برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1369 , پاسخ ها : 3
موضوع: باگ در وارد کردن فیلم

H.R.N آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    23187

باگ در وارد کردن فیلم

سلام خسته نباشید
    دوستان برای یه مشکلی بوجود اومده وقتی چند تا کلیپ وارد نرم افزار میکنم کلیپ هایی که آدرسشون یکیه با صدا وارد میشن ولی مثلا یه کلیپ دیگیه از یه جا دیگه وارد میکنم بدون صدا وارد میشه باید چیکار بکنم همشون با صدا وارد بشه تا حالا به همچین مشکلی برنخورده بودم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    مشکل عجیبیه یا اینکه مشکل اصلی رو به درستی بررسی نکردید.

1- امتحان کنید و ببینید با تغییر آدرس فایل هایی که مشکل صدا ندارند به آدرس مشکل ساز، آیا آنها هم با مشکل صدا مواجه میشند؟
    2- برعکس آن چه؟ فایل مشکل دار رو که به آدرس بدون مشکل میبرید، صداش درست میشه؟

اگه این دو صحیح باشه، اونوقت مشکل شما واقعاً همون چیزی هست که تصویر کردید، آدرس فایل ها در صداشون مشکل اییجاد میکنه که مشکل خیلی عجیبی هست ولی یک توضیح علمی و منطقی براش وجود داره:

محدودیت آدرس دهی در سیستم ساختار فایل!:
    - هر فایل و آدرسی میتونه یه تعداد محدود کاراکتر و طول داشته باشه، وقتی طول اسم فایل بیشتر از این بشه، سیستم عامل به شما اجازه تغییر نام و یا ساختن اون فایل رو نمیده.
    - نرم افزارهای میکس و مونتاژ معمولاً برای خواندن فایل های صوتی، باید اون رو ابتدا باز کنند و ازش یک سری اطلاعات خارج کنند، برای مثال در پریمیر پرو به این پروسه comfort کردن فایل میگند، در audition بهش ساختن peak file میگند، ...... حالا فرض کنید اسم فایل و مسیر اصلی فایلی که شما داشتید، 2 کاراکتر کمتر از نهایت میزان قابل قبول و محدودیت آدرس دهی بوده، پریمیر میخواد یک فایل جدید اینجا بسازه که در انتهای اسمش باید پسوند .mcdb رو بگزاره که 5 کاراکتر برای این کار لازم داره، سیستم عامل جلوی پریمیر رو میگیره و عمل comfort لغو میشه، فایل شما صداش پردازش نمیشه و به نظرتون میاد که صدا نداره.

اگه مشکلتون به خاطر این محدودیت باشه، کافیه که اسامی فایل ها رو بررسی کنید و ببینید کاراکتر های عجیب و غیر انگلیسی توی اون نباشه، همچنین طول اسم و آدرس فایل ها رو کوتاه تر کنید.

H.R.N آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    23187
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    مشکل عجیبیه یا اینکه مشکل اصلی رو به درستی بررسی نکردید.

1- امتحان کنید و ببینید با تغییر آدرس فایل هایی که مشکل صدا ندارند به آدرس مشکل ساز، آیا آنها هم با مشکل صدا مواجه میشند؟
    2- برعکس آن چه؟ فایل مشکل دار رو که به آدرس بدون مشکل میبرید، صداش درست میشه؟

اگه این دو صحیح باشه، اونوقت مشکل شما واقعاً همون چیزی هست که تصویر کردید، آدرس فایل ها در صداشون مشکل اییجاد میکنه که مشکل خیلی عجیبی هست ولی یک توضیح علمی و منطقی براش وجود داره:

محدودیت آدرس دهی در سیستم ساختار فایل!:
    - هر فایل و آدرسی میتونه یه تعداد محدود کاراکتر و طول داشته باشه، وقتی طول اسم فایل بیشتر از این بشه، سیستم عامل به شما اجازه تغییر نام و یا ساختن اون فایل رو نمیده.
    - نرم افزارهای میکس و مونتاژ معمولاً برای خواندن فایل های صوتی، باید اون رو ابتدا باز کنند و ازش یک سری اطلاعات خارج کنند، برای مثال در پریمیر پرو به این پروسه comfort کردن فایل میگند، در audition بهش ساختن peak file میگند، ...... حالا فرض کنید اسم فایل و مسیر اصلی فایلی که شما داشتید، 2 کاراکتر کمتر از نهایت میزان قابل قبول و محدودیت آدرس دهی بوده، پریمیر میخواد یک فایل جدید اینجا بسازه که در انتهای اسمش باید پسوند .mcdb رو بگزاره که 5 کاراکتر برای این کار لازم داره، سیستم عامل جلوی پریمیر رو میگیره و عمل comfort لغو میشه، فایل شما صداش پردازش نمیشه و به نظرتون میاد که صدا نداره.

اگه مشکلتون به خاطر این محدودیت باشه، کافیه که اسامی فایل ها رو بررسی کنید و ببینید کاراکتر های عجیب و غیر انگلیسی توی اون نباشه، همچنین طول اسم و آدرس فایل ها رو کوتاه تر کنید.
    نمیدونم خیلی عجیبه کسی تا حالا به این مشکل بر نخورده بود
    پاک کردم نصب کردم بازم نشد
    راهی هست بشه نرم افزارو کلا از ریشه پاک کرد چون دوباره نصب میکنم پلاگین هام میادش یه جوی بشه عین حالت اولش؟؟؟؟؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    برای پاک کردن کامل، بعد از uninstall کردن نرم افزارها، از CCLeaner استفاده کنید.

البته اگه پلاگین هاتون از نوع کپی شده باشند (دستی در آدرس کپی کرده باشید) و یا اینکه توسط نرم افزار نصب خاص و جداگانه نصب شده باشند، باید آنها را هم دستی پاک کنید و یا با نرم افزار پاکسازی جداگانه و مربوط به خودشون و در انتها یک بار دیگه CCLeaner را استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید چیزی ازشون باقی نمونده باشه.

ولی من بازهم احتمال میدم که مشکل از سیستم و نرم افزار شما نباشه، یا آدرس فایل و طول نام اون مشکل داره، یا اینکه کلاً اون فایلی که صدا نداره از یک فرمت فشرده سازی استفاده کرده در استریم صدا اش که پریمیر قبول نمیکنه. اون کاری که بالاتر گفتم رو تست کردید؟ تغییر مکان و طول نام فایل مشکل رو حل کرد؟

با نرم افزارهای دیگه یا مجموعه نرم افزارهای متفاوت از ادوبی/شرکت های دیگه هم تست کردید فایل رو؟ مثلاً توی افترافکت چطور؟ توی audition؟

پیشنهاد میکنم فایل رو یک بار هم با یک نرم افزار بررسی فرمت فایل (مثلاً MediaInfo) چک کنید، ببینید فرمت صوتی اون چیه اصلاً.