برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 2618 , پاسخ ها : 3
موضوع: کندشدن افترافکت

کندشدن افترافکت

با سلام خدمت اساتید محترم من به تازگی ویندوز 8.1 نصب کردم چون ویندوز 10 خیلی مشکل داشتم الان باز یه مشکل دیگه دارم افتر که کار میکنم وقتی یک ویدئو پلی میکنم با اینکه نوار سبز رنگ بالای تایم لاین کامله اما ویدئو رو تیک دار پخش میکنه مشخصات سیستمم
    cpu:i7 4710
    gpu:gtx850 2g
    ram: 8g
    HDD: SSD500
    البته من قبلا کار میکردم خیلی روون ویدئو رو پلی میکرد الان نمیدونم چه مرگشه وسط کار ارور میده که رم شما کمه و یا پر شده بهش توجه نمیکنم بعد یه هو کل صفحه سیاه میشه و مجبور میشم سیستم رو فقط ریستارت کنم حالا چیکار کنم مشکل چیه ایا مشکل از ویندوزه ایا مشکل از افتر هستش البته ورژن افترم 2018 هست دستم به دامنتون بچه ها خیلی ممنون

سلام
    با ویندوز 10 ، چه مشکلی دارین؟ البته اگه مشکل ساپورت درایور نیست ، بگین . اگه درایورهاتون ساپورت نکنن که هیچ .

درباره ی مشکل که خودتون هم گفتین دیگه . وقتی پیام پر شدن حافظه رم را میده ، معلومه مشکل از کجاست دیگه .

از لحاظ نرم افزاری شاید فقط بتونین چند کار انجام بدین تا شاید یه کم بهتر بشه :

اول اینکه حافظه ی کش افترافکت را از تنظیمات preference در افترافکت (بخش Media & Disk Cache) ، حذف کنید . علاوه بر این ، پوشه های temp را از توی ویندوز را هم حذف کنید .

دوم اینکه باز هم در تنظیمات preference در افترافکت (بخش Media & Disk Cache) ، میزان حافظه ی کش را بالاتر ببرین (هر چی جا دارین ، بالاتر ببرین ، بهتر هه . مثلا روی 100 گیگ یا اگه در درایو c تون هنوز فضای خالی دارین ، هنوز بالاتر تنظیم کنین . البته اون قدر بالا نبرین که به اندازه ی کل فضای خالی درایو c تون بشه در پایین ، علتش را توضیح میدم) .

سوم اینکه در ssd تون که ویندوز نصب هه ، سعی کنین که فضای خالی (حداقل 2 برابر اما پیشنهاد میکنم 3 برابر حافظه ی رم اصلی تون یعنی 24 گیگ) ، خالی باشه . حتی پیشنهاد میکنم که بیشتر از این خالی بذارید (پس اون قدر حافظه ی کش افترافکت را بالا نبرید که درایو c را کاملا پر کنه) . این فضای خالی بخاطر page file در ویندوز هست که هر بار متغییر هست (اگه روی حالت اتوماتیک تنظیم شده باشه که در ویندوز ، بصورت استاندارد ، روی اتوماتیک تنظیم شده) .
    page file یا حافظه ی مجازی ، کمک کننده ی حافظه ی اصلی (رم) هست . مخصوصا برای افترافکت که رم بسیار زیادی مصرف میکنه ، page file براش خیلی مهم هه . هر چند سرعت page file چون همون سرعت ssd تون هست ، خیلی پایین تر از سرعت رم هست و قطعا سرعت کم اش نسبت به رم ، کاملا حس میشه اما وقتی که نتونید میزان رم را افزایش بدین ، مهمترین کار اینه که جا را برای page file ویندوز باز نگه دارید .
    اگه یه برنامه ای مثل افترافکت ، یه میزان رم ای بخواد که روی سیستم کاربر اون مقدار رم موجود نباشه ، از ویندوز کاری میکنه که بجای رم ، از page file روی هارد ، بجای رم استفاده کنه (البته نه اینکه فقط هر وقت کم بیاره . این خودش ماجرای زیادی داره) . حالا اگه کاربری باشه که توی درایو c اش اون مقدار فضای خالی نداشته باشه و بنابراین ویندوز برای page file اش فضا کم بیاره و نتونه به اون رم اختصاص بده ، همین مشکلی که براتون پیش اومد ، ممکنه پیش بیاد . یعنی اولا سیستم شدیدا هنگ میکنه و حتی ممکنه ویندوز خودش و اتوماتیک ، ریست بشه (البته نه اینکه عامل همه ی هنگ کردن ها و ریست شدن ها ، این قضیه باشه) .

چهارم اینکه نسخه ی سبک ترو قدیمی تر افترافکت را استفاده کردن ، شاید باعث بشه که یه کم اوضاع بهتر بشه (نه خیلی . حتی شاید حس هم نشه) .
    همچنین مشکل ویندوز و خرابیِ ویندوز هم نباید داشته باشین .

------------------------------

اما همه ی اینها ، هر چند تاثیر داره ، ولی تاثیر ماندگاری نداره . چون کش افترافکت مدام در حال استفاده کردن و پر شدنه . اما خالی کردن درایو c ، شاید یه تاثیر اندکی داشته باشه .
    ولی تاثیر ماندگار را خودتون باید با افزایش میزان حافظه رم بذارید . اگه درایو c تون هم حجمش کم هه ، حتی با افزایش و خرید ssd با حجم بالاتر (اما فکر نکنم از لحاظ حجم ssd ، چندان مشکلی داشته باشین) .

ضمنا ، پردازنده تون هم برای افترافکت چندان مناسب نیست .

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون واسه قضیه ویندوز 10 من لپ تاپم درایورش هاشو با نرم افزار DriverPack-17-Online به اینترنت وصل میشم ودرایورهای مربوطه رو میگیرم فقط تو بحث افتر افکت المنت تری دی رو تو ویندوز 10 وقتی میخوام اجرا کنم افتر ارور میده واز نرم افزار خارج میکنه اما الان در ویندوز 8.1 این کار رو نمیکنه اما در ویندوز 8.1 افتر وسط کار ارور رم میده که میگه رم کم هستش اما در ویندوز 10 ارور رم رو نمیداد الان چه کنم من ممنون میشم راهنماییم کنید البته من خودم فکر کردم که دوباره ویندوز 10 رو نصب کنم واینبار ادوبی 2020 رو نصب کنم شاید پلاگین المنت تری دی اینبار کار کنه... ممنون میشم دوبار منو راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-salehi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون واسه قضیه ویندوز 10 من لپ تاپم درایورش هاشو با نرم افزار DriverPack-17-Online به اینترنت وصل میشم ودرایورهای مربوطه رو میگیرم فقط تو بحث افتر افکت المنت تری دی رو تو ویندوز 10 وقتی میخوام اجرا کنم افتر ارور میده واز نرم افزار خارج میکنه اما الان در ویندوز 8.1 این کار رو نمیکنه
    سلامی مجدد
    اول اینکه پیشنهاد میکنم درایور کارت گرافیک تون را از سایت زیر دانلود کنین (لینکش هر وقت اگه آپدیت درایور کارت گرافیک بیاد ، آپدیت میشه) :

https://p30download.com/fa/entry/36904/

فقط باید دقت کنید که نسخه ای را دانلود و نصب کنید که دقیقا مطابق با مشخصات ویندوز (ویندوز 7 ، 8 ، 8.1 یا 10) و نسخه ی ویندوز (32 یا 64 بیت) و همچنین نسل کارت گرافیک تون (سری 800M) و اینکه بخش دانلودهای درایور مربوط به لپتاپ را دانلود کنید .

اینکه در ویندوز 10 ، افترافکت ، موقع بالا آوردن المنت 3 دی ارور میده و کرش میکنه و از نرم افزار خارج میشه ، بخاطر دلایل متعدد میتونه باشه که حداقل نیاز هست که متن ارور را بگین (البته اگه مشکل نرم افزار افترافکت باشه ، من چندان باهاش آشنا نیستم چون خیلی وقته کار با نرم افزارهای گرافیکی را کنار گذاشتم) .

اما معمولا عامل این نوع ارور این هست که نسخه ی افترافکت با نسخه ی المنت 3 دی ، با هم ناسازگارند . یعنی نسخه ی المنت 3 دی ، قدیمی تر از نسخه ی افترافکت هست . بنابراین در ویندوز 10 ، اون نسخه از افترافکت (یا نسخه ی قدیمی ترِ افترافکت) را نصب کنید که مطمئنید که اون نسخه ی المنت 3 دی تون ، باهاش سازگار هه .

به بقیه ی عوامل مثل مشکل دار بودن کرک المنت 3 دی یا ناسازگار بودن کرکش با اون نسخه از افترافکت یا ویندوز ، آپدیت نبودن درایورها (مخصوصا درایور کارت گرافیک) (از لینک بالا ، درایور مناسب را طبق توضیحاتی که دادم را دانلود و نصب کنید) و خیلی عوامل دیگه میتونه مربوط باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-salehi نمایش پست ها
    اما در ویندوز 8.1 افتر وسط کار ارور رم میده که میگه رم کم هستش اما در ویندوز 10 ارور رم رو نمیداد الان چه کنم من ممنون میشم راهنماییم کنید البته من خودم فکر کردم که دوباره ویندوز 10 رو نصب کنم واینبار ادوبی 2020 رو نصب کنم شاید پلاگین المنت تری دی اینبار کار کنه... ممنون میشم دوبار منو راهنمایی کنید
    اینکه وسط کار ، ارور رم را میده ، هیچ ربطی به ویندوز و نسخه اش نداره .
    کاملا مربوط به نرم افزارها و نوع تنظیمات پروژه و استفاده از پلاگین ها و تعدادشون و نوع تنظیمات شون و ... و کلا بستگی به کارهایی که در افترافکت و پلاگین های مربوطه انجام میدین داره . البته نسخه ی نرم افزار هم میتونه تاثیر داشته باشه (ولی شاید نه خیلی) .
    بنابراین شک نکنین که زمانی که رم تون کم اومد ، یه کار اضافی تری نسبت به اون زمانی که رم تون در ویندوز 10 کم نیومد ، انجام دادین . اما ممکنه خودتون خبر نداشته باشین .
    یعنی ، اگه همون کارهایی که در ویندوز 8.1 انجام دادین را ، دقیقا عین اش در ویندوز 10 (با همون نسخه از افترافکت و همون نسخه از المنت 3 دی و دقیقا همون پروژه با همون فوتیج ها و تنظیماتش و کلا دقیقا عین هم باشن) را انجام بدین ، میبینین که در ویندوز 10 هم همون ارور کمبود رم را میده (البته نسخه ی ویندوز هم میتونه اندکی تاثیر بذاره ولی نه خیلی . همچنین قضیه ی page file و فضای خالی درایو c و میزان کش افترافکت هم باید دقیقا یکی باشن) .

کلمات کلیدی این موضوع