برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 4808 , پاسخ ها : 4
موضوع: sculpting

sculpting

سلام استاد وقتتون بخیر :
    من وقتی میخوام روی کاراکترsculpting رو انجام بدم خطای // Error: Sculpting cannot be performed on non-manifold geometry. Perform a mesh cleanup before using the sculpting tools.رو میده و عملیاتsculpting انجام نمیشه لطفا راهنمائی بفرمائید

مدلتون از تظر توپولوژی ایراد داره برای همین ازتون حواسته مش کلین آپ کنید اول . برید توی تب مش از اونجا آخرین گزینه مش کلین آپه ولی سوال اینجاست که توی مایا می خواهید حجاری کنید ؟ شما بهترین گزینت که هماهنگ با مایا باشه مادباکسه که مال خود اتودسک هست و کاملا همخونی داره با مایا و برای همین کارهست ولی اول باید مشکل مدلتون را حل کنید .

سپاس استاد...در باره معرفی مادباکس هم متشرکم..اگه ممکنه بیشتر در باره رفع مشکل توپولوژی راهنمایی کنید ...راه هایی که فرمودید رو رفتم ولی چند تا گزینه دیگه اومد که باز sculpting فعال نشد

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    سپاس استاد...در باره معرفی مادباکس هم متشرکم..اگه ممکنه بیشتر در باره رفع مشکل توپولوژی راهنمایی کنید ...راه هایی که فرمودید رو رفتم ولی چند تا گزینه دیگه اومد که باز sculpting فعال نشد
    خواهش می کنم .
    ببینید اگر با مادباکس کار کردن را شروع کردید این خوبی را داره که ایرادات مدلتون را به صورت اتوماتیک در ابتدای باز کردن مدل بهتون نشون میده و حتی نوع خرابی و راه حلش را هم بهتون به صورت اتومات هم توضیح میده ولی به نظرم ایرادات را توی ماد باکس پیدا کنید و توی مایا به صورت دستی با ابزارهای مدل سازی برطرف کنید تا اجازه سابدیواید کردن را بهتون بده و بتونید کار حجاری را انجام بدید . این روش کاریه خود من هم هست برای رفع ایرادات مدلهام و مادباکس واقعا توی این موارد عالیه حتی وقتی از زیبراش هم استفاده می کنم با مادباکس حداقل کاری که می کنم چک کردن میشه ولی به مرور قابلیتهای ترکیبی مادباکس و مایا را یاد بگیرید خوبه چون برنامه ساده و در عین حال فوق العاده کارآمدیه به خصوص کنارمایا .
    موفق و پیروز باشید .

مرسی استاد . لطفا آموزش های بیشتری از مایا بذارید چند ساله که از آموزشهای مختلف شما بهره میگیریم . امیدوارم خداوند شما را موفق بداره