برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1794 , پاسخ ها : 2
موضوع: سوال در مورد فشرده سازی ویدئو

سوال در مورد فشرده سازی ویدئو

با سلام و احترام خدمت همه دوستان
    من میخواستم کلیپمونو فشرده کنم
    یه انیمیشنه که در حد یک دقیقه و نیمه
    خود کلیپ در اصل 10 مگابایته و من با نرم افزار advanced video compressor که فشرده سازی کردم ، دیدم این ویدئو رو نمیتونه کمتر زا 5.5 مگابایت فشرده سازی کنه
    در صورتیکه ما انیمیشن هایی به همین مدت زمان میبینیم مثلا 2 مابایت هستتند.
    در شکل هم نشانداده شده که اگر کیفیت فشرده سازی رو از حد defaul = 400 کمتر بزنم، کیفیت خیلی پایین میاد
    آیا نرم افزاری که استفاده میکنم نامنسبه؟
    لطفا راهنمایی کنید مستقیما چکار کنم

با تشکر
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    کیفیت ویدیو فقط به bitrate کدک شما بستگی نداره، تعداد رنگ های استفاده شده، تعداد فریم ها، میزان blur و motion blur، نحوه anti aliasing، تعداد تغییر صحنه در طور زمان ویدیو، میزان noise و گرد و غبار و خیلی موارد دیگه هستند که میتونه کیفیت ویدیو رو در صورت پایین آوردن bitrate چندین برابر پایین بیاره.

همچنین زمانیکه ویدیوی ورودی شما از قبل فشرده شده باشه، یک سری از اطلاعات رنگی و دیتای تصویر را در حین فشرده سازی از دست میده که میتونه در صورت فشرده سازی مجدد مشکل افت کیفیت بالاتری را ایجاد کنه.

یکی دیگه از مواردی که باید بهش توجه داشت، تنظیمات کدک هست و نوع/نسخه آن. نرم افزاری را که شما از آن استفاده میکنید به شخصه آزمایش نکردم، ولی مابین نرم افزارهایی که خودم تست کردم، برای کدک H264 از نظر امکانات و کیفیت FFMPEG بهترین گزینه بوده (کلیه تنظیمات کدک را در اختیار شما میگزاره، حتی نحوه تشخیص حرکت و تغییر صحنه و ساخت کی فریم ها رو میتونید درش تغییر بدید)، البته برای استفاده از این نرم افزار و امکانات آن باید وقت بگزارید و نحوه کار کدک و نرم افزار را به خوبی مطالعه کنید (مقاله آن انگلیسی است متاسفانه) و کمی هم آزمون و خطا انجام بدید تا بهترین نتیجه لازم رو ازش بگیرید.

پیشنهاد میکنم یک بار هم نرم افزار HandBreake را روی کلیپ خود امتحان کنید، کمی کاربر پسند تر و ساده تر از FFMPEG هست، با انتخاب پروفایل Animation در بخش x264 Tune آن باید بتوانید فشرده سازی بهتری را روی انیمیشن ها و ویدیوهای با تعداد رنگ پایین دریافت کنید که همچنان کیفیت قابل قبولی داشته باشند.

اگر بازهم نتونستید حجم را به میزانی که میخواهید برسانید، باید به ساختار انیمیشن اتان دقت کنید و آن را ساده تر کنید تا بتونید بدون افت کیفیت زیاد با bitrate پایینتر فشرده اش کنید.

فوق العاده

کلمات کلیدی این موضوع