برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 1983 , پاسخ ها : 6
موضوع: تکسچر قسمتی از شیپ راپوشش نمیدهد

تکسچر قسمتی از شیپ راپوشش نمیدهد

سلام در این قسمت از ایمیچ تکسچر رو انتخاب کردم ،که هنگام حرکت دست ،کل دست را در بر نمیگیره.
    t12_2

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    سلام، احتمال داره که تصویر شما به اندازه کافی بزرگ نباشه.
    ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشکل از تنظیماتِ ماسک نباشه، برای این کار لایه تصویری که به عنوان texture استفاده کردید رو بدون ماسک بررسی کنید و ببینید جایی که مشکل داشته اید بدون ماسک texture وجود دارد؟
    اگر بدون ماسک هم در آنجا texture ندارید به احتمال زیاد لایه تصویر کوچک است و کل فضایی که نیاز دارید را پوشش نمیدهد، کافیست که لایه texture را transform کنید و یا با جابجایی یا با scale مشکل رو حل کنید.

* در ضمن در این ویدیو texture شما با حرکت و چرخش دست جابجا نمیشد، لایه تصویر را حد اقل به استخوان بازو یا شانه Bind Layer کنید تا این مشکل هم حل شود.

خیلی عالی دستتون درد نکنه همه چیز رو دقیق و موشکافانه بیان میکنید. چون کلا از مسک استفاده نکرده بودم و با بایند لیر کاملا درست شد ، من میخواستم دست رو از شانه تا مچ توی یک لایه داشته باشم و از بایند پوینت استفاده کرده بودم ،یعنی به لایه ی بایند پوینتی نمیشه تسچر داد؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilirastegar نمایش پست ها
    خیلی عالی دستتون درد نکنه همه چیز رو دقیق و موشکافانه بیان میکنید. چون کلا از مسک استفاده نکرده بودم و با بایند لیر کاملا درست شد ، من میخواستم دست رو از شانه تا مچ توی یک لایه داشته باشم و از بایند پوینت استفاده کرده بودم ،یعنی به لایه ی بایند پوینتی نمیشه تسچر داد؟
    هیچ چیز که نشدنی نیست، باید ببینم دقیقاً میخواهید چه کاری انجام بدید، آخرین save پروژه رو بدید ببینم چه راهی براش بهتره.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    برای این پروژه در این حالت بهترین کار استفاده از Image Warp هست.

ابتدا عکسِ تکستچر را بالای لایه L Hand قرار بدید.
    بعد لایه L Hand رو انتخاب کنید و از منوی Draw گزینه Triangulate 2D Mesh رو انتخاب کنید.
    سپس روی لایه تکستچر دابل کلیک کنید و در انتهای برگه Image گزینه Smart warp layer را باز کرده و L Hand را از آن انتخاب کنید.

نکاتی مهم در مورد image wrapping:
    * در فریم 0 تکستچر کاملاً نمایان میباشد و ماسک نمیشود، حتماً برای طراحی و کار در فریم 0 باید لایه تکستچر رو خاموش کنید که آزارتون نده.
    * وقتی لایه shape رو به 2d mesh تغییر میدید، خود اون لایه به شخصه دیگه در رندر قرار نخواهد داشت، اگر میخواهید لباس دارای خط (stroke) در اطراف اش باشد، باید به تنظیماتِ لایه تکستچر وارد بشید و در برگه General از گزینه Outline (animated) استفاده کنید.
    * لایه ای که 2d mesh میشه امکانِ داشتنِ انحناهای نرم رو نداره، برای اینکه گوشه های تیز در این لایه دیده نشه باید بهش چند نقطه اضافه کنید (add point) و دوباره اون رو 2d mesh کنید.

یه ویدیوی کوتاه از انجام این کار.
    ویرایش توسط pejii : 01-11-19 در ساعت 11:30

عالیه ،دستتون درد نکنه ،معرکه اس ،خدا خیرتون بده

کلمات کلیدی این موضوع