برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 1449 , پاسخ ها : 6
موضوع: کار نکردن Gpu

Question کار نکردن Gpu

سلام
    و خسته نباشید
    کارت گرافیک Amd Radeon Hd 5700 دارم ولی انگار کار نمی کنه در افترافکت
    در تنظیمات preferences هم فعال نمی شود.
    رم 16 دارم ولی با این حال کارهای سه بعدی حتی در حالت classic 3D هم بسیار هنگ می کنه و نمایش صفحه طول می کشه،همچنین نمایش پروژه های آماده
    http://s6.uplod.ir/i/00932/hv1o1dk8q3eu.jpg
    ممنون میشم راهنمایی کنید چگونه فعالش بکنم؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اون گزینه ای که در افترافکت برای فعال سازی دارید فقط برای raytracing استفاده میشه (شکست و بازتاب نور) و فقط هم با تکنولوژی cuda سازگاره (یه سری از کارت گرافیک های nVidia).

برای کارهای دیگه کارت گرافی شما شناسایی شده و بسته به نوی آن کار (افکت های accelerate شده گرافیکی، پنل های کاری و ....) کارت گرافیک شما به استفاده خواهد آمد.

و اما در مورد مشکل اتان با پروژه های آماده.

اکثر پردازش های داخلی افترافکت (مخصوصاً shape layer ها) توسط CPU انجام میشه و اونهم هسته اول CPU هست که مهمتره (هرچی سرعت هسته اول بیشتر باشه).
    پروژه های آماده ای هستند که به قدری پیچیده و سنگین هستند، حتی با بهترین سیستم و بالاترین رم و قوی ترین پردازنده ای هم که امروزه تو بازار پیدا میشه همچنان به زور قابلیت اجرای کامل رو دارند، باید سعی کنید که پیش نمایش رو بهینه کنید (لایه های اضافی رو در هنگام ویرایش خاموش کنید، کیفیت پیش نمایش رو پایین بیارید، لایه هایی که نیاز به پردازش مجدد ندارند و کار شما باهاشون تموم شده رو رندر کنید و از خروجی رندر شده به جای لایه های خام استفاده کنید،....).

سلام
    خیلی ممنون از پاسخ گوئی دقیق و عالیتون
    به نظر شما اگه Cpu بهتر بگیرم تاثیر داره؟چه چیزی رو افزایش بدم؟
    در آینده می خوام با Cinema 4D هم کار بکنم
    خیلی ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Phoenix7 نمایش پست ها
    به نظر شما اگه Cpu بهتر بگیرم تاثیر داره؟چه چیزی رو افزایش بدم؟
    در آینده می خوام با Cinema 4D هم کار بکنم
    خیلی ممنون
    پردازنده قویتر که حتماً سرعت کار رو در محیط اجرای برنامه بیشتر میکنه، ولی تاثیرش شاید آنقدر نباشه که براش هزینه میکنید.

در مورد C4D هم چند تا مساله هست و نحوه استفاده و کاری که میخواهید باهاش انجام بدید.
    - هنگام مدل سازی و ساخت صحنه، یه دستگاه معمولی و یک کارت گرافیک متوسط که OpenGL ساپورت کنه کافیه.
    - هنگام شبیه سازی فیزیک و ذرات/پارتیکل ها، مایعات و ..... پردازنده ای که هسته اولیه قوی ای داشته باشه بهتر خواهد بود.
    - هنگام رندر، بسته به اینکه چه نوع سیستم رندری رو استفاده میکنید و همچنین پیچیدگی مدل ها و تعداد نورهایی که در صحنه دارید و متریال های استفاده شده و ..... داشتن حتی چند سیستم/پردازنده/کارت گرافیک هم ممکنه کافی نباشه.

حالا پیشنهاد من به شما، اگه تازه کار هستید و نرم افزارها روی دستگاه اتان اجرا میشند که فعلاً به فکر هزینه کردن برای ارتقای سیستم نباشید. برای فراگیری و کار با نرم افزارهایی که مد نظر دارید، میتونید از سیستم های ساده و ابتدایی هم استفاده کنید. هروقت تونستید از خروجی خودتون پول در بیارید، از همون منبع مالی هم بهش تزریق کنید و قطعات جدید تهیه کنید.

سلام دوستان من هم همچین مشکلیو دارم و دو تا کارت گرافیک دارم (intel 620,940mx) من تازگیا iv ... را گرفتم اما وقی می رم تو تنظیماتش حافظه گرافیکی رو 120mb نشان می دهد در صورتی که 940mx من 4گیگ داره و من فکر می کنم با intel 620 باشه چون بعد چند دقیقه هم محیط های جدید بی نمایش می شوند(ساخمتمان و اینها معلوم نمی شود) نگید مشکل از بازیه چون من همان بازی را کپی کردم رو کامپیوتر شخصیم که از لپ تاپ من هم ضعیف تره قشنگ اجرا می شود وکلا چه کار کنم این مشکل رو؟چگونه آنرا با 940 mx سوییچ کنم متشکر

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrsam نمایش پست ها
    سلام دوستان من هم همچین مشکلیو دارم و دو تا کارت گرافیک دارم (intel 620,940mx) من تازگیا iv ... را گرفتم اما وقی می رم تو تنظیماتش حافظه گرافیکی رو 120mb نشان می دهد در صورتی که 940mx من 4گیگ داره و من فکر می کنم با intel 620 باشه چون بعد چند دقیقه هم محیط های جدید بی نمایش می شوند(ساخمتمان و اینها معلوم نمی شود) نگید مشکل از بازیه چون من همان بازی را کپی کردم رو کامپیوتر شخصیم که از لپ تاپ من هم ضعیف تره قشنگ اجرا می شود وکلا چه کار کنم این مشکل رو؟چگونه آنرا با 940 mx سوییچ کنم متشکر
    به احتمال زیاد نرم افزار/بازی ای که دارید استفاده میکنید مستقیماً از کارت آنبورد (intel) به عنوان کارت فعال استفاده میکنه، شما باید کارت آنبورد را در تنظیمات bios لب تاپ خودتون غیر فعال کنید. اگر تخصص کافی ندارید از یک تکنسین کمک بگیرید (به یه تعمیرکار/مغازه سخت افزار و نرم افزار کار رجوع کنید).

سلام
    شما توی تنظیمات کارت گرافیکتون میتونید تعیین کنید که اون نرم افزار با اینتل اجرا بشه یا nVIDIA
    در محیط دسکتاپ راست کلیک کنید و وارد NVIDIA control panel بشید و در قسمت manage 3d setting به سربرگ program setting میری اگه در لیست نرم افزارها نرم افزار مد نظر بود که انتخابش میکنی اگه نبود با کلید add اضافش میکنی و اجراش رو از طریق گرافیک nVIDIA تعیین میکنی و تمام