برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

سوال درباره گونگی یادگیری ساخت انیمیشن برای فرد کاملا مبتدی

با سلام
    اولا که اگر تایپک جای درستی زده نشده ممنون میشم متقل کنید به بخش خودش
    دوما خیلی خوشحالم که با سایت و فروم شما اشنا شدم
    سوالی داشتم که کامل جهت کمک بهتر شما عزیزان مطرح میکنم
    خانم من خونه داره و ساعت بیکاری زیادی در خونه داره. من خودم دست به کامپیوتر هستم و خلاصه در هر زمینه ایی سر رشته ایی دارم. چند وقتی هست که برای رفع بیکاری خانمم به سرم زده که بذارمش کلاس های فتوشاپ و در انتها انیمیشن سازی . منظورم از انیمیشن همین تیزر های تبلیغاتی و کارتنی هست که دیده میشه و پخش میشه. .مثلا درین درین . و امثال هموم.....
    میخوام که در اینده بتونه همچین چیزهایی رو درست کنه . از صفر تا صد
    از لحاظ یادگری میدونم که میتونه. خب الان صفره. کمی با فتوشاپ کار کرده .اونم در حد دیدن اموزش های ویدئویی و....
    ولی خب صفره
    حالا میخوام بدونم که باید از کجا شروع کنه ؟
    شما عزیزان ممنون میشم راهنمایی کنید که واقعا شخصی که سواد دانشگاهی نداره و با واژه ها کم و بیش اشناست ایا میتونه کلاس بره و یاد بگیره؟
    دوست داره یاد بگیره و علاقه داره
    ولی نمیدونیم باید از کجا شروع بشه
    ایا اینی که خودم تشخیص دادم و حدث زدم درسته که اول بره فتوشاپ رو یاد بگیره ؟ من گفتم اول فتوشاپ رو یاد بگیره بعد بره دنبال انیمیشن سازی
    حالا ممنون میشم از اساتید که ما رو کمک کنید و به من بگید دقیقا پله به پله باید چه کاری انجام بدیم
    ممنون میشم

سلام عزیز
    خیلی به انجمن خوش آمدید
    حقیقتش انیمیشن یه هنر مفصلیه قبل از هر چیزی باید علاقه شدید به این رشته وجود داشته باشه صرفا از روی بیکاری میتونه نتیجه منفی بده البته این دیگه به خودتون برمیگرده
    خب عزیز اول از همه من پیشنهاد میکنم درگیر مفاهیم بشید یعنی یه کتاب جامع انیمیشن تهیه کنید و راجب انواع و تعاریف کمی دانش خودشون رو ببرید بالا
    قبل از نرم افزار حتما حتما باید انیمیشن های استاپ موشن رو تجربه کنید
    قدرت طراحی یکی دیگه از پیش نیاز های انیمیشن هست یکم باید دست قوی داشت
    سوم به مراحل ساخت انیمیشن و مخصوصا پیش تولید آشنا بشید و این موضوع رو خوب درک کنید که انیمیشن خارج از نرم افزار ساخته میشه
    چهارم برای تولید و اجرای کار خب صد در صد به فتوشاپ نیاز هست و این اولین مرحله هست بعد از اون دیگه متناسب با تکنیک خودتون نرم افزار مورد نیاز رو انتخاب میکنید
    و کلا انیمیشن ساختن یه جور فیلم سازیه بنابراین شما باید هر آنچه توی فیلم رعایت میشه رو بدونید به علاوه اصول مربوط به انیمیشن

دوره هم خب حقیقتش خیلی کم هستند مدرسین دلسوز خیلیا فقط به مبحث آموزشی به چشم منبع درامد نگاه میکنن و رفتن پیش این ها نتیجه چشم گیری نداره
    من ساکن شیرازم اگه اهل شیراز باشید یه دوره خیلی خوب بهتون معرفی میکنم اگه نه سعی کنید توی شهری که زندگی میکنید یه انیمیشن ساز قدیمی پیدا کنید و ازش بپرسید کدوم دوره خوبه

اگه به منابع آموزشی و کتاب نیاز داشتید من در خدمتم

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    سلام عزیز
    خیلی به انجمن خوش آمدید
    حقیقتش انیمیشن یه هنر مفصلیه قبل از هر چیزی باید علاقه شدید به این رشته وجود داشته باشه صرفا از روی بیکاری میتونه نتیجه منفی بده البته این دیگه به خودتون برمیگرده
    خب عزیز اول از همه من پیشنهاد میکنم درگیر مفاهیم بشید یعنی یه کتاب جامع انیمیشن تهیه کنید و راجب انواع و تعاریف کمی دانش خودشون رو ببرید بالا
    سوم به مراحل ساخت انیمیشن و مخصوصا پیش تولید آشنا بشید و این موضوع رو خوب درک کنید که انیمیشن خارج از نرم افزار ساخته میشه
    چهارم برای تولید و اجرای کار خب صد در صد به فتوشاپ نیاز هست و این اولین مرحله هست بعد از اون دیگه متناسب با تکنیک خودتون نرم افزار مورد نیاز رو انتخاب میکنید
    و کلا انیمیشن ساختن یه جور فیلم سازیه بنابراین شما باید هر آنچه توی فیلم رعایت میشه رو بدونید به علاوه اصول مربوط به انیمیشن

دوره هم خب حقیقتش خیلی کم هستند مدرسین دلسوز خیلیا فقط به مبحث آموزشی به چشم منبع درامد نگاه میکنن و رفتن پیش این ها نتیجه چشم گیری نداره
    من ساکن شیرازم اگه اهل شیراز باشید یه دوره خیلی خوب بهتون معرفی میکنم اگه نه سعی کنید توی شهری که زندگی میکنید یه انیمیشن ساز قدیمی پیدا کنید و ازش بپرسید کدوم دوره خوبه

سلام آقای ارادی
    من هم مثل ایشون و بقیه بچه های وبسایت علاقه مند به یادگیری هستم و من یه چیزایی بلدم از افترافکت و فتوشاپ و در این چند روزه هم پیشنهاد هایی از طرف نزدیکان بهم شده که حرفه ای وارد این کار بشیم ولی من قبل از اون دنبال یه دوره حرفه ای انیمشین سه بعدی میگردم که اصولی تر کارو یاد بگیرم
    من ساکن اصفهانم اگه دوره ی خوبی در اصفهان سراغ دارید یا کسیو میشناسید که بتونه بهم کمک کنه یا حتی کتاب و دوره های اینترنتی لطفا معرفی کنید. ممنون!

سلام عزیز
    خیلی به انجمن خوش آمدید

باسپاس از شما دوست عزیزم
    ممنونم از اینکه دلسوزانه جواب دادید
    بله دقیقا همین هایی که میفرمایید باید رغایت بشه . و سعی میشه تک به تک رغایت بشه
    انیمیشن سازی هدف اخر در یادگیری بعد فتوشاپ ماست. یعنی من گفتم بهش که باید اول فتوشاپ رو یاد بگیره و بعد از اون تازه میتونه قسیم بشه بین رشته های دیگه. که ما میخوایم انیمیشن رو انتخاب کنیم
    متاسفانه شیراز نیستیم وگرنه حتما از شما استاد عزیز کمک میگرفتیم
    فکر میکنم با توجه به گفته شما ما اول منابع رو تویط شما داشته باشیم تا یه دوره دروس خواندنی باشه که بتونه مفاهیم رو پیدا کنه و اشتا بشه خیلی بهتره
    در هر صورت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    سلام آقای ارادی
    من هم مثل ایشون و بقیه بچه های وبسایت علاقه مند به یادگیری هستم و من یه چیزایی بلدم از افترافکت و فتوشاپ و در این چند روزه هم پیشنهاد هایی از طرف نزدیکان بهم شده که حرفه ای وارد این کار بشیم ولی من قبل از اون دنبال یه دوره حرفه ای انیمشین سه بعدی میگردم که اصولی تر کارو یاد بگیرم
    من ساکن اصفهانم اگه دوره ی خوبی در اصفهان سراغ دارید یا کسیو میشناسید که بتونه بهم کمک کنه یا حتی کتاب و دوره های اینترنتی لطفا معرفی کنید. ممنون!
    سلام عزیز
    متاسفانه از اصفهان خبر ندارم اما اگه تجربه کار با نرم افزار دارید پیشنهاد میدم به فکر دوره خود آموز باشید چون توی سطوح بالا معمولا دوره اصلا نیست
    با یکم مطالعه و آموزش و مقدار زیادی تمرین میتونید به جاهایی که میخوایید برسید
    شما میخوایی توی چه مبحثی از انیمیشن فعالیت کنید تا اگه چیزی ازون مبحث میدونم بگم بهتون؟
    البته اگه مشتاق دوره هستید یه خبر خوبم بدم من یکی از مدرسین من که از بزرگان سی جی کشور هست داره یه مدرسه مجازی رو تاسیس میکنه با استاندارد های بین المللی
    میتونید توی اون دوره شرکت کنید البته هنوز اتفاق نیوفتاده ولی بزودی
    کلا سیستم سنتی آموزشی برای انیمیشن دیگه جواب نمیده و باید از سیستم های مدرن تر استفاده بشه چون انیمیشن با علوم مهندسی فرق داره اون علوم ممکنه توی 50 سال هم فرقی نکنن اما انیمیشن هر چند ماه یک بار تکنیک جدید میاد و دیگه هیچکس از روش قبل استفاده نمیکنه!
    و منکه دوره های زیادی برای انیمیشن رفتم و رشتمم انیمیشن هست فهمیدم توی این مراکز اتفاق خیلی بخصوصی نمیوفته اونا هم نهایتا چهار تا کتاب معرفی میکنن و رد میشن یا نهایتش روش های خودآموزی رو میگن

نقل قول نوشته اصلی توسط lona1386 نمایش پست ها
    باسپاس از شما دوست عزیزم
    ممنونم از اینکه دلسوزانه جواب دادید
    بله دقیقا همین هایی که میفرمایید باید رغایت بشه . و سعی میشه تک به تک رغایت بشه
    انیمیشن سازی هدف اخر در یادگیری بعد فتوشاپ ماست. یعنی من گفتم بهش که باید اول فتوشاپ رو یاد بگیره و بعد از اون تازه میتونه قسیم بشه بین رشته های دیگه. که ما میخوایم انیمیشن رو انتخاب کنیم
    متاسفانه شیراز نیستیم وگرنه حتما از شما استاد عزیز کمک میگرفتیم
    فکر میکنم با توجه به گفته شما ما اول منابع رو تویط شما داشته باشیم تا یه دوره دروس خواندنی باشه که بتونه مفاهیم رو پیدا کنه و اشتا بشه خیلی بهتره
    در هر صورت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    خواهش میکنم دوست عزیز
    منکه شاگردم و تا چشم کار میکنه ما توی این کشور استاد انیمیشن نمیبینیم!

بهترین شروع اصول هستند من دو کتاب برای شروع میگم به نام آموزش جامع انیمیشن به قلم کیت لی بورن و همه چیز درباره انیمیشن از هوارد بکرمن
    توی زمینه انیمیشن سعی کنید نسخه ای رو تهیه کنید که مترجمش خانوم فرناز خوشبخت باشه ایشون از معدود مترجمان باسواد هستند
    (البته بگم با آمادگی کامل برید سراغ کتاب ها حوصله زیاد میخواد)
    شما وقتی این رو بخونید قطعا نگاه خوبی به انیمیشن خواهید داشت و بعد خیلی کتاب ها موضوعشون ریز میشه مثلا کتاب راجب استوری بورد یا کارگردانی یا انیماتیک یا انیمیت و ... خیلی چیزای دیگه
    فتوشاپ از ملزومات هر کار گرافیکیه و کلا باید بلدش باشید اصلا هر آدم معمولی هم فتوشاپ بلده اما دره ورود به انیمیشن نیست کلا خیلی نرم افزار رو توی مرحله اول جدی نگیرید
    یه توصیه دیگه هم که میکنم دیدن انیمیشن هست
    انیمیشن های خیلی خوب رو ببینید و گاها نقدش رو هم بخونید و یکم از انیمیشن ها ایرانی نظیر سوریلند و درین درین فاصله بگیرید چون اینها هنری نیستن این ها تجارین و اصول توی این ها هم رعایت نمیشه!
    همچنین کار های سینماییمون که کلا آبروی مارو بردن سمت اونا نرید
    راجب سبک های انیمیشن مطالعه کنید
    ژاپن .. اروپا .. امریکا
    انیمه ... زاگرب ... والت دیزنی
    این ها سبک هستند انیمیشن هاشون رو خوب ببینید و ببینید چه ویژگی های دارند (همچنین تکنیک ها رو جدا مطالعه کنید)

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    سلام عزیز
    متاسفانه از اصفهان خبر ندارم اما اگه تجربه کار با نرم افزار دارید پیشنهاد میدم به فکر دوره خود آموز باشید چون توی سطوح بالا معمولا دوره اصلا نیست
    با یکم مطالعه و آموزش و مقدار زیادی تمرین میتونید به جاهایی که میخوایید برسید
    شما میخوایی توی چه مبحثی از انیمیشن فعالیت کنید تا اگه چیزی ازون مبحث میدونم بگم بهتون؟
    البته اگه مشتاق دوره هستید یه خبر خوبم بدم من یکی از مدرسین من که از بزرگان سی جی کشور هست داره یه مدرسه مجازی رو تاسیس میکنه با استاندارد های بین المللی
    میتونید توی اون دوره شرکت کنید البته هنوز اتفاق نیوفتاده ولی بزودی
    کلا سیستم سنتی آموزشی برای انیمیشن دیگه جواب نمیده و باید از سیستم های مدرن تر استفاده بشه چون انیمیشن با علوم مهندسی فرق داره اون علوم ممکنه توی 50 سال هم فرقی نکنن اما انیمیشن هر چند ماه یک بار تکنیک جدید میاد و دیگه هیچکس از روش قبل استفاده نمیکنه!
    و منکه دوره های زیادی برای انیمیشن رفتم و رشتمم انیمیشن هست فهمیدم توی این مراکز اتفاق خیلی بخصوصی نمیوفته اونا هم نهایتا چهار تا کتاب معرفی میکنن و رد میشن یا نهایتش روش های خودآموزی رو میگن
    من فعلا قصد دارم دوره ی کلی ومقدماتی از انیمیشن ببینم و هنوز تصمیم نگرفتم که توی کدوم بخش فعالیت کنم میخوام ابتدا با اجزا و روند تولید اون به خوبی آشنا بشم وبعد تخصصی یک بخشیو دنبال کنم.
    لطفا راهنماییمون کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بلدی نمایش پست ها
    من فعلا قصد دارم دوره ی کلی ومقدماتی از انیمیشن ببینم و هنوز تصمیم نگرفتم که توی کدوم بخش فعالیت کنم میخوام ابتدا با اجزا و روند تولید اون به خوبی آشنا بشم وبعد تخصصی یک بخشیو دنبال کنم.
    لطفا راهنماییمون کنید
    سلام مجدد
    خب اگه هنوز نمیدونید من دو تا پیشنهاد میدم به شما
    اول کتاب افسون انیمیشن رو بخونید خیلی خوب روند انیمیشن سازی رو توی عصر امروز توضیح داده و نگاهتون رو به پایپ تولید کامل تر میکنه
    دوم باید همه چیز رو یه ذره تجربه کنید
    اگه به فکر انیمیشن های دو بعدی هستید خب نرم افزار anime studio خیلی خوبه اگه سه بعدی مایارو واسه انیمیشن شروع کنید و سعی کنید ازین مجموعه ها بخرید که همه چی توضیح میدن و خیلی مقدماتیه
    بعد از اون یه دوره آموزشی منظورم ویدیو هست برای هر مبحث دانلود کنید و ببینید ... مثلا بار اول مدلینگ بار دوم ریگ بار سوم انیمیت یا حتی رندرینگ
    و هر چیزی که توی دوره یاد گرفتید رو تمرین کنید
    همچنین در کنار هر چیزیی که توی نرم افزار یاد میگیرید خارج از نرم افزار دانشتون رو افزایش بدید به طور مثال شما اگه بخوایید مدل ساز بشید بدون شک باید قدرت طراحی خوبی داشته باشید و آناتومی رو بدونید و توپولوژی رو هم رعایت کنید
    هیچ جا همه چیز رو آماده نذاشته که بشه معرفی کرد شما باید مجموعه دوره های آموزشی زیاد ببینید و یکمی هم به زبان انگلیسی مسلط باشید تا دقیق متوجه بشید اصولی که توی ویدیو ها میگن چیه و جدا از اونم مطالعه کنید
    ببینید کدومش براتون جذابه
    من باور دارم اون تخصصی رو باید انتخاب کنید که وقتی دارید تمرینش میکنید متوجه گذر زمان نمیشید یعنی انقدر براتون جذابه ... قطعا توی اون موفق خواهید بود
    اما قبلش خب بهتره شما یه cg جنرالیست بشید یعنی یه ذره از همه چیز رو بدونید بعد تخصصی وارد یکی از رشته ها بشید
    اینم بگم الان بیشتر توی استودیو های ایران و جهان از جنرالیست استفاده میکندد به جز استودیو های خیلی بزرگ مثل پیکسار یا دیزنی اونا فقط متخصص استخدام میکنن
    پس بهتره یه جنرالیست باشید اول بعد برید سراغ تخصص ...

محسن بلدی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    29741
    سلام
    ممنون از راهنماییهاتون.من هم همین هدفو دارم که ابتدا از همه چیز یک سررشته ای داشته باشم و با روند تولید انیمیشن آشنا بشم و بعد ببینم به کدوم علاقه ی بیشتری دارم.
    بازهم از راهنماییتوئن ممنون.بازهم مزاخمتون میشم

کلمات کلیدی این موضوع