برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

فراخوان شروع کدنویسی برای نرم افزارهای گرافیکی

سلام
    خواستم از همه ی شما عزیزان انجمن دعوت کنم که یه برنامه ای بریزین و کم کم از پایه شروع به یادگیری زبان های اسکریپتی جاوا اسکریپت (برای افترافکت) و همینطور پایتون (برای سینما 4 دی) کنین
    البته این به این معنا نیست که کسی بلد نیست توی انجمن . منظورم اینه که وقت بذارین و از پایه همه چیز رو یاد بگیرین (متغییر ها و آرایه ها و حلقه ها و شرط ها و تابع ها و توابع بازگشتی و هر آنچه که لازم هست) و بعد از اون ، روزی یه تابع رو از سایت آدوب (برای افترافکت) و مکسون (برای سینما 4 دی) تمرین کنین
    اگه چند نفرتون (حتی 2 یا 3 نفر) روزی یه کم (20 تا 30 دقیقه) با کدنویسی کار کنین ، باور کنین بعد از یکسال کل زبان لوا و پایتون و همینطور توابع مربوط به اینها رو بطور کامل یاد میگیرین و بعدش آموزش میدین که به درد همه میخوره
    همونطور که میدونین ، کدنویسی کار رو بسیار بسیار راحت تر از زمانی میکنه که بصورت دستی بخواین طراحی کنین و خیلی اوقات فقط کارها با کدنویسی امکان پذیره و دستی امکان طراحی اش نیست
    بعد اینکه ، اوایل ، یاد گرفتن زبان ممکن هست یه کم خسته کننده باشه ولی بعد از یادگیری به شیرین ترین کار تبدیل میشه
    هر چند این پیشنهاد رو هم قبلا هم مطرح کردم و کسی جواب نداد
    به نظرم ویژگی بسیار مهمی که بچه های گرافیست ایران (مثل همین انجمن) دارن ، اینه که بعد از یادگیری گرافیک ، آموزش شو میدن ولی هیچ کس تا حالا حرفه ای و حتی متوسط ، از پایه برای برنامه نویسی در نرم افزارهای گرافیکی تمرکز نکرده و عیب گرافیست های ایران ، به نظرم همین هست که روی قسمت کدنویسی بسیار کم تمرکز میکنن در صورتی که باید برعکس باشه و حداقل 50 درصد قدرت یه چیز ، با استفاده از قابلیت برنامه نویسی اون نرم افزار بدست میاد
    موفق باشید

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    سلام!
    تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که برای یاد گیری جاوا اسکریپت باید قبلشhtmlو زبان های دیگرو بلد باشیم.
    راهی هست که دیگه نخوایم اونارو یاد بگیریم؟
    اینجاش زور میگه!
    لطفا راهنمایی کنین!

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    سلام!
    تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که برای یاد گیری جاوا اسکریپت باید قبلشhtmlو زبان های دیگرو بلد باشیم.
    اینجاش زور میگه!
    لطفا راهنمایی کنین!
    سلام
    تا جایی که میدونم این طور نیست
    جاوا اسکریپت هم به نظرم واقعا چیزی نداره . ما یک سری ربان های اسکریپتی داریم و یه سری زبان های غیر اسکریپتی
    غیر اسکریپتی مثل جاوا (با جاوا اسکریپت اشتباه نشه) و سی شارپ و سی و پاسکال و ... که سختیِ آسون ترین این زبان ها (که بین شون سی شارپ و جاوا از بقیه آسون تره) ، 5 تا 10 برابر بیشتر از سخت ترین زبان های اسکریپتی هست

زبان های اسکریپتی هم معروف ترین شون پایتون و لوا و جاوا اسکریپت هستن . توی اینا جاوااسکریپت واقعا میشه گفت آسون ترین زبان اسکریپتی هه
    پایتون (زبان مورد استفاده سینما 4 دی) و لوا ، تقریبا از لحاظ سختی در حد هم هستن (و حتی خیلی ساختار شبیه هم دارن) ولی باز هم آسون ان

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    یعنی زبون اونا به هم شباهت نداره؟
    راستش من از دبیر کامپیوتر پرسیدم!
    اگه شباهت نداره و بدون
    html میتونیم جاوا اسکریپت رو یاد بگیریم عالیه!
    اگه میتونید یه اموزش مفید معرفی کنید.
    ممنون!

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    سلام!
    اینجاش زور میگه!
    لطفا راهنمایی کنین!
    البته بالا کمی بین تفاوت زبان های اسکریپتی و غیر اسکریپتی توضیح داده شده، ولی یک کم بازتر کنم مطلب رو براتون.

کد و یا دستوراتی که هنگام برنامه نویسی از سمت شما نوشته میشه، برای کامپیوتر غیر قابل درک هستند. این کد ها باید قبل از اجرا به زبانی ترجمه بشند که پردازنده بتونه درکشون کنه.

زبان های اسکریپتی توسط یک Parser اجرا میشند که بلادرنگ و در زمان اجرا اسکریپت ها رو به دستور های قابل اجرا توسط پردازنده دستگاه شما تبدیل میکنه.
    زبان های غیر اسکریپتی کامپایل میشند به یک زبانی که توسط رایانه/سیستم عامل شما و یا مستقیماً توسط خود پردازنده میتونه اجرا بشه و ....

حالا این Parser اگه وب براوزر شما باشه، بله اینجا کمی هم آشنایی با HTML و CSS لازم خواهید داشت که اونهم مشروط به این هست که آیا با اسکریپت جاوا اسکریپت قصد ایجاد تغییر و یا مبادله دیتا رو با HTML و CSS دارید یا خیر. در مواردی شما فقط بدونید کجای HTML کد رو باید بگزارید کافی خواهد بود.

اگه به جای براوزر و در جایی به غیر فایل HTML بیایید و از جاوا اسکریپت استفاده کنید (نظیر افتر افکت، یونیتی، انیمه استودیو، در دل SVG و .........) parser شما کاملاً متفاوت بوده و پیش نیازهای شما متفاوت هستند. حالا به جای اینکه بدونید چطور باید مارک آپ های HTML رو صدا بزنید، باید بدونید کامپوزیشن مادر رو چطور صدا بزنید......

در تمام حالات، مبانی و دستورهای پایه، نحوه ساخت متغیر ها و آرایه ها، توابع و ..... در زبان برنامه نویسی تغییری نمیکنه و شما از کلیه دانشی که داشتید (چه جاوا اسکریپت رو برای وب فراگرفته باشید، چه برای افتر افکت....) با کمی آشنایی و یادگیری بیشتر میتونید برای یک parser دیگر استفاده کنید.

این رو هم اضافه کنم که اصول برنامه نویسی رو با هر زبان برنامه نویسی ای که یاد بگیرید، خیلی ساده میتونید دانش خودتون رو به زبان های برنامه نویسی دیگر هم گسترش بدید. فقط تفاوت syntax بین دستورات رو یاد بگیرید تمامه. *مگر اینکه یک زبان خیلی قدیمی رو یاد بگیرید و بخواهید بعدش یک زبان بسیار جدید رو فراگیری کنید.

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    ممنون بابت این پست اما خیلی از اصطلاحاتتون سردرنیاوردم چون برنامه نویسی کار نکردم!اما به طور کلی فک کنم منظورتون این بود که لازم نیست حتما html و یا زبان دیگه ای کار کنم و اصطلاحات بین زبان ها مشترکه و کمی فرق می کنه !
    حالا یعنی میتونم بدون اینکه برنامه نویسی کار کرده باشم مستقیم جاوااسکریپت رو یا بگیرم؟
    «توضیح دادین من نفهمیدم»

پارسال ، چند روزی که با جاوااسکریپت در افترافکت کار کردم ، نتیجه ی تجربه ی چند روزه مو توی این تاپیک گذاشتم که میتونین برای شروع ، بهش مراجعه کنین :

http://forum.video-effects.ir/thread20413.html

ولی اولا که تجربه هست و علم قطعی نیست (یعنی دیگه پی گیر مطالب انگلیسی سایت و ... نشدم) و دوما فقط تجربه ی چند روزه هست یعنی سطح مبتدی (البته جاوا اسکریپت هم خیلی هم چیز خاصی نداره . هر چند بیشتر از اینا هم مطالب داره)
    ولی توصیه میشه حتما همراه یه منبع موثق پیگیری کنین زبان جاوا اسکریپت رو و دوما بعد از یادگیری زبان ، از سایت آدوب (که توی همون تاپیک لینک داده شد) ، توابع افترافکت رو کار کنین (یعنی هم باید زبان رو یاد گرفت و هم باید با توابع کار کرد و بدون یکی از این ها ، وقت روی دیگری گذاشتن ، بی فایده هست)
    البته این مستلزم دوره ی طولانی مدت چند ماهه هست که وقت بزارین . البته بازم پیشنهادم اینه که بچه ها گروهی وقت بزارن و تقسیم کار کنن (مخصوصا کار روی توابع)

حالا یعنی میتونم بدون اینکه برنامه نویسی کار کرده باشم مستقیم جاوااسکریپت رو یا بگیرم؟
    قطعا
    گفتم که
    جاوااسکریپت جزء ساده ترین زبان های اسکریپتی هست
    ویرایش توسط sajjadkhati : 01-08-17 در ساعت 00:04

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    thank you too
    باز هم ممنون

کلمات کلیدی این موضوع