برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

مشاهده : 3738 , پاسخ ها : 12
موضوع: سیستمم قوی اما عملکرد ضعیف

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    اون سوال اورکلاک رو برای این پرسیدم که گفتید رم سیستم شما بالای 3000 مگاهرتزه، مساله اینجا است که رم 6000 مگاهرتز با 2400 مگاهرتز (در مورد پردازنده skylake) فرقی نخواهد داشت تا زمانیکه اورکلاک انجام بشه و اگرنه 6000 مگاهرتز هم 2400 کار خواهد کرد در شرایط معمولی و بدون اورکلاک.

---

در مورد تصاویر، یک نکته خیلی مهم را در خاطر داشته باشید، برای پردازش تصاویر افترافکت (و هر برنامه دیگری که به دیتای تصویر نیاز داشته باشه) کل تصویر را از فشردگی در میاره، یعنی شما Jpeg هم داشته باشید، افترافکت قبل از استفاده اون رو به تصویری در حد سایز یک فایل RAW تبدیل خواهد کرد و رسماً ورودی فرقی نداره. حالا 12 تا تصویر فشرده نشده رو باید cache کنه که اینجا میزان رم میتونه تفاوت خودش رو نشون بده.

اگه میزان cache لازمه بیشتر از RAM شما باشه، مجبوره فقط بخشی از تصاویر رو نگه داره.
    وقتی به عکس جدید رسید میاد و قدیمی ترین تصویر رو از حافظه در میاره، جدیده رو cache میکنه .....

اگر همه تصاویر باهم به استفاده در بیایند و RAM کافی نباشه که با پیغام خطایی مبنی بر نبود حافظه کافی render متوقت میشه.
    اگر بتونه تصاویر رو باهم عوض کنه در حافظه، هر بار که این تعویض صورت میگیره در سرعت رندر تاثیر میگزاره.
    و آخرین مورد که تاثیر بسیار زیادی در سرعت رندر خواهد گزاشت زمانی است که افترافکت از کل حافظه در دسترس سیستم بخواد استفاده کنه، ویندوز و پروسس های دستگاه هم نیاز به حافظه داشته باشند. اونوقت ویندوز مقداری از اطلاعات افترافکت رو روی هارد قرار میده که سرعت رندر رو میتونه چندین برابر بکشه پایین. (این مورد رو میتونید با کم کردن دسترسی افترافکت به RAM از داخل prefrences تست کنید، روی همان دستگاه شرکت 2 گیگ رم را خالی بگزارید برای برنامه های دیگه و ببینید تاثیر مثبت روی سرعت رندر آن پروژه میگزاره؟)
    سلام ممنون از توضیحاتتون و وقتی که صرف کردید.
    از خط آخر منظورتون این بود که در سیستم شرکت از ۱۶ گیگ ۱۴ گیگ به افترافکت اختصاص بدم و ۲ گیگ به برنامه های دیگه که شما حدس میزنید شاید سرعت رندر رو حتی کمتر از ۴ ساعت برسونه.منظورتون همین بود؟
    در مورد اورکلاک :سیستک شرکت یادم نیست ولی سیستم خودم با این پروژه هر ۴ هسته اش روی فرکانس ۴۲۰۰ مگاهرتز کار میکرد(حالت کار عادی ۴۰۰۰ مگاهرتزه و با اورکلاک به ۴۲۰۰ میرسه)
    درکل تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    سلام ممنون از توضیحاتتون و وقتی که صرف کردید.
    از خط آخر منظورتون این بود که در سیستم شرکت از ۱۶ گیگ ۱۴ گیگ به افترافکت اختصاص بدم و ۲ گیگ به برنامه های دیگه که شما حدس میزنید شاید سرعت رندر رو حتی کمتر از ۴ ساعت برسونه.منظورتون همین بود؟
    در مورد اورکلاک :سیستک شرکت یادم نیست ولی سیستم خودم با این پروژه هر ۴ هسته اش روی فرکانس ۴۲۰۰ مگاهرتز کار میکرد(حالت کار عادی ۴۰۰۰ مگاهرتزه و با اورکلاک به ۴۲۰۰ میرسه)
    درکل تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم.
    خیر، منظورم روی سیستمی که کندتر کار میکرد و 8 گیگ رم داشت، روی اون امتحان کنید ببینید اگه 6 گیگ رو به افترافکت بدید یا کمتر، اصلاً 4 گیگ بیشتر بهش ندید و ببینید سرعت رندرتون بالاتر میره یا نه، اگه بره بالاتر مشکل از پر شدن حافظه و جنگ ویندوز و افترافکت برای تخصیص حافظه بوده.

اون یکی تست رو که گفتم روی سیستم 16 گیگی بکنید (اولین جواب به پست شما) برای این بود که ببینید میزان رم در سرعت رندر شما تفاوت ایجاد کرده یا نه (روی سیستم 16 گیگی)، روی اون سیستم به افتر فقط 8 گیگ رو بدید، ببینید سرعت رندرش کاهش پیدا میکنه یا نه، اگه سرعت بیاد پایین یعنی واقعاً این پروژه به رم خیلی بالاتری از 8 گیگ نیاز داره و اینجا بالا بردن میزان رم مفیده و دلیل اون تفاوت بزرگ در زمان رندر.

clink آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    15004
    مهمترین نکته تو سخت افزار برای تدوین هارد اس اس دیه...بهترین سیستم دنیا بدون اس اس دی راندام کارو 100 درصد پایین تر میاره...یه هارد اس اس دی خوب تهیه کنید مشکل حل میشه به نظرم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع