برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

مشاهده : 986 , پاسخ ها : 1
موضوع: ساخت یک پروژه موشن گرافیک

ساخت یک پروژه موشن گرافیک

با سلام
    من روی یک پروژه موشن گرافیک مثل ویدیوئی که در ادامه میذارم کار میکردم ، تا حدودی پیش رفتم اما متاسفانه اون چیزی که میحواستم نشد . میخواستم از دوستان عزیزم بپرسم کسی هست که تجربه ساخت همچین پروژه ای رو داشته باشه ؟ و اگر هست لطفا یک منبع آموزشی که همچین پروژه ای رو از صفر تا صد کار کرده باشه (پروژه محور ) رو معرفی کنید . من سابقه ساخت سبک های دیگه رو دارم اما توی این زیاد نتونستم موفق باشم . و در نهایت اگه میشه از تجربه هاتون تو ساخت همچین پروژه هایی با موضوعات تاریخی و ... بگید .
    با تشکر

لینک فیلم نمونه : https://www.aparat.com/v/DAG9Q/%D9%8...AF%D8%A7%D8%AF

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، اگرچه بنده به شخصه با انجام پروژه هایی با محتوای مشابه آنچه شما بعنوان نمونه آورده اید مخالفم چون درست مثل تب بُز همه ی تولید کنندگان این کشور را مسخ خود کرده است و کاری کرده موشنگرافیست های این مملکت هرکدام برای خودشان تحلیلگر تاریخ شده اند و هرکدامشان که زورشان میرسد مشتی وقایع را طوطی وار پشت هم سمبل میکنند و بخورد ملت میدهند و کسی هم پیگیر نیست که آیا اینها همه سندیت قطعی تاریخی دارند یا توهمات بعضی آدماست که الی ماشاالله اسم استاد فلانی روی خودشان گذاشته اند و بقول معروف هی افشا میکنند و هی افشا میکنند و بنده حقیر بعنوان یک دوست توصیه میکنم که از جوگیر شدن موضوعی بشدت دوری کنید و سعی کنید نوآوری داشته باشید و موضوعات و اندیشه های تازه و بکر کشف کرده و ارائه کنید چون اینکار درست مثل اینست که ملت پس از اینهمه سال و نابودی ماتریالیسم دیالکتیک و کمونیسم دوباره برگردند و کتابهای شهید مطهری را در باب نفی ماتریالیسم و کمونیسم بخوانند و تحلیل و بررسی کنند . بهتر است کمی فکر کنیم و تاریخ را با تحلیل غلط به دروغ نیالاییم . اگر چه بدبختی بزرگ اینست که در این دوره و زمانه و در این کشور به چیزی غیر از اینجور جفنگیات مزد و اجرت نمیدهند و ناچار موشن گرافیستها برای کسب درآمد و نان خوردن باید دست به تحریف تاریخ یا مهم جلوه دادن موضوعات حقیر و بی ارزش در برابر موضوعات مهم و کلیدی بزنند .
    بهر حال نکته این بود که از پرداختن به موضوعات و روشهای کهنه و تکراری که جز افسردگی چیزی نسیب مخاطب نمیکند بپرهیزیم و دست به طراحی و کار برروی موضوعات و طرحهایی بزنیم که روحیه بخش و نشاط آفرین هستند .
    اما آنچه یک آماتور با تسلط بر آن میتواند پروژه ای از این دست را خیلی حرفه ای تر اجرا کند چند چیز است ( و اگر قبلا هم تجربه ی اینکار را داشته باشند که چه بهتر . و دیگر مشکلی نخواهند داشت ) و اما مهمترین نکات :
    1_ نوشتن متن موشن گرافیک
    2_ ضبط نریشن ( منولوگ روی متن )
    3_ تهیه عکس یا ویدئوهای دیجیتال مرتبط با موضوع و متن نگارش شده از منابع مختلف
    4_ برش عکسها و ذخیره بصورت ( پی ان جی ) ( در فتوشاپ یا ..... )
    5_ وارد کردن عکسهای آماده شده و ویدئوهای منتخب و فوتیجهای " مت " ( مت های جوهری یا .... ) و تکسچرهای مورد نیاز در بگراند به درون پروژه ( ایجاد یک پوشه سورس برای عکس و فیلم و فوتیج و تکسچر )
    6_ وارد کردن نریشن ( منولوگ صدا ) به درون کامپوزیشن و سپس اِعمال تکسچر بگراند و چیدن تصاویر و عکسها بر اساس متن نریشن در بخشهای زمانی مربوطه و بعد تبدیل هریک از این عکسها و تصاویر به یک پریکام و اِعمال افکتهای مربوطه به هریک از آنها و بقول معروف در فریم خاص براساس نریشن عکس و فوتیج خاص را وارد کادر دوربین کنیم . که تقسیم بندی محل هریک از عکسها و بخشهای نمایشی مورد نیاز را میتوانید با توجه به بند شماره 7 و دقت در ویدئوی آموزشی مربوطه براحتی درک کنید .
    7_ استفاده از تکنیکهای ساده ی بکار رفته در آموزشهای ساده ی زیر که بصورت خلاصه تمام تکنیکهای مورد نیاز برای انجام چنین پروژه ای را استاد هادی پور عزیز بصورت شسته روفته و کامل بنمایش گذاشته است . درک این آموزشها برای انجام پروزه فوق الزامی است .
    8_ کالرکالکشن و تنظیم رنگ و همسان سازی تصاویر در یک دمای رنگ مشابه و هماهنگی رنگی تمام بخشهای پروژه با هم ( یعنی یکدست کردن رنگ در کل پروژ] ) و افزودن یک موزیک در پس زمینه . خصوصا جایی که به اقتضای هنرمندی و خلاقیت نیاز بیشتری به موزیک یا رنگ و جلوه های رنگی ( فوتیجهای رنگ ونور ) احساس میشود .
    9_ موفق باشید .

تنها آموزش مورد نیاز برای درک و انجام چنین پروژه هایی
    http://www.video-effects.ir/389-%D8%...1%D8%A8%DB%8C/

آموزش تکمیلی برای انجام پروزه های مشابه فوق
    http://www.video-effects.ir/352-%D8%...-%D8%A7%D9%81/
    ویرایش توسط kkhodaey : 06-24-18 در ساعت 02:18