برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 5474 , پاسخ ها : 4
موضوع: خراب بودن سینگ صدا و تصویر در پریمیر

Exclamation خراب بودن سینگ صدا و تصویر در پریمیر

سلام روزتون بخیر
    من چندین بار برام پیش اومده که یه فیلم که صداش درست هست رو وارد پریمیر کردم اما داخل تایم لاین قسمتی از صدا حذف شده و باقیش از نظر زمانی سینک نیست
    حتی از فیلم یه خروجی mp3 گرفتم و اونو جدا اضافه کردم ولی باز همون مشکل بود
    کسی میدونه چیکار کنم؟
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    قطع شدن صدا بعد از یک زمان خاص:
    این مشکل اکثراً زمانی رخ میده که شما کلیپ حاوی صدا و یا فایل صوتی ای را به پریمیر وارد میکنید و قبل از اینکه پریمیر آن را کامل comfort کند (فایل صوتی را بررسی کرده و برای آن شماتیکِ صوتی تهیه کند) به خط زمان وارد میکنید. این مشکل مخصوصاً زمانی بسیار بارز میشود که تعداد کلیپ ها و یا زمان آنها زیاد باشد.

برای جلوگیری از وقوع این مشکل، بعد از درگ/import کردن کلیپ/صدا ها در پنجره پروژه، صبر کنید تا پریمیر کلیه آنها را comfort کند و نوار پردازش comfort که پایین و سمتِ راستِ پنجره پریمیر ظاهر میشود به کار خود خاتمه دهد.

از سینک در آمدن صدا (این مشکل تحتِ شرایطِ متفاوتی رخ میدهد):
    1- اگر ویدیوی ورودی دارای فریم ریتِ متفاوت با پروژه باشد، در بعضی موارد پریمیر نمیتواند صدا را به خوبی با تصویر سینک نگه دارد.
    برای رفعِ این مشکل یکی از راه های زیر را استفاده کنید (این راه حل ها تجربی هستند و در شرایطی بعضی از آنها جوابگو خواهند بود):
    A- ابتدا یک سکوئنس همخوان با فریم ریتِ ویدیو بسازید و کل ویدیو را در آن قرار دهید، سپس از سکوئنس فوق به عنوان یک فوتیج برای تدوین در سکوئنس خود که فریم ریتِ دیگری دارد استفاده کنید.
    B- صدا را از تصویر جدا کنید (unlink) و روی آن راست کلیک کرده و سرعت آن (speed) را تغییر دهید تا سینکِ کامل برقرار شود.
    C- صدا را با نرم افزار media encoder در فرمتِ wav فشرده نشده ذخیره کنید.
    D- صدا را کات بزنید (تدوین کنید) و به صورت دستی با تصویر هماهنگ کنید.

2- اگر ویدیوی وارد شده به صورت فریم ریتِ متغیر (VFR - Variable Frame Rate) ذخیره شده باشد، کلیه نرم افزارهای ادوبی را دچار مشکل میکند، نرم افزارهای ادوبی با این نوع ویدیوها مشکل دارند. اکثر گوشی های همراه و بعضی از دوربین های اسپورت، ویدیو را به صورت VFR ذخیره میکنند و هر وقت مشکل در ذخیره نور داشته باشند، سرعتِ فریمِ ذخیره شده را تغییر میدهند که بعداً برای تدوین مشکلاتی ایجاد میکند.
    برای حل این مشکل باید ویدیو را با نرم افزاری که بتونه این نوع ویدیو را به خوبی پردازش کنه باز کنید و تبدیل کنید به یک ویدیو با فریم ریتِ ثابت، برای مثال Handbrake رو میتونید برای این کار استفاده کنید.

3- ویدیویی که آسیب دیده، بخشی از آن کامل دانلود نشده. پریمیر بعضی مواقع و در مورد بعضی از کدک های فشرده سازی، فایل های خراب و ناقص رو همچنان import میکنه و هشداری به شما نمیده، ولی سینکِ صدا و تصویر در این موارد با مشکل مواجه میشه.
    برای رفع این مشکل تنها راه اینه که محل هایی که صدا از تصویر جدا میشه را پیدا کنید، صدا و تصویر را از یکدیگر جدا کرده (unlink) و صدا رو کات بزنید و دستی جابجا کنید تا سینک برقرار بشه.
    ?????? ?? ??? ????? ???? ????? ???? ?????. ??? ??????? ?????? ???? ?????? ????? ???? ? ?????. aparat.com/pejii/live

سلام
    اول تشکر میکنم از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید
    دوم:من تمام این کار هارو تست کردم قبلا مشکل اینجاس که قسمتی از صدا که در فیلم درسته حذف شده و از نظر زمانی هم به هم ریخته البته سرعتش تقییری نکرده

نقل قول نوشته اصلی توسط rasuolazizian نمایش پست ها
    مشکل اینجاس که قسمتی از صدا که در فیلم درسته حذف شده و از نظر زمانی هم به هم ریخته البته سرعتش تقییری نکرده
    اگر یک پلان اینطوری هست احتمال داره موقع ضبط خراب شده(مثلا باتری دوربین قبل قطع تموم شده) اون پلان رو قبل ایمپرت داخل پریمیر با یه برنامه دیگه کانورت کن.
    گاهی هم با پاک کردن کش پریمیر بصورت دستی این مشکلات درست میشه
    ???? ?? ???.???? ??? ????? ????( ?? ??? ????????)
    ?????? ???? ??

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اگه تمام اون راه ها رو امتحان کردید، یه پیشنهاد دیگه دارم البته باید کمی وقت بزارید.

اول تست کنید فایل رو در یک پلیر مثلاً VLC Media player و ببینید صدا مشکلی نداره توی فایل؟ اگه مشکلی ندیدید با نرم افزار FFMPEG صدا رو رندر کنید در یک فایل PCM WAV و بعد اون رو با همان که قبلاً استفاده کرده بودید هم تست کنید، اگه صدای استخراجی سالم بود به پریمیر ببرید و تست کنید.

اگه بازهم مشکل ادامه پیدا کرد، ممکنه مشکلی برای خود پریمیر یا واسطه هایی که برای باز کردن و خواندن فایل های صوتی استفاده میکنه بوجود آمده باشه، تو این شرایط باید فایل رو روی یه سیستم دیگه تست کنید.
    ?????? ?? ??? ????? ???? ????? ???? ?????. ??? ??????? ?????? ???? ?????? ????? ???? ? ?????. aparat.com/pejii/live

کلمات کلیدی این موضوع