برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26

مشاهده : 5093 , پاسخ ها : 25
موضوع: مشاوره جهت خرید کیس

واقعا توضيحات جامع و كاملي بود.
    ١) سوالم اينه كه با اين مادربورد فعلي، اگه رم رو به ddr3 ٣٢ يا بالاتر(درصورت پشتيباني) افزايش بدم بهتره؟؟؟؟
    يا برم سراغ تعويض مادربورد و تهيه ي مادربورد و رم ddr4؟
    ٢) از يه نفر شنيده بودم كه رم ddr4 با حجم كمتر بهتره تا ddr3 حجم بالاتر، چون سرعتش بالاتره. در مورد اين هم نظرتون رو بگيد لطفا. ممنونم ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط hmahziar نمایش پست ها
    واقعا توضيحات جامع و كاملي بود.
    ١) سوالم اينه كه با اين مادربورد فعلي، اگه رم رو به ddr3 ٣٢ يا بالاتر(درصورت پشتيباني) افزايش بدم بهتره؟؟؟؟
    يا برم سراغ تعويض مادربورد و تهيه ي مادربورد و رم ddr4؟
    ٢) از يه نفر شنيده بودم كه رم ddr4 با حجم كمتر بهتره تا ddr3 حجم بالاتر، چون سرعتش بالاتره. در مورد اين هم نظرتون رو بگيد لطفا. ممنونم ازتون

۱) اگه پروژه هاتون نهایتا ریزولیشن فول اچ دی هستن ، به نظرم بهترین گزینه تون ارتقاء سیستم فعلی تون هست.
    اما اگه پروژه هاتون بالاتر از فول اچ دی هست ، سیستم جدید را پیشنهاد میکنم چون مادربردتون حجم بیش از ۳۲ گیگ را پشتیبانی نمیکنه.

با این حال ، اگه پروژه ی خیلی سنگین فول اچ دی (مخصوصا در پریمیر) داشته باشین ، ممکنه حتی ۳۲ گیگ رم هم کم باشه و نیاز به رم ای بیش از ۳۲ گیگ داشته باشه که مادربردتون ساپورت نمیکنه و نیاز به تعویض سیستم داشته باشین.

۲) تا حدود زیادی اشتباست .
    رم ddr4 ، صرفا فرکانس و سرعت بالاتری دارند. سرعت بالاتر هم در نرم افزارهایی که اغلبِ هسته های پردازنده ، منتظرِ خوندن یا نوشتنِ اطلاعات از رم میشن ، در اون نرم افزارها بیشترین تاثیر را داره مثل نرم افزارهای انکد کردن.

در افترافکت و پریمیر ، تفاوت شون حداکثر ۵ درصد (زیر ۱۰ درصد) هست که ناچیز هه.

الان اكثر پروژه هام فول اچ دي هستند. اما خب 4K هم لا به لاي اون ها هست. در آينده هم بايد انتظار اين رو داشته باشيم كه ٩٠ درصد پروژه ها بصورت 4k باشند.
    حالا اگر بخوام مادربورد رو عوض كنم كه رم رو هم به بيشتر از ٣٢ افزايش بدم، ساير قطعاتي كه بايد همراه با مادربورد عوض بشوند كدام ها هستند و چقدر خرج داره؟

الان اكثر پروژه هام فول اچ دي هستند. اما خب 4K هم لا به لاي اون ها هست. در آينده هم بايد انتظار اين رو داشته باشيم كه ٩٠ درصد پروژه ها بصورت 4k باشند.
    حالا اگر بخوام مادربورد رو عوض كنم كه رم رو هم به بيشتر از ٣٢ افزايش بدم، ساير قطعاتي كه بايد همراه با مادربورد عوض بشوند كدام ها هستند و چقدر خرج داره؟
    وقتی مادربردتون را عوض کنید ، پردازنده و رم را هم باید تعویض کنید .

الان هم که قیمت ها را دیدم ، از اونی که یک هفته ی پیش گفته بودم هم گرونتر شد . پردازنده ی ryzen 5 3600 که 5.3 تومن بود ، تقریبا 6 تومن یا گاها بالاتر شد .
    البته میتونین جایگزینش ، پردازنده ی اینتل i5 9400F با قیمت 4.2 تومن (با خنک کننده ، حدود 4.7 تومن درمیاد) بگیرین که البته از اون در رندر پریمیر ، ضعیف تر هه .
    باز هم تاکید میکنم که زمان کار با افترافکت و کار با پریمیر (و همچنین زمان رندر در افترافکت) ، این پردازنده ها ، تفاوت چندانی با پردازنده ی فعلی تون ندارند (بصورت میانگین) . تفاوت شون شاید به 10 درصد هم نرسه که بنابراین در اغلب اوقات (بصورت میانگین) حس نمیشه .
    مادربرد هم حداقل 2.5 تومن به بالا باید تهیه کنید .
    رم هم 32 گیگ که 4 تومن میشه .

به این ترتیب ، فقط برای این 3 قطعه ، بودجه بیش از 11 تومن شد . برای هفته های بعد شاید حتی گرونتر هم بشه .

-------------------------------------------------

البته این را هم بگم که چون پردازنده های 4 هسته ای ، بهترین کارایی را نسبت به قیمت در افترافکت دارند ، در افترافکت ، انتخاب i3 9100F با قیمت 1.55 تومن ، هوشمندانه ترین انتخاب هست . این پردازنده ، در اغلب اوقات ، از پردازنده ی فعلی شما حدود 10 درصد (یا گاها بیشتر) ، بهتر عمل میکنه اما بسته به نوع کاری که میکنید و تعداد هسته هایی که درگیر میشن ، ممکنه این تغییرات حس نشه .

اما تفاوت این پردازنده با پردازنده ی i5 9400F یا با پردازنده ی Ryzen 5 3600 ، بیشتر در پریمیر (مخصوصا در زمان رندر در پریمیر) هست . بنابراین اگه زمان رندر پریمیر براتون خیلی اهمیت نداره ، پیشنهادم میکنم همین i3 9100F با قیمت 1.55 تومن بردارین (در رندر پریمیر بیش از 2 برابر ryzen 5 3600 از i3 9100f قویتر عمل میکنه) .

باز هم تاکید میکنم که پردازنده ، برای این مشکل شما ، هیچ ربطی به هنگ کردن نداره وحتی با پردازنده ی قدرتمند Ryzen 5 3600 ، گره از هنگ کردن تون ، باز نمیشه .
    مشکل اساسی شما ، در وهله ی اول ، حجم حافظه ی رم (و اندکی هم نداشتن ssd) هست .

----------------------------

ssd را هم که برای کارایی بهتر ، بهتر هست که بخرید .

قطعا برای من سرعت رندر در پریمیر ضروریه.
    و واقعا الان نمیدونم چکار کنم؟
    از طرفی حس خوبی نسبت به amd ندارم.
    احتمال خیلی زیاد همون رم رو 32 کنم، ssd هم بخرم.

1- برای این دو چه برندهایی پیشنهاد شماست؟ (فقط در مورد رم بگم که الان دو تا 8 دارم)

2- بعد از انجام این تغییرات، سرعت خروجی گرفتن در پریمیر، چقدر بیشتر میشه؟

قطعا برای من سرعت رندر در پریمیر ضروریه.
    و واقعا الان نمیدونم چکار کنم؟
    از طرفی حس خوبی نسبت به amd ندارم.
    احتمال خیلی زیاد همون رم رو 32 کنم، ssd هم بخرم.

1- برای این دو چه برندهایی پیشنهاد شماست؟ (فقط در مورد رم بگم که الان دو تا 8 دارم)

2- بعد از انجام این تغییرات، سرعت خروجی گرفتن در پریمیر، چقدر بیشتر میشه؟
    AMD از سال ۲۰۱۶ به بعد ، کاملا دگرگون شد. از سال ۲۰۱۶ به بعد ، از پردازنده های اینتل هم جلوتر افتاد تقریبا. ولی به هر حال علی الظاهر بودجه تون برای خرید ، به amd نمیرسه .

۱) منظورتون زمانی هه که سیستم جدید میخواین بخرین یا اینکه همین سیستم فعلی تون را میخواین ارتقاء بدین؟

۲) نه اینکه چندان بیشتر میشه.
    در واقع ، کُند نمیشه و هنگ نمیکنه . مثل پروژه های معمولیِ دیگه که تا زمانی که ۱۶ گیگ رم تون پر نمیشه ، خوب جواب میده و هنگ نمیکنه ، اون موقع هم اون پروژه هاتون اگه حداکثر تا ۳۲ گیگ رم بخوان ، هنگ نمیکنه اما اگه از ۳۲ گیگ رم بیشتر بخوان ، باز شروع به هنگ کردن میکنه (البته ممکنه نسبت هنگی اش اندکی کمتر بشه مخصوصا اگه ssd بگیرین)

طبق سایت زیر :

https://www.pugetsystems.com/recomme...ecommendations

یه فرمول برای محاسبه ی رم در افترافکت پیدا کردم :

کد:
    [desired seconds of playback] x [FPS] x [height in pixels] x [width in pixels] x [number of bits per channel] / 2,147,483,648 + 3
    یا اینکه در شکل زیر هم میشه نتیجه ی این فرمول را دید :

بنابراین ، حجم رم مورد نیاز در افترافکت ، به 4 عاملِ مهمِ :
    1) ریزولیشنِ کلِ پروژه
    2) مقدار فریمی که قصد گرفتن اون (در ram preview) را داریم
    3) تعداد بیت ها (برای هر کانال) در پروژه
    4) میزانِ ثانیه ای که میخوایم به اون مقدار از ثانیه (بصورت مداوم) در ram preview ، (اون تیکه از پروژه مون را) پلی کنیم و ببینیم .

در نمودار بالا ، برای پروژه با ریزولیشن Full HD ، و با عمق رنگ 32 بیت و با گرفتنِ 30 فریم در ثانیه در ram preview و همچنین 60 ثانیه پلی کردن در ram preview (نمودار سبز) ، حدود 60 گیگ رم نیاز هست اما برای عمق رنگ 16 بیت با همین تنظیمات ، 32 گیگ رم نیاز هست .

و همچنین در نمودار زیر برای ریزولیشن 4k :

در نمودار بالا ، برای پروژه با ریزولیشن 4k ، و با عمق رنگ 32 بیت و با گرفتنِ 30 فریم در ثانیه در ram preview و همچنین 60 ثانیه پلی کردن در ram preview (نمودار سبز) ، حدود 225 گیگ رم نیاز هست .

-------------------------------------------------------------------------

پس طبق فرمول بالا و همچنین نیاز شما ، میتونین دقیق تر محاسبه کنین که چقدر رم نیاز دارین .
    یا این 4 تا ویژگی ای که گفتم از پروژه تون را بهم بگین تا بگم چقدر رم نیاز دارین .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    AMD از سال ۲۰۱۶ به بعد ، کاملا دگرگون شد. از سال ۲۰۱۶ به بعد ، از پردازنده های اینتل هم جلوتر افتاد تقریبا. ولی به هر حال علی الظاهر بودجه تون برای خرید ، به amd نمیرسه .

۱) منظورتون زمانی هه که سیستم جدید میخواین بخرین یا اینکه همین سیستم فعلی تون را میخواین ارتقاء بدین؟

۲) نه اینکه چندان بیشتر میشه.
    در واقع ، کُند نمیشه و هنگ نمیکنه . مثل پروژه های معمولیِ دیگه که تا زمانی که ۱۶ گیگ رم تون پر نمیشه ، خوب جواب میده و هنگ نمیکنه ، اون موقع هم اون پروژه هاتون اگه حداکثر تا ۳۲ گیگ رم بخوان ، هنگ نمیکنه اما اگه از ۳۲ گیگ رم بیشتر بخوان ، باز شروع به هنگ کردن میکنه (البته ممکنه نسبت هنگی اش اندکی کمتر بشه مخصوصا اگه ssd بگیرین)

١- نه منظورم ارتقا كيس فعلي هستش. رم رو ٣٢ گيگ كنم و ssd هم بخرم. چه برندهايي پيشنهاد ميكنيد كه به مادربوردم بخوره.

٢- در واقع ميخواستم بدونم موثرترين قطعه در سرعت خروجي گرفتن از پريمير كدوم قطعه ميشه؟ اونيكه تاثير بسزايي داره كدومه؟

١- نه منظورم ارتقا كيس فعلي هستش. رم رو ٣٢ گيگ كنم و ssd هم بخرم. چه برندهايي پيشنهاد ميكنيد كه به مادربوردم بخوره.

٢- در واقع ميخواستم بدونم موثرترين قطعه در سرعت خروجي گرفتن از پريمير كدوم قطعه ميشه؟ اونيكه تاثير بسزايي داره كدومه؟
    1) به پست 17 که دادم یه نگاه بندازین .
    بسته به اون تنظیماتی که در پست 17 نام برده شد (اون 4 تا) ، در ریزولیشن Full HD حتی میتونه تا 64 گیگ رم برای 1 دقیقه ram preview گرفتن ، لازم باشه . اگه زمان بیشتری رو بخواین پلی کنین ، رم بیشتری لازم هه .

طبق این سند ، شما روی مادربرد فعلی تون که 32 گیگ رم را بیشتر پشتیبانی نمیکنه ، حداکثر میتونین پروژه ی Full HD با 16 بیت عمق رنگ با 30 فریم در ثانیه در 1 دقیقه پلی کردن در ram preview داشته باشین .
    اگه نیاز به عمق رنگ 32 بیت یا بیشتر از 30 فریم یا ریزولیشن بالاتر یا زمانِ پلی کردنِ بیشتر داشته باشین ، 32 گیگ رم براتون کم هه و باید مادربردتون و رم و پردازنده را تعویض کنین .

اما در پریمیر ، هر چند بهتر هه برای ریزولیشن FHD ، بیشتر از 32 گیگ رم (یه چیز خیلی خوب ، 64 گیگ رم در پروژه های FHD در پریمیر هست) پیشنهاد میشه اما با همین تنظیمات (مخصوصا عمق رنگ) ، 32 گیگ هم میتونه خیلی بد نباشه .

به هر حال ، طبق تنظیماتی که گفته شد ، اول تصمیم بگیرین که 32 گیگ رم براتون کافی هست یا نه .
    اگه کافی بود ، بنابراین فقط کافی هه که همین سیستم تون را ارتقاء بدین .
    چون رم 16 گیگ فعلا دارین ، پس کافی هه که 16 گیگ رمِ DDR3 ی دیگه (2 تا 8 گیگِ دیگه) با باسِ 1600 به سیستم تون اضافه کنین (برای فهمیدنِ باس دقیق رم سیستم تون باید در cpu-z از سربرگ spd عکس بگیرین اما احتمالا باسش 1600 هه) . سعی بشه که همون برندی که روی سیستم فعلی تون هست باشه ، بهتر هه . اما این رم ها به سختی گیر میان و شاید مجبور به تهیه ی حتی رم دست دوم بشین . سعی کنین هم رم هت سینک دار بگیرین .
    رم نو هت سینک دار DDR3 ی خوب در بازار نیست . یه رم Kingston Value 8GB 1600Mhz DDR3 با قیمت 635 تومن هست که هت سینک نداره .

اگه 32 گیگ رم براتون کافی نیست ، باید مادربرد و cpu و رم را تعویض کنید . اگه میخواین ، بگین تا این 3 قطعه را بهتون معرفی کنم (تا 10 تومن بود دیگه؟) .

----------------------------------------------

2) به حجم یا قدرت بیشتر برای هر قطعه ، نیاز باشه و شما اون قطعه با حجم یا قدرت کمتر تهیه کنین ، به همون نسبت ، سرعت خروجی سیستم تون کمتر میشه .
    بصورت استاندارد (که نسبت به قیمت اش ارزش خرید داشته باشه) ، برای زمانی که دارین با پریمیر کار میکنین ، به یه پردازنده ی 6 هسته ای (هر چند 4 هسته ای هم میشه) با گرافیک حداقل GT 1030 2GB (اگه میزان افکت های بکار رفته در پروژه هاتون خیلی سنگین باشه ، به همون نسبت باید کارت گرافیک قویتری انتخاب کنین تا RTX 2080Ti) و در ریزولیشن FHD ، حداقل 32 گیگ رم نیاز هست (64 گیگ رم برای این ریزولیشن باشه خیلی بهتر هه) .
    همچنین به یه ssd با حجم 256 گیگ یا بالاتر نیاز هست .

اما زمان رندر در پریمیر ، هر چه پردازنده قویتر باشه ، سریعتر رندر میشه . بصورت استاندارد ، پردازنده ی 12 هسته ای برای رندر پریمیر پیشنهاد میشه (هر چند تا 24 هسته هم باشه ، هنوز سرعت رندر سریعتر میشه) .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    1) به پست 17 که دادم یه نگاه بندازین .
    بسته به اون تنظیماتی که در پست 17 نام برده شد (اون 4 تا) ، در ریزولیشن Full HD حتی میتونه تا 64 گیگ رم برای 1 دقیقه ram preview گرفتن ، لازم باشه . اگه زمان بیشتری رو بخواین پلی کنین ، رم بیشتری لازم هه .

طبق این سند ، شما روی مادربرد فعلی تون که 32 گیگ رم را بیشتر پشتیبانی نمیکنه ، حداکثر میتونین پروژه ی Full HD با 16 بیت عمق رنگ با 30 فریم در ثانیه در 1 دقیقه پلی کردن در ram preview داشته باشین .
    اگه نیاز به عمق رنگ 32 بیت یا بیشتر از 30 فریم یا ریزولیشن بالاتر یا زمانِ پلی کردنِ بیشتر داشته باشین ، 32 گیگ رم براتون کم هه و باید مادربردتون و رم و پردازنده را تعویض کنین .

اما در پریمیر ، هر چند بهتر هه برای ریزولیشن FHD ، بیشتر از 32 گیگ رم (یه چیز خیلی خوب ، 64 گیگ رم در پروژه های FHD در پریمیر هست) پیشنهاد میشه اما با همین تنظیمات (مخصوصا عمق رنگ) ، 32 گیگ هم میتونه خیلی بد نباشه .

به هر حال ، طبق تنظیماتی که گفته شد ، اول تصمیم بگیرین که 32 گیگ رم براتون کافی هست یا نه .
    اگه کافی بود ، بنابراین فقط کافی هه که همین سیستم تون را ارتقاء بدین .
    چون رم 16 گیگ فعلا دارین ، پس کافی هه که 16 گیگ رمِ DDR3 ی دیگه (2 تا 8 گیگِ دیگه) با باسِ 1600 به سیستم تون اضافه کنین (برای فهمیدنِ باس دقیق رم سیستم تون باید در cpu-z از سربرگ spd عکس بگیرین اما احتمالا باسش 1600 هه) . سعی بشه که همون برندی که روی سیستم فعلی تون هست باشه ، بهتر هه . اما این رم ها به سختی گیر میان و شاید مجبور به تهیه ی حتی رم دست دوم بشین . سعی کنین هم رم هت سینک دار بگیرین .
    رم نو هت سینک دار DDR3 ی خوب در بازار نیست . یه رم Kingston Value 8GB 1600Mhz DDR3 با قیمت 635 تومن هست که هت سینک نداره .

اگه 32 گیگ رم براتون کافی نیست ، باید مادربرد و cpu و رم را تعویض کنید . اگه میخواین ، بگین تا این 3 قطعه را بهتون معرفی کنم (تا 10 تومن بود دیگه؟) .

----------------------------------------------

2) به حجم یا قدرت بیشتر برای هر قطعه ، نیاز باشه و شما اون قطعه با حجم یا قدرت کمتر تهیه کنین ، به همون نسبت ، سرعت خروجی سیستم تون کمتر میشه .
    بصورت استاندارد (که نسبت به قیمت اش ارزش خرید داشته باشه) ، برای زمانی که دارین با پریمیر کار میکنین ، به یه پردازنده ی 6 هسته ای (هر چند 4 هسته ای هم میشه) با گرافیک حداقل GT 1030 2GB (اگه میزان افکت های بکار رفته در پروژه هاتون خیلی سنگین باشه ، به همون نسبت باید کارت گرافیک قویتری انتخاب کنین تا RTX 2080Ti) و در ریزولیشن FHD ، حداقل 32 گیگ رم نیاز هست (64 گیگ رم برای این ریزولیشن باشه خیلی بهتر هه) .
    همچنین به یه ssd با حجم 256 گیگ یا بالاتر نیاز هست .

اما زمان رندر در پریمیر ، هر چه پردازنده قویتر باشه ، سریعتر رندر میشه . بصورت استاندارد ، پردازنده ی 12 هسته ای برای رندر پریمیر پیشنهاد میشه (هر چند تا 24 هسته هم باشه ، هنوز سرعت رندر سریعتر میشه) .
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- فکر می کنم برای افتر، با اون تنظیمات که ارسال کردید، 32 گیگ برام کافیه اما اگر پیدا کردنش خیلی سخت باشه پس احتمالا باید دست دوم بخرم که اصلا توی دلم نیست.
    نام: Ram Spd.png نمایش: 66 اندازه: 65.9 کیلو بایت

بله. بودجه ای تا 10 میلیون بود. اما نصفش میره واسه سی پی یو فقط.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع