برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

مشاهده : 4693 , پاسخ ها : 11
موضوع: کار جدیدم

کار جدیدم

[آپارات فقط 5 کلمه آخری]rChw8[/آپارات فقط 5 کلمه آخری]

http://www.aparat.com/v/rChw8

ببینید صریحانه میگم این کار برای یک موشن گرافیک مجانی (اونهم با موضوع دینی) در شبکه های اجتماعی که برای دل خودتون ساخته شده عالیه، ولی اگر قرار باشه این کار رو در زیربنای تجاری، یا حتی حرفه ای، قرار بدیم، پر از مشکلات عدیده هست.

تنها کار هوشمندانه ای که در این موشن گرافیک شده بود درست کردن شکل خونه از تسبیح بود. که اونم این سوال رو به وجود میاره، چرا خونه؟ آیا لوگوی شماست؟ چون در کانتکست کار معنایی نداره. اگر هم لوگوی شماست، چرا خونه؟ در آیکونوگرافی شیعه سمبولهای زیادی داریم. واقعا قصدتون از انتخاب خونه چی بوده؟ شبیه لوگوی معاملات املاک شده.

یک مشکل جزئی (که کار قبلیتون هم داشت) استفاده ی آزادانه از رنگ بود. یک موشن گرافیک خوب، باید از یک کالر پَلت خوب، مبرم و مرتبط استفاده ببره. مثلا چون این کار مربوط به مذهب شیعه هست، یک کالر پَلت سبز. برای پیدا کردن کالر پلت های خوب به سایت Coolors برید. یا هم خودتون یکی درست کنید. در هر قسمت موشن گرافیک (که مال شما سه قسمته) یک پَلت به کار بره. الان رنگ بک گراند و رنگ آبی شخص چاق اصلا به هم خوانایی ندارن.

اَست (یا به قول دوستمون اوسط) هایی که درست کردید شبیه هم نیستن. ترازو و مرد چاق انگار از دو جای مختلف میان. احساس میکنم اینها رو از اینترنت آوردید نه؟ اگر خودتون درست کردید یکم یکسانی به کار ببخشید.

و در آخر انیمیشن. این انیمیشن خسته کننده است و کم تحرکه. 12 قانون انیمیشن رو رعایت نمیکنه. آدم دلش میخواد تَب ویدئوی شما رو ببنده از بس pad شده ست. بهش جزئیات هم ندادید. نصف صفحه خالیه. فقط چند تا نقطه حرکت داره.

تایپوگرافیتون هم پر از مشکل بود. چرا بعضی جاها ایتالیک کردید. تنها جایی که باید ایتالیک میکردید (نقل قول) نکردید.

پیشنهاد من به شما تمرینه. منهم خودم در مرحله ی تمرین هستم و فقط نقد دوستانه بود. خوش باشید.

اگر ازین نقد خوشتون اومده یا بدتون اومده، عوضش یکی از کارهای پورتفولیوم رو نقد کنید.
    ویرایش توسط Chubak : 04-12-17 در ساعت 19:02

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام آقا سجاد گل
    کارت خوب بود عزیز
    البته من بشخصه از کارهای "چند سوالی" و "خیر مسجدساز" با اون سبک و سیاق بیشتر خوشم.(چون یه هدف قویتری رو دنبال می کرد و دارای سناریو بود)
    البته این انیمیشن های کوتاه و سریالی هم خوبه اما اگه این موارد بهش اضافه بشه بسیار جذابتر و قویتر میشه :

1 - کوتاه کردن فریم و زمان : شما موضوع و انیمیشن رو در زمان کمتری به بیننده القاء کنید تا بیننده جذب انیمیشن بشه و براش کسل کننده نباشه یعنی اصلاً مهم نیست اون چیزی که ساختید زمان طولانی برای بیننده نمایش داده بشه (تجربه شخصی : بارها شده تو کارهام یه سری آبجکت نظیر پرنده خزنده آدم و... درست کردم با کلی زحمت و انیمیت فقط 2 ثانیه ازش تو کارم استفاده کردم اما اون 2 ثانیه بسیار موثر بود و تو نتیجه کلی کار تاثیر بسزایی داشت ) کارکتر رو برای جذابیت (همین خونه ای که بشکل تسبیح هستش )فدای زمان کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

2 -استفاده از کارکتر (سیاهی لشکر) و بکگراند : از بکگراند های خوشگل و شاد استفاده کنید
    (تو فتوشاپ راحت بسازید بعد تو موهو ایمپورت کنید و به شکل لایه سه بعدی و با یه حرکت دوربین بسیار کار رو زیبا کنید) برای همین انیمیشن از بکگراند آشپزخانه یا سالن بدنسازی و اینکه یکی دوتا کارکتر در بکگراند باشن و مشغول کاری باشن تا بیننده تو اون زمان کم کسل نشه و حواسش به جاهای دیگر هم بره و لذت ببره مثال زیر رو ببینید تو یکی از کارام :

می بینید که 2 تا کارکتر تو صحنه بجز 2 کارکتر اصلی دیگه وجود دارن که مشغول کارهایی هستن

(شما با استعدادی که داری راحت میتونی ، هم کارکتر خلق کنی و هم بکگراند زیبا )

3- دوربین و حرکت : در نهایت استفاده از حرکت دوربین ، zoom in و zoom out کردن بموقع حرکت و لرزش صحنه و اینجور کارها تا به جذابیت کار بیشتر اضافه کنید.(البته در پایان کار من یه حرکتهای ریز دوربین در محور x دیدم)

موفق پیروز سربلند باشی دوست من

ویرایش توسط m.shabahang : 04-12-17 در ساعت 20:24

آقای شباهنگ راست میگن. مینیمالیسم هم تا حدی خوبه. در یک انیمیشن 2 ثانیه ای مینیمالیسم خوبه ولی در یک انیمیشن بالای نیم دقیقه باید بیشتر از 2 است به کار بگیرید.

سلام عزیز خیلی خوشحالم که برام وقت میزارید و ایراداتمو میگید بهم همه سعیمو میکنم تا تو کار هفته بعدم استفاده کنم.منظورتون اینه که تسبیح و خونه اول کار زمانش کم بشه؟؟؟

[آقای شباهنگ راست میگن. مینیمالیسم هم تا حدی خوبه. در یک انیمیشن 2 ثانیه ای مینیمالیسم خوبه ولی در یک انیمیشن بالای نیم دقیقه باید بیشتر از 2 است به کار بگیرید. سلام داداش مینیمالیسم چی هست؟متوجه منظورت نمیشم

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد71 نمایش پست ها
    [آقای شباهنگ راست میگن. مینیمالیسم هم تا حدی خوبه. در یک انیمیشن 2 ثانیه ای مینیمالیسم خوبه ولی در یک انیمیشن بالای نیم دقیقه باید بیشتر از 2 است به کار بگیرید. سلام داداش مینیمالیسم چی هست؟متوجه منظورت نمیشم
    مینیمالیسم یعنی استفاده ی کمتر و کمتر از جزئیات در صحنه.

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام عزیز صبح بخیر
    بله منظورم همون کاهش زمان تو صحنه هایی نظیر همون اول (نمایش خانه تسبیح) هستش.

دوستان میشه لطف کنین یه کتاب کاربردی ترکیب و استفاده از رنگ ها بهم معرفی کنین

Mahdi-AE آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    26089
    باسلام
    کارتو دیدم بد نبود اما برای یک تازه کار
    اشکالات زیادی داشت اما لااقل بهتر بود که توقسمت ترازو یک دستکاری هایی رو انجام بدی
    اگه من جای توبودم اون کلمه ترکیدی رو به کار نمیبردم چون لحن زیبایی نیست
    بهتر بود برای نشان دادن چاقی زیاد عقربه ترازو چند دور بزنه وبعد ترازو از کار بیفته یا مثلا چند قطعه مثل فنر وچرخ دنده ازش بیرون بپره.
    موفق باشی
    ویرایش توسط Mahdi-AE : 04-13-17 در ساعت 19:21
    ????? ?? ??? ??? ?????? ? ?? ?????? ????
    ??? ?????? ???? ????? ?? ????????? ???? ???
    ?? ????? ??? ????? . . .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع