برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24

مشاهده : 5884 , پاسخ ها : 23
موضوع: راهنمایی خرید سیستم تدوین حرفه ای

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    3900x تازه موجود شد؟
    چون اون روزی که من دیدم ، هیچ فروشگاهی این پردازنده را نداشتن .
    همینطور که الان 3950X را ندارن .

الان هم فقط لیون کامپیوتر 3900X را داره .
    معمولا هم سریع تمام میشن . چون سری رایزن 3000 خیلی خوب عمل کرده .
    اما با این حال این پردازنده رو اگه استارتر تاپیک ، با نرم افزارهای 3 بعدی و سنگین مثل سینما 4 دی کار میکنه ، مناسبه نه فقط برای افترافکت و پریمیر .
    اگه فقط افترافکت و پریمیر هست ، اینتل عملکرد اندکی (نه زیاد) بهتری داره .
    فقط لیون داره ، سری رایزن بیشتر برای رندرینگه چون تعداد هسته های پردازشیش نسبت به قیمتش بیشتره
    لیون 9,769,000 تومانه که تقریبا معادل 650 یورو میشه در حالی که در خارج از ایران قیمتش 500 یورو هست من خودم تصمیم گرفتم از خارج از ایران خرید کنم آدم حداقل 4 تومنی جلو میفته

لیون مادربرد x470 رو داره به قیمت X570 میفروشه البته سایت های دیگه همین 470 رو هم ندارن

بله .
    همچنین به نظرم اگه استارتر صبر میکنن ، مادربرد GIGABYTE X570 Aorus Pro را بعدا هر وقت که موجود شد ، تهیه کنن . یا اینکه به آواژنگ ، سفارش خصوصی برای تهیه ی این مادربرد بدن .

همچنین میتونن منتظر پردازنده ی Ryzen 9 3950X (با 16 هسته) باشن . البته اگه از نرم افزارهای 3 بعدی استفاده میکنن .
    هر چند گیر آوردن این پردازنده ، شاید خیلی سخت باشه و نیاز به سفارش اختصاصی داشته باشه . یک علتش اینه که فعلا حتی در بازار جهانی هم کمیاب هه .

به اینا گوش ندید من هر دو را دارم اگه اینتل نخرید پشیمون میشید Intel + Geforce

ehsanna آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    51996
    سلام و ارادت خدمت اساتید.
    من تازگیها رم سیستمم رو دو برابر کردم و واسه سی پی یو فن خنک کننده خوبی قرار دادم....اما
    توی رفتار افترافکت تغییری نمیبینم. یعنی انتظار داشتم لااقل سرعتش بیشتر بشه ولی تغییری نکرده که محسوس باشه.به نظرتون عادیه؟؟
    ????? ???? ??? ??? ? ???? ?? ???? ????? ?? ?? ?????? ??? ???!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanna نمایش پست ها
    سلام و ارادت خدمت اساتید.
    من تازگیها رم سیستمم رو دو برابر کردم و واسه سی پی یو فن خنک کننده خوبی قرار دادم....اما
    توی رفتار افترافکت تغییری نمیبینم. یعنی انتظار داشتم لااقل سرعتش بیشتر بشه ولی تغییری نکرده که محسوس باشه.به نظرتون عادیه؟؟
    سلام
    سایر قطعات تون چیه؟
    رم تون الان چنده؟
    مشخص هست که وقتی رم را 2 برابر کردید ، هر جا رم کم میاومد ، تاثیرش را میبینید .

ehsanna آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    51996
    سلام
    سایر قطعات تون چیه؟
    رم تون الان چنده؟
    مشخص هست که وقتی رم را 2 برابر کردید ، هر جا رم کم میاومد ، تاثیرش را میبینید .
    قطعات سی پی یو i5 6600k(در مورد عدد6600 مطمئن نیستم ولی سری k هست)
    رم الان رسیده به 24
    مادر برد z170x
    گرافیکgtx960
    ویرایش توسط ehsanna : 01-28-20 در ساعت 09:57

قطعات سی پی یو i5 6600k(در مورد عدد6600 مطمئن نیستم ولی سری k هست)
    رم الان رسیده به 24
    مادر برد z170x
    گرافیکgtx960
    روی my computer کلیک راست کنید و properties را بزنید تا مدل دقیق پردازنده تون را ببینید .
    اگه 6600k باشه ، جزء پردازنده های متوسط و حتی پایین تر برای افترافکت و کلا نرم افزارهای گرافیکی به شمار میاد . مخصصا زمان رندرگیری.
    البته باز هم بسته به سطح کاربری تون با افترافکت داره .
    گرافیک GTX 960 هم همینطور . در حد GTX 1050TI هست . البته گرافیک ، فقط در بخش محدودی از پلاگین های افترافکت ساپورت میشه نه در همه ی پلاگین ها و موتور اصلی افترافکت .

به هر حال ، برای دقیق تر متوجه شدن اینکه کدوم قطعه تون نسبت به کاری که میکنید ، ضعیف تر هست ، وقتی که در پروژه ی افترافکت تون ، در همون جایی حس کردید که سرعت کامپیوترتون کم هست ، task manager را بالا بیارید و در سربرگ performance اش نگاه کنید کدوم قطعه تا آخرین حدش در حال کار کردن هست ؟ یا اینکه ببینید کدوم قطعه ، از 80 درصدشون ، بیشتر شدن؟
    هم پردازنده و هم رم و هم هارد و گرافیک را در این سربرگ چک کنید.
    ترجیحا در windows 10 نسخه ی 2019 یا بالاتر این کار را کنید . اگه هم در این زمان (زمانی که سیستم تون کند میشه) ، عکس از قطعات مختلف (پردازنده و گرافیک و رم و هارد) از سربرگ performance در task manager را اینجا بذارید ، بهتر .

البته بسته به استفاده ی شما از افترافکت داره ولی احتمال میدم ضعف از پردازنده باشه . البته داشتن ssd ، تاثیر خوبی روی کشِ افترافکت و همچنبین کمک به رم میتونه کنه .

البته فرکانس رم هم میتونه تاثیر گذار باشه . فرکانس رم تون را هم میدونین؟

ehsanna آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    51996
    روی my computer کلیک راست کنید و properties را بزنید تا مدل دقیق پردازنده تون را ببینید .
    اگه 6600k باشه ، جزء پردازنده های متوسط و حتی پایین تر برای افترافکت و کلا نرم افزارهای گرافیکی به شمار میاد . مخصصا زمان رندرگیری.
    البته باز هم بسته به سطح کاربری تون با افترافکت داره .
    گرافیک GTX 960 هم همینطور . در حد GTX 1050TI هست . البته گرافیک ، فقط در بخش محدودی از پلاگین های افترافکت ساپورت میشه نه در همه ی پلاگین ها و موتور اصلی افترافکت .

به هر حال ، برای دقیق تر متوجه شدن اینکه کدوم قطعه تون نسبت به کاری که میکنید ، ضعیف تر هست ، وقتی که در پروژه ی افترافکت تون ، در همون جایی حس کردید که سرعت کامپیوترتون کم هست ، task manager را بالا بیارید و در سربرگ performance اش نگاه کنید کدوم قطعه تا آخرین حدش در حال کار کردن هست ؟ یا اینکه ببینید کدوم قطعه ، از 80 درصدشون ، بیشتر شدن؟
    هم پردازنده و هم رم و هم هارد و گرافیک را در این سربرگ چک کنید.
    ترجیحا در windows 10 نسخه ی 2019 یا بالاتر این کار را کنید . اگه هم در این زمان (زمانی که سیستم تون کند میشه) ، عکس از قطعات مختلف (پردازنده و گرافیک و رم و هارد) از سربرگ performance در task manager را اینجا بذارید ، بهتر .

البته بسته به استفاده ی شما از افترافکت داره ولی احتمال میدم ضعف از پردازنده باشه . البته داشتن ssd ، تاثیر خوبی روی کشِ افترافکت و همچنبین کمک به رم میتونه کنه .

البته فرکانس رم هم میتونه تاثیر گذار باشه . فرکانس رم تون را هم میدونین؟
    ممنون از شما . رم سیستم من ddr4 2400 cl15 هست.
    یعنی کارت گرافیکم هم خیلی پایینه؟؟
    و اینکه با توجه به مادر برد من z170x چه پردازه ای رو حداکثر میتونم خریداری کنم؟؟
    راستی یک نکته ....در مورد هارد که فرمودین...من دوتا هارد مکستور دارم که یکیش رو گذاشتم درآیو سی واسه ویندوز و افتر و از مابقی هم واسه ذخیره اطلاعات استفاده میکنم.
    کارهایی که من انجام میدم انجام لوگو موشنها هست در حد 30 تا شصت ثانیه عموماً.
    ممنون
    ویرایش توسط ehsanna : 02-01-20 در ساعت 07:44

ممنون از شما . رم سیستم من ddr4 2400 cl15 هست.
    یعنی کارت گرافیکم هم خیلی پایینه؟؟
    و اینکه با توجه به مادر برد من z170x چه پردازه ای رو حداکثر میتونم خریداری کنم؟؟
    راستی یک نکته ....در مورد هارد که فرمودین...من دوتا هارد مکستور دارم که یکیش رو گذاشتم درآیو سی واسه ویندوز و افتر و از مابقی هم واسه ذخیره اطلاعات استفاده میکنم.
    کارهایی که من انجام میدم انجام لوگو موشنها هست در حد 30 تا شصت ثانیه عموماً.
    ممنون
    برای کار خودتون ، از پلاگین المنت 3 دی یا از سینما 4 دی هم استفاده میکنین؟
    اگه بله و در سطح متوسط استفاده میکنین ، گرافیک تون خوبه وگرنه بهتره ارتقاء اش بدین .
    رم تون بهتر بود فرکانس بالاتر باشه ولی خیلی اشکال نداره .
    توصیه میشه که یه ssd برای سیستم تون جور کنین . (حداقل 250 گیگ . 500 گیگ پیشنهاد میشه) . حداقلش اینه که سرعت کش در افترافکت را تاثیر زیادی داره .
    ضمن اینکه اون قضیه ی task manager را که در پست قبلی گفتم را انجام بدین و عکسش را اینجا بذارین تا بهتر بشه نظر داد .
    مدل دقیق مادربردتون چیه؟ یعنی برندش و ...؟
    تاکید دوباره میکنم که قضیه ی task manager را که گفتم ، عکس اش را اینجا بذارید .
    احتمالا ، در وهله ی اول ، مشکل از پردازنده تون و همینطور در مرحبه ی بعد نداشتن ssd و در مرحله ی بعد فرکانس رم و در مرحله ی بعد هم قدرت گرافیکی (اگه از پلاگین های gpu base استفاده میکنین) باشه .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین