برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 2367 , پاسخ ها : 6
موضوع: ذرات پارتیکل

H.R.N آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    23187

ذرات پارتیکل

سلام دوستات خسته نباشید کسی راهی بلده که با اسکریپت fx particular بشه واسه فیلمم ذرات پارتیکل ساخت من هر چی آموزش دیدم فقط برای عکس بود

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام
    برای ایجاد ذرات گرد غبار و یا معلق در هوا نباید از اسکریپت FX Particular استفاده کنید چون اون فقط یه سری پریست آماده هستش که بیس آن بر مبنای پلاگین Trapcode Particular نوشته شده.
    پس برای ایجاد این ذرات یا باید از خود پلاگین Trapcode Particular استفاده بشه و یا اگه امکانش نباشه از فوتیج های آماده گرد غبار که تو youtube فراوان هستش (با عنوان Dust Particular) استفاده کنید.

H.R.N آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    23187
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.shabahang نمایش پست ها
    سلام
    برای ایجاد ذرات گرد غبار و یا معلق در هوا نباید از اسکریپت FX Particular استفاده کنید چون اون فقط یه سری پریست آماده هستش که بیس آن بر مبنای پلاگین Trapcode Particular نوشته شده.
    پس برای ایجاد این ذرات یا باید از خود پلاگین Trapcode Particular استفاده بشه و یا اگه امکانش نباشه از فوتیج های آماده گرد غبار که تو youtube فراوان هستش (با عنوان Dust Particular) استفاده کنید.
    ممنون ولی من منظورم این نیست منظورم اینه یک شخص در یک کلیپ با ذرات پارتیک از بین بره یا یک ماشین در حالت اسلوموشن نو چراغش کشیده بشه با FX Particular فقط یرای عکس میشه این کا رو انجام داد ولی من برای فیلم میخوام

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    نقل قول نوشته اصلی توسط H.R.N نمایش پست ها
    ممنون ولی من منظورم این نیست منظورم اینه یک شخص در یک کلیپ با ذرات پارتیک از بین بره یا یک ماشین در حالت اسلوموشن نو چراغش کشیده بشه با FX Particular فقط یرای عکس میشه این کا رو انجام داد ولی من برای فیلم میخوام
    سلام
    تو فیلم هم میتونید این کار رو انجام بدید با همین اسکریپت FX Particular، برای این کار از اون فیلم تون یک کپی یا Duplicate بگیرید سپس اون سوژه مورد نظرتون رو (حالا آدم - ماشین و...) توسط ابزار ماسک برش بزنید و براش کی فریم ایجاد کنید (البته توسط روتوسکوپی هم میتونید این کار رو انجام بدید) بعد از این کار در صحنه مورد نظر روی لایه اون شخص کلیک راست و از منوی Time گزینه Freeze Frame را انتخاب کنید تا سوژه قفل بشه سپس اسکریپت FX رو روش اعمال کنید (لبیته قبلشم میتونید اعمال کنید) البته کار زمانبر و سختی و نیاز به دقت داره و سیستم قوی

موفق باشید

AliNazari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    27674
    بله میشه
    شما تنظیمات رو روی یه لایه اعمال میکنیتد حالا مهم نیست لایه عکس باشه یا فیلم یا کامپوزیشن
    Im Ali Nazari , Im Motion Designer and Art Director

H.R.N آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    23187
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.shabahang نمایش پست ها
    سلام
    تو فیلم هم میتونید این کار رو انجام بدید با همین اسکریپت FX Particular، برای این کار از اون فیلم تون یک کپی یا Duplicate بگیرید سپس اون سوژه مورد نظرتون رو (حالا آدم - ماشین و...) توسط ابزار ماسک برش بزنید و براش کی فریم ایجاد کنید (البته توسط روتوسکوپی هم میتونید این کار رو انجام بدید) بعد از این کار در صحنه مورد نظر روی لایه اون شخص کلیک راست و از منوی Time گزینه Freeze Frame را انتخاب کنید تا سوژه قفل بشه سپس اسکریپت FX رو روش اعمال کنید (لبیته قبلشم میتونید اعمال کنید) البته کار زمانبر و سختی و نیاز به دقت داره و سیستم قوی

موفق باشید
    ممنون فقط اگه زمانی آموزشی در این باره به دستتون رسید ممنون میشم برام بفرستید یا لینک یوتیوب بفرستید خیلی ممنون چون حقیقتش قسمت ماسک رو متوجه نشدم

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام مجدد

اصلاً ماسک رو بزارید کنار (خیلی پیچیده میشه اونجوری)
    ساده تر بگم

حالت اول:

ببینید شما فیلم یا کلیپ مورد نظرتون رو وارد نر مافزار افتر افکت میکنید سپس اون ثانیه ای که میخواید اون سوژه مورد نظر یا حالا چراغ ماشین که گفتین ذره ای بشه رو انتخاب سپس اسکریپت FX Particular رو اجرا میکنید، و با ابزار براش اون ناحیه رو میکشید و فریم به فریم اون براشی رو که میکشید رو با سوژه دنبال میکنید (اصلا میتونید از فیلم یک کپی بگیرید و چراغ ماشین رو روتوسکوپی کنید و سپس ازش خروجی بگیرید یعنی شما یه لایه فیلم داری و یک لایه چراغ ماشین خالی بدون بکگراند سپس رویه اون بشینید کار کنید تا کار تمیزتر در بیاد و رنگ های مجاور و المانهای دیگر توسط ذرات پارتیکولار درگیر نشن).

به این نمونه ای که براتون ساختم توجه کنید:

دیدن فایل ویدیویی

(راه برایه این کار زیاد هستش نظر من روتوسکوپی کردن اون سوژه سپس گرفتن خروجی بدون بکگراند از آن و وارد کردن اون به فیلم و قرار دادن اون به عنوان لایه بالاتر و و اعمال اسکریپت FX Particular و براش کردن اون ناحیه فریم به فریم نتیجه کار قشنگتری میده به آدم و قسمت های دیگر ماشین رو درگیر نمیکنه میشه گفت یه حالت ترکینگ هستش (البته از ترکینگ هم میشه استفاده کرد ولی خیلی پیچ تو پیچ میشه)

راستی یه فیلم هم تو یوتیوب پیدا کردم (برای ایجاد دود یک جت در حال سقوط و ..) اینم نگاه کنید جالبه:

لینک فایل ویدیویی

موفق باشید

کلمات کلیدی این موضوع