برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 3512 , پاسخ ها : 9
موضوع: علت قیمت های دوربین عکاسی

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741

علت قیمت های دوربین عکاسی

سلام دوستان!
    خسته نباشید!
    قصد دارم یه دوربین عکاسی سطح مبتدی بخرم.اما یه سوالی برام پیش اومده که دبیر مربوطه هنرستان پیدا کرن جوابشو به عهده ی خودم گذاشته!
    اونم اینکه چرا مثلا دوربین کنون 700D کیفیت 18 مگاپیکسل داره و قیمت اون دو و خورده ایه اما مثلا نیکون d3300 که دوربین 24 مگا پیکسل داره یک وپونصد حدودا یه تومن ارزونتره در صورتی که هر دو نوع و ابعاد حسگر مساوی دارن.آیا ربطی به مارک داره یا قطعه ای تاثیر گذار باعث تاثیر قیمت شده یا اینکه به خاطر امکانات اضافیه؟
    بین این دو به نظر تون کدوم بهتره؟
    لطفا راهنمایی کننین ممنون از راهنماییتون!

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    یا مثلا همون دوربین نیکونd3300 که 24 مگا پیکسله قیمت نزدیکی داره به کنون1300d که 18 مگا پیکسله و فقط دویست تومن ازون گرونتره!
    ممنون بابت راهنمایی هایی که خواهید کرد

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    به مارک که ربط داره، کانن کمی پول زیادی روی مارکش میگیره، ولی امکاناتی هم که در اختیار خواهید داشت زیاد خواهند بود.

تفاوت های کلی بین مشخصات فنی بین دو تا دوربینی که انتخاب کردید را میتوانید اینجا ببینید.

اما چند نکته که تو سایت های مقایسه بهشون اشاره نمیشه و مهمه که قبل از انتخاب بدونید:
    1- لنزهای کانن خیلی وقته که از نظر تکنولوژی ساخت تفاوتی نکردند و شما میتونید انواع و تعداد بسیاری از آنها را به صورت دست دوم و ارزانتر خریداری کنید، و اگر علاقه به عکاسی کلاسیک و حال و هوای لنزهای قدیمی را داشته باشید حتی میتونید از لنزهایی که برای دوربین های کانن که روی فیلم عکس میگرفتند هم استفاده کنید، ولی ساختار داخلی لنزهای نیکون، پس از خروج موتور فوکوس از داخل بدنه دوربین به داخل لنزها تفاوت بزرگی کرده و خیلی از لنزهای قدیمی آن را نمیتوانید روی بدنه جدید و بدون مشکلات فراوان استفاده کنید.

2- با نصب هکِ MagicLantern روی دوربین های کانن میتونید از امکانات فوق العاده زیادی استفاده کنید که در خیلی از دوربین های معمولی و با قیمت پایین پیدا نخواهید کرد، این هک را متاسفانه روی دوربین های دیگر نمیتونید نصب کنید.

3- هنرمندانی که در بین دوستان و آشنایان دارید! این یکی خیلی مهمه، مخصوصاً اگه تازه میخواهید شروع به کار کنید و دوست های زیادی هم دارید، اگر بین دوستان شما تعداد بیشتری کاربر کانن هست، حتماً کانن بگیرید، چرا؟ خوب میتونید وقتی برای کار خاصی احتیاج به لنز خاصی پیدا کردید ازشون قرض کنید دیگه.

4- علاقه شخصی، تا دوربینی رو تو دستت نگیری، نمیتونی بگی ازش خوشت میاد یا نه. من خودم به شخصه با کانن و نیکون دشمنی ای ندارم ولی سونی رو به هر دوی اینها ترجیه میدم، خیلی خوش دسته پدر...

بازهم قبل از خرید بیشتر تحقیق کنید، چند تا ویدیوی مقایسه و بررسی هم ازشون ببینید. ولی در کل به عنوان اولین دوربین، هرچی هزینه اولیه کمتری بکنید جای بیشتری برای تجربه خودتون باز میگزارید، همون 1 تومن که روی نیکون صرفه جویی میکنید رو میتونید باهاش لنز بخرید و از دید دیگری دنیا رو ببینید.

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    ممنون!
    حالا این تفاوت کیفیت عکس بین این دو دوربین تاثیر چشمگیری داره یا واقعا نیکون 700d کیفیت بهتری داره.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    ممنون!
    حالا این تفاوت کیفیت عکس بین این دو دوربین تاثیر چشمگیری داره یا واقعا نیکون 700d کیفیت بهتری داره.
    بین اون دو مدل که گزاشتید، نیکون تعداد پیکسل های بیشتر = تصویر شفاف تری رو برای کار بهتون میده.

ولی!!!! تفاوت های فنی اشان را بخوانید، امکان Bracketing توی کانن چیز کمی نیست، شما با اون نیکون که درج کردید نمیتونید تصاویر HDR بگیرید ولی با کانن 700D میتونید.

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    ممنون!

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    سلام
    من مدت کوتاهی هست قصد خرید دوربین دارم و از 700d شروع کردم به تحقیق که الانم به نتیجه 80 دی رسیدم و یا 77 دی البته این وسط شناخت کاملی هم به دوربین های نیکون پیدا کردم

مهم ترین قطعه ای که توی دوربین های این دو شرکت تفاوت داره قطعه پردازشکرشون هست که این تفاوت قیمت رو ایجاد میکنه و کیفیت فیلم کنن رو افزایش میده البته عواملی مثل سرعت شاتر و .... هم هست و یا مثلا میزان نمایش چند درصدی در چشمی دوربین ها ولی چیزی که از همه این ها مهم تره این هست که اقاااا مگاپیکسل معرفی کننده کیفیت یک دوربین نیست !!!
    ae | RaminR77

ibaltazar آنلاین نیست.
    Banned

شماره کاربری
    31930
    بخاطر اینکه مگاپیکسل کیفیت عکس نیست . سرعت شاتر و حساسیت لنز بیشتراثر داره

به نظرم اگه میخوای دوربین بخری
    Canon 750d بگیر
    من خودم قبلا 1300d گرفتم
    و خیلی پشیمون بودم

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Youtube نمایش پست ها
    به نظرم اگه میخوای دوربین بخری
    Canon 750d بگیر
    من خودم قبلا 1300d گرفتم
    و خیلی پشیمون بودم
    باسلام
    درحال حاضر توی بازار 750 بد گیر میاد تقریبا با همین پول میشه 760 و یا حتی 800 خرید

اما پیشنهاد من برای خرید دوربین در مهر ماه 96 دوربین های Canon 77D , Canon 80D هست
    ae | RaminR77

کلمات کلیدی این موضوع