برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 1819 , پاسخ ها : 6
موضوع: مشکلات انیمیشن سازی ایران چیست؟

Lightbulb مشکلات انیمیشن سازی ایران چیست؟

به نظر شما دلایل ضعف صنعت انیمیشن سازی در ایرن چیست ؟

پ.ن: درسته که خیلی سوال تکراری هستش و ضعف های خیلی زیادی داره اما دوست دارم نظر و دیدگاه شما رو هم بدون ...

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    ببینید انیمیشن نیاز به تیم داره که هنرمند های ایرانی متاسفانه نمیتونن تیم رو تشکیل بدند
    هم نیرو کمی هست یعنی کسان زیادی تو این کار نیستند و هم حرفه ای ها نمیمونن
    هر کس حرفه ای بشه سریع جمع میکنه بره خارج که این بزرگترین مشکل ماست

بعد تیم بخوایم ببندیم باید اول یکسری چیزهایی به اون ها توضیح بدیم که این خودش شاید یک سالی طول میکشه و باید به این تیم حقوق بدیم و تجهیزات مختلف که متاسفانه کسی نمیتونه همچین هزینه ای کنه

کلا باید یکی پیدا بشه شرکت بزرگی دست کنه هم آموزش بده بعد همونایی که آموزش دیدن تیم های مختلف درست کنن و هرکدوم انیمیشن های مختلفی بسازند که متاسفانه همچین کسی نیست

آقای مدیری تهیه کنندگی یک فیلم انیمیشن به نام 1500 رو انجام دادن شاید این صنعت تو کشور راه بیفته ولی متاسفانه خیلی ها اجازه ندادند پیشرفت عالی داشته باشه
    انتقاد های بی جا و کسی برای مشاهده فیلم به سینما نرفت

این فعلا مشکلات ماست
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    ببینید انیمیشن نیاز به تیم داره که هنرمند های ایرانی متاسفانه نمیتونن تیم رو تشکیل بدند
    هم نیرو کمی هست یعنی کسان زیادی تو این کار نیستند و هم حرفه ای ها نمیمونن
    هر کس حرفه ای بشه سریع جمع میکنه بره خارج که این بزرگترین مشکل ماست

بعد تیم بخوایم ببندیم باید اول یکسری چیزهایی به اون ها توضیح بدیم که این خودش شاید یک سالی طول میکشه و باید به این تیم حقوق بدیم و تجهیزات مختلف که متاسفانه کسی نمیتونه همچین هزینه ای کنه

کلا باید یکی پیدا بشه شرکت بزرگی دست کنه هم آموزش بده بعد همونایی که آموزش دیدن تیم های مختلف درست کنن و هرکدوم انیمیشن های مختلفی بسازند که متاسفانه همچین کسی نیست

آقای مدیری تهیه کنندگی یک فیلم انیمیشن به نام 1500 رو انجام دادن شاید این صنعت تو کشور راه بیفته ولی متاسفانه خیلی ها اجازه ندادند پیشرفت عالی داشته باشه
    انتقاد های بی جا و کسی برای مشاهده فیلم به سینما نرفت

این فعلا مشکلات ماست
    الان قسمت دستمزد خیلی مهم هستش... الان بنظر شما دستمزدی که میدن تو ایران با دستمزدی که تو خارج کشور میدن مثل اروپا اینا چقدر فرق داره ؟ بنظر شما با این دستمزد های کم کسایی که سال ها تو این حرفه هستن پا نمیشن برن خارج هم کیفیت کاری خودشون رو ببرن بالا و دستمزد واقعی شون رو بدن ؟

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط oda نمایش پست ها
    الان قسمت دستمزد خیلی مهم هستش... الان بنظر شما دستمزدی که میدن تو ایران با دستمزدی که تو خارج کشور میدن مثل اروپا اینا چقدر فرق داره ؟ بنظر شما با این دستمزد های کم کسایی که سال ها تو این حرفه هستن پا نمیشن برن خارج هم کیفیت کاری خودشون رو ببرن بالا و دستمزد واقعی شون رو بدن ؟
    در مورد دستمزد نمیدونم ولی شما جزء یک تیم حصاب بشید دیگه دستمزد خیلی زیادی نیست مثل یک کارمنده
    چه تو ایران چه خارج
    تو ایران شاید ماهیانه حصاب کنند یا شاید پروژه های
    دقیق نمیدونم ولی یکی از دوستان آمریکا کار میکنه ماهیانه 30 هزار دلار بهشون میدن که میشه چیزی حدوده 40 میلیون ما
    این 40 میلیون اونجا خیلی خیلی زیاد نمیشه ها اما باز هم عالیه
    Download and Plugin

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    در مورد دستمزد نمیدونم ولی شما جزء یک تیم حصاب بشید دیگه دستمزد خیلی زیادی نیست مثل یک کارمنده
    چه تو ایران چه خارج
    تو ایران شاید ماهیانه حصاب کنند یا شاید پروژه های
    دقیق نمیدونم ولی یکی از دوستان آمریکا کار میکنه ماهیانه 30 هزار دلار بهشون میدن که میشه چیزی حدوده 40 میلیون ما
    این 40 میلیون اونجا خیلی خیلی زیاد نمیشه ها اما باز هم عالیه
    نه 30هزار دلار خیلی بیشتر میشه! فکر کنم با قیمت دلار الان بشه 114میلیون تومن میشه! دقیقا من هم تو یک سایت خارجی خونده بودم قمیت و دستمزدی که اونا میدن 30هزار دلار تا 60هزار هست و خیلی بیشتر از این حرف ها هم هستش! من میگم برای این هستش که کسی نمیمونه تو ایران کار کنه با این دستمزد های که مییدن و بدتر اینکه بعضی وقت ها که بعد ماه ها پول این بنده حداهارو میدن!!!
    ???????
    ???????? ?? ??
    ?????
    ???????? ????? ???? ?? ????
    ?????
    ?? ????
    ????
    ???? ?? ????? ???
    ???
    ???? !!

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط oda نمایش پست ها
    نه 30هزار دلار خیلی بیشتر میشه! فکر کنم با قیمت دلار الان بشه 114میلیون تومن میشه! دقیقا من هم تو یک سایت خارجی خونده بودم قمیت و دستمزدی که اونا میدن 30هزار دلار تا 60هزار هست و خیلی بیشتر از این حرف ها هم هستش! من میگم برای این هستش که کسی نمیمونه تو ایران کار کنه با این دستمزد های که مییدن و بدتر اینکه بعضی وقت ها که بعد ماه ها پول این بنده حداهارو میدن!!!
    ببخشید اشتباه نوشتم!
    10 هزار دلار بود

مشکل پول نیست سرمایه گزاری نیست که بتونه تیم رو جمع کنه
    انیمیشن اول رو که ساختند کل هزینه های از دست داده شده جمع میشه و کلی هم اضافه میشه
    فقط یکی باید باشه که از اول بتونه این ریسک رو کنه
    یعنی بعضی ها تو خارج مشکلی ندارن میگن ما تیم میشیم بدون دستمزد تا وقتی انیمیشن ساخته بشه ولی تو ایران همه میخوان از همون روز اول دست به نرم افزار زدند پول در بیارن
    Download and Plugin

سلام من فكر كنم بتونم يكم توي اين مورد كمكتون كنم چون خودم هم ايران نيستم .
    اول از همه اينكه استاد هادي پور كي بهتون گفته ماهي ١٠ هزار دلار به 3d كار حقوق ميدن ؟ اول از همه اينكه استخدام 3D كار در اكثر مواقع ساعتيه و اگر خودتون شركت بزنيد پروژه ايي حساب مي كنن و توي گوگل اگر سرچ كنيد خود گوگل چيزي كه ثبت شده را حدود ٦٠ هزار دلار در سال ميزنه كه اونايي كه زرنگ هستن و پروژه ايي كار مي كنن حرفه ايي و اسم و رسم دار باشن ميتونن تا سالي ١٠٠هزار تا برسونن خودشون را . نكته بعدي اينكه اصلا هزينه زندگي توي ايران و خارج از ايران را يكي حساب نكنيد من همين ماه گذشته فقط نزديك ٧٠٠ هزار تومن پول برق دادم و از خريد سوپر ماركت تا هر چي ديگه ماليات ميدم و اون در آمد نجومي واسه خرج نجومي هم هست . تنها تفاوتش ميشه دسترسي به خيلي امكانات كه توي ايران كمتره و سخت تر . اكثرا هم حول رفتن دارن وقتي ميرن تازه ميفهمن فكر و خيال زيادي مي كردن ولي بي رودرباسي ما ملتي هستيم كه رومون نميشه بگيم اشتباه كرديم . جداي از اين هم علت اينكه انقدر كارمنداي آسيايي خوب استخدام ميشن اينه كه به حقوق كم بخاطر اقامت و چه و چه رازي ميشن يه چيزي مثل كارگر افغاني توي ايران ، چرا اونا استخدام ميشن ؟ ٢ زار پول مي گيرن جاي ١٠ نفر كار مي كنن اينم دقيقا همينه وگرنه حرفه ايي خودشون تا دلتون بخواد تو كشورشون دارن ولي زيربار حقوق پايين نميرن و واسه كارشون ارزش قائل ميشن الان جنگ اخراج محاجرهاي ترامپ هم سر همينه وارد سياست نميشم ديگه .
    اما در مورد سوال شما دوست عزيز من خيلي وقته دارم ضعف هاي انيميشن سازي و بازي سازي ايران را در ميارم و اگر در كارم موفق بشم زمان برگشت به ايران مي خوام قويترين استوديو بازي سازي و انيميشن سازي را بزنم .
    ضعف اصلي سيستم ايران ميشه نبود دانش روز به دليل اينكه تمامي سورس هاي آموزشي در وحله اول انگليسي هست كه اكثرا نميدونن اين زبان را و بعد اينكه بيشترين چيزي كه بهش دسترسي داريم توي ايران فيلم آموزشي هست كه راحت بگم توي فيلم شما ٣٠ درصد كار را ياد مي گيريد علتشم واضحه توي فيلم محدوديت زمان داريد و فيلم طولاني خسته كننده هست ضمن اينكه واقعا تكنيك هاي اصلي به ندرت توي فيلم آموزش داده ميشه و همه و هم توي كتاب هاي درسيشون و زير نظر استاد آموزش داده ميشه . من خودم براي كار خودم نزديك ١٢ تا كتاب خريدم و هنوزم مشغول مطالعه و تمرين هستم به طور مثال شما ببين يك دونه انيميشن ايراني نداريم حركات صورت درستي داشته باشه علتشم دقيقا همين موضوعي هست كه گفتم خدمتتون بقيه مساعل بماند .
    نكته بعدي اينكه بازار ايران بازار داخليه و همين موضوع سود شركت ها را به شدت كم مي كند اونايي هم كه خوب كار مي كنن از بازار خارج از كشور هم استفاده مي كنن مثل شركت فن افزار شريف .
    ولي در كل اصل مشكل پيشرفت كار انيميشن ايران در وحله اول علم كار و بعد از اون امكانات هست .

کلمات کلیدی این موضوع