برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

مشاهده : 5598 , پاسخ ها : 7
موضوع: فیلم برداری با دوربین dslr

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741

فیلم برداری با دوربین dslr

سلام دوستان!خسته نباشید!
    عده ای معتقدند که عکاس نباید با دوربین dslr فیلم برداری کنه!چون مثه اینه که برای هر ثانیه 30 شات میزنه و برای دوربین ضرر داره.اما من هرچقدر تو اینترنت سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد؛آیا کسی از شما در این مورد اطلاع داره؟

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    سلام دوست من !

اصولا کسانی که با دوربین ها بیشتر سر و کار دارند یه قانون واسه خودشون دارند که اونم اینه که :

" دوربین عکاسی برای عکاسی هست و دوربین فیلمبرداری برای فیلمبرداری "

ولی از اونجا که خرید دوربین های خوب فیلمبرداری مستلزم هزینه بالا هست اکثر عموم ترجیح میدند که با نصف اون قیمت یه دوربین دی اس ال ار عالی خریداری کنند که علاوه بر عکس بتونند فیلمبرداری خوبی هم داشته باشند ! ( شاید شما هم دیده باشید که حتی یکسری از فیلم های خیلی خوب و یا فیلم های جشنواره ها با این دوربین ها فیلمبرداری میشوند ) البته نا گفته نباشه که صرفا با توجه به قیمت ها و مسائل مادی این یه انتخاب عالی هست ولی از نظر تخصصی اینکار مورد تائید نیست .

مطمئنا این قضیه شات که فرمودید توی فیلم برداری بادوربین عکاسی رخ میده که برای استفاده معمولی آنچنان به چشم نمیاد و اشکالی هم نداره و پیشنهاد میشه که هر فیلمی که با این دوربین ها میگیرید در بازه بین 10 تا 20 دقیقه باشه ! در غیر اینصورت شاید عمر سنسور های داخلی دوربین شما کاهش پیدا کنه و به مرور حتی کیفیت عکس خودش رو هم از دست بده

از نظر ضرر داشتن هم باید بدونید که فیلمبرداری زیاد و ... باعث فشار اومدن به سنسور های دریافت تصویر در دوربین میشه که در مدت طولانی ضعف زیادی رو روی دوربین شما ایجاد میکنه ! البته اینم فراموشن نکنید که این اتفاق در مدت طولانی رخ میده

اگر سوالی بود حتما بیان کنید .

توجه کنید که : مهم ترین مسئله در این قضیه نوع دوربین شما هست توضیحات بالا در دوربین های جدید و رده حرفه ای کمتر به چشم میاد ( سال 2017 به بعد ) اما باز هم بدون تاثیر نیست ! به عنوان مثلا شرکت کنون دوربین جدید خود یعنی 80d رو کلا اول در عرصه فیلمبرداری رو نمایی کرد و بعد عکاسی ! ولی دلیل نمیشه که با این دوربین هم ساعت ها فیلم گرفت !

ae | RaminR77

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    سلامی دوباره!
    من یه دوربین مبتدی Canon 1300D خریدم و عکاسی رو باهاش شروع کردم.حالاقصد دارم در زمینه ی موزیک ویدیو وارد شم.حالا به نظر شما میتونم با این دوربین فیلم های نهایتا1 دقیقه ای بگیرم؟ به دوربین آسیبی وارد نمیشه؟می خوام توی هر دو مورد باهاش فعالیت انجام بدم.

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    سلامی دوباره!
    من یه دوربین مبتدی canon 1300d خریدم و عکاسی رو باهاش شروع کردم.حالاقصد دارم در زمینه ی موزیک ویدیو وارد شم.حالا به نظر شما میتونم با این دوربین فیلم های نهایتا1 دقیقه ای بگیرم؟ به دوربین آسیبی وارد نمیشه؟می خوام توی هر دو مورد باهاش فعالیت انجام بدم.
    باسلام دوباره خدمت شما دوست عزیز
    اگر اشتباه نکنم دوربین شما دارای پردازشگر digic 4 پلاس و سنسور موئر 19 هست و کامپکت هم هست ، این دوربین از نظر من برای فیلمبرداری در حد خانگی و فیلم های 10 دقیقه ای و یا حد اکثر 20 دقیقه ای مناسب هست ولی قبل از آن حتما توصیه میشود که از کارت حافظه با سرعت بالا استفاده کنید که فشار فیلمبرداری دو چندان نشه و در نظر داشته باشید که این ضرر بلافاصله روی دوربین ایجاد نمیشه مثلا با فیلمبرداری 10 دقیقه شاید بعد 3 تا 6 سال این بعد شما ضعف رو روی دوربین حس کنید .

با توجه به نوشته شما ( موزیک ویدیو و ... ) هر ویدیویی که ضبط میکنید به طور متوسط بین 5 تا 10 دقیقه هست و همونم توی تدوین کلی برش میخوره مطمئنا شما که نمیخواید کل موزیک ویدیو رو یکجا تصویر برداری کنید ؟ تصویر برداری شما به اصطلاح در تدوین به صورت راف کات مانند هست . که مطمئنا فشار زیاد آنچنانی به دوربین وارد نمیشه

شما همین الان هم میتونید با این دوربین بدون مشکلی فیلمبرداری کنید .

برای فیلمبرداری با دوربین خوتون در نظر داشته باشید که
    - در حد ممکن 60 فریم فیلمبرداری نکنید
    - کارت حافظه با سرعت بالا داشته باشید
    - بیشتر از 15 دقیقه فیلم نگیرید
    - تنظیمات فیلم را روی حالت max قرار ندهید و به صورت نرمال فیلم بگیرید

ولی توصیه میشه که برای فیلمبرداری با دوربین های دی اس ال ار یکی از دوربین های کنن را با پردازشگر های قوی تر تهیه کنید . به عنوان مثلا 750 ، 760 ، 800 پردازشگر های خوبی توی خودشون دارند و کامپکت هم نیستند و شما با ارتقا لنز میتونید خیلی حرفه باهاشون کار کنید .
    ae | RaminR77

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramboo نمایش پست ها
    باسلام دوباره خدمت شما دوست عزیز
    اگر اشتباه نکنم دوربین شما دارای پردازشگر digic 4 پلاس و سنسور موئر 19 هست و کامپکت هم هست ، این دوربین از نظر من برای فیلمبرداری در حد خانگی و فیلم های 10 دقیقه ای و یا حد اکثر 20 دقیقه ای مناسب هست ولی قبل از آن حتما توصیه میشود که از کارت حافظه با سرعت بالا استفاده کنید که فشار فیلمبرداری دو چندان نشه و در نظر داشته باشید که این ضرر بلافاصله روی دوربین ایجاد نمیشه مثلا با فیلمبرداری 10 دقیقه شاید بعد 3 تا 6 سال این بعد شما ضعف رو روی دوربین حس کنید .

با توجه به نوشته شما ( موزیک ویدیو و ... ) هر ویدیویی که ضبط میکنید به طور متوسط بین 5 تا 10 دقیقه هست و همونم توی تدوین کلی برش میخوره مطمئنا شما که نمیخواید کل موزیک ویدیو رو یکجا تصویر برداری کنید ؟ تصویر برداری شما به اصطلاح در تدوین به صورت راف کات مانند هست . که مطمئنا فشار زیاد آنچنانی به دوربین وارد نمیشه

شما همین الان هم میتونید با این دوربین بدون مشکلی فیلمبرداری کنید .

برای فیلمبرداری با دوربین خوتون در نظر داشته باشید که
    - در حد ممکن 60 فریم فیلمبرداری نکنید
    - کارت حافظه با سرعت بالا داشته باشید
    - بیشتر از 15 دقیقه فیلم نگیرید
    - تنظیمات فیلم را روی حالت max قرار ندهید و به صورت نرمال فیلم بگیرید

ولی توصیه میشه که برای فیلمبرداری با دوربین های دی اس ال ار یکی از دوربین های کنن را با پردازشگر های قوی تر تهیه کنید . به عنوان مثلا 750 ، 760 ، 800 پردازشگر های خوبی توی خودشون دارند و کامپکت هم نیستند و شما با ارتقا لنز میتونید خیلی حرفه باهاشون کار کنید .
    نه اشتباه نشه دوربینم DSLR هست:https://www.google.com/url?sa=t&rct=...8_fDbfGWoJ74K2

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    نه اشتباه نشه دوربینم DSLR هست:https://www.google.com/url?sa=t&rct=...8_fDbfGWoJ74K2
    بله متوجه هستم
    ae | RaminR77

درود
    من دوربین sony a6500 دارم که بعضا باهاش فیلمبرداری طولانی میکنم , در حد هر ترک نیم ساعت,
    خواستم بدونم نظر شما چیه؟ ضمنا در این دوربین گزینه ای وجود داره که میشه فیلمبرداری رو نامحدود کرد (یعنی لیمیت 30 دقیقه رو حذف کرد-یعنی خود سازنده واقف بر این قضیه هست که این گزینه رو قرار داده-ضمنا این قضیه لیمیت شدن هم من هرجا دیدم مربوط میشه به بحث اینکه اگر این قضیه لیمیت نباشه دوربین به عنوان کم کوردر محسوب میشه و دیگر استفاده هایبریدی نداره و اگر اشتباه نکنم بحث مالیات پیش می اومده که مجبور شدن لیمیت بگذارند که از کم کوردر متمایز بشه)
    با توجه به سال ساخت این دوربین و استفاده از مموری کارت سرعت بالا نظیر sdxc باز هم این کار اشتباه است ؟ دلیل علمی اشتباه بودن چیست (از عبارتهایی نظیر به سنسور فشار میاد و .. استفاده نکنیم دلیل علمی چیست)
    ممنون از توضیحاتتون.
    ویرایش توسط Reza82N : 11-19-17 در ساعت 14:41

Ramboo آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19805
    سلام دوست من

منظورم از قشار وارد شدن به سنسور بحث نور رسیدن مداوم به عدسی اصلی دوربین و پردازش پی یا پی و ذخیره تصویر در حافظه هست
    زیرا در این حالت بجای یک دوم پیکسل های تصویری در اطراف عدسی مخصوصا در فکوس مجبور به استفاده از کل هستیم

ولی در دوربین های فیلم برداری کلا سبک کار متفاوت هست
    ae | RaminR77