برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

مشاهده : 3552 , پاسخ ها : 12
موضوع: سیستم پیشنهادی برای موشن گرافیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلامی مجدد
    پس چرا همون اول نگفتید میخواید ارتقاء بدین!
    با همین بودجه ی 15 تومن دیگه؟

حداقل یه پردازنده ی i5 4670 با قیمت 1.35 تومن بگیرید . اگه بودجه ی بیشتری دارین ، میتونین i7 4790 با قیمت 3.1 تومن بگیرین ولی ارزش خریدش نسبت به i5 4790 ، برای کارتون کمتر هه . فقط توصیه میکنم در صورتی i5 4790 را بگیرین که میزان هزینه براتون مهم نباشه . اگه ارزش خرید براتون در الویت هست ، همون i5 4670 با قیمت 1.35 تومن ، بهترین گزینه هست .
    نکته اینکه قبل از خرید پردازنده ، بایوس مادربردتون را همین الان به آخرین نسخه (ی پایدار . یعنی نسخه ی بتا نباشه) ، به روزرسانی کنید .

رمِ نوی DDR3 ی خوب ، زیاد موجود نیست . توصیه میکنم یه رمِ 8 گیگابایتِ هم برند و هم باس با فرکانس رم فعلی تون ، بصورت دست دوم تهیه کنید .
    اگه نتونستید در بازار دست دوم گیر بیارید ، رم Kingston Value 8GB 1600Mhz DDR3 را با قیمت 720 تومن تهیه کنید .
    قبل از نصب رم ، تنظیمات بایوس مادربردتون را روی حالت پیش فرض (default) بذارید .

یه اس اس دی Samsung 860 EVO 500GB SSD با قیمت 2.55 تومن تهیه کنید .
    طبق نیازتون اگه میخواین هزینه ی کمتری کنین ، 250 گیگ اش را بردارین اما 500 گیگ مخصوصا برای کسایی که افترافکت را حرفه ای تر استفاده میکنن ، مورد نیازه (حتی گاها تا 1 ترابایت هم مورد نیاز میشه واسه ی فوق حرفه ای های افترافکت) .

پاورتون نه کیفیت اش خوبه و نه توان اش . شاید جواب کارتون را بده اما شخصا این پاور را توصیه نمیکنم . اگه بودجه دارین ، توصیه ام اینه که پاورتون را تعویض کنید .
    اگه میخواین پاور را تعویض کنید ، حداقل پاور GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 924 تومن را توصیه میکنم . اگه کیفیت خیلی بالاتر بخواین ، پاور GREEN GP550A-UK Plus Gaming با قیمت 1.6 تومن را پیشنهاد میکنم .

این مدل هایی از قطعات که گفتم ، همین الان در لیون کامپیوتر با همین قیمت موجودن . معلوم نیست حتی تا 1 روزِ دیگه این قطعات اصلا موجود باشن یا نه و اگه باشن ، با چه قیمتی باشن .

اگه واقعا میخواین تا حداکثر 3 روز دیگه سیستم خرید کنین ، بگین .
    مثل این قضیه ی سیستم 15 تومنی نشه .
    ممنون ازتون لطف کردید.بله شنبه میخوام لیست کنم براشون سفارش بدن از همین لیون کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_68 نمایش پست ها
    ممنون ازتون لطف کردید.بله شنبه میخوام لیست کنم براشون سفارش بدن از همین لیون کامپیوتر
    خواهش میکنم . بفرمایید :

مادربرد :
    ASUS TUF Z390-PLUS GAMING
    8.1

پردازنده :
    i5 9400F
    3.35

رم :
    Gskill Trident Z 64GB 16GBx4 3200Mhz CL16 DDR4
    9.6

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    1.03

اس اس دی :
    Samsung PM981a M.2 1TB
    4.2

پاور :
    Green GP500A-UK PLUS
    1.232

کیس :
    GREEN PARS EVO
    850

گرافیک :
    Asus GT 1030 2GB
    حدودا 2.5 تومن

خنک کننده :
    GREEN Notus400-PWM
    900

جمع کل حدود : 31.7

--------------------------------------

1) این مدل ها (موجودش شون) با این قیمت هاشون فقط همین الان در سایت های لیون کامپیوتر و دیجی کالا هست (معمولا تا 3 روز با همین قیمت ها هستن) اما با این حال با این نوسان قیمت ، ممکنه هم تا فردا قیمت ها تغییر کنن (منظورم این نیست که از لیون و دیجی کالا تهیه کنید . کلا میگم با این قیمت ها در اونجا موجود هستند) .

2) اگه بودجه دارین ، همین مادربرد را تهیه کنید . تا 128 گیگ رم را پشتیبانی میکنه که به درد مخصوصا کاربران حرفه ای و فوق حرفه ای افترافکت میخوره .
    اما اگه بودجه ی کمتری میخواین برای مادربرد هزینه کنین (که تا 64 گیگ رم پشتیبانی کنه) ، مادربردASUS ROG STRIX B365 F GAMING با قیمت 6.5 تومن و باز در صورت بودجه ی کمتر ، مادربرد ASUS TUF B360-PRO GAMING با قیمت 5.5 تومن را پیشنهاد میکنم .

3) اگه بودجه ی بیشتری هزینه میکنین ، پردازنده ی i5 9600K با قیمت 5.9 تومن ، حدود 15 درصد از این پردازنده قویتر هه که ارزش خرید نداره . البته این پردازنده ، گرافیک مجتمع داره که در صورت تهیه اش میتونین گرافیک مجزا (اون GT 1030 که گفته بودم) را تهیه نکنین .

4) سعی کنید اگه مادربردی که در لیست گفته شد (8.1 تومنی) را میگیرید ، رم با ماژول 32 گیگابایتی بگیرید (یعنی بجای اینکه 2 تا 16 گیگ بگیرید ، یک دونه 32 گیگ بگیرید) .
    بعد هم در لیست ، رمِ 64 گیگ را معرفی کردم . اما شما اول یه رم 32 گیگ را تهیه کنید در صورتی که کم آوردین ، میتونین بعدا یه رم 32 گیگِ دیگه اضافه کنین و به 64 گیگ برسونین . چون رم 32 گیگ معمولا برای کاربران متوسط تا حتی گاها حرفه ایِ افترافکت را کافی هه .

5) دقت کنید مدلِ ssd ای که گفتم ، آخرش a داره . یه مدل ارزونتر بدون پسوند a هم دارن . اگه 1 ترا زیاده ، 500 گیگابایت از همین مدل را با قیمت فقط 500 تومن ارزونتر یعنی با قیمت 3.6 تومن دارن که ارزش خرید نداره .
    برندهای دیگه ی ssd را تجربه ندارم . خودم سامسونگ را پیشنهاد میکنم (چون تجربه شو دارم) اما اگه ارزونتر بخواین شاید مدل WD Blue با مدل دقیقِ WD Blue M.2 2280 SSD - 500GB با قیمت 1.880 تومن ، خوب باشه (نمیدونم) .

6) این پاور الان در دیجی کالا موجود هست . به شما هم این پاور را توصیه میکنم بگیرید . همین پاور را در لیون کامپیوتر بهتون با قیمت 1.6 تومن معرفی کرده بودم که در دیجی کالا با قیمت 1.232 تومن دارن (حالا اعتبار فروشنده را نمیدونم) .

7) این کارت گرافیک GT 1030 فعلا کمیابه . اما میشه پیداش کرد . اگه پردازنده ی i5 9600K را (با قیمت 5.9 تومن که گفته بودم) را بخواین تهیه کنین ، لازم به تهیه ی کارت گرافیک نیست . البته اگه فقط از موشن گرافیک دو بعدی استفاده میکنین ها . یعنی از موتور رندر ray trace افترافکت و پلاگین element 3d و پلاگین های محدود دیگه ای که از کارت گرافیک استفاده میکنن (که تک و توک هستن) ، شما از این موارد استفاده نمیکنین ، در صورت تهیه ی پردازنده ی i5 9600K ، نیازی به تهیه ی کارت GT 1030 نیست . وگرنه اگه از این موارد و پلاگین های نام برده شده استفاده میکنین ، به کارت گرافیک قدرتمند حداقل بالای 4 تومنی نیازمندید .

اما اگه پردازنده ای که در لیست گفتم را تهیه کنید ، اون کارت گرافیک GT 1030 که در لیست گفتم را تهیه کنید . اگه این کارت گرافیک را نتونستید تهیه کنید ، کارت گرافیک ASUS GT730-SL-2GD5-BRK با قیمت 2.3 تومن تهیه کنید (دقت کنید که هم Asus هست و هم مخصوصا مدل D5 که مخفف DDR5 هست و این مدل خیلی قویتر و البته اندکی گرونتر از مدل D3 که DDR3 ئه ، هست) .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    خواهش میکنم . بفرمایید :

مادربرد :
    ASUS TUF Z390-PLUS GAMING
    8.1

پردازنده :
    i5 9400F
    3.35

رم :
    Gskill Trident Z 64GB 16GBx4 3200Mhz CL16 DDR4
    9.6

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    1.03

اس اس دی :
    Samsung PM981a M.2 1TB
    4.2

پاور :
    Green GP500A-UK PLUS
    1.232

کیس :
    GREEN PARS EVO
    850

گرافیک :
    Asus GT 1030 2GB
    حدودا 2.5 تومن

خنک کننده :
    GREEN Notus400-PWM
    900

جمع کل حدود : 31.7

--------------------------------------

1) این مدل ها (موجودش شون) با این قیمت هاشون فقط همین الان در سایت های لیون کامپیوتر و دیجی کالا هست (معمولا تا 3 روز با همین قیمت ها هستن) اما با این حال با این نوسان قیمت ، ممکنه هم تا فردا قیمت ها تغییر کنن (منظورم این نیست که از لیون و دیجی کالا تهیه کنید . کلا میگم با این قیمت ها در اونجا موجود هستند) .

2) اگه بودجه دارین ، همین مادربرد را تهیه کنید . تا 128 گیگ رم را پشتیبانی میکنه که به درد مخصوصا کاربران حرفه ای و فوق حرفه ای افترافکت میخوره .
    اما اگه بودجه ی کمتری میخواین برای مادربرد هزینه کنین (که تا 64 گیگ رم پشتیبانی کنه) ، مادربردASUS ROG STRIX B365 F GAMING با قیمت 6.5 تومن و باز در صورت بودجه ی کمتر ، مادربرد ASUS TUF B360-PRO GAMING با قیمت 5.5 تومن را پیشنهاد میکنم .

3) اگه بودجه ی بیشتری هزینه میکنین ، پردازنده ی i5 9600K با قیمت 5.9 تومن ، حدود 15 درصد از این پردازنده قویتر هه که ارزش خرید نداره . البته این پردازنده ، گرافیک مجتمع داره که در صورت تهیه اش میتونین گرافیک مجزا (اون GT 1030 که گفته بودم) را تهیه نکنین .

4) سعی کنید اگه مادربردی که در لیست گفته شد (8.1 تومنی) را میگیرید ، رم با ماژول 32 گیگابایتی بگیرید (یعنی بجای اینکه 2 تا 16 گیگ بگیرید ، یک دونه 32 گیگ بگیرید) .
    بعد هم در لیست ، رمِ 64 گیگ را معرفی کردم . اما شما اول یه رم 32 گیگ را تهیه کنید در صورتی که کم آوردین ، میتونین بعدا یه رم 32 گیگِ دیگه اضافه کنین و به 64 گیگ برسونین . چون رم 32 گیگ معمولا برای کاربران متوسط تا حتی گاها حرفه ایِ افترافکت را کافی هه .

5) دقت کنید مدلِ ssd ای که گفتم ، آخرش a داره . یه مدل ارزونتر بدون پسوند a هم دارن . اگه 1 ترا زیاده ، 500 گیگابایت از همین مدل را با قیمت فقط 500 تومن ارزونتر یعنی با قیمت 3.6 تومن دارن که ارزش خرید نداره .
    برندهای دیگه ی ssd را تجربه ندارم . خودم سامسونگ را پیشنهاد میکنم (چون تجربه شو دارم) اما اگه ارزونتر بخواین شاید مدل WD Blue با مدل دقیقِ WD Blue M.2 2280 SSD - 500GB با قیمت 1.880 تومن ، خوب باشه (نمیدونم) .

6) این پاور الان در دیجی کالا موجود هست . به شما هم این پاور را توصیه میکنم بگیرید . همین پاور را در لیون کامپیوتر بهتون با قیمت 1.6 تومن معرفی کرده بودم که در دیجی کالا با قیمت 1.232 تومن دارن (حالا اعتبار فروشنده را نمیدونم) .

7) این کارت گرافیک GT 1030 فعلا کمیابه . اما میشه پیداش کرد . اگه پردازنده ی i5 9600K را (با قیمت 5.9 تومن که گفته بودم) را بخواین تهیه کنین ، لازم به تهیه ی کارت گرافیک نیست . البته اگه فقط از موشن گرافیک دو بعدی استفاده میکنین ها . یعنی از موتور رندر ray trace افترافکت و پلاگین element 3d و پلاگین های محدود دیگه ای که از کارت گرافیک استفاده میکنن (که تک و توک هستن) ، شما از این موارد استفاده نمیکنین ، در صورت تهیه ی پردازنده ی i5 9600K ، نیازی به تهیه ی کارت GT 1030 نیست . وگرنه اگه از این موارد و پلاگین های نام برده شده استفاده میکنین ، به کارت گرافیک قدرتمند حداقل بالای 4 تومنی نیازمندید .

اما اگه پردازنده ای که در لیست گفتم را تهیه کنید ، اون کارت گرافیک GT 1030 که در لیست گفتم را تهیه کنید . اگه این کارت گرافیک را نتونستید تهیه کنید ، کارت گرافیک ASUS GT730-SL-2GD5-BRK با قیمت 2.3 تومن تهیه کنید (دقت کنید که هم Asus هست و هم مخصوصا مدل D5 که مخفف DDR5 هست و این مدل خیلی قویتر و البته اندکی گرونتر از مدل D3 که DDR3 ئه ، هست) .

خیلی ممنون خیلی لطف کردید عجب سیستم خفنی شده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع