برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

مشاهده : 2198 , پاسخ ها : 7
موضوع: کدوم پردازنده amd یا intel برای رندرینگ بهتره؟؟؟

کدوم پردازنده amd یا intel برای رندرینگ بهتره؟؟؟

سلام
    برای کارهای رندرینگ سطح نیمه حرفه ای با نرم افزارهای افترافکت پریمیر سینمافوردی موکاپرو پردازنده amd یا intel کدومش بهتره؟؟؟
    خودم شنیدم اینتل واسه بازی عالیه و amd برای رندرینگ چون تعداد هسته و کش بالایی داره.
    در زمینه موشن گرافیک مت پینتینگ پرده سبزترکینگ
    با رم بالا و هارد ssd
    تو مایه های پردازنده های ryzen نسل2و3 و i3-9100f و i5-9400f
    مثلا پردازنده RYZEN 3 3100 با 4هسته 8ترد حداکثر فرکانس رم 3200 مناسب تره یا I5-9400F با 6هسته 6ترد حداکثر فرکانس رم2666؟؟؟
    ویرایش توسط sajjad_68 : 09-05-20 در ساعت 18:46

Mahdi-AE آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    26089
    سلام دوست عزیزبنده دوساله که اسمبل سیستم رو به عهده دارم...و کاربر هایی که داشتم هم برای گیم بوده هم برای رندرینگ با تجربه شخصی خودم پردازنده ای که واسه گیم ساخته شده بدون شک Amd می باشد چون اکثر مادربرد های گیمینگی که ساخته می شود بر پایه Amd هستند...برای کار های رندرینگ بنده اینتل رو پیشنهاد میکنم من خودم الان دوتا سیستم دارم هم Intel هم Amd اما همیشه در رندرینگ اینتل برای من جلوتر از Amd بوده...تقریبا مانند تراکتور هسته که قدرت داره اما سرعت و اون کیفیت رو نداره
    ????? ?? ??? ??? ?????? ? ?? ?????? ????
    ??? ?????? ???? ????? ?? ????????? ???? ???
    ?? ????? ??? ????? . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi-ae نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزبنده دوساله که اسمبل سیستم رو به عهده دارم...و کاربر هایی که داشتم هم برای گیم بوده هم برای رندرینگ با تجربه شخصی خودم پردازنده ای که واسه گیم ساخته شده بدون شک amd می باشد چون اکثر مادربرد های گیمینگی که ساخته می شود بر پایه amd هستند...برای کار های رندرینگ بنده اینتل رو پیشنهاد میکنم من خودم الان دوتا سیستم دارم هم intel هم amd اما همیشه در رندرینگ اینتل برای من جلوتر از amd بوده...تقریبا مانند تراکتور هسته که قدرت داره اما سرعت و اون کیفیت رو نداره
    ممنون از شما.الان من میخوام سیستمی ببندم که تا 10سال حداقل راحت باشم.چون پردازنده های اینتل سوکتشون رو دایم تغییر میدن باید هزینه اضافی واسه مادربورد بدی الکی تو این گرونی.واین که پردازنده های اینتل فرکانس رم پایینی رو ساپورت میکنن.مثلا رم 3200 بگیری حداکثر تا 2666 پوشش میدن.ولی amd فرکانس بالاتری میپذیره و حتی نسل 4 رایزن هم شنیدم همین سوکت am4 دارن که خیلی خوبه واسه ارتقای cpu در اینده.AMD CPUها کش بالایی هم دارن که مناسب کارهای گرافیکیه
    آیا شما در فرکانس رم یکسان و SSD یکسان نتیجتون رو اعلام کردید؟؟
    ویرایش توسط sajjad_68 : 09-05-20 در ساعت 19:12

Mahdi-AE آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    26089
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_68 نمایش پست ها
    ممنون از شما.الان من میخوام سیستمی ببندم که تا 10سال حداقل راحت باشم.چون پردازنده های اینتل سوکتشون رو دایم تغییر میدن باید هزینه اضافی واسه مادربورد بدی الکی تو این گرونی.واین که پردازنده های اینتل فرکانس رم پایینی رو ساپورت میکنن.مثلا رم 3200 بگیری حداکثر تا 2666 پوشش میدن.ولی amd فرکانس بالاتری میپذیره و حتی نسل 4 رایزن هم شنیدم همین سوکت am4 دارن که خیلی خوبه واسه ارتقای cpu در اینده.AMD CPUها کش بالایی هم دارن که مناسب کارهای گرافیکیه
    گفته های شما بسیار صحیح می باشد و موافق هستم اما به گفته شرکت اینتل حالا حالا ها سوکت 1151 یا همان Ddr4 کنار گذاشته نخواهد شد که همینطور شاهد هستیم Core I9 را برای 1151 منتشر کرد...تمام مادربرد ها اینگونه نیستن مادربرد های گیگا تا 128 گیگ رم و باس های بالایی ساپورت میکنن...البته بازم به صلیقه شما بر میگرده چون اینتل یجورایی مثل پراید شده و جا افتاده اما Amd هنوز کمی عقب هسته و اگه دقت کنید در پردازنده ها زیاد تغییری ایجاد نمیکنه و فقط بدلیل رقابت قیمت هارا بالا می برد..
    ????? ?? ??? ??? ?????? ? ?? ?????? ????
    ??? ?????? ???? ????? ?? ????????? ???? ???
    ?? ????? ??? ????? . . .

سلام
    توی افتر و پریمیر (بصورت کلی و میانگین) ، پردازنده ی Ryzen 3 3100 از i5 9400F ، اندکی سریعتر عمل میکنه :

https://www.techspot.com/review/2026-amd-ryzen-3-3300x-3100/

باز هم بسته به عملکرد نرم افزار در شرایط های مختلف داره اما بصورت کلی 3100 اندکی قویتر هه .
    اما پردازنده ی 3100 ، فعلا در بازار ایران بسیار کمیابه و تهیه اش مشکل هه و معلوم هم نیست اگه موجود باشه ، در حد قیمت 9400F هست یا خیلی بالاتره .
    برای پشتیبانی از نسل 4000 رایزن ، حداقل باید مادربرد با چیپست B550 را تهیه کنید که فعلا تقریبا گرونن . حداقل از 3.7 تومن شروع میشن به بالا .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    توی افتر و پریمیر (بصورت کلی و میانگین) ، پردازنده ی Ryzen 3 3100 از i5 9400F ، اندکی سریعتر عمل میکنه :

https://www.techspot.com/review/2026-amd-ryzen-3-3300x-3100/

باز هم بسته به عملکرد نرم افزار در شرایط های مختلف داره اما بصورت کلی 3100 اندکی قویتر هه .
    اما پردازنده ی 3100 ، فعلا در بازار ایران بسیار کمیابه و تهیه اش مشکل هه و معلوم هم نیست اگه موجود باشه ، در حد قیمت 9400F هست یا خیلی بالاتره .
    برای پشتیبانی از نسل 4000 رایزن ، حداقل باید مادربرد با چیپست B550 را تهیه کنید که فعلا تقریبا گرونن . حداقل از 3.7 تومن شروع میشن به بالا .

بله.. در کل فکر کنم پردازنده های AMD خیلی بهترن از اینتل برای استفاده در حین کار و رندرینگ در برنامه های افترافکت و پریمیر و سینمافوردی ...چون از همه لحاظ مثل فرکانس و تعداد هسته و cache پردازنده بالاتر هست مقادیرشون...اینتل مناسب بازیه بیشتر .... پردازنده های AMD فرکانس رم بیشتری هم کار میکنن باهاش...مخصوصا سری 3 که خنک کننده های خیلی خوبی دارن به همراه پردازندشون...پول اضافی هم بابت خنک کننده نمیدی

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_68 نمایش پست ها
    بله.. در کل فکر کنم پردازنده های AMD خیلی بهترن از اینتل برای استفاده در حین کار و رندرینگ در برنامه های افترافکت و پریمیر و سینمافوردی ...چون از همه لحاظ مثل فرکانس و تعداد هسته و cache پردازنده بالاتر هست مقادیرشون...اینتل مناسب بازیه بیشتر .... پردازنده های AMD فرکانس رم بیشتری هم کار میکنن باهاش...مخصوصا سری 3 که خنک کننده های خیلی خوبی دارن به همراه پردازندشون...پول اضافی هم بابت خنک کننده نمیدی
    همچین حرفی نزدم که amd در همه ی لحاظ در همه ی نرم افزارها قویتر از اینتل عمل میکنه .
    فقط پردازنده ی 3100 را نسبت به 9400F اون هم در نرم افزار افترافکت و اون هم بصورت متوسط ، با سند ارائه دادم که 3100 اندکی بهتره .
    خیلی شرایط دیگه هست که تاثیر گذاره و نمیشه در حالت کلی ، مقایسه کرد . باید دو مدل از پردازنده را در یک نرم افزار اون هم در وضعیت ها و بخش های مختلف نرم افزار مقایسه کرد .

ولی بصورت میانگین ، معمولا رایزن از هم نسلِ اینتل خودش در نرم افزار اندکی قویتر عمل میکنه (که این رو نمیشه در تمام نرم افزارها و در تمام بخش های اون نرم افزار ، تعمیم داد) . البته قضیه ی قیمت هم هست که باید مقایسه بشن .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    همچین حرفی نزدم که amd در همه ی لحاظ در همه ی نرم افزارها قویتر از اینتل عمل میکنه .
    فقط پردازنده ی 3100 را نسبت به 9400F اون هم در نرم افزار افترافکت و اون هم بصورت متوسط ، با سند ارائه دادم که 3100 اندکی بهتره .
    خیلی شرایط دیگه هست که تاثیر گذاره و نمیشه در حالت کلی ، مقایسه کرد . باید دو مدل از پردازنده را در یک نرم افزار اون هم در وضعیت ها و بخش های مختلف نرم افزار مقایسه کرد .

ولی بصورت میانگین ، معمولا رایزن از هم نسلِ اینتل خودش در نرم افزار اندکی قویتر عمل میکنه (که این رو نمیشه در تمام نرم افزارها و در تمام بخش های اون نرم افزار ، تعمیم داد) . البته قضیه ی قیمت هم هست که باید مقایسه بشن .
    بله منم منظورم هم نسل بودنشون هست....مخصوصا سری رایزن3 واقعا ترکونده اینتل رو...برای کسی که میخواد همزمان استفاده مختلف از افترافکت و پریمیر و سینمافوردی(برنامه های 3بعدی) در سیستمش انجام بده amd سرتره.اینتل تو افتر و پریمیر خوبه ولی در کل اگه کسی بخواد برنامه های بالا رو داشته باشه amdگزینه اول هست(تعداد هسته زیاد+کش بالا)...فقط پردازنده های amd رم بالا میخوان حداقل 3200.حتی سری جدید رایزن4 هم سوکت نسل قبلیش رو قبول میکنه..بعلاوه سیستم خنک کنندگی خوب پردازنده های amd و تکنولوژی7نانومتر...باعث میشه از نظر قیمت هم مقرون بصرفه تر باشن برای خریدار...