برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 3125 , پاسخ ها : 6
موضوع: ❌ مشکل بزرگ ❌

Exclamation ❌ مشکل بزرگ ❌

سلام دوستان عیدتون مبارک امیدوارم هر جا که هستید شاد باشید.
    من یه لپ تاپ با مشخصات : رم 8 و CPU i7
    9750H و گرافیک NVIDIA Geforce GTX1650 دارم.
    ولی داخل افترافکت وقتی ساده ترین پروژه هارو پری ویو یا رندر میگیرم خیلی با سرعت کندی پیش میره
    و از سیستمم که Cpu i3 داره با گرافیک 710 برابری میکنه یا حتی شاید سرعتش کمی کمتر هم هست

برای حل این مشکل چه پیشنهادی دارید.

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    بستگی به پروژه شما داره
    اون سیستم i3 رو میزی هست یا لب تاپ؟
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    سلام
    بستگی به پروژه شما داره
    اون سیستم i3 رو میزی هست یا لب تاپ؟
    یک پروژه رو داخل هر دو تست میکنم
    سیستم i3 کیس هست
    قیمت کل کیس 4.5 هست مشخصاتش ( intel core i3 9100 , Ram 8 DDR4 , Nvidia Geforce GT 710 2GB)
    و مشخصات لپ تاپ با قیمت 19 تومن : (intel i7
    9750H , Ram 8 DDR4 , NVIDIA Geforce GTX1650 4GB)

فقط مقدار رمشون یکی هست و لپ تاپ از لحاظ گرافیک و cpu خیلی بهتر هست ، نمیدونم مشکل از چیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein1373 نمایش پست ها
    یک پروژه رو داخل هر دو تست میکنم
    سیستم i3 کیس هست
    قیمت کل کیس 4.5 هست مشخصاتش ( intel core i3 9100 , Ram 8 DDR4 , Nvidia Geforce GT 710 2GB)
    و مشخصات لپ تاپ با قیمت 19 تومن : (intel i7
    9750H , Ram 8 DDR4 , NVIDIA Geforce GTX1650 4GB)

فقط مقدار رمشون یکی هست و لپ تاپ از لحاظ گرافیک و cpu خیلی بهتر هست ، نمیدونم مشکل از چیه.
    سلام
    گرافیک که توی افترافکت به کار نمیاد بجز در پلاگین های نادر مثل element 3d . بنابراین بجز در این پلاگین ها ، شما اگه قویترین گرافیک را در سیستم تون داشته باشین ، برای افترافکت فرقی نداره .

توی پردازنده هم چون افترافکت بصورت میانگین ، همزمان بین 4 تا 6 هسته استفاده میکنه (گاها حتی تک هسته را استفاده میکنه) بنابراین تا زمانی که بیش از 4 هسته را استفاده نکرد ، پردازنده ی i3 9100f تون از پردازنده ی لپتاپ تون حتی اندکی بهتر عمل میکنه (نه خیلی . زیر 5 درصد بهتر عمل میکنه) .

رم و بعد ssd ، مهمترین قطعات برای افترافکت هستند . رم دو سیستم تون که یکسان و 8 گیگ هست اما نمیدونم ssd را هم برای هر دو دارین یا نه .
    ضمنا ، چون سیستم خنک کنندگی لپتاپ ضعیف تر هه ، رم هاش اگه کیفیت نداشته باشن و گرم بشن ، کاهش کارایی شون محسوس خواهد بود . توی pc هم همینطوره .

البته همه ی اینهای که گفتم ، برای زمانی هه که شرایط پروژه و همچنین شرایط نرم افزاری و سیستم عامل ای که در هر دو سیستم اجرا میکنین ، دقیقا برابرِ هم باشن .
    به هر حال ، برای نتیجه گیری دقیق تر ، باید زمانی که حس میکنین که سرعت کم هست ، همون لحظه از هر دو سیستم ، از task manager (از سربرگ performance و همچنین سربرگ process) عکس بگیرین و همچنین بهتره که در نرم افزار aida64 ، از منوی tools>system stability test از سربرگ اول (سربرگ temperature) هم عکس بگیرین و اینجا بذارین تا دقیق تر بشه قیاس کرد .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    گرافیک که توی افترافکت به کار نمیاد بجز در پلاگین های نادر مثل element 3d . بنابراین بجز در این پلاگین ها ، شما اگه قویترین گرافیک را در سیستم تون داشته باشین ، برای افترافکت فرقی نداره .

توی پردازنده هم چون افترافکت بصورت میانگین ، همزمان بین 4 تا 6 هسته استفاده میکنه (گاها حتی تک هسته را استفاده میکنه) بنابراین تا زمانی که بیش از 4 هسته را استفاده نکرد ، پردازنده ی i3 9100f تون از پردازنده ی لپتاپ تون حتی اندکی بهتر عمل میکنه (نه خیلی . زیر 5 درصد بهتر عمل میکنه) .

رم و بعد ssd ، مهمترین قطعات برای افترافکت هستند . رم دو سیستم تون که یکسان و 8 گیگ هست اما نمیدونم ssd را هم برای هر دو دارین یا نه .
    ضمنا ، چون سیستم خنک کنندگی لپتاپ ضعیف تر هه ، رم هاش اگه کیفیت نداشته باشن و گرم بشن ، کاهش کارایی شون محسوس خواهد بود . توی pc هم همینطوره .

البته همه ی اینهای که گفتم ، برای زمانی هه که شرایط پروژه و همچنین شرایط نرم افزاری و سیستم عامل ای که در هر دو سیستم اجرا میکنین ، دقیقا برابرِ هم باشن .
    به هر حال ، برای نتیجه گیری دقیق تر ، باید زمانی که حس میکنین که سرعت کم هست ، همون لحظه از هر دو سیستم ، از task manager (از سربرگ performance و همچنین سربرگ process) عکس بگیرین و همچنین بهتره که در نرم افزار aida64 ، از منوی tools>system stability test از سربرگ اول (سربرگ temperature) هم عکس بگیرین و اینجا بذارین تا دقیق تر بشه قیاس کرد .
    سلام مرسی از راهنماییت
    منظورت این قسمت هست :
    نام: Annotation 2020-03-28 151755.png نمایش: 88 اندازه: 30.2 کیلو بایت

خب این قسمت باید چه گزینه ای رو وارد کرد
    این اسکرین برای کیس i3 هست

در ضمن مطمئنید که گرافیک بکار نمیاد حتی برای preview و رندر ؟ پس اون قسمت CUDA

سلام مرسی از راهنماییت
    منظورت این قسمت هست :
    نام: Annotation 2020-03-28 151755.png نمایش: 88 اندازه: 30.2 کیلو بایت

خب این قسمت باید چه گزینه ای رو وارد کرد

سلام
    بله منظورم همین نرم افزار بود . منتها دو چیز دیگه را گفتم که عمل نکردید .
    اول اینکه علاوه بر این نرم افزار ، از دو سربرگ اول (سربرگ Process و Performance) در Task Manager هم عکس بگیرید .
    دوم اینکه این کارها را برای هر دو سیستم انجام بدید . چون میخواین دو سیستم را مقایسه کنید .

یعنی اول برید از لحاظ نرم افزاری ، دو سیستم را دقیقا برابر هم قرار بدید . یعنی دقیقا یک نوع سیستم عامل (هر دو 64 بیت) را نصب کنید و افترافکت را در درایو c اش نصب کنید و فضای خالی در درایو c شون تقریبا به یک اندازه باشه (اگه یک اندازه نبود ، میزان حافظه ی کش افترافکت را در هر دو سیستم ، جوری تنظیم کنین که برابر یا کمتر از فضای خالی درایو c ای که کمترین فضا را داره ، باشه) و بعد درایو c و اون درایوی که کلیپ فیلم را توی افترافکت لود میکنین را diffragment کنید و مخصوصا اینکه برید در تنظیمات افترافکت و میزان حافظه ی کش در دو سیستم را برابر همدیگه قرار بدید (با در نظر گرفتن بحث کش که در خط بالا گفتم) و بعد پروژه ای که استفاده میکنید ، دقیقا باید یکی باشند و در هر دو پروژه ، یک سری از اَعمالِ و تنظیماتِ شبیه هم را در هر دو پروژه در افترافکت های دو سیستم انجام بدین (یعنی روی یک سیستم ، 4 تا افکت اِعمال نکنید و بعدش روی اون یکی سیستم ، 5 تا افکت اعمال کنید . یا افکت ها و لایه ها و تنظیمات و خلاصه ریزترین جزئیات ، باید در دو سیستم شبیه هم باشند) و پلاگین های نصب شده در هر دو افترافکت در دو سیستم ، یکی باشند و آخر هم اینکه موقع اجرا هم فقط نرم افزار افترافکت در هر دو سیستم اجرا باشه و هیچ نرم افزارِ دیگه ای را همراهش باز نکنید (البته بجز برنامه های task manager و aida64) .
    و خلاصه ی کلام اینکه مطمئن بشید از لحاظ نرم افزاری ، دقیقا با هم برابرند .

و دوم اینکه هر زمان روی اون سیستمی که حس کردین لگ میزنه اما در اون یکی سیستم ، لگ نمیزنه یا خیلی کمتر میزنه (با رعایت شرایط نرم افزاری ای که در بالا گفتم) ، ابتدا در اون سیستمی که لگ میزنه (که انگار لپتاپ هست) ، اول بیاین از همون task manger (از همون دو سربرگ که گفتم) عکس بگیرین (پس 2 تا عکس از اینجا تا حالا داریم) و یک بار هم از همین صفحه ای که از نرم افزار aida64 دادین ، در همون لحظه عکس بگیرید (پس شد 3 تا عکس برای یه سیستم) .
    بعد هم فورا از اون سیستم دیگه (که pc بود انگار) ، همین عکس ها را بگیرید (پس کلا شد 6 تا عکس) .

این اسکرین برای کیس i3 هست

در ضمن مطمئنید که گرافیک بکار نمیاد حتی برای preview و رندر ؟ پس اون قسمت CUDA
    بسته به پلاگین های مختلف داره . تعداد بسیار محدودی از پلاگین های افترافکت میتونن از کارت گرافیک استفاده کنن که مهمترین شون element 3d هست (حالا چه موقع preview یا موقع رندر . preview هم خودش جزء رندر در بحث برنامه نویسی و اینها به حساب میاد)

ضمنا ، قبل از اجرای پروژه ، کش افترافکت در هر دو سیستم را خالی و پاک کنید .
    اندازه ی حافظه ی کش را هم که اولا در هر دو سیستم با هم برابر کنید و دومین نکته درباره ی حافظه ی کش افترافکت را در پست قبلی گفتم .

بعد از این کارها ، تست پروژه تون در دو سیستم را انجام بدین.

کلمات کلیدی این موضوع