برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

مشاهده : 4078 , پاسخ ها : 10
موضوع: درخواست مشخصات سیستم برای موسسه تبلیغاتی

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785

درخواست مشخصات سیستم برای موسسه تبلیغاتی

با سلام
    برای یک موسسه تبلیغاتی چند منظوره قصد داریم یک سیستم تهیه کنیم بودجه هم حدود 14 میلیون تومن هست
    فقط مانیتور برامون خیلی مهمه و 2 برای چشم آسیب کمتری بیاره و خستگی این مسائل

1. مانیتور کوچکتر از 24 اینچ تهیه نکنید
    2. کارت گرافیک سیستم یکی از مدلهای جدید جی تی ایکس یا کوادرو به قابلیت اتصال چند مانیتور
    3. مانیتور فورکی 4K
    4. تکنولوژی صفحه نمایش IPS باشد
    5. سرتیفیکیت Adobe RGB را داشته باشد

لطفا دوستان راهنمایی و پیشنهاد هایی که دارن رو اینجا برام بفرستن با تشکر از لطف شما عزیزان
    Everything I want
    I Have !!!

کوادرو !!!
    عزیز تو ایران زندگی میکنی یا ...؟
    الان اصلا زمان خرید سیستم نیست ... به شدت قیمت ها فضایی شده !

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    کوادرو !!!
    عزیز تو ایران زندگی میکنی یا ...؟
    الان اصلا زمان خرید سیستم نیست ... به شدت قیمت ها فضایی شده !
    سلام دوست من
    میدونم ولی مجبوریم بگیریم چون کار گرفتیم و باید تحویل بدیم
    Everything I want
    I Have !!!

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    در مورد مانیتو، تجربه ای که توی محیط های کاری متفاوت و پای مانیتورهای متفاوت داشتم رو بگم:

اول از همه، برای اینکه مانیتور خسته اتان نکنه و مدت ها پاش بشینید، تراکم پیکسلی پنل و سایز مانیتور خیلی مهمتر از کیفیت رنگی و امکاناتِ اضافه اش هست.
    تراکم پیکسلی بالای 110PPI نیاز به نزدیک کردن مانیتور به چشم و یا بالا بردن DPI Scaling در سیستم عامل داره (که رسماً محیط کاری رو کوچکتر میکنه). تراکم پیکسلی زیر 90PPI هم به قدری پیکسل ها رو بزرگ نشان خواهد داد که بدون عقب بردن مانیتور و دور کردن آن از خودتون، کیفیت تصویر به نظر بد خواهد آمد (اینهم اگه میز عمیق و بزرگی نداشته باشید امکانپذیر نیست و رسماً خرید مانیتور با سایز کوچکتر در همان رزولوشن بهتر خواهد بود).

برای محاسبه PPI مانیتور میتونید از این سایت استفاده کنید، ابعاد و رزولوشن مانیتور رو بهش بدید، PPI رو بر میگردونه.

سر جمع، پیشنهاد میشه مانیتور با رزولوشن 1920x1080 FullHDرا در ابعاد 24 اینچ تهیه کنید، رزولوشن 2560x1440 QHD را در ابعاد 27 اینچ تهیه کنید.
    مانیتورهای 4K برای کار معمولی پیشنهاد نمیشوند.
    اگر 4K برای بازبینی ویدیو و یا خروجی نهایی نیاز دارید، میتونید از تلویزیون 4K به جاش استفاده کنید.
    اگر 4K برای تصحیح رنگ نیاز دارید، میتونید توی ابعاد 27 تا 32 اینچ تهیه کنید (Benq از 9 میلیون تا 14 میلیون مانیتور تصحیح رنگ اش موجوده تو بازار) ولی این سایز مانیتورها همانطور که بالاتر گفتم برای کار طولانی مدت و فعالیت معمولی پیشنهاد نمیشوند.

خود من به شخصه، ترکیب و استفاده از چند مانیتور (2 یا 3) 24 اینچ full HD رو پیشنهاد میکنم، براشون پایه های مناسب هم تهیه کنید که بشه چرخش و جهت بهشون داد، یکی رو افقی برای خط زمان (مانیتور اصلی) استفاده کنید و دو تای دیگه رو عمودی در کناره ها برای پنل ها و اکسپلورر و مصارف اضافه.

مانیتورهای Ultra Wide (صاف) هم انتخاب خوبی هستند (مخصوصاً برای تدوین). یکی از اینها با رزولوشن 2560x1080 برای اکثر کارهای عمومی کفایت میکنه و دیگه نیاز به مانیتور دوم برای انجام کار نخواهید داشت. همچنان برای بررسی خروجی میتونید مانیتور دوم تهیه کنید (مثلاً یک 4K با سایز پایین و کیفیت رنگ بالا که هم خروجی نهایی رو توش بررسی کنید و هم در موارد تصحیح رنگ ازش استفاده کنید). (یه LG UM68 الان تو دیجی کالا با تخفیف ویژه 42 درصدی به حراج گزاشته شده، بزن تو گوشش که عالیه).

استفاده از مانیتورها با برند/مدل/پنل های متفاوت میتونه مشکلات بعدی مثل عدم هماهنگی PPI و در نتیجه تفاوت سایز اشیاء/پنجره ها/آبجکت ها و رنگ ها رو در هنگام کار با چند مانیتور به همراه داشته باشه. البته اگه فقط برای بررسی خروجی استفاده بشند این مشکل به چشم نمیخوره.

* به هیچ وجه برای کارهای طراحی از مانیتورهای curve استفاده نکنید، خط های صافِ افقی در این مانیتورها با انحنای محسوسی به چشم می آیند.

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    در مورد مانیتو، تجربه ای که توی محیط های کاری متفاوت و پای مانیتورهای متفاوت داشتم رو بگم:

اول از همه، برای اینکه مانیتور خسته اتان نکنه و مدت ها پاش بشینید، تراکم پیکسلی پنل و سایز مانیتور خیلی مهمتر از کیفیت رنگی و امکاناتِ اضافه اش هست.
    تراکم پیکسلی بالای 110PPI نیاز به نزدیک کردن مانیتور به چشم و یا بالا بردن DPI Scaling در سیستم عامل داره (که رسماً محیط کاری رو کوچکتر میکنه). تراکم پیکسلی زیر 90PPI هم به قدری پیکسل ها رو بزرگ نشان خواهد داد که بدون عقب بردن مانیتور و دور کردن آن از خودتون، کیفیت تصویر به نظر بد خواهد آمد (اینهم اگه میز عمیق و بزرگی نداشته باشید امکانپذیر نیست و رسماً خرید مانیتور با سایز کوچکتر در همان رزولوشن بهتر خواهد بود).

برای محاسبه PPI مانیتور میتونید از این سایت استفاده کنید، ابعاد و رزولوشن مانیتور رو بهش بدید، PPI رو بر میگردونه.

سر جمع، پیشنهاد میشه مانیتور با رزولوشن 1920x1080 FullHDرا در ابعاد 24 اینچ تهیه کنید، رزولوشن 2560x1440 QHD را در ابعاد 27 اینچ تهیه کنید.
    مانیتورهای 4K برای کار معمولی پیشنهاد نمیشوند.
    اگر 4K برای بازبینی ویدیو و یا خروجی نهایی نیاز دارید، میتونید از تلویزیون 4K به جاش استفاده کنید.
    اگر 4K برای تصحیح رنگ نیاز دارید، میتونید توی ابعاد 27 تا 32 اینچ تهیه کنید (Benq از 9 میلیون تا 14 میلیون مانیتور تصحیح رنگ اش موجوده تو بازار) ولی این سایز مانیتورها همانطور که بالاتر گفتم برای کار طولانی مدت و فعالیت معمولی پیشنهاد نمیشوند.

خود من به شخصه، ترکیب و استفاده از چند مانیتور (2 یا 3) 24 اینچ full HD رو پیشنهاد میکنم، براشون پایه های مناسب هم تهیه کنید که بشه چرخش و جهت بهشون داد، یکی رو افقی برای خط زمان (مانیتور اصلی) استفاده کنید و دو تای دیگه رو عمودی در کناره ها برای پنل ها و اکسپلورر و مصارف اضافه.

مانیتورهای Ultra Wide (صاف) هم انتخاب خوبی هستند (مخصوصاً برای تدوین). یکی از اینها با رزولوشن 2560x1080 برای اکثر کارهای عمومی کفایت میکنه و دیگه نیاز به مانیتور دوم برای انجام کار نخواهید داشت. همچنان برای بررسی خروجی میتونید مانیتور دوم تهیه کنید (مثلاً یک 4K با سایز پایین و کیفیت رنگ بالا که هم خروجی نهایی رو توش بررسی کنید و هم در موارد تصحیح رنگ ازش استفاده کنید). (یه LG UM68 الان تو دیجی کالا با تخفیف ویژه 42 درصدی به حراج گزاشته شده، بزن تو گوشش که عالیه).

استفاده از مانیتورها با برند/مدل/پنل های متفاوت میتونه مشکلات بعدی مثل عدم هماهنگی PPI و در نتیجه تفاوت سایز اشیاء/پنجره ها/آبجکت ها و رنگ ها رو در هنگام کار با چند مانیتور به همراه داشته باشه. البته اگه فقط برای بررسی خروجی استفاده بشند این مشکل به چشم نمیخوره.

* به هیچ وجه برای کارهای طراحی از مانیتورهای curve استفاده نکنید، خط های صافِ افقی در این مانیتورها با انحنای محسوسی به چشم می آیند.
    یک دنیا ممنونم از وقت و اطلاعاتی که ارائه دادین راجع به خود سیستم چی نظری دارین ؟
    Everything I want
    I Have !!!

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط NewView نمایش پست ها
    یک دنیا ممنونم از وقت و اطلاعاتی که ارائه دادین راجع به خود سیستم چی نظری دارین ؟
    سیستم رو نمیتونم پیشنهاد بدم، دستگاه های زیادی رو با کانفیگ های متفاوت استفاده کردم ولی از هیچکدوم رضایت کافی نداشتم، برنامه های امروزی قدرت پردازشی خیلی بالایی میخوان و پردازنده ها و کارت های گرافیک خیلی عقب تر از آنچه هستند که لازم خواهید داشت.

جدیدترین مدل رو با بالاترین کانفیگ هم ببندید حتی توی افترافکت هم کم میاره (البته عدم بهینه سازی نرم افزارهای ادوبی رو نمیشه نادیده گرفت) و توی رندر هم که چند تا نور به صحنه اضافه کنید و خروجی واقعی گرایانه بخواهید بگیرید، فریمی چند روز معطلید.

* بهترین سیستمی که تا به امروز بیشترین سرعت و روان ترین محیط کاری رو بهم داده، i7 7700k اورکلاک شده بوده.

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    سیستم رو نمیتونم پیشنهاد بدم، دستگاه های زیادی رو با کانفیگ های متفاوت استفاده کردم ولی از هیچکدوم رضایت کافی نداشتم، برنامه های امروزی قدرت پردازشی خیلی بالایی میخوان و پردازنده ها و کارت های گرافیک خیلی عقب تر از آنچه هستند که لازم خواهید داشت.

جدیدترین مدل رو با بالاترین کانفیگ هم ببندید حتی توی افترافکت هم کم میاره (البته عدم بهینه سازی نرم افزارهای ادوبی رو نمیشه نادیده گرفت) و توی رندر هم که چند تا نور به صحنه اضافه کنید و خروجی واقعی گرایانه بخواهید بگیرید، فریمی چند روز معطلید.

* بهترین سیستمی که تا به امروز بیشترین سرعت و روان ترین محیط کاری رو بهم داده، i7 7700k اورکلاک شده بوده.
    شما لطف می کنین نظرتونو راجع به این سیستم بگین ؟
    نام: Capture.JPG نمایش: 101 اندازه: 105.6 کیلو بایت

من میخوام یک مانتیور که این لینک ب هستش رو اضافه کنم به نظر شما و دوستان دیگه چجوری این قطعات رو کنار هم بچینم که بشه 13 میلیون فقط مادربرد کم نشه چون بعد ها بشه پردازنده و رم و گرافیک قوی تر از این نصب کرد ممنون از شما مثلا اگر پردازنده به جای این از 7700k استفاده کنم چطور میشه ؟ یا ssd نندازم ؟
    ویرایش توسط NewView : 10-07-18 در ساعت 21:54
    Everything I want
    I Have !!!

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط NewView نمایش پست ها
    شما لطف می کنین نظرتونو راجع به این سیستم بگین ؟
    نام: Capture.JPG نمایش: 101 اندازه: 105.6 کیلو بایت

من میخوام یک مانتیور که این لینک ب هستش رو اضافه کنم به نظر شما و دوستان دیگه چجوری این قطعات رو کنار هم بچینم که بشه 13 میلیون فقط مادربرد کم نشه چون بعد ها بشه پردازنده و رم و گرافیک قوی تر از این نصب کرد ممنون از شما مثلا اگر پردازنده به جای این از 7700k استفاده کنم چطور میشه ؟ یا ssd نندازم ؟
    حتماً درخواست کنید که RAM رو براتون dual channel ببندند.

مادربورد و cpu خوبه، کیس و فن رو میتونید خیلی پایینتر و ابتدایی ببندید و اورکلاک نکنید تا بعداً پول دستتون اومد یه چیز بهتر بگیرید.

DVD درایو هم اینترنال نگیرید، یک دانه اکسترنال داشته باشید برای کل خانواده و شرکت و رفقا و ..... جواب میده. خونه آخرش برای نصب یک برنامه ممکنه لازم بشه و بعدش خاک میخوره یک گوشه. من بودم یک dvd اکسترنال دست دوم میگرفتم، تا 50 هزار تومان میتونید کالای تمیز و با جعبه هم گیر بیارید توی ایسام.

SSD رو میتونید فعلاً نادیده بگیرید، موقع بالا آمدن سیستم و برنامه ها یک چایی بیارید، فقط اگه بدون SSD شروع میکنید، حتماً درایو C را در اندازه ای بسازید و فرمت کنید که بعداً برای انتقال روی SSD بزرگتر از حجم درایو SSD نباشد، مثلاً درایور c را 200 گیگ فرمت اش کنید و درضمن اگر SSD نمیبندید، پیشنهاد میکنم 32 گیگ رم به جاش ببندید که سیستم روانتر کار کند و کمتر به هارد دست ببرد.

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785
    ممنون از شما یک بررسی کنم باهاتون در میان میگذارم
    Everything I want
    I Have !!!

8700k
    Z390 asus
    M9 plextor m2 ssd
    16 gb ram corsair
    Gtx1060 6gb msi