برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 1953 , پاسخ ها : 6
موضوع: درخواست اموزش نرم افزار Flowbox

درخواست اموزش نرم افزار Flowbox

سلام خسته نباشید
    نمیدونم Flowbox اسم این نرم افزار رو شنیدین یا نه که نرم افزار جالبی هست برای راحتی کار در افترافکت اما من با مشکلی توی این نرم افزار برخوردم برا من کلیپ رو توی نرم افزار بارگذاری میکنم اما توی نرم افزار پخش نمیشه و هرکاری میکنم نمیشه کسی میتونه بکه مشکلش چی هست با فیلمو توش بذاریم تا بتونیم نحوه کارشو بدونیم و آیا بدرد فیلم سازی وجداسازی اشیا از فیلم میخوره که کار ما رو توی افتر راحت بکنه ممنون میشم یکی کمکم کنه
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    یک کم در موردش تحقیق کردم، برنامه جالبی به نظر میاد ولی از امکانات روتو اسکوپی اش زیاد خوشم نیومد، به شخصه حاضر نیستم موکا رو ول کنم و این رو به جاش استفاده کنم.

مشکل شما در مورد اینکه تصویری ندارید اینه که این نرم افزار بر پایه node ها کار میکنه، صرفاً باز کردن یک فایل باعث ورود آن به پنجره پیش نمایش نمیشه. آموزش های برنامه رو پیدا کنید و ببینید.

حد اقل باید یک node پیش نمایش تنظیم کنید و یک node برای خواندن فایل ورودی، سپس خروجی node ورودی تصویر را به ورودی node پیش نمایش متصل کنید. در بین آنها هم میتوانید node های دیگر را در صورت نیاز قرار دهید تا عملیات روتو اسکوپی، تنظیم رنگ، ...... را انجام دهند.

در مورد قدرت های دیگر نرم افزار هم نمیتونم نظر بدم زیرا که به شخصه ازش استفاده نکردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    یک کم در موردش تحقیق کردم، برنامه جالبی به نظر میاد ولی از امکانات روتو اسکوپی اش زیاد خوشم نیومد، به شخصه حاضر نیستم موکا رو ول کنم و این رو به جاش استفاده کنم.

مشکل شما در مورد اینکه تصویری ندارید اینه که این نرم افزار بر پایه node ها کار میکنه، صرفاً باز کردن یک فایل باعث ورود آن به پنجره پیش نمایش نمیشه. آموزش های برنامه رو پیدا کنید و ببینید.

حد اقل باید یک node پیش نمایش تنظیم کنید و یک node برای خواندن فایل ورودی، سپس خروجی node ورودی تصویر را به ورودی node پیش نمایش متصل کنید. در بین آنها هم میتوانید node های دیگر را در صورت نیاز قرار دهید تا عملیات روتو اسکوپی، تنظیم رنگ، ...... را انجام دهند.

در مورد قدرت های دیگر نرم افزار هم نمیتونم نظر بدم زیرا که به شخصه ازش استفاده نکردم.
    من اموزشهاش رو قبل از اینکه توی انجمن تایپک بذارم دیدم اموزش ها از خود سازنده بود و وقتی یک فیلم رو میخواست باز کنه خیلی راحت لود میکرد و باکشیدن به وسط پنجره باز میشد من هم دقیقا همون کار رو کردم اما باز نشد
    اما فکر میکنم دلیل بازنکردن از لانسنس برنامه باشه چون توی اموزش نصبش خوندم که موقعی که برنامه برای اولین بار اجرا میشه ازت درخواست فایل لانسنس میکنه که از من چنین درخواستی نکرد و مستقیم باز شد و هرکاری کردم نشد توش چیزی رو باز کرد

خب شد حرف از موکا زدین یه سوال فنی داشتم تو این زمینه که چطور میتونم یه فیلم رو وارد موکا بکنم و جسمی رو که میخوام از فیلم جدا و پس زمینه رو حذف کنم ایا میشه چنین کاری کرد

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimorteza12 نمایش پست ها
    خب شد حرف از موکا زدین یه سوال فنی داشتم تو این زمینه که چطور میتونم یه فیلم رو وارد موکا بکنم و جسمی رو که میخوام از فیلم جدا و پس زمینه رو حذف کنم ایا میشه چنین کاری کرد
    البته که میشه، اصلاً یکی از ماژول های موکا برای حذف اشیاء از تصویر ورودی هست. ولی برای استفاده اش باید یه سری آموزش ببینید، کار با نرم افزار رو در حد متوسطی یاد بگیرید و در مواردی حتی نیاز به استفاده ترکیبی از نرم افزارهای دیگری مثل فتوشاپ و افترافکت و .... را نیز خواهید داشت.

آموزش های زیادی هم برای فراگیری موکا در video-effects و سایت های دیگه توی اینترنت هست.

این دو ویدیو که لینک میکنم رو ببینید، اینها نمونه ساده ای هستند که با موکا انجام شده:

میدان نوشابه (جایگزینی چندین شیء با قوطی نوشابه)
    حذف لوگو از ویدئو

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    البته که میشه، اصلاً یکی از ماژول های موکا برای حذف اشیاء از تصویر ورودی هست. ولی برای استفاده اش باید یه سری آموزش ببینید، کار با نرم افزار رو در حد متوسطی یاد بگیرید و در مواردی حتی نیاز به استفاده ترکیبی از نرم افزارهای دیگری مثل فتوشاپ و افترافکت و .... را نیز خواهید داشت.

آموزش های زیادی هم برای فراگیری موکا در video-effects و سایت های دیگه توی اینترنت هست.

این دو ویدیو که لینک میکنم رو ببینید، اینها نمونه ساده ای هستند که با موکا انجام شده:

میدان نوشابه (جایگزینی چندین شیء با قوطی نوشابه)
    حذف لوگو از ویدئو
    من میخوام کلا پس زمینه رو حذف کنم و فیلم بدون پس زمینه باشه مثلا فیلم از خودم بگیرم بعد پس زمینه رو حذف کنم وبعد اونو بتونم داخل فیلم های دیگ بذارم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimorteza12 نمایش پست ها
    من میخوام کلا پس زمینه رو حذف کنم و فیلم بدون پس زمینه باشه مثلا فیلم از خودم بگیرم بعد پس زمینه رو حذف کنم وبعد اونو بتونم داخل فیلم های دیگ بذارم
    خوب قبل از هر چیز، حتماً و حتماً و حتماً در مورد کروماکی و تصویری برداری با پرده سبز تحقیق کنید.

عملیات حذف بک گراند دستی (به روش روتو اسکوپی) با قوی ترین نرم افزارها و روی بهترین کیفیت ویدیو هم بسیار زمانبر و خواهان صبر بسیاری است.

با موکا میتونید روتواسکوپی را جهت جداسازی اشیاء و اشخاص تسریع کنید ولی همچنان مشکلات متعددی میتونند کارتون رو تا حد چند ده یا چند صد برابر پیچیده و سخت کنند، مثلاً چرخش یک شخص به دور خودش به قدری کار روتواسکوپی رو سخت میکنه و در مواردی حتی نا ممکن.

مو و پارچه هم از جمله اشیائی هستند که روتواسکوپی کردن و در آوردن آنها بسیار سخته.

پیشنهاد میکنم برای کاری که مد نظر شما است (جدا کردن یک شخص از صحنه) از روش کروماکی و فیلم برداری با پرده سبز استفاده بشه. یا اگر امکانات محدود میباشد، پشت صحنه ای روشن (دیوار سفید) استفاده کنید و لباس ها را طوری انتخاب کنید که با رنگ پشت صحنه تداخل نداشته باشند تا کار جداسازی را راحت تر کنید و بخشی از آن را بتوانید اتوماتیک و با پلاگین ها انجا بدید.

حالا اگه نیاز به بازگشت نور/بازتاب محیط/افکت های ویژه و .... دارید که حتماً باید فیلم را در محیط خاصی بگیرید و پرده سبز قابل استفاده نباشد، در این مورد هم قبل از ضبط حتماً مشکلات کار را در نظر داشته باشید، سعی کنید حرکت ها را محدود کنید، بخش هایی که روتواسکوپی آنها سخت میباشد (مثلاً سر) را به نحوی فریم بندی کنید که پشت صحنه روشن تری (مثلاً آسمان) داشته باشد تا به روش دیگری آن را جدا کنید، سرعت شاتر و نرخ ضبط فریم را تغییر دهید که motion blur نداشته باشید و روتواسکوپی راحت تر بشود ......

آموزش های مرتبط با کروماکی و روتواسکوپی هم در سایت و اینترنت زیاده. ولی بازهم تاکید کنم (چون خودم خیلی تو این مورد با مشکل بر خوردم) برای جداسازی اشیاء و انسان از کروماکی و یا روش های دیگری استفاده کنید و سای کنید روتواسکوپی آخرین گزینه انتخابی باشد.

کلمات کلیدی این موضوع