برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

مشاهده : 3648 , پاسخ ها : 12
موضوع: سیستمم قوی اما عملکرد ضعیف

سیستمم قوی اما عملکرد ضعیف

سلام دوستان من بیشتر پریمیر و کمی هم افتر افکت کارهای ساده ش رو انجام میم.
    اینم سیستمم
    Core i7 6700 k
    Z170 m5 msi
    Ssd 750 evo samsung
    Gtx960 4gig
    Ram 16 3000hz geil
    Cpufan khob
    Hdd 2tra
    Power 700 green
    Case deepcoll
    در ادیت پریمیر با رزولوشن ۱۰۸۰
    وقتی کیفیت تصویرو میارم رو ۱/۴ هم تصویرم لگ داره و گیر میکنه .
    مشکل چیه به نظرتون.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    مشخصات فایل و پروژه ای که دارید روش کار میکنید رو هم بگید.

آیا پروژه شما در سایزی متفاوت با سایز ویدیوی ورودی است؟ (برای مثال ویدیوی ورودی 4K باشه، پروژه شما 1080p باشه، یه بخشی از پردازش اضافی ای که دارید در upscale کردن و تغییر سایز ویدیو است)

افکت خاصی روی کات ها و یا کل فیلم اضافه کردید؟

فرمت فایل ورودی چی هست؟ کدک صدا و تصویر ورودی چطور؟

دمای دستگاه شما هنگام کار که بیش از حد بالا نمیره؟

و سوال آخر، اگر روی ویدیو و یا بخشی از آن افکتی رو اعمال کنید و سپس با کلید enter از افکت ها رندر بگیرید، آیا سرعت پخش درست میشه؟

ممنون از جواب
    نه ویدیو ها ۱۰۸۰p
    Frim 60
    هستش.
    ورودی mpeg 1080p 60 f
    روی همه ویدیو ها mojo . Colorista. Warp stablyzer. Beauty box.
    اجرا شده فقط همینا.
    دمای دستگاه چند نرم افزار تست نصب کردم میگه عادیه.
    اگه اینتر بزنم سرعت پخش عالیه.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    پس به احتمال زیاد افکت هاتون دارند توسط پردازنده رندر میشند و یا اینکه کارت گرافیک شما توانایی کافی برای اجرای اون 4 افکت رو نداره.

- اول از همه، بیایید مطمئن بشید که کارت گرافیک شما به درستی توسط Premiere شناسایی شده و داره استفاده میشه.
    - توی همان پروژه یا یه پروژه جدید، از بخش افکت ها Warp Stabilizer یا یه سری افکت دیگه که GPU Accelerate هستند رو با دقت نگاه کنید، یک آیکن جلوی اسمشون هست که باید سفید باشه و اگه مثل تصویر زیر خاکستری باشه یعنی اینکه GPU شما استفاده نمیشه و کل بار پردازشی میافته گردن CPU و شما با لگ مواجه خواهید شد:
    نام: gpuproblem1.jpg نمایش: 93 اندازه: 87.7 کیلو بایت

- اگر مشکل GPU نیست، حالا بیایید و تک تک افکت هاتون رو توی این لیست پیدا کنید (هر 4 افکت رو) و اطمینان حاصل کنید که همه اینها GPU Accelerate باشند. اگر یکی از آنها Accelerate نشده، مشکل میتونه از اون باشه.

- در مرحله بعد، افکت هایی که Accelerate نشدند رو باید پیش رندر بگیرید (مخصوصاً اگه تعدادشون زیاده و یا پردازش بالایی میبرند) به این معنی که اینگونه افکت ها را در فوتیج اصلی اعمال میکنید، یک رندر از فایل میگیرید و به جای استفاده از فوتیج اصلی برای ادامه ادیت، میایید و از فوتیجی که افکت های کلی در آن اعمال شده استفاده میکنید. (میتونید این کار رو حتی با افکت های Accelerate شده نیز انجام بدید، وقتی تعداد اینها هم بیش از توان GPU شما باشه، برای ادامه مونتاژ بدون لگ نیاز به تقویت سخت افزار گرافیکی و یا رندر دارید).

----

حالا اگه مشکل از عدم شناسایی و یا عدم استفاده از GPU باشه، کارهای زیر رو انجام بدید:

- ابتدا به محل نصب Premiere pro بروید (آدرس پیشفرض باید اینجا باشه C:\Program Files\Adobe\Adobe Premiere Pro CC 2017)
    - ببینید فایلی به اسم cuda_supported_cards.txt در اینجا دارید؟ (امکان داره شما این فایل رو به اسم cuda_supported_cards ببینید که مشکلی نیست و همان فایل مورد نظر ما است).
    - آن را باز کنید (double click) و ببینید اسم کارت گرافیک شما در آن قرار دارد؟
    نام: gpuproblem5.jpg نمایش: 87 اندازه: 316.0 کیلو بایت

- اگر دو مورد قبلی منفی باشه، فایل فوق را میتونید بسازید و نام کارت گرافیک خود را در آن قرار دهید که برای شما باید GeForce GTX 960 باشه. و یا از داخل فایل zip ای که به انتهای این پست الصاق میکنم استفاده کنید و فایل txt داخل آن را در محل نصب پریمیر خود کپی کنید.

- بعد از اطمینان از وجود cuda_supported_cards.txt و وجود نام کارت گرافیک شما در آن لیست، اگر همچنان آیکن های GPU Acceleration در افکت ها خاموش باشه، احتمال اینکه مشکل درایور داشته باشید میباشد.
    - برای بررسی ساپورت درایور و یا مشکلات دیگر، به فولدر بالایی محل نصب پریمیر میروید (C:\Program Files\Adobe) و در حال نگداری ترکیب کلید های Control و Shift روی فولدر Adobe Premiere Pro CC 2017 کلیک راست میکنید. از منوی باز شده گزینه Open Command Prompt Here را انتخاب کنید:
    نام: gpuproblem3.jpg نمایش: 82 اندازه: 145.9 کیلو بایت

- در پنجره cmd باز شده و در خط فرمان تایپ کنید gpusniffer و کلید enter را بزنید.
    - اگر در انتها پیغام خطای Not chosen because of old driver را مشاهده کردید، نیاز با آپدیت کردن درایور کارت گرافیکی دارید:
    نام: gpuproblem4.jpg نمایش: 80 اندازه: 67.2 کیلو بایت

* برای آپدیت درایور از سایت رسمی nvidia استفاده کنید (نیاز به فیلتر شکن داره) و از دانلود آپدیت با نرم افزارهای نصب شده روی سیستم و یا خود سیستم آپدیت خوددکار کارت گرافیکی اتان خودداری کنید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

مرسی دوست عزیز. متاسفانه گزینه ها همه روشن بودن و گرافیگ کارت و میشناسه. آپدیتم آخرین ورژن زدم.
    اما اینو من بلد نیستم. با اینکه افکتهام accelerate

- در مرحله بعد، افکت هایی که Accelerate نشدند رو باید پیش رندر بگیرید (مخصوصاً اگه تعدادشون زیاده و یا پردازش بالایی میبرند) به این معنی که اینگونه افکت ها را در فوتیج اصلی اعمال میکنید، یک رندر از فایل میگیرید و به جای استفاده از فوتیج اصلی برای ادامه ادیت، میایید و از فوتیجی که افکت های کلی در آن اعمال شده استفاده میکنید. (میتونید این کار رو حتی با افکت های Accelerate شده نیز انجام بدید، وقتی تعداد اینها هم بیش از توان GPU شما باشه، برای ادامه مونتاژ بدون لگ نیاز به تقویت سخت افزار گرافیکی و یا رندر دارید).
    ....
    پیش رندر چطوریه فکر کنم با این مشکل حل شه.
    ویرایش توسط kurdman : 04-03-17 در ساعت 17:37

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط kurdman نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. متاسفانه گزینه ها همه روشن بودن و گرافیگ کارت و میشناسه. آپدیتم آخرین ورژن زدم.
    اینو من بلد نیستم.

....
    پیش رندر چطوریه فکر کنم با این مشکل حل شه.
    در حقیقت یک رندر کامل از کلیپ شما با افکت های اعمال شده است، به این دلیل بهش میگند "پیش رندر" که خروجی نهایی نیست و هنوز برای مونتاژ در پروژه استفاده خواهد شد.

روش کار هم به این شکل هست که شما یا در همان پروژه یا یک پروژه جدید، فوتیج (ها) اصلی اتان را در خط زمان قرار میدهید، افکت های مورد نظر رو که در آینده احتمال تغییر دادن آنها کم میباشد و یا نمیخواهید دیگر تغییری در این افکت ها اعمال کنید بر روی فوتیج (ها) قرار میدید (برای مثال شما دیگه تغییری در warp stabilizer و mojo نمیخواهید بدهید و این افکت ها نهایی هستند، این دو را روی فوتج اعمال میکنید).

بعد در حالیکه کلیپ شما در خط زمان در حالت انتخاب شده قرا داره، از منوی file زیرمنوی export و گزینه Export اقدام به رندر کردن این کلیپ میکنید (افکت های شما هم در آن رندر میشوند).

حالا میتونید به جای فوتیج اصلی، از این کلیپ پیش رندر شده که تعدادی از افکت های شما پیشاپیش در آن ادغام شده اند استفاده کنید که باعث بالا رفتن سرعت محیط کاری پریمیر میشه.

* در هنگام ساخت پیش رندر از فرمت و فشردگی پایین یا بیت ریت بالا استفاده کنید تا افت کیفیت نداشته باشید.

با سلام سوالی مرتبط با موضوع تاپیک:
    سیستم من:
    612 6700K+COLLER HYPER
    SSD 850evo 250 GB
    RAM 8 GB-2400 GSKILL
    GTX 1070 G1 Gigabyte 8GB GDDR5
    MAIN : Z170X-UD3 GIGA

سیستم دیگر :
    CPU 4770K+Water cooler
    SSD 850 pro 120 GB
    graphic AMD R9
    Main ASUS ?
    RAM 16 GB = 2X8 GB با باس فکر میکنم بالای ۳۰۰۰ مگاهرتز

من با سیستم خودم یک پروژه عکس افترافکت رو ۱۴ ساعت رندر گرفتم در صورتی که ا سیستم پایینی ۴ ساعت رندر گرفتم،
    این همه اختلاف چه دلیلی میتونه داشته باشه؟؟ رم؟؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    با سلام سوالی مرتبط با موضوع تاپیک:
    سیستم من:
    612 6700K+COLLER HYPER
    SSD 850evo 250 GB
    RAM 8 GB-2400 GSKILL
    GTX 1070 G1 Gigabyte 8GB GDDR5
    MAIN : Z170X-UD3 GIGA

سیستم دیگر :
    CPU 4770K+Water cooler
    SSD 850 pro 120 GB
    graphic AMD R9
    Main ASUS ?
    RAM 16 GB = 2X8 GB با باس فکر میکنم بالای ۳۰۰۰ مگاهرتز

من با سیستم خودم یک پروژه عکس افترافکت رو ۱۴ ساعت رندر گرفتم در صورتی که ا سیستم پایینی ۴ ساعت رندر گرفتم،
    این همه اختلاف چه دلیلی میتونه داشته باشه؟؟ رم؟؟
    میتونسته به خاطر رم باشه، چند تا عکس در پروژه بوده؟ سایز عکس ها بالا بوده؟

در ضمن آیا سیستم دوم overclock شده بوده که سرعت رم شما 3000 مگاهرتز بوده؟

سوال بعدی، رندر را مستقیم با ae گرفتید ویا media encoder کار رندر را انجام داده؟

و سوال آخر، نسخه افترافکت روی هر دو سیستم یکی بوده؟ (افترافکت 2014 از نسخه های بعدیش سریعتر هست در حال حاضر).

تنظیمات رندر چطور؟ هر دو توی یک محیط رنگی و با یک تنظیم رندر شدند؟

* و یک تست که میتونید خودتون انجام بدید، همان پروژه را در سیستم دوم رندر کنید و قبل از رندر به افترافکت بگید فقط 8 گیگ از رم را استفاده کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    میتونسته به خاطر رم باشه، چند تا عکس در پروژه بوده؟ سایز عکس ها بالا بوده؟

در ضمن آیا سیستم دوم overclock شده بوده که سرعت رم شما 3000 مگاهرتز بوده؟

سوال بعدی، رندر را مستقیم با ae گرفتید ویا media encoder کار رندر را انجام داده؟

و سوال آخر، نسخه افترافکت روی هر دو سیستم یکی بوده؟ (افترافکت 2014 از نسخه های بعدیش سریعتر هست در حال حاضر).

تنظیمات رندر چطور؟ هر دو توی یک محیط رنگی و با یک تنظیم رندر شدند؟

* و یک تست که میتونید خودتون انجام بدید، همان پروژه را در سیستم دوم رندر کنید و قبل از رندر به افترافکت بگید فقط 8 گیگ از رم را استفاده کنه.
    سلام پروژه ها عینا یکی بودند،اصلا قرار نبود با سیستم خودم رندر بگیرم وقتی با سیستم دفتر رندر میگرفتم دیدم دو ساعت مانده تمام بشه اومدم خونه با سیستم خودم که متوجه این موضوع شدم/تعداد عکس ها فکر میکنم ۱۷ عدد و سایز عکس ها نسبتا بزرگ/ولی من حتی مستقیما عکسهای RAW هم قبلا وارد افترافکت کردم ولی این عکس ها خیلی سبک تر از عکسهای RAW بودند و اصلا JPEG بودند.
    رم سیستم من ۲۴۰۰ مگاهرتز بود و دمای هردو CPU نسبتا زیر فشار برابر بود درواقع میخوام بگم شرایط کولر برابر بین هردوسیستم تقریبا حاکمه.
    در مورد تنظیمات کاملا با هم منطبق هستند چون یوزر هر دو سیستم فقط خودم هستم و تمام نرم افزار هارو خودم نصب کردم و با سیستک خودم نسخه ها یکسانه /رندر داخل محیط افترافکت انجام شده با تنظیمات عینا برابر.

سیستم ن بجز رم و پرو بودن ssd از اون سیستم قوی تره ،فقط شکم به رم هست ،راه حل * شمارو انجام میدم ببینم نتیجه چی میشه،هرچند میدونم سرعت رم سیستم دیگر بالای ۳۰۰۰ مگاهرتزه و سیستمش اورکلاک نشده.

نکته:حین رندر اون سیستم دیگه از حدود ۹ گیگ و خورده ای از رم استفادا میکرد که طبیعتا سیستم من از ۷ گیگ و خورده.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    سیستم ن بجز رم و پرو بودن ssd از اون سیستم قوی تره ،فقط شکم به رم هست ،راه حل * شمارو انجام میدم ببینم نتیجه چی میشه،هرچند میدونم سرعت رم سیستم دیگر بالای ۳۰۰۰ مگاهرتزه و سیستمش اورکلاک نشده.

نکته:حین رندر اون سیستم دیگه از حدود ۹ گیگ و خورده ای از رم استفادا میکرد که طبیعتا سیستم من از ۷ گیگ و خورده.
    اون سوال اورکلاک رو برای این پرسیدم که گفتید رم سیستم شما بالای 3000 مگاهرتزه، مساله اینجا است که رم 6000 مگاهرتز با 2400 مگاهرتز (در مورد پردازنده skylake) فرقی نخواهد داشت تا زمانیکه اورکلاک انجام بشه و اگرنه 6000 مگاهرتز هم 2400 کار خواهد کرد در شرایط معمولی و بدون اورکلاک.

---

در مورد تصاویر، یک نکته خیلی مهم را در خاطر داشته باشید، برای پردازش تصاویر افترافکت (و هر برنامه دیگری که به دیتای تصویر نیاز داشته باشه) کل تصویر را از فشردگی در میاره، یعنی شما Jpeg هم داشته باشید، افترافکت قبل از استفاده اون رو به تصویری در حد سایز یک فایل RAW تبدیل خواهد کرد و رسماً ورودی فرقی نداره. حالا 12 تا تصویر فشرده نشده رو باید cache کنه که اینجا میزان رم میتونه تفاوت خودش رو نشون بده.

اگه میزان cache لازمه بیشتر از RAM شما باشه، مجبوره فقط بخشی از تصاویر رو نگه داره.
    وقتی به عکس جدید رسید میاد و قدیمی ترین تصویر رو از حافظه در میاره، جدیده رو cache میکنه .....

اگر همه تصاویر باهم به استفاده در بیایند و RAM کافی نباشه که با پیغام خطایی مبنی بر نبود حافظه کافی render متوقت میشه.
    اگر بتونه تصاویر رو باهم عوض کنه در حافظه، هر بار که این تعویض صورت میگیره در سرعت رندر تاثیر میگزاره.
    و آخرین مورد که تاثیر بسیار زیادی در سرعت رندر خواهد گزاشت زمانی است که افترافکت از کل حافظه در دسترس سیستم بخواد استفاده کنه، ویندوز و پروسس های دستگاه هم نیاز به حافظه داشته باشند. اونوقت ویندوز مقداری از اطلاعات افترافکت رو روی هارد قرار میده که سرعت رندر رو میتونه چندین برابر بکشه پایین. (این مورد رو میتونید با کم کردن دسترسی افترافکت به RAM از داخل prefrences تست کنید، روی همان دستگاه شرکت 2 گیگ رم را خالی بگزارید برای برنامه های دیگه و ببینید تاثیر مثبت روی سرعت رندر آن پروژه میگزاره؟)
    ویرایش توسط pejii : 04-04-17 در ساعت 16:37

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع