون من از فروشنده پرسیدم این مانیتوری که نوشتین فول اچدی و مات هستن و گفتن آره
    من زیاد با اوورکلاک آشنایی ندارم. لازمه از الان کولر آبی تهیه کنم؟ چون تفاوت قیمتش اگه اشتباه نکنم 300 400 بود و تو سایتا نوشته بودن مزیت های زیادی مثل عملکرد و بدون صدا بودن داره. شما از کولر آبی استفاده کردین راضی بودین؟

سلام . خواهش میشود .
    اصطلاح مات ، برای مانیتورهای لپتاپی هست که بازتاب نور در آفتاب نداشته باشه . برای pc ، اصطلاح مات را نشنیدم .
    ips تکنولوژی ای هه که از هر طرف به مانیتور نگاه کنید ، بر خلاف مانیتورهای با پنل tn ، سیاه (از زاویه ی پایین و چپ و راست) و روشن ( از زاویه ی بالا) نمیشه . کیفیت رنگ تصویرشون (مخصوصا rgb) ، خیلی بهتر و واقعی تره .

برای اورکلاک هم لازم به تهیه ی کولر آبی نیست . همون نوتوس 400 ، اورکلاک های نسبی را جواب میده . اگه اورکلاک حرفه ای تر میخواین کنین ، بگین مدل بالاتری پیشنهاد بدم . اما به نظرم همون کافیه . خنک کننده ی خوبی هه .

-------------------------------------

ببخشید ، من گرافیک را الان که نگاه کردم ، اشتباها مدل هارد را بجاش نوشتم . اصلاح میکنم :

گرافیک :
    GIGABYTE GTX 1060 WINDFORCE 2X OC 6GB GDDR5
    3.450 تومن

https://www.lioncomputer.com/compute...b-gddr5-3.html

همین 2 روزی ، 150 تومن اضافه تر شد!