برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 1509 , پاسخ ها : 9
موضوع: سیستم برای رندر و کار گرافیکی

سیستم برای رندر و کار گرافیکی

نام: Screenshot_Û²Û°Û±Û¹Û°Û·Û±Û´-Û±Û²Û´Û°Û²Û²_WhatsApp.jpg نمایش: 108 اندازه: 321.5 کیلو بایت

نظرتون رو بدید هم در مورد قیمت و هم در مورد قطعات
    میخوام هم با افتر کار بکنم و هم با نرم افزار های سه بعدی مثل مایا مکس سینما ۴ دی و غیره

سلام
    Ryzen 7 2700X با نصف قیمتش ، ارزش خرید بیشتری داره.
    اگه اصرار به 1950X دارین (با قیمت 10 و خردی تومن) و از لحاظ هزینه هم مشکلی ندارین ، میتونین بجاش Ryzen 2950X را (با قیمت 13 و خردی تومن) بگیرین. البته با مادربرد خاص خودش.
    پاورهای گرین ، با کیفی های عالی (بسته به هزینه تون داره) و با قیمت مناسب تر هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    Ryzen 7 2700X با نصف قیمتش ، ارزش خرید بیشتری داره.
    اگه اصرار به 1950X دارین (با قیمت 10 و خردی تومن) و از لحاظ هزینه هم مشکلی ندارین ، میتونین بجاش Ryzen 2950X را (با قیمت 13 و خردی تومن) بگیرین. البته با مادربرد خاص خودش.
    پاورهای گرین ، با کیفی های عالی (بسته به هزینه تون داره) و با قیمت مناسب تر هستند.
    سلام به نظر شما سی پی یو های رایزن بهتره یا اینتل core i
    من میخوام یه سیستم بی نقص که قطعات با هم کاملا مچ باشه تهیه کنم و هزینه هم مشکلی ندارم این پیش فاکتور رو یه شرکت معتبر بهم ارائه داده و میخوام بچه های انجم تحلیلش بکنن
    ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط ninjaruner نمایش پست ها
    سلام به نظر شما سی پی یو های رایزن بهتره یا اینتل core i
    من میخوام یه سیستم بی نقص که قطعات با هم کاملا مچ باشه تهیه کنم و هزینه هم مشکلی ندارم این پیش فاکتور رو یه شرکت معتبر بهم ارائه داده و میخوام بچه های انجم تحلیلش بکنن
    ممنون میشم

سلام
    خودتون چک کنید قدرت ها رو :

https://www.anandtech.com/show/13539...980xe-review/5

و

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...formance-1285/

و

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...-W-3175X-1363/

و

https://hothardware.com/reviews/inte...-review?page=4

core i9 9980xe با قیمت 35 میلیون که احتمالا بالاترین پردازنده ای از اینتل هست که توی ایران موجوده ، گاها از 2950X با قیمت 13 میلیون ، ضعیف تر هم عمل کرده . البته بیشتر اوقات 2950X ضعیف تر بوده اما ارزش خرید بسیار بیشتر از i9 9980xe داره.
    اون پردازنده ی Ryzen Threadripper 2990WX که میبینید از همه قویتره (و احتمالا هم قیمت با core i9 9980xe هست) ، فکر نکنم توی ایران موجود باشه.
    این رو هم به یاد داشته باشید که نسل سوم پردازنده های رایزن ، تازه تولید شدن و هنوز به ایران نرسیدن (احتمالا چند مااهی طول میکشه) . برای مثال ، پردازنده ی Ryzen 9 3900X که 12 هسته ای هست و قیمتی حدودا 17 میلیون تومنِ الان را باید داشته باشه ، توی نتایج بنچمارک و حداقل توی کاغذ که هم از 2950X (که 16 هسته ای هست) و هم از core i9 9980xe (که 18 هسته ای هست) قویتر عمل کرده . حالا باید دید.

اما عملکرد پردازنده ها ، بسته به نرم افزارهای مختلف ، ممکنه کاملا دگرگون بشه . مثلا خیلی جاها شاید ببینید که پردازنده ی مثلا 800 دلاری از پردازنده ی 1200 یا حتی 1800 دلاری ، در برنامه ی خاصی ، بهتر عمل کرده.

سلام
    خودتون چک کنید قدرت ها رو :

https://www.anandtech.com/show/13539...980xe-review/5
    و

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...formance-1285/

و

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...-W-3175X-1363/

و

https://hothardware.com/reviews/inte...-review?page=4

core i9 9980xe با قیمت 35 میلیون که احتمالا بالاترین پردازنده ای از اینتل هست که توی ایران موجوده ، گاها از 2950X با قیمت 13 میلیون ، ضعیف تر هم عمل کرده . البته بیشتر اوقات 2950X ضعیف تر بوده اما ارزش خرید بسیار بیشتر از i9 9980xe داره.
    اون پردازنده ی Ryzen Threadripper 2990WX که میبینید از همه قویتره (و احتمالا هم قیمت با core i9 9980xe هست) ، فکر نکنم توی ایران موجود باشه.
    این رو هم به یاد داشته باشید که نسل سوم پردازنده های رایزن ، تازه تولید شدن و هنوز به ایران نرسیدن (احتمالا چند مااهی طول میکشه) . برای مثال ، پردازنده ی Ryzen 9 3900X که 12 هسته ای هست و قیمتی حدودا 17 میلیون تومنِ الان را باید داشته باشه ، توی نتایج بنچمارک و حداقل توی کاغذ که هم از 2950X (که 16 هسته ای هست) و هم از core i9 9980xe (که 18 هسته ای هست) قویتر عمل کرده . حالا باید دید.

اما عملکرد پردازنده ها ، بسته به نرم افزارهای مختلف ، ممکنه کاملا دگرگون بشه . مثلا خیلی جاها شاید ببینید که پردازنده ی مثلا 800 دلاری از پردازنده ی 1200 یا حتی 1800 دلاری ، در برنامه ی خاصی ، بهتر عمل کرده.
    ممنون از راهنمایی دقیق و فنی شما
    ولی من یه کانفیگ میخوام چون زیاد نمیتونم تحلیل بکنم یه لیست قطعات که برم تهیه بکنم.
    3d max
    Maya
    Cinema4d
    Blander
    Primare
    Aftereffects
    photoshop
    با این نرم افزارها کار میکنم
    و قراره که انیمیشن با تایم طولانی و کیفیت درحد عالی استارت بزنم و درست بکنم
    نیاز دارم به یه سیستم که هنگ نکنه موقع رندر کرش نکنه داغ نکنه
    در مجموع کم نیاره
    لطفا به صورت وااضح بگید چه کارت گرافیکی چه سی پی یو ای چه مادربردی چقدر رم میخواد چقدر هارد و اس اس دی میخواد و غیره
    ممنون میشم

ممنون از راهنمایی دقیق و فنی شما
    ولی من یه کانفیگ میخوام چون زیاد نمیتونم تحلیل بکنم یه لیست قطعات که برم تهیه بکنم.
    3d max
    Maya
    Cinema4d
    Blander
    Primare
    Aftereffects
    photoshop
    با این نرم افزارها کار میکنم
    و قراره که انیمیشن با تایم طولانی و کیفیت درحد عالی استارت بزنم و درست بکنم
    نیاز دارم به یه سیستم که هنگ نکنه موقع رندر کرش نکنه داغ نکنه
    در مجموع کم نیاره
    لطفا به صورت وااضح بگید چه کارت گرافیکی چه سی پی یو ای چه مادربردی چقدر رم میخواد چقدر هارد و اس اس دی میخواد و غیره
    ممنون میشم

خواهش میکنم .
    نمیدونم هزینه تون در حد چقدر هست .
    نمیدونم مثلا براتون مهمه که برای اختلاف 10 درصد ، ارزش خرید را در نظر نگیرین و بجای پردازنده ی 10 میلیونی ، پردازنده ی 35 میلیونی بگیرید یا نه.
    نمیدونم میتونین بگردین و با سایت هایی که از نظر من اعتبارش را نمیدونم ، ارتباط برقرار کنین تا پردازنده ی خاص و کمیاب در ایران را بگیرین یا نه.
    نمیدونم میخواین منتظر بمونین تا پردازنده ی نسل سوم رایزن به ایران برسه یا نه.

---------------------------------------------------------

من صرفا خواستم جایگزینی که در پست اول بهتون معرفی کردن را تقریبا در همون رنج قیمت بگم .
    هنگ نکردن ، نسبی هست . بسته به دستوراتی که پردازنده در اون لحظه میخواد پردازش کنه داره . البته مفهوم هنگ کردن ، درست نیست . چون هنگ کردن در حالت عادی اتفاق نمیافته . در شرایط غیر عادی که سیستم عامل نتونه شرایط را کنترل کنه ، اتفاق میافته . چیزی که منظور شماست ، کم نیاوردن سیستم هست که به میزان پردازش در اون لحظه بستگی داره که نسبت به پردازنده های مختلف باید سنجیده بشه . این طور نیست که مثلا i9-9900K ، یه کار را حدود 5 ثانیه انجام بده ولی ryzen 2700x با اونکه ضعیف تره ، همون کار را هنگ کنه و انجام نده یا سر 1 دقیقه انجام بده . نه . حداکثر اختلاف شون 20 درصد هه. اون سر 6 و خردی ثانیه انجام میده . خواستم مثال بزنم و منظورم را از کندیِ نسبی پردازنده ها در کارها بگم .
    کرش که ربطی به سخت افزار نداره و به نرم افزار و سیستم عامل مربوط میشه.
    داغ کردن ، بسته به میزان مصرف (tdp) پردازنده ها و نوع خنک کننده ای که براشون وصل میکنین و همینطور اورکلاک و یا احیانا downclock ای که براشون انجام میدین داره.

اگه قویترین پردازنده رو میخواین ، در رده ی پردازنده های دسکتاپ :

ایتنل ، همین پردازنده ی 18 هسته ای core i9 9980xe را با قیمت 35 میلیون در ایران داره (با مصرف 165 وات) .
    پردازنده ی 28 هسته ای داره ( Xeon W-3175X) اما اولا نمیدونم توی ایران موجود باشه یا نه و دوما برای دسکتاپ نیست . برای سرور هه و سوما بالای 60 میلیون تومن قیمت شه.

amd هم برای دسکتاپ ، پردازنده ی32 هسته ای Threadripper 2990WX را با قیمت حدود 27 تا 30 میلیون داره (با مصرف 250 وات) که بسیار قدرتمندتر از core i9 9980xe هست . ارزش خرید بسیار بالاتری نسبت به همین مدل اینتل داره و اولین پیشنهاد من هم همین Threadripper 2990WX هست.این پردازنده در ایران کمه (ولی فعلا پیدا میشه) . بگردید هم میتونین از فروشگاه های معتبرتر تهیه کنید.
    بعد از این هم پردازنده ی 16 هسته ای Threadripper 2950X با قیمت 13.5 میلیون (مصرف 180 وات) ، هر چند حدود 15 تا 30 درصد از رقیب اینتل اش یعنی core i9 9980xe ضعیف تره اما به نظرم ارزش خرید بسیار بیشتری از اون داره.

پس پیشنهادم به ترتیب (در صورت نداشتن محدودیت مالی) ، اینا شدن :
    1) AMD Ryzen Threadripper 2990WX (قیمت 30 میلیون حدودا)
    2) Intel Core i9-9980XE (قیمت 35.8 میلیون)
    3) AMD Ryzen Threadripper 2950X (قیمت 13.5 میلیون)

-----------------------------------------------

این را هم اضافه کنم که نمیدونم تا چه حدی میخواین از اون نرم افزارها استفاده کنین . این 3 تا پردازنده های بالا را نام بردم که دیگه بالاترین رده های پردازنده های دسکتاپ امروزی را براتون معرفی کرده باشم . یعنی خواستم بگم که اگه با اینها مشکل کندی داشتین ، دیگه این ها تهش هستن و بالاتر نداریم.
    اما به نظرم پردازنده های خیلی پایین تر مثل پردازنده ی 8 هسته ای Ryzen 7 2700X با قیمت 5.2 تومن هم برای همین کارهای گرافیکی ، کافی هستند . انتخاب با خودتونه.

خواهش میکنم .
    نمیدونم هزینه تون در حد چقدر هست .
    نمیدونم مثلا براتون مهمه که برای اختلاف 10 درصد ، ارزش خرید را در نظر نگیرین و بجای پردازنده ی 10 میلیونی ، پردازنده ی 35 میلیونی بگیرید یا نه.
    نمیدونم میتونین بگردین و با سایت هایی که از نظر من اعتبارش را نمیدونم ، ارتباط برقرار کنین تا پردازنده ی خاص و کمیاب در ایران را بگیرین یا نه.
    نمیدونم میخواین منتظر بمونین تا پردازنده ی نسل سوم رایزن به ایران برسه یا نه.

من صرفا خواستم جایگزینی که در پست اول بهتون معرفی کردن را تقریبا در همون رنج قیمت بگم .
    هنگ نکردن ، نسبی هست . بسته به دستوراتی که پردازنده در اون لحظه میخواد پردازش کنه داره . البته مفهوم هنگ کردن ، درست نیست . چون هنگ کردن در حالت عادی اتفاق نمیافته . در شرایط غیر عادی که سیستم عامل نتونه شرایط را کنترل کنه ، اتفاق میافته . چیزی که منظور شماست ، کم نیاوردن سیستم هست که به میزان پردازش در اون لحظه بستگی داره که نسبت به پردازنده های مختلف باید سنجیده بشه . این طور نیست که مثلا i9-9900K ، یه کار را حدود 5 ثانیه انجام بده ولی ryzen 2700x با اونکه ضعیف تره ، همون کار را هنگ کنه و انجام نده یا سر 1 دقیقه انجام بده . نه . حداکثر اختلاف شون 20 درصد هه. اون سر 6 و خردی ثانیه انجام میده . خواستم مثال بزنم و منظورم را از کندیِ نسبی پردازنده ها در کارها بگم .
    کرش که ربطی به سخت افزار نداره و به نرم افزار و سیستم عامل مربوط میشه.
    داغ کردن ، بسته به میزان مصرف (tdp) پردازنده ها و نوع خنک کننده ای که براشون وصل میکنین و همینطور اورکلاک و یا احیانا downclock ای که براشون انجام میدین داره.

اگه قویترین پردازنده رو میخواین ، در رده ی پردازنده های دسکتاپ :

ایتنل ، همین پردازنده ی 18 هسته ای core i9 9980xe را با قیمت 35 میلیون در ایران داره (با مصرف 165 وات) .
    پردازنده ی 28 هسته ای داره ( Xeon W-3175X) اما اولا نمیدونم توی ایران موجود باشه یا نه و دوما برای دسکتاپ نیست . برای سرور هه و سوما بالای 60 میلیون تومن قیمت شه.

amd هم برای دسکتاپ ، پردازنده ی32 هسته ای Threadripper 2990WX را با قیمت حدود 27 تا 30 میلیون داره (با مصرف 250 وات) که بسیار قدرتمندتر از core i9 9980xe هست . ارزش خرید بسیار بالاتری نسبت به همین مدل اینتل داره و اولین پیشنهاد من هم همین Threadripper 2990WX هست.این پردازنده در ایران کمه (ولی فعلا پیدا میشه) . بگردید هم میتونین از فروشگاه های معتبرتر تهیه کنید.
    بعد از این هم پردازنده ی 16 هسته ای Threadripper 2950X با قیمت 13.5 میلیون (مصرف 180 وات) ، هر چند حدود 15 تا 30 درصد از رقیب اینتل اش یعنی core i9 9980xe ضعیف تره اما به نظرم ارزش خرید بسیار بیشتری از اون داره.

پس پیشنهادم به ترتیب (در صورت نداشتن محدودیت مالی) ، اینا شدن :
    1) AMD Ryzen Threadripper 2990WX (قیمت 30 میلیون حدودا)
    2) Intel Core i9-9980XE (قیمت 35.8 میلیون)
    3) AMD Ryzen Threadripper 2950X (قیمت 13.5 میلیون)

-----------------------------------------------

این را هم اضافه کنم که نمیدونم تا چه حدی میخواین از اون نرم افزارها استفاده کنین . این 3 تا پردازنده های بالا را نام بردم که دیگه بالاترین رده های پردازنده های دسکتاپ امروزی را براتون معرفی کرده باشم . یعنی خواستم بگم که اگه با اینها مشکل کندی داشتین ، دیگه این ها تهش هستن و بالاتر نداریم.
    اما به نظرم پردازنده های خیلی پایین تر مثل پردازنده ی 8 هسته ای Ryzen 7 2700X با قیمت 5.2 تومن هم برای همین کارهای گرافیکی ، کافی هستند . انتخاب با خودتونه.
    واقعا ممنونم از شما بسیار لذت بردم از تحلیلتون
    این پیش فاکتوری که الان توی اول تاپیک گذاشتم مورد تایید هست اگر نیست چه قطعه ای عوض بشه و دلیلش رو هم بگید ممنون میشم.

من نهایتا تا ۴۵ تومن میخوام هزینه کنم

واقعا ممنونم از شما بسیار لذت بردم از تحلیلتون
    این پیش فاکتوری که الان توی اول تاپیک گذاشتم مورد تایید هست اگر نیست چه قطعه ای عوض بشه و دلیلش رو هم بگید ممنون میشم.

من نهایتا تا ۴۵ تومن میخوام هزینه کنم

مادربرد :
    ASUS ROG Strix X399-E Gaming TR4 X399
    8 تومن

پردازنده :
    AMD Ryzen Threadripper 2950X
    13.5 تومن

رم :
    2 تا TeamGroup XCALIBUR 16GB 8GBX2 3600Mhz CL18 RGB General Edition . جفتی 2.53 تومن و کلا 32 گیگ با قیمت 5.06 تومن

پاور :
    GREEN GP1050B-OCDG Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU
    2.03 تومن

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    515 تومن

اس اس دی :
    Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 500GB
    1.720 تومن

گرافیک :
    ASUS ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING
    11.2 تومن

کیس :
    MasterTech T500-Gaming Case
    1.2 تومن

خنک کننده :
    اگه بادی میخواین :
    GREEN Notus400-PWM CPU Cooler
    300 تومن

اگه آبی میخواین :
    GREEN GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler
    666 تومن

جمع کل در حالت حداکثر : 43.86 میلیون تومن

-----------------------------------------------------------------

هر کدوم از قطعات را که خواستین از هزینه اش کم کنین ، بجاش میتونین از قطعاتی که در پست اول تون گذاشتین ، استفاده کنین . در قطعاتی که معرفی کردم ، در اکثر موارد ، از عالی ترین کیفیت برخوردارن. قطعات در سایت لیون کامپیوتر با همین قیمت ها (در حال حاضر) موجود هستن . سایت را فقط بابت این دادم که رجوع کنید . تصمیم خرید را خودتون میگیرید.

این پردازنده ی 2950X از پردازنده ی 1950X که 10 میلیون هست ، حدود 5 تا 15 درصد (میانگین اش 10 درصد) قویتر هست . سبک و سنگین کنین ، اگه به صرفه بود براتون ، برداریدش.

پاور ، کاملا بسته به مدل ها ، تعداد قطعات ، و میزان اورکلاک تون داره . اما اگه حداکثر استفاده از این قطعات با حداکثر اورکلاک شون هم کنید ، این پاور جوابگوست . هر چند اگه اورکلاک نکنید ، پاور 850 وات ، جوابگوست ولی پیشنهادم اینه که همین پاور 1050 واتی را بگیرین (حداقل برای ارتقاع آینده) .

این کارت گرافیک rtx 2070 ، حدود 5 تا 15 درصد (میانگین اش 10 درصد) از gtx 1080ti ضعیف تر هست که با اورکلاک حل میشه یا اینکه تا حدود بسیار زیادی به عملکردش نزدیک میشه . قبل از تهیه ی این کارت ، چک کنید که آیا نرم افزارای مورد نظرتون در آخرین آپدیت ، از این کارت پشتیبانی میکنن یا نه؟
    اگه پشتیبانی کرد ، بردارین. اگه الان پشتیبانی نکنه ، معمولا در آپدیت بعدی (حالا نمیدونم کِی دقیقا) ، ساپورتش میکنن.

بعد اینکه فعلا اون خنک کننده ها را نگیرین . خود پردازنده های AMD ، خنک کننده با کیفیت قابل قبولی همراه شون دارن . اول اونا را نصب کنید و اگه از دماش راضی نبودین ، اون خنک کننده ی مایع را بگیرین.

کیس قبلی ای که گفتم ، یک دهم اینچ برای فضای مادربرد ، فضا کم داشت . کیس را ویرایش کردم اما انگار سایت اصلی اش پیدا نمیشه . سایت های داخلی هم بعضی هاشون مینویسن که اندازه ی همچین مادربردی را ساپورت میکنه و بعضی هاشون هم چیزی نمیگن . بنابراین اطلاعات دقیقی از این کیس در دسترس نیست . موقع خرید کیس ، حتما از فروشنده درباره ی سازگاری اندازه ی کیس و مادربرد سئوال کنید یا بدید قطعات را خودشون اسمبل کنند.

مادربرد :
    ASUS ROG Strix X399-E Gaming TR4 X399
    8 تومن

پردازنده :
    AMD Ryzen Threadripper 2950X
    13.5 تومن

رم :
    2 تا TeamGroup XCALIBUR 16GB 8GBX2 3600Mhz CL18 RGB General Edition . جفتی 2.53 تومن و کلا 32 گیگ با قیمت 5.06 تومن

پاور :
    GREEN GP1050B-OCDG Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU
    2.03 تومن

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    515 تومن

اس اس دی :
    Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 500GB
    1.720 تومن

گرافیک :
    ASUS ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING
    11.2 تومن

کیس :
    MasterTech T500-Gaming Case
    1.2 تومن

خنک کننده :
    اگه بادی میخواین :
    GREEN Notus400-PWM CPU Cooler
    300 تومن

اگه آبی میخواین :
    GREEN GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler
    666 تومن

جمع کل در حالت حداکثر : 43.86 میلیون تومن

-----------------------------------------------------------------

هر کدوم از قطعات را که خواستین از هزینه اش کم کنین ، بجاش میتونین از قطعاتی که در پست اول تون گذاشتین ، استفاده کنین . در قطعاتی که معرفی کردم ، در اکثر موارد ، از عالی ترین کیفیت برخوردارن. قطعات در سایت لیون کامپیوتر با همین قیمت ها (در حال حاضر) موجود هستن . سایت را فقط بابت این دادم که رجوع کنید . تصمیم خرید را خودتون میگیرید.

این پردازنده ی 2950X از پردازنده ی 1950X که 10 میلیون هست ، حدود 5 تا 15 درصد (میانگین اش 10 درصد) قویتر هست . سبک و سنگین کنین ، اگه به صرفه بود براتون ، برداریدش.

پاور ، کاملا بسته به مدل ها ، تعداد قطعات ، و میزان اورکلاک تون داره . اما اگه حداکثر استفاده از این قطعات با حداکثر اورکلاک شون هم کنید ، این پاور جوابگوست . هر چند اگه اورکلاک نکنید ، پاور 850 وات ، جوابگوست ولی پیشنهادم اینه که همین پاور 1050 واتی را بگیرین (حداقل برای ارتقاع آینده) .

این کارت گرافیک rtx 2070 ، حدود 5 تا 15 درصد (میانگین اش 10 درصد) از gtx 1080ti ضعیف تر هست که با اورکلاک حل میشه یا اینکه تا حدود بسیار زیادی به عملکردش نزدیک میشه . قبل از تهیه ی این کارت ، چک کنید که آیا نرم افزارای مورد نظرتون در آخرین آپدیت ، از این کارت پشتیبانی میکنن یا نه؟
    اگه پشتیبانی کرد ، بردارین. اگه الان پشتیبانی نکنه ، معمولا در آپدیت بعدی (حالا نمیدونم کِی دقیقا) ، ساپورتش میکنن.

بعد اینکه فعلا اون خنک کننده ها را نگیرین . خود پردازنده های AMD ، خنک کننده با کیفیت قابل قبولی همراه شون دارن . اول اونا را نصب کنید و اگه از دماش راضی نبودین ، اون خنک کننده ی مایع را بگیرین.

کیس قبلی ای که گفتم ، یک دهم اینچ برای فضای مادربرد ، فضا کم داشت . کیس را ویرایش کردم اما انگار سایت اصلی اش پیدا نمیشه . سایت های داخلی هم بعضی هاشون مینویسن که اندازه ی همچین مادربردی را ساپورت میکنه و بعضی هاشون هم چیزی نمیگن . بنابراین اطلاعات دقیقی از این کیس در دسترس نیست . موقع خرید کیس ، حتما از فروشنده درباره ی سازگاری اندازه ی کیس و مادربرد سئوال کنید یا بدید قطعات را خودشون اسمبل کنند.

یه دنیا ممنونم فقط همین رو میتونم بگم.

یه دنیا ممنونم فقط همین رو میتونم بگم.

خواهش میکنم.
    اگه بخواین گرافیکی تهیه کنین که از اینی که گفتم قویتر باشه ، با بودجه ی حدود 17 تا 18 تومن ، گرافیک RTX 2080Ti را میتونین تهیه کنین که حدود 20 درصد از GTX 1080Ti قویتره (30 تا 35 درصد از گرافیک RTX 2070 که پیشنهاد دادم ، قویتره) اما چون هزینه تون بیش از 45 میلیون میشد ، توی لیست تون نذاشتم . اما این گرافیک RTX 2070 هم حداقل در حد GTX 1080 هست (و حتی اندکی قویتر) و قدرتمنده .
    باز هم میگم ، قبل از خرید این گرافیکی که معرفی کردم (چون از آخرین نسل انویدیا هست) ، چک کنید و مطمئن بشید که آخرین نسخه از نرم افزارهای مد نظرتون ازش ساپورت کنند.
    اگه این لیست منو میخواین تهیه کنین ، در صورتی که میخواین قطعه ای را جایگزین قطعه ی دیگه کنین ، قبل از تهیه اش ، اینجا بگین تا شاید نکته ای باشه برای گفتن.

------------------------------------------

درباره ی دلایل که گفتین ، چون قطعات زیاده ، نمیشه همه ی جزئیات راگفت ولی مهمترین دلایل را بصورت جزئی میگم :

مادربرد :
    علاوه بر قدرت و کیفیت عالی ، برای جایگاه اسلات NVME اش (که اس اس دی را روش نصب میکنن) که در آخرهای قسمت چیپست هست ، برای اسلات
    NVME ، یه فن خنک کننده داره . هیچ مادربردی همچین امکانی را نداره تا رنج قیمت 6 میلیون . از اونجایی هم که اس اس دی های NVME بخاطر سرعت بسیار بالاشون ، داغ میکنن ، وجود همچین خنک کننده ی عالی ای براشون و همچنین برای طول عمرشون بسیار لازم و کارامد هه.

پردازنده :
    هر چند در این رنج قیمت ، قدرتمندترین پردازنده هست ولی همونطور که گفتم ، اگه ارزش خرید براتون مهمه ، از ارزش خرید کمتری نسبت به Ryzen 1950X برخوردار هست . خودتون سبک و سنگین کنید و هر کدوم که براتون به صرفه بود را بردارین.

رم :
    فرکانس خیلی خوبی دارن که فرکانسش با سرعت خوندن اس اس دی تون هم خوان هست. جزء رم های خوب با نتایج خیلی خوب هم به شمار میره.

پاور :
    یکی از عالی ترین کیفیت پاور با هر توانایی اورکلاکی که انجام بدین را داره . فن اش نیمه فعال هست و فن اش فقط زمانی که از 30 درصد اش بیشتر مصرف کنه (بیشتر از 300 وات سیستم تون مصرف کنه) روشن میشه.
    این پاور ، فقط برای یک گرافیک تدارک دیده شد . اگه بعدا قصد دارین چند تا گرافیک را بصورت sli نصب کنید ، همین الان ، به همون میزان باید پاور با توان بالاتری تهیه کنید.

اس اس دی :
    از نوع NVME هست با سرعتی بسیار بالا (یکی از بالاترین سرعت ها را میان هم رده های خودش داره)

گرافیک :
    قبلا توضیح دادم . نسل جدید و آخرین نسل از گرافیک انویدیاست و هم قدرت با GTX 1080 هست و حتی اندکی قدرتمندتر (دقت کنید که با
    GTX 1080Ti اشتباه نگیرید) اما از GTX 1080Ti حدود 10 درصد ضعیف تر هست که چون قدرت اورکلاک خوبی داره ، با اورکلاک ، بسیار بهش نزدیک میشه. شاید با اورکلاک کردن ، اختلافش کمتر از 5 درصد بشه.

کیس :
    فقط همین مدل را توی اینترنت پیدا کردم که حداقل روی کاغذ با اندازه ی مادربردتون سازگار باشه که توضیحات را داده بودم . حتما قبل اش موقع خرید ، سازگاری اش را با مادربرد چک کنید)

کلمات کلیدی این موضوع