برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

نحوه تنظیم اشیا به گونه ای که زوایای مختلف روی زمین قرار داشته باشند

سلام من میخواستم توی این پروژه، بره ها کاملا رو سطح زمین قرار داشته باشند و از زوایای مختلف و روتیت هم روی لایه ای که دشت نامیدم باشن (که کمی اصولی تر از کاری که فقط از لحاظ چشمی درست است انجام داده باشم) ولی ....y بره ها رو که یکسان و یک عدد میگیرم( با در نظر گرفتن ست اورجین که پایین هر بره میذارم) ،به نظر میرسه که روی هوا هستن تنظیم نمیشه و خیلی سخته ،ممکنه راهنمایی کنید.
    http://s8.picofile.com/file/8342382668/4.moho.html
    ویرایش توسط leilirastegar : 11-12-18 در ساعت 06:25

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    توی پروژه ای که آپلود کردید فقط بعضی از گوسفند ها Origin اشان درست بود، باقیشون یا روی پشتِ گوسفند ها بود یا داخل شکم آنها.
    زمین رو هم همچنان تو محیط دو بعدی و از نمای جلو طراحی کرده بودید که طبیعتاً نمیتونید گوسفند ها رو روش فیکس کنید به دلیل اینکه عمق ندارد.

از آپشن های سه بعدی moho بهتر استفاده کنید، چهار نما یا حد اقل 2 نما رو در کنار هم داشته باشید که دقیقاً ببینید هر شیء یا لایه در کجای محیط قرار داره.

نام: moho3dview.jpg نمایش: 45 اندازه: 172.4 کیلو بایت

وقتی فقط از نمای جلو به کار نگاه میکنید خیلی سخته که همه چیز رو درست تنظیم و طراحی کنید (مگر اینکه بتونید فرض خوبی از محیط سه بعدی و عمقِ صحنه را در ذهن خود به تصویر بکشید).

پروژه شما از بالا (نمای Top):

نام: mp_orig.jpg نمایش: 39 اندازه: 51.4 کیلو بایت

بعد از کمی تغییرات:

نام: mp_mod.jpg نمایش: 41 اندازه: 57.6 کیلو بایت

تغییرات اعمال شده:
    1- size و scale تمام گوسفندها را reset کردم و origin همه را روی پای جلویی و سمتِ راست (از چشمِ گوسفند) قرار دادم.
    2- گزینه Sort layer by deth تمام لایه ها را خاموش کردم.
    3- لایه های چمن پشتی، آسفالت میانی و چمن جلویی را کمی تصحیح کردم و روی محور X با ابزار Rotate XY به میزان -90 درجه خواباندم تا عمق پیدا کنند و در محیط سه بعدی درست به نظر بیایند.
    4- گوسفند ها رو در محیط سه بعدی پخش کردم (از تغییر محل Z برای تغییر سایز و نشان دادن آنها در محیط سه بعدی استفاده کنید و نه Scale).

* نکته ای که باید بهش توجه داشته باشید، اگه نیاز به ایجاد بر آمدگی و یا تپه توی چمن ها داشتید، میتونید از لایه های دو بعدی و شیپ های ساده استفاده کنید و روی این زمین هایی که الان عمق دارند ولی ارتفاع ندارند در مختصات Z مورد نظر فیکس کنید (Y ثابت با زمین مورد نظر داشته باشند و Z آنها در محدوده ای کمتر از Z پشت صحنه باشد، یا در محدوده ای بیش از Z جلوی صحنه)، ولی برای انیمیت کردن گوسفند ها به نحوی که به نظر بیاد دارند روی اون تپه حرکت میکنند (Y آنها هم در صحنه دو بعدی متغیر باشد) کمی پیچیده و زمانبر خواهد شد. پس سعی کنید تپه ها در پشت و دورتر از گوسفند ها باشند.

دانلود فایل تصحیح شده نهایی (5 کیلوبایت).

دانلود ویدیوی انجام مراحل تصحیح (61 مگابایت).
    ویرایش توسط pejii : 11-12-18 در ساعت 01:25

چقدرررررررمعرکه ،چقدر عالی و حرفه ای .هر چقدر تشکر کنم بابت آموزش خوبتون کمه

فقط من سکوانس رو برای این جا بجا میکردم که گوسفندا به شکل های مختلفی جا به جا بشن در زمان های مختلف ،که خیلی حالت رژه نداشته باشه وبی نظمی طبیعی رو تو راه رفتن داشته باشن،که البته روش موفقی نبود .چون تا سکوانس شروع نمیشد گوسفند بدون حرکت ایستاده بود .در حالی که من فقط میخواستم پا های همه با هم حرکت نکنه.فکر میکنم باید میرفتم اکشن walk هر کدوم رو کی فرم هاشو انتخاب میکردم و با گرفتم کلید alt فشرده تر یا باز تر میکردم تانوع قدم های متفاوتی داشته باشن.
    ویرایش توسط leilirastegar : 11-12-18 در ساعت 08:26

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilirastegar نمایش پست ها
    فقط من سکوانس رو برای این جا بجا میکردم که گوسفندا به شکل های مختلفی جا به جا بشن در زمان های مختلف ،که خیلی حالت رژه نداشته باشه وبی نظمی طبیعی رو تو راه رفتن داشته باشن،که البته روش موفقی نبود .چون تا سکوانس شروع نمیشد گوسفند بدون حرکت ایستاده بود .در حالی که من فقط میخواستم پا های همه با هم حرکت نکنه.فکر میکنم باید میرفتم اکشن walk هر کدوم رو کی فرم هاشو انتخاب میکردم و با گرفتم کلید alt فشرده تر یا باز تر میکردم تانوع قدم های متفاوتی داشته باشن.
    راه های زیادی هست که فریم 0 را قفل نکنید، مثلاً در انیمیشن شما چون فقط یک حرکت اکشن لوپ هست، به جای اینکه سکوئنس رو جلو ببرید، در خط زمان به عقب تر از فریم 0 بکشید. اینجوری هم به نتیجه مورد نظرتون میرسید که انیمیشن ها یکسان نباشند و هم اینکه فریم 0 قفل نمیشه.

یکی دیگه از راه ها اینه که یه اکشن دیگه برای پیش از آغاز حرکت بسازید، برای مثال سر گوسفند پایین باشه، بلند بشه و پاها به حالت حرکت نزدیک بشوند، این رو چند فریم بعد از 0 اعمال کنید و بعدش هم اکشن لوپِ حرکت رو اضافه کنید.

یه راه دیگه هم اینه که اکشن ها رو بعد از فریم 0 یا 1 یا حتی 10..... شروع کنید، توی زمان 1 تا 10 فریم پخش کنید و جابجا اشان کنید و فرض کنید که انیمیشن شما از فریم 10 شروع میشه به جای فریم 1، بعد توی تدوین فریم 1 تا 10 رو حذف کنید.