برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1314 , پاسخ ها : 2
موضوع: خرید رم و کارت گرافیک

خرید رم و کارت گرافیک

سلام علیکم
    دوستان عزیز هول وهراسی است چند وته به جونم افتاده.
    قصد خرید یک رم و کارت گرافیک رو دارم اما میترسم روی مادربرد سوار نشه
    توی خریدش باید به چه نکاتی دقت کنم؟به چه مولفه هایی باید توجه کنم؟ربطی به cpu می تونه داشته باشه؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اگه ترس از ساپورت دارید، مادربورد مساله اصلی است که باید بهش توجه کنید.
    داخل دفترچه مادربورد (یا manual دانلود شده از اینترنت) میتونید دقیقاً ببینید که چه میزان و چه نوع رم ای ساپورت میکنه.

بعد از ماردبورد، مساله مهم بعدی کیسِ کامپیوتر است، بعضی از کارت گرافیک ها نیاز به فضای زیادی دارند و در هر کیسی جا نمیشوند.

نکته بعدی، فنِ خنک کننده CPU هست، بعضی از آنها دارای هیت سینک بزرگی هستند که جایگاه نصب RAM رو اشغال میکنه و در صورتیکه چنین فنی دارید یا باید آنرا تغییر بدید یا از RAM های به اصطلاح low profile یا کم حجم استفاده کنید.

یه نکته دیگه در مورد تهیه RAM، اگه میخواهید مقداری RAM تهیه کنید و در کنار RAM موجود استفاده کنید، بهتره هم سری و هم فرکانس باشند. بعضی از مادربورد ها و در بعضی از نسخه های BIOS مشکلاتِ زیادی در صورت مچ نبودن RAM میتونند بوجود بیارند.

پردازنده فقط در صورتِ ضعیف بودن میتونه کندی در پردازش های گرافیکی خاص بوجود بیاره، بعضی از نرم افزارها و بازی ها در صورت ضعفِ پردازنده نمیتونند از کل قدرت کارت گرافیک شما استفاده کامل را ببرند و معطل پردازنده میمانند.

* هنگام خرید از فروشنده ای جنس بخرید که تضمین بازگشت دارد، هنگام تست قطعه برای اینکه مشکل در بازگشت پیدا نکنید آن را روی دستگاه پیچ نکرده تا خط و خش روی بدنه و اتصالات اش نیافتد.

mycore آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    53799
    سلام . لطفا مشخصات مادربرد، سی پی یو و پاور و مدل کیس رو بفرمایید