برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 54

مشاهده : 19615 , پاسخ ها : 53
موضوع: رندر گیری با کمترین حجم و بهترین کیفیت

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    ببخشید این 32 بیت عمق رنگ به چه معناست ؟
    یه جای دیگه واسه صدا هم دیدم نوشته انتخاب کنید 32 بیت ،16 بیت و ...
    این بیت ها هر چی بیشتر باشن بهتره ؟
    این بیت ها در صدا و تصویر و تمام موارد مصرفی دیگر (آدرس دهی، سیستم عامل، بازی.....) با هم تفاوت دارند. ولی در کل محدوده نگهداری/ذخیره/دسترسی/فراخوانی دیتای دیجیتالی رو مشخص میکنند. هرچی بیشتر = مقدار داده قابل استفاده بالاتر = کیفیت بهتر = حجم بیشتر....

تفاوت بین تصویر 8 بیت و 16 بیت و 24 بیت رو با چشم میشه مشاهده کرد، شکاف های رنگی که بین رنگ های متفاوت میافته و مخصوصاً در گرادیانت ها و ترکیب رنگهایی که با هم contrast شدیدی دارند، حذف محدوده های کم رنگ، ..... برای همین بهتره با بالاترین عمق رنگ خروجی رو از افترافکت بگیرید.

توی صدا، بالای 16 بیت رو با بهترین هدفون و بهترین کارت صدا و گوش مسلط هم به سختی میشه تشخیص داد. واسه همین اونقدر احمیت نداره که خروجی ای با کیفیت بالاتر بگیرید (مگر اینکه موزیک ویدیوی اوریجینال از صدای اصلی و مستر شده دارید تهیه میکنید و قراره که کار نهایی روی blue-ray ذخیره بشه).

ببخشید درباره خروجی صدای 5.1 کاناله هم بگین ...
    کارهای صوتی رو اصلاً صحیح نیست در افترافکت انجام بدید.
    - کلیه تغییرات صوتی را در audition انجام بدید و یک خروجی صدای 5.1 ازش بگیرید.
    - کلیه افکت ها را در after effect انجام بدید و یک خروجی ویدیویی بدون صدا ازش بگیرید.
    - مونتاژ صدا و تصویر رو در premiere انجام بدید و خروجی فشرده نشده ازش بگیرید.
    - خرجی نهایی را هم بدید به handbreake برای فشرده سازی.

* اگر بر روی صدای ورودی تغییری انجام نمیدید، پیشنهاد میکنم با ffmpeg یا هر demuxer دیگری بیایید و صدا را از تصویر جدا کنید و بعد از پایان کارها با ویدیو مجدداً Mux کنید که هیچگونه فشرده سازی مجدد روی صدا انجام نشه و تفاوت کیفتی پیدا نکنه.

سلام
    * بنظرم یکم دوباره کار هستش ... یعنی ما اینجا داریم دوبار از تصویر خروجی avi بدون فشرده میگیرم (افتر و پریمیر) ... بنظرم اگه خروجی کارمون تو افتر(فقط تصویر) رو بیایم به عنوان پروژه پریمیر ذخیره کنیم و بعد با پریمیر باز کنیم و صدای جدا شده توسط ffmpeg رو به اون وصل کنیم و خروجی بدون فشرده بگیریم بهتره و دوباره کاری نیست ...
    نظرشما چیست؟
    * چرا افتر خروجی صدا 5.1 کاناله اصلا نداره و فقط خروجی مونو و استریو میده (احتمالا همون طور که قبلا اشاره کردین بخاطر کرک اون هست ) تو این زمنیه ها یعنی کلا خروج گرفتن پریمیر خیلی بهتره ....
    این افکت کیفی صدا در صورتی که از پریمیر یا افتر خروجی بگیریم , و دیگه با ffmpeg جدا نکنیم چقدره ؟ آیا ملموس هستش؟

help

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    سلام
    * بنظرم یکم دوباره کار هستش ... یعنی ما اینجا داریم دوبار از تصویر خروجی avi بدون فشرده میگیرم (افتر و پریمیر) ... بنظرم اگه خروجی کارمون تو افتر(فقط تصویر) رو بیایم به عنوان پروژه پریمیر ذخیره کنیم و بعد با پریمیر باز کنیم و صدای جدا شده توسط ffmpeg رو به اون وصل کنیم و خروجی بدون فشرده بگیریم بهتره و دوباره کاری نیست ...
    نظرشما چیست؟
    * چرا افتر خروجی صدا 5.1 کاناله اصلا نداره و فقط خروجی مونو و استریو میده (احتمالا همون طور که قبلا اشاره کردین بخاطر کرک اون هست ) تو این زمنیه ها یعنی کلا خروج گرفتن پریمیر خیلی بهتره ....
    این افکت کیفی صدا در صورتی که از پریمیر یا افتر خروجی بگیریم , و دیگه با ffmpeg جدا نکنیم چقدره ؟ آیا ملموس هستش؟
    - خوب اگه تغییری تو صدا بخواهید اعمال کنید، پیش نمایش گرفتن از avi سریعتر هست تا اینکه پروژه افترافکت رو به پریمیر بدید.
    - اگه هیچ تغییری توی صدا نمیخواهید بدید، اصلاً نیازی به استفاده از پریمیر در پروسه ای که گفتم ندارید. تصویر را با handbreake رندر میکنید، بعد صدای اصلی که demux کرده بودید رو باهاش mux میکنید.

- افترافکت برای کار صوتی طراحی نشده، مربوط به کرک نمیشه. نسخه کاملش هم برای این کار طراحی نشده و به همین دلیل امکانات کافی رو در این زمینه نداره.
    - صداسازی و افکت های صوتی و تغییرات فرمت های صدا.... هرچی به صدا مربوط میشه رو کلاً با یک برنامه که برای پردازش صدا تهیه شده انجام بدید.

- در مورد افت کیفیت، اگه بیت ریت صدای وردی (فایل اصلی) بالا باشه، بیت ریت صدای نهایی (خروجی در هنگام رندر) را هم بالا نگاه دارید، آنچنان مشهود نخواهد بود. هر سمتِ معادله فوق و به هر میزان کسری در بیت ریت داشته باشه، افت کیفیت مشهودتری خواهید داشت.
    - اگر صدای شما چند کاناله باشه هنگام خروجی از پریمیر میتونید یکی از فرمت های صوتی که امکان ذخیره 5.1 کانال را دارند استفاده کنید ولی در افترافکت چنین گزینه ندارید و اطلاعات کانال های صدا رو از دست خواهید داد.

خب پس یه جمع بندی کنیم :
    تدوین در پریمیر
    افکت در افتر
    صدا در ادیشن
    انکود در هندبریک

حال چند سوال :

1) بنظر شما این مراحلی که من در زیر به آنها اشاره میکنم درست هست یا نه و اگر اشکال دارد معایب آن را بفرمائید .

* فیلم (تصویر) در پریمیر تدوین شه بعد وارد افتر جهت اعمال افکت های مورد نیاز و بعد هم خروجی بدون فشردگی avi .
    * صدا زمانی که نیاز به اعمال افکت نداره ، در پریمیر تدوین شه و بعد از خود پریمیر خروجی صدا 5.1 کاناله با کیفیت بالا گرفته شه (دیگه وارد افتر نشه و از افتر خروجی نگیرم)
    * صدا زمانی که نیاز به اعمال افکت داره ، ایتدا در پریمیر تدوین روی آن صورت گیرد بعد خروجی صدا 5.1 کاناله با کیفیت بالا گرفته شه و بعد وارد ادیشن جهت اعمال افکت ها و در نهایت خروجی 5.1 از ادیشن .
    و در نهایت هم صدا و تصویر را در ffmpeg به هم وصل کنم .

2) نحوه کار با نرم افزار bitrate calculator رو مختصرا" بفرمائید .
    زمان فیلم رو وارد میکنیم ،بعد فریم ریت مطابق فیلم اصلی،طول عرض تصویر و کدک و ...
    میتونین قسمت سمت راست برنامه پنجره calculat by رو توضیح بدین هر کدوم چه تفاوتی دارن ، در ضمن complexity به معنی پیچیدگی هست ، اینجا چه کاربردی میتونه داشته باشه و چطور باید تنظیمش کرد ؟ برچه اساس؟ و این که بیت ریت نهایی بدست اومده ما کدومه؟

3)عملیات جدا کردن و به هم چسباندن صدا و تصویر را در ffmpeg انجام بدم بهتر نیست ، نسبت به مونتاژ صدا و تصویر در پریمیر که قبلا به آن اشاره کرده بودین ...

4) درباره حالت placebo و veryslow در هندبریک هم الان تست کردم اولی حدودا 6 ساعت و دومی حدودا 2 ساعت !!!!
    که اختلاف زمانی بسیار زیادی هستش که شاید بخاطر اینه که در حالت اول خیلی آروم تر داره فریم ها رو بررسی میکنه و همین باعث میشه افکت کیفی کمتر و در نتیجه سرعت پایین تری هم داشته باشه .
    ولی خروجی رو نگاه کردم کیفیت اولی و دومی خیلی باهم فرقی نداشت ، راستش بنظرم اصلا فرقی نداشت .. شاید من متوجه نشدم ولی اگر هم تفاوتی باشه خیلی کمه .
    بنظرم فعلا از حالت دومی استفاده کنم تا بعدا یه سیستم رندر که گرفتم بزارم حالت اولی ، نظر شما چیست؟

بسیار ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1) درسته همه چیز، فقط وقتی هیچ تغییری در زمان ویدیو انجام ندادید (سینک صدا و تصویر تفاوتی نمیکنه از نظر زمانی) و هیچ کار خاصی هم روی صدا نمیخواهید انجام بدید، بعله صدا را همون اول کار از ویدیو جدا میکنید با ffmpeg و آخر کار هم در رندر نهایی جایگزاری میکنید.

2) لینک اون bitrate calculator ای که استفاده میکنید رو بدید بررسی کنم، تعداد bitrate calculator های موجود زیاده و هر کدوم تفاوت هایی باهم دارند.

3) جواب 1 را بررسی کنید، پروژه و کاری که میخواهید انجام بدید را بررسی کنید. خودتان باید بتوانید تصمیم بگیرید که در چه زمانی این کار بهتره.

4) پس اگه پروژه های بعدی هم از همین سبک ویدیو هستند، با همان veryslow کار کنید. وقتی به یک پروژه متفاوت رسیدید (مثلاً کارتون) یک بار دیگه تفاوت placebo و veryslow را در اولین پروژه متفاوت هم تست کنید تا برای آن دسته از پروژه ها هم تصمیم گیری نمایید.

سلام
    1) لینک نرم افزار بیت ریت
    http://s9.picofile.com/file/82899382...c_1_1.zip.html

2) من صدا های فیلمم رو تفکیک کردم و وارد ادیشن کردم ...
    http://s9.picofile.com/file/82899384..._01_05_955.jpg
    حالا برای اعمال افکت روی هر کدوم از این کانال ها باید چی کار کنم ؟ وقتی روی یکی از کانال ها کلیک میکنم پر رنگ میشه (بحالت انتخاب درمیاد) ولی وقتی محدوده رو روی اون تعیین میکنم نمیشه افکتی بهش داد و فک کنم اگه بشه هم کل کانال ها روشون افکت اعمال بشه ...
    وقتی هم که روی هر کانال دوبار کلیک میکنم اون کانال تنهایی وارد پنجره wavform میشه و میشه افکت روش اعمال کرد ...
    روش صحیح اعمال افکت تنها بر روی یک کانل چیست ؟ (که البته فک کنم روش دوم باشه)

3) pan و ولوم که روی هر کانال هست (معمولا وسطه) کاربردش چیه ؟ (خب طبیعتا باید برای تنظیم بلندی صدا باشه ولی میخوام بدونم چطور میشه ازشون استفاده کرد و کجاها کارایی دارن؟)

4) واسه خروجی گرفتن از ادیشن چی کار باید کرد ؟ چون وقتی اکسپورت رو میزنم گزینه فایل فعال نیست (قبلش من همه کانال هام رو انتخاب کردم) و گزینه مدیاانکودر و ... داره ، شما که گفتین از مدیا خروجی نگیرم حالا چطور از خود ادیشن خروجی با کیفیت مورد نظرم رو بگیرم ؟
    http://s9.picofile.com/file/82899402...9_183.mp4.html

ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1) لینک نرم افزار بیت ریت
    http://s9.picofile.com/file/82899382...c_1_1.zip.html
    بعضی از این تنظیمات و پارامترها برای بدست آوردن اطلاعاتی خاص هستند که در نرم افزار قرار داده شده اند و در هنگام بدست آوردن بیت ریت شما نیازی بهشون ندارید، مثلاً با تنظیم میزان زمان پخش و فریم ریت، شما میتونید حساب کنید که کل ویدیو چند فریم تصویر خواهد شد (برای مثال وقتی انیمیشن دستی میسازید و میخواهید بدانید چند فریم نیاز به طراحی دارید).

برای مصرف شما (بدست آوردن بیت ریت) پارامترهای زیر را تنظیم کنید:
    نام: bitcalc.jpg نمایش: 89 اندازه: 85.8 کیلو بایت

1- میزان زمان پخش.
    2- کدک استفاده شده برای فشرده سازی.
    3- ظرف نگهداری استریم های صوتی/تصویری/زیرنویس/....
    4- ترک های صوتی/زیرنویس/راهنما/.... و حجم و یا بیت ریت هر کدام از ترک ها.
    5- حجم نهایی ای که میخواهید فایل شما داشته باشد (برای مثال 700 مگابایت برای رایت روی یک CD).
    6- روی این کلید چند بار کلیک کنید تا نتیجه مورد نیاز شما را نمایش دهد (kbps/bps/mbps/size/.... برای مثال handbreake مقدار kbps را نیاز دارد، چند بار روی این کلیک کلیک میکنید تا مقدار kbps را نمایش دهد).

7- حالا مقداری که در کادر کنار kbps نمایش داده شده را به عنوان بیت ریت به handbreake میدهید تا فایل نهایی شما پس از فشردا سازی 700 مگابایت بشود.

2) من صدا های فیلمم رو تفکیک کردم و وارد ادیشن کردم ...
    http://s9.picofile.com/file/82899384..._01_05_955.jpg
    حالا برای اعمال افکت روی هر کدوم از این کانال ها باید چی کار کنم ؟ وقتی روی یکی از کانال ها کلیک میکنم پر رنگ میشه (بحالت انتخاب درمیاد) ولی وقتی محدوده رو روی اون تعیین میکنم نمیشه افکتی بهش داد و فک کنم اگه بشه هم کل کانال ها روشون افکت اعمال بشه ...
    وقتی هم که روی هر کانال دوبار کلیک میکنم اون کانال تنهایی وارد پنجره wavform میشه و میشه افکت روش اعمال کرد ...
    روش صحیح اعمال افکت تنها بر روی یک کانل چیست ؟ (که البته فک کنم روش دوم باشه)
    در حالت waveform شما تغییرات را روی فایل اصلی ایجاد میکنید و در نتیجه تغییرات در فایل اصلی نوشته خواهند شد، ولی در حالت session تغییرات را در پروژه اعمال میکنید و فایل اصلی را خراب نمیکنید/هر وقت خواستید میتونید افکت ها را تغییر دهید، قطع یا وصل کنید ......

صحیح اینه که در همان session editor افکت ها را اعمال کنید.

برای اعمال افکت روی یک کانال، ابتدا کانال را انتخاب میکنید، حالا در Effectts Rack افکت مورد نظر را اعمال میکنید:
    نام: effect_rack.jpg نمایش: 84 اندازه: 225.6 کیلو بایت

سپس برای محدود کردن افکت (شدت آن و یا هر آپشن دیگری که افکت مورد نظر به شما میده) در پنجره editor سمت راست و بالای ترک ای که افکت روی آن اعمال شده، گزینه ای که میخواهید تغییر در آن اعمال کنید را انتخاب کرده و در خط زمان کی فریم ایجاد میکنید و تغییرات مورد نظر رو اعمال میکنید:
    نام: effect_manipulation.jpg نمایش: 87 اندازه: 223.1 کیلو بایت

3) pan و ولوم که روی هر کانال هست (معمولا وسطه) کاربردش چیه ؟ (خب طبیعتا باید برای تنظیم بلندی صدا باشه ولی میخوام بدونم چطور میشه ازشون استفاده کرد و کجاها کارایی دارن؟)
    pan مشخص میکنه صدا در بین اسپیکرهای متفاوت در چه محلی قرار داشته باشه، برای مثال در پروژه stereo این میزان مشخص کننده میزان وسط بودن صدای یک کانال است که از دو اسپیکر پخش میشه، در پروژه 5.1 کاناله میتونه محل پخش رو بین تمام اسپیکرها مشخص کنه.

ولوم رو هم که کاربردش رو خودتون میدونید دیگه، قدرت/توان پخش صدا.

این گزینه ها هم مثل باقی افکت ها با زدن کی فریم در خط زمان میتونید تغییرشون بدید برای مثال هنگام ترکیب دو صدای متفاوت، میخواهید یکی کم بشه در آخر خط زمانش و بعی به آرامی صداش زیاد بشه تا به ملایمت با هم ترکیب بشند. هنگام حرکت ماشین از سمت چپ به راست تصویر میخواهید صدا هم از چپ به راست pan بشه.....

4) واسه خروجی گرفتن از ادیشن چی کار باید کرد ؟ چون وقتی اکسپورت رو میزنم گزینه فایل فعال نیست (قبلش من همه کانال هام رو انتخاب کردم) و گزینه مدیاانکودر و ... داره ، شما که گفتین از مدیا خروجی نگیرم حالا چطور از خود ادیشن خروجی با کیفیت مورد نظرم رو بگیرم ؟
    http://s9.picofile.com/file/82899402...9_183.mp4.html
    File -> Export -> Multitrack Mixdown -> Entire Session
    نام: export_session.jpg نمایش: 83 اندازه: 111.5 کیلو بایت
    ویرایش توسط pejii : 03-19-17 در ساعت 13:38

سلام
    ممنون
    1) من وقتی صدام رو جدا کردم از فیلم اصلی .... در نهایت بهم وصلشون کنم و وارد هندبریک کنم یا نه فقط فیلم رو وارد هندبریک کنم و بعد خروجی رو با صدا وصل کنم؟
    2) اگه بخوام خروجی با دو کیفیت مختلف داشتم باشم (از هندبریک) برای فیلم میگم ... با همون فایل avi این کارو بکنم (یعنی باهاش دوبار انکود بگیرم یا نه از انکود بالاتر که یه بار از هندبریک گرفته شده برای انکود کیفیت پایین تر استفاده کنم ؟
    که البته فک کنم این راه مناسب نباشه چون فیلم یه بار فشرده میشه و بعد بخوام دوباره همونو فشرده کنم به کیفیت پایین تر ، کیفیت بیشتری از دست میره
    3)برای خروجی ادیشن گزینه فرمت (pcm(wav 'bwf رو باید انتخاب کنم یا گزینه دیگه ای ؟ در ضمن اینجا فرمت mpeg2-aac هم هستش ، بهتر نیست اینو انتخاب کنم تا دیگه دوباره با ffmpeg تبدیل wav به aac رو نداشته باشم؟
    4) وقتی درحالت
    session اینکارو انجام میدم (روی کانال مورد نظر کلیک میکنم بعد تو اون پنجره سمت چپ روی اون فلش های کانال مورد نظرم کلیک میکنم یه پنجره واز میشه و بعد افکت رو انتخاب میکنم ... ) افکت remove vocall رو ندارم !!! چیکار کنم ؟ ولی تو حالت wavform بود .
    5) اصولا شما حذف صدای خواننده رو از آهنگ توصیه میکنین ؟ یعنی اینکار تا چه حد جواب میده؟ چون تو فیلم ها با افکت هایی میان و صدای خواننده رو حالت اکو و ... بهش میدن و با آهنگ تو چند تا کانال پخش میشه و در نهایت بخوای حذفش کنی هم زیاد زمان میبره و هم خوب در نمیاد !!!
    راه آخر هم همیشه حذف کل اون آهن با خواننده و جایگزین کردن آهنگ دیگری هست ... که دردسرش کمتره .
    ولی واسه حذف صدای بازیگران خوبه (که البته این بدرد من نمیخوره !!!) من میخوام صدای خواننده تو موزیک حذف شه و نمیدونم واقعا دیگه چیکار باید کرد ...

شاید این فیلم اینطوریه و فیلم های دیگه اوضاع بهتر باشه و بشه حذف کرد ... نمیدونم .
    5) خروجی که گرفتم از ادیشن شد 6 گیگ !!! مگه چه خبره واسه صدا ؟ بیشتر گزینه ها هم same as source بودش ...
    تو پنجره mixdown قسمت مستر گزینه 5.1 انتخاب شده ولی قسمت ترک هییچ ترکی انتخاب نشده ! باید انتخاب کنم یا نه همینطوری درست هست ؟

ببخشید من یه پروژه ای رو در پرمیر ذخیره کرده بودم الان بازش کردم و بعد لینک کردم به افتر ... مشکل اینه که تو افتر صدای بازیگران پخش نمیشه !!
    خود افتر فک کنم مشکل داره .... چون یه فیلم 5.1 کاناله دیگه رو هم امتحان کردم و اونم مشکل داشت الان !!!!
    این مشکل درست مثل مشکل من تو ادیشن بود ... که فقط صدای آهنگ ها و زد و خورد ها میومد و صدای بازیگران پخش نمیشد .
    الان نمیدونم چرا افتر اینطوری شده ؟
    تو کنترل پنل هم رفتم و صدا رو از 5.1 به استریو تغییر دادم و بعد دوباره آوردم به 5.1 (دقیقا کاری که برای ادیشن انجام میدم) ولی مسئله اینجاست که واسه افتر درست نشد !!!
    علت چیه ؟ صدا تو پریمیر کاملا ok هست و مشکلی نداره ولی افتر صدای بازیگران پخش نمیشه ؟
    اینم عکس قسمت صدا در افتر (گفتم شاید لازم بشه)
    http://s9.picofile.com/file/82899886..._42_55_035.jpg
    http://s9.picofile.com/file/82899887..._43_06_130.jpg
    http://s8.picofile.com/file/82899888..._44_04_067.jpg
    ممنون

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع