برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

مشاهده : 2804 , پاسخ ها : 16
موضوع: راهنمایی درباره ارتقا سیستم pc

راهنمایی درباره ارتقا سیستم pc

سلام دوستان مشخصات سیستم فعلی من به این صورت هست :

برای افزایش سرعت کار سیستم و رندرینگ چه سخت افزارهایی رو ارتقا بدم.برای کار با برنامه های گرافیکی مثل افترافکت

هارددیسکمم 1ترا هست ولی میخوام این سری ssd بگیرم برنامه هارو روی ssd نصب کنم
    ممنون
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    

سلام
    هزینه ای که میخواین انجام بدین چقدر هست؟
    شما ، حداقل به یه پردازنده ی i3 4170 نیاز دارین (اگه بودجه ی بیشتری دارین ، i5 یا i7 پیشنهاد میشه . در صورت استفاده از پردازنده های i5 یا i7 ، به خنک کننده ی قویتر از خنک کننده ی پیش فرض اینتل نیاز هست) .
    رم هم بسته به میزان بودجه تون به حداقل 16 گیگ یا بالاتر نیاز دارین .
    همچنین به ssd با حجم 250 گیگ یا بالاتر نیاز دارین .

اینها در صورتی هستند که از پلاگین cinema 4d در افترافکت استفاده نکنین (یا استفاده ی معمولی کنین) وگرنه پردازنده ی قویتری نیاز هست .
    همچنین در صورتی که از پلاگین element 3d استفاده میکنین ، به حداقل کارت گرافیک GT 1030 2GB یا بالاتر (بسته به سطح کاربری تون داره) نیاز دارین .

مدل دقیق مادربردتون چیه؟
    همچنین مدل دقیق رم تون چیه؟
    اما با این حال ، این مواردی که گفتم ، بصورت استاندارد بود (کاربر مبتدی تا متوسط با ارزش خرید بالا برای پروژه های 720*1280 و حداکثر فول اچ دی در افترافکت) .
    مثلا اگه بخواین در پروژه های حرفه ای در ریزولیشن فول اچ دی استفاده کنین ، به یه پردازنده ی i7 4790K و همچنین رم 32 گیگ و ssd 500gb نیاز هست (اگه از پلاگین های cinema 4d و element 3d استفاده نکنین) .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    هزینه ای که میخواین انجام بدین چقدر هست؟
    شما ، حداقل به یه پردازنده ی i3 4170 نیاز دارین (اگه بودجه ی بیشتری دارین ، i5 یا i7 پیشنهاد میشه . در صورت استفاده از پردازنده های i5 یا i7 ، به خنک کننده ی قویتر از خنک کننده ی پیش فرض اینتل نیاز هست) .
    رم هم بسته به میزان بودجه تون به حداقل 16 گیگ یا بالاتر نیاز دارین .
    همچنین به ssd با حجم 250 گیگ یا بالاتر نیاز دارین .

اینها در صورتی هستند که از پلاگین cinema 4d در افترافکت استفاده نکنین (یا استفاده ی معمولی کنین) وگرنه پردازنده ی قویتری نیاز هست .
    همچنین در صورتی که از پلاگین element 3d استفاده میکنین ، به حداقل کارت گرافیک GT 1030 2GB یا بالاتر (بسته به سطح کاربری تون داره) نیاز دارین .

مدل دقیق مادربردتون چیه؟
    همچنین مدل دقیق رم تون چیه؟
    اما با این حال ، این مواردی که گفتم ، بصورت استاندارد بود (کاربر مبتدی تا متوسط با ارزش خرید بالا برای پروژه های 720*1280 و حداکثر فول اچ دی در افترافکت) .
    مثلا اگه بخواین در پروژه های حرفه ای در ریزولیشن فول اچ دی استفاده کنین ، به یه پردازنده ی i7 4790K و همچنین رم 32 گیگ و ssd 500gb نیاز هست (اگه از پلاگین های cinema 4d و element 3d استفاده نکنین) .
    سلام مشخصات مادربرد:
    Manufacturer Product SerialNumber Version
    ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-C 151056802406351 Rev X.0x
    ویرایش توسط sajjad_68 : 05-15-20 در ساعت 16:57

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_68 نمایش پست ها
    سلام مشخصات مادربرد:
    Manufacturer Product SerialNumber Version
    ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-C 151056802406351 Rev X.0x
    بودجه تون چقدره؟

مادربرد خوبی برای کار با افترافکت ندارین .
    حداکثر تا 16 گیگ رم را پشتیبانی میکنه (که حداکثر تا سطح متوسط برای کار با افترافکت خوبه و برای ریزولیشن hd خوبه) و هم مدار تغذیه ی چندان خوبی نداره .

مدل دقیق رم تون را هم بگین؟ (یک دونه رم دارین یا دو تا؟)
    درباره ی استفاده از اون پلاگین هایی که گفتم هم بگین؟

بودجه تون چقدره؟

مادربرد خوبی برای کار با افترافکت ندارین .
    حداکثر تا 16 گیگ رم را پشتیبانی میکنه (که حداکثر تا سطح متوسط برای کار با افترافکت خوبه و برای ریزولیشن hd خوبه) و هم مدار تغذیه ی چندان خوبی نداره .

مدل دقیق رم تون را هم بگین؟ (یک دونه رم دارین یا دو تا؟)
    درباره ی استفاده از اون پلاگین هایی که گفتم هم بگین؟
    بیشتر کارم با افترافکت هست پروژه های موشن گرافیک و تدوین و موهو و فتوشاپ و ایلوستریتور . سینمافوردی هم بصورت کارای ساده.اسکرین شات قرار دادم.بازی هم انجام نمیدم.
    بودجه تا 10تومن
    ویرایش توسط sajjad_68 : 05-15-20 در ساعت 17:11

بیشتر کارم با افترافکت هست پروژه های موشن گرافیک و تدوین و موهو و فتوشاپ و ایلوستریتور . سینمافوردی هم بصورت کارای ساده.اسکرین شات قرار دادم.بازی هم انجام نمیدم.
    بودجه تا 10تومن
    نرم افزارهای دیگه هم هستن پس؟
    آخر درباره ی پلاگین element 3d در افترافکت نگفتین که استفاده میکنین یا نه و اگه میکنین ، در چه حد هست؟
    با این بودجه ، پیشنهادم اینه که ترکیب سیستم نو و سیستم فعلی تون را ببندید (فکر میکردم بودجه زیر 4 تومن هست) .

مدل دقیق پاورتون چیه؟ (حتما این رو بگین) .
    سطح کاربری در افترافکت تون را دقیق تر مشخص کنید؟ مثلا پروژه ها و همچنین اگه فوتیج هایی هم استفاده میکنین ، چه ریزولیشن ای دارند؟ سطح کاربری تون هم متوسط هست یا حرفه ای؟
    منظورتون از تدوین ، نرم افزار پریمیر هست یا در همین افترافکت انجام میدین؟

نرم افزارهای دیگه هم هستن پس؟
    آخر درباره ی پلاگین element 3d در افترافکت نگفتین که استفاده میکنین یا نه و اگه میکنین ، در چه حد هست؟
    با این بودجه ، پیشنهادم اینه که ترکیب سیستم نو و سیستم فعلی تون را ببندید (فکر میکردم بودجه زیر 4 تومن هست) .

مدل دقیق پاورتون چیه؟ (حتما این رو بگین) .
    سطح کاربری در افترافکت تون را دقیق تر مشخص کنید؟ مثلا پروژه ها و همچنین اگه فوتیج هایی هم استفاده میکنین ، چه ریزولیشن ای دارند؟ سطح کاربری تون هم متوسط هست یا حرفه ای؟
    منظورتون از تدوین ، نرم افزار پریمیر هست یا در همین افترافکت انجام میدین؟
    نه فقط این نرم افزارهایی که گفتم هستن. adobe+c4d
    ولی 80درصد با افتر و پریمیر.سینمافوردی در حد ساده نه پیچیده.فوتیج ها بیشتر full hd هستن . سطح کاربری متوسط به بالا.ببینید بیشتر پروژه های موشن گرافیک کاراکتری شخصیت هستن (پروژه های آماده و اسکریپت duikو rubberhose) و پارتیکولار و المنت تری دی هم در همین حد که مثلا یه پروژه موشن گرافیکی تبلیغاتی آبمیوه.از پلاگین c4d در افتر استفاده نمیکنم.و با پلاگین موکاپرودر افترافکت هم کار میکنم برای سانسور.
    مدل پاور هم میزارم اینجانام: پاور.jpg نمایش: 55 اندازه: 136.5 کیلو بایت

بیشتر میخوام روی cpu و ram و ssd هزینه کنم.گرافیکم خوبه فعلا فکر کنم.حالا مثلا میخوام جوری باشه که مادربورد تا چه حدی از این سخت افزارارو کشش داره.مثلا این مادربوردم cpu core i7 کشش داره یا برای رم تا 32گیگ کشش داره؟ ضمن اینکه میخوام ssd بخرم حتما.مادربوردو تعویض نکنم
    ویرایش توسط sajjad_68 : 05-15-20 در ساعت 18:23

نه فقط این نرم افزارهایی که گفتم هستن. adobe+c4d
    ولی 80درصد با افتر و پریمیر.سینمافوردی در حد ساده نه پیچیده.فوتیج ها بیشتر full hd هستن . سطح کاربری متوسط به بالا.ببینید بیشتر پروژه های موشن گرافیک کاراکتری شخصیت هستن (پروژه های آماده و اسکریپت duikو rubberhose) و پارتیکولار و المنت تری دی هم در همین حد که مثلا یه پروژه موشن گرافیکی تبلیغاتی آبمیوه.از پلاگین c4d در افتر استفاده نمیکنم.و با پلاگین موکاپرودر افترافکت هم کار میکنم برای سانسور.
    مدل پاور هم میزارم اینجانام: پاور.jpg نمایش: 55 اندازه: 136.5 کیلو بایت

بیشتر میخوام روی cpu و ram و ssd هزینه کنم.گرافیکم خوبه فعلا فکر کنم.حالا مثلا میخوام جوری باشه که مادربورد تا چه حدی از این سخت افزارارو کشش داره.مثلا این مادربوردم cpu core i7 کشش داره یا برای رم تا 32گیگ کشش داره؟ ضمن اینکه میخوام ssd بخرم حتما.مادربوردو تعویض نکنم
    بفرمایید :

مادربرد :
    Asus PRIME B365M-A
    2.2 تومن

پردازنده :
    i3-9100F
    1.63 تومن

رم :
    Gskill Ripjaws V 32GB 16GBx2 3000Mhz CL16 DDR4 (مدل دقیق F4-3000C16D-32GVRB)
    4.09 تومن

اس اس دی :
    Western Digital Black NVMe 250GB M.2 2280 SSD (مدل دقیق WDS250G2X0C)
    1.3 تومن

پاور :
    GREEN GP530A-EUD 80Plus Bronze
    835 تومن

جمع کل : 10.055 تومن (10 میلیون و 55 هزار تومن)

----------------------------------------------------------

1) قیمت قطعات ، فقط برای همین الان گفته شد و در سایت لیون کامپیوتر ، این مدل ها را الان با همین قیمت ها میتونید تهیه کنید .
    حتی تا 3 روز دیگه معلوم نیست قیمت ها و موجودی ، همین ها باشن یا نه . قیمت ها ، گاها روز به روز در حال افزایش هست .

2) متاسفانه پاورتون باید عوض شه چون اصلا کیفیت نداره و خروجی اش بسیار ضعیف هه و پروتکشن های لازم را نداره .
    که در لیست ، پاور را اعلام کردم .

3) این سیستم ، برای کار با افترافکت انتخاب شد . اگه از cinema 4d استفاده میکنین ، پردازنده اش مخصوصا زمان رندر در cinema 4d ، خیلی قوی نیست (هر چند با این حال ، حداقل بیش از 2.2 برابر از پردازنده ی فعلی تون قویتر هست) .

4) اگه مادربرد بهتری میخواین انتخاب کنین ، پیشنهادم مادربرد MSI B360 GAMING PLUS با قیمت 2.550 تومن هست . هر چند فرق چندانی با مادربردی که در لیست گفتم ، نداره .

5) اگه رم ارونتری میخواین انتخاب کنین ، رم G.SKILL Aegis 32GB 16GBx2 3000MHz CL16 با قیمت 3.45 تومن هست اما با این حال ، این رم را چندان پیشنهاد نمیکنم (همون رم داخل لیست که گفتم را انتخاب کنید) .

6) برای پاور هم اگه بعدا کارت گرافیکی بیشتر از GTX 1050TI نمیگیرین ، میتونین پاور GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 698 تومن را جایگزین پاور در لیست کنین که حدود 140 تومن ارزونتر هه (از لحاظ کیفیت ، هیچ فرقی با پاور درون لیست نمیکنه) .
    اگه پاور حرفه ای تر و با عالی ترین کیفیت میخواین ، پاور GREEN GP500A-UK Plus Gaming با قیمت 1.036 تومن را انتخاب کنید . فقط از لحاظ سطح کیفی ، با پاورهای قبلی متفاوت هه . اگه کیفیت این پاور را 90 در نظر بگیرید ، پاورهای قبلی ، کیفیت 80 درصد دارند .
    اون پاوری که در لیست گفتم (یا اون پاور 698 تومن) ، کاملا هم جوابگوی کار شما هستن و اتفاقا ارزش خرید بیشتری دارند اما کلا میگم اگه اندکی کیفیت بیشتر را مد نظر دارید ، میتونین اون پاور 1.036 تومنی را تهیه کنید .

--------------------------------------------------------

- درباره ی مادربردتون که گفتین ، متاسفانه مادربرد فعلی تون کشش خوبی برای ارتقاء نداره .
    با این هزینه ی 10 تومن ، قطعا توصیه میکنم که مادربردتون و کلا قطعات نو که در لیست گفته شد ، تهیه نید .
    با این حال ، مادربرد فعلی تون فقط تا 16 گیگ رم را پشتیبانی میکنه . مدار تغذیه ی ضعیفی داره . ssd های از نوع nvme را هم پشتیبانی نمیکنه .
    کلا مادربرد فعلی تون ، خوب نیست .
    پاور فعلی تون هم همچنین .

بفرمایید :

مادربرد :
    Asus PRIME B365M-A
    2.2 تومن

پردازنده :
    i3-9100F
    1.63 تومن

رم :
    Gskill Ripjaws V 32GB 16GBx2 3000Mhz CL16 DDR4 (مدل دقیق F4-3000C16D-32GVRB)
    4.09 تومن

اس اس دی :
    Western Digital Black NVMe 250GB M.2 2280 SSD (مدل دقیق WDS250G2X0C)
    1.3 تومن

پاور :
    GREEN GP530A-EUD 80Plus Bronze
    835 تومن

جمع کل : 10.055 تومن (10 میلیون و 55 هزار تومن)

----------------------------------------------------------

1) قیمت قطعات ، فقط برای همین الان گفته شد و در سایت لیون کامپیوتر ، این مدل ها را الان با همین قیمت ها میتونید تهیه کنید .
    حتی تا 3 روز دیگه معلوم نیست قیمت ها و موجودی ، همین ها باشن یا نه . قیمت ها ، گاها روز به روز در حال افزایش هست .

2) متاسفانه پاورتون باید عوض شه چون اصلا کیفیت نداره و خروجی اش بسیار ضعیف هه و پروتکشن های لازم را نداره .
    که در لیست ، پاور را اعلام کردم .

3) این سیستم ، برای کار با افترافکت انتخاب شد . اگه از cinema 4d استفاده میکنین ، پردازنده اش مخصوصا زمان رندر در cinema 4d ، خیلی قوی نیست (هر چند با این حال ، حداقل بیش از 2.2 برابر از پردازنده ی فعلی تون قویتر هست) .

4) اگه مادربرد بهتری میخواین انتخاب کنین ، پیشنهادم مادربرد MSI B360 GAMING PLUS با قیمت 2.550 تومن هست . هر چند فرق چندانی با مادربردی که در لیست گفتم ، نداره .

5) اگه رم ارونتری میخواین انتخاب کنین ، رم G.SKILL Aegis 32GB 16GBx2 3000MHz CL16 با قیمت 3.45 تومن هست اما با این حال ، این رم را چندان پیشنهاد نمیکنم (همون رم داخل لیست که گفتم را انتخاب کنید) .

6) برای پاور هم اگه بعدا کارت گرافیکی بیشتر از GTX 1050TI نمیگیرین ، میتونین پاور GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 698 تومن را جایگزین پاور در لیست کنین که حدود 140 تومن ارزونتر هه (از لحاظ کیفیت ، هیچ فرقی با پاور درون لیست نمیکنه) .
    اگه پاور حرفه ای تر و با عالی ترین کیفیت میخواین ، پاور GREEN GP500A-UK Plus Gaming با قیمت 1.036 تومن را انتخاب کنید . فقط از لحاظ سطح کیفی ، با پاورهای قبلی متفاوت هه . اگه کیفیت این پاور را 90 در نظر بگیرید ، پاورهای قبلی ، کیفیت 80 درصد دارند .
    اون پاوری که در لیست گفتم (یا اون پاور 698 تومن) ، کاملا هم جوابگوی کار شما هستن و اتفاقا ارزش خرید بیشتری دارند اما کلا میگم اگه اندکی کیفیت بیشتر را مد نظر دارید ، میتونین اون پاور 1.036 تومنی را تهیه کنید .

--------------------------------------------------------

- درباره ی مادربردتون که گفتین ، متاسفانه مادربرد فعلی تون کشش خوبی برای ارتقاء نداره .
    با این هزینه ی 10 تومن ، قطعا توصیه میکنم که مادربردتون و کلا قطعات نو که در لیست گفته شد ، تهیه نید .
    با این حال ، مادربرد فعلی تون فقط تا 16 گیگ رم را پشتیبانی میکنه . مدار تغذیه ی ضعیفی داره . ssd های از نوع nvme را هم پشتیبانی نمیکنه .
    کلا مادربرد فعلی تون ، خوب نیست .
    پاور فعلی تون هم همچنین .
    سلام ممنون از وقتی که گذاشتید با همین مادربرد امکان ارتقای رم و پردازنده و نوع مناسب ssd به چه صورت هست؟ایا اصلا امکان دارد؟

سلام ممنون از وقتی که گذاشتید با همین مادربرد امکان ارتقای رم و پردازنده و نوع مناسب ssd به چه صورت هست؟ایا اصلا امکان دارد؟
    سلامی مجدد
    خواهش میکنم .
    بله امکانش هست . ولی توضیحات را که دادم . امکان حداکثر اضافه کردن 8 گیگ رم دیگه را دارید (کلا 16 گیگ) .
    مدار تغذیه ی خوبی هم نداره . هر چند میتونید تا i7 4790K ارتقاء بدین (ولی بخاطر مدار تغذیه ی ضعیف پیشنهاد نمیشه) .
    کلا اگه تا 10 تومن هزینه میکنید ، همون قطعاتی که معرفی کردم را بصورت نو تهیه کنید . مگر اینکه خیلی کمتر (حدود 3 تومن) هزینه کنین که در این صورت ناچار به ارتقاء سیستم فعلی تون هستید .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین