برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 54

مشاهده : 19236 , پاسخ ها : 53
موضوع: رندر گیری با کمترین حجم و بهترین کیفیت

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    سلام pejii جان
    چند روزی اینجا نبودین دلمون براتون تنگ شده بود ... ولی خودمونیم از دست انبوه سوالات عجیب و غریب من راحت شده بودین
    امروز دیدم به یکی از سوالات بچه ها جواب دادین گفتم یه چند تا سوال حرفه ای هم من بپرسم ازتون ... التبه اگه مزاحم نیستم ...

1) تو انکودر ها (handbrake و ... ) تفاوت دوحالت placebo و very slow چیه ؟ اصلا با هم تو کیفیت خروجی کار فرقی دارند ؟ چون تفاون این دو در مدت زمان خروجی که میدن حدود 3 تا 4 ساعته ... میدونم placbo به نسب خروجی بهتری میده ولی آیا این مقدار کیفیت خروجی به قدری هست که 3 4 ساعت بیشتر سیستم رو درگیر کنیم و زمان صرف اون کنیم یا نه ارزشش رو نداره و کفیت حدودا یکسانی دارند؟ یا مثلا با اضافه کردند یه مقدار بیت ریت بیشتر به حالت very slow میتونیم همون کیفیت رو داشته باشم؟

2) آیا لازمه من یه فیلم حدودا 2 گیگ روخروجی avi بگیرم بدون فشردگی که بشه 20 تا 30 گیگ !!!! بعد تو کانورتور کم حجم کنم بشه همون 2 گیگ ...
    یا نه مستقیم با مدیا انکودر یا خود افتر خروجی h64 mp4 یا mkv بگیرم که میشه حدودا 6 گیگ بعد اونو کم حجم کنم با کانورتور یا نه اون خروجی h64 mp4 یا mkv رو بیام با خود افتر یا مدیا انکودر مستقیما کم حجم کنم؟ (بیت ریت رو کم کنم یا ... ) و دیگه از انکودر استفاده نکنم ...

کلا میخوام بگم خروجی رو بهتره (برای نگه داشتن کیفیت بالا و حجم مثل خود فیلم اولیه (که البته فشرده است )) مستقیم تو افتر یا مدیاانکودر کم حجم بگیرم و دیگه با انکودر کاری نداشته باشم یا نه اگه قراره با انکودر کم حجم کنم بهتره h264 mp4 بگیرم بعد کانورت کنم یا avi که جمش خیلی بیشتره ؟

3) من از فیلم هایی با فرمت 1080p brrip استفاده میکنم که توسط انکودر ها ی مختلف فشرده شدند .... حالا اصلا درسته از یه فیلم با حجم دو گیگ بیام خروجی avi بگیرم که بشه 30 گیگ بعد اونو کم حجم کنم؟

اگه میتونی یه توضیح کامل درباره اینکه از چه فرمت و کیفیت ی برای فیلم های ورودی و خروجیم استفاده کنم، بدین ،ممنون میشم
    1) تعداد زیادی (تقریباً اکثر کابرها) پیشنهاد میکنند از placebo استفاده نکنید، من به شخصه حساسیت زیادی روی کیفیت دارم و اگر 1 درصد هم کیفیت بیشتری با placebo داشته باشم، به very slow ترجیهش میدم. این رو خاطرنشان کنم که placebo در مورد صحنه های با تعداد رنگ کم (انیمیشن و گرافیک متحرک وکتوری) تفاورت کیفیت مشهود و بالای 10 درصدی داره، توی فیلم شاید به چشم نیاد.

2) این بستگی به پروسه کاری شما داره، اگه به هیچ وجه امکان بازگشت و استفاده مجدد از فایل avi 30 گیگی رو ندارید و تغییر مجدد در بخشی از کار ایجاد نکنید، میتونید از فشرده سازی encoder با فرمت mp4 و birtate بالا رو هم استفاده کنید. یه چند تا کار رو امتحان کنید تا پروسه کاری خودتون رو مشخص کنید. (برای h265 حتماً پیشنهاد میکنم avi خروجی بگیرید از افترافکت و حجم رو یه جوری توجیه کنید مثلاً با تهیه یه درایو با ظرفیت بالا صرفاً برای نگهداری رندرهای افترفکت).

3) اینهم بستگی به کاری که روی اون فیلم انجام دادید و خود سورس داره، پروژه تا پروژه و فیلم تا فیلم فرق میکنه. یه فیلم 1080p ممکنه با فشردگی پایین ذخیره شده باشه و کلی اطلاعات نویز و ذرات معلق توش باشه، این پروژه رو حتماً باید یه بار فشرده کنید و خروجی افترافکت رو بهتره بدون فشرده سازی بگیرید تا این ذرات در بین دو فشرده سازی متفاوت به تدریج حذف نشند. یه پروژه دیگه ممکنه هیچ تفاوت کیفیتی ای نداشته باشه و بتونید دو بار یا بیشتر فشرده سازی روش انجام بدید.

دلیل اینکه من به شخصه پیشنهاد میکنم حتماً خروجی افترافکت رو بدون فشرده سازی بگیرید و خروجی نهایی رو با یه برنامه فشرده سازی قوی مثل handbreake یا ffmpeg و پروفایل placebo بگیرید اینه که زمان بررسی و دوباره کاری رو کم کنید، بعد از اینکه فشرده سازی نهایی انجام شد دیگه پشیمانی نداشته باشید که کیفیت رو از دست دادید و دوباره رندر رو از سر بگیرید.

1)"
    تعداد زیادی (تقریباً اکثر کابرها) پیشنهاد میکنند از placebo استفاده نکنید، من به شخصه حساسیت زیادی روی کیفیت دارم و اگر 1 درصد هم کیفیت بیشتری با placebo داشته باشم، به very slow ترجیهش میدم. این رو خاطرنشان کنم که placebo در مورد صحنه های با تعداد رنگ کم (انیمیشن و گرافیک متحرک وکتوری) تفاورت کیفیت مشهود و بالای 10 درصدی داره، توی فیلم شاید به چشم نیاد."
    * برای من هم بشخصه کیفیت خیلی مهمه ولی مسئله اینجاست که آیا واقعا بین placebo و veryslow تفاوتی در کیفیت فیلم هست ؟ ولی جالبه که فرمودین در انیمیشن که فک کنم تخصصتون در این زمینه هست ،این تفاوت بالای 10% هست ، حال میتوان گفت در فیلم ها هم با توجه به افکت های مختلف و ... میتوان شاهد همچین تفاوتی بود؟ یا نه ... بعنوان مثال من الان یک فیلم رو گذاشت م واسه کانورت با همین نرم افزار ، تو حالت placebo،که حدود 6 ساعت زمان میبره ...

* در حالت veryslow با یه مقدار اضافه کردن بیت ریت آیا میتوان همان کیفیت placebo رو داشت یا نه ؟

* درکل توصیه شما بعنوان یک حرفه ای در این زمینه چیست ؟

2) در رابطه با سوال دومی که من در پست قبل پرسیدم ، ببینید در کل سه راه برای گرفتن خروجی نهایی پیش روی من هست بنظر شما کدوم راه بهتره و هر کدوم چه نقاط ضعف و قدرتی دارند؟ (فیلم اصلی حجمی حدود 2 گیگ و با کیفیت 1080pbrrip هست و البته فک کنم فشرده هم هست چون حجم اصلی این فیلم
    احتمالا بیش از 25 گیگ هست و اینکه فرمت فیلم اولیه mp4 هست و خروجی نهایی ای که من میخوام mkv هستش)

* اول اینکه من بیام و بعد از اعمال افکت هام روی فیلم در افتر با مدیا انکودر خروجی avi بدون فشرده گی بگیرم (حدود 20 تا 30 گیگ میشه حجم اون ) بعد بیام و اونو با هندبریک کم حجم کنم ...
    *دوم اینکه من بیام و
    بعد از اعمال افکت هام روی فیلم در افتر با مدیا انکودر خروجی h264 mp4 or mkv با بهترین کیفیت بگیرم (که حجمی حدود 6 گیگ داره) بعد بیام و اونو با هندبریک کم حجم کنم ...
    *سوم اینکه من بیام و بعد از اعمال افکت هام روی فیلم در افتر با مدیا انکودر خروجی h264 mp4 or mkv بگیرم ولی با این تفاوت که این بار در مدیا انکودر حجم یلمم رو کم کنم ، مثلا همون جا بیت ریت رو کم کنم یا ... و دیگه از یک انکودر برای کم حجم کردن استفاده نکنم ...

3)
    "برای h265 حتماً پیشنهاد میکنم avi خروجی بگیرید از
    افترافکت
    و حجم رو یه جوری توجیه کنید مثلاً با تهیه یه درایو با ظرفیت بالا صرفاً برای نگهداری رندرهای افترفکت"
    علت خاصی داره؟ در رابطه با حجم فایل avi من مشکل ذخیره سازی ندارم فقط چون در یک جایی دیگه گفته بودین وقتی یه فیلم کیفیت 720p داره و فشرده ست با انتخاب حجم بالاتر برای اون فیلم ، کیفیت اون افزایش پیدا نمکینه و مثلا به 1080p تبدیل نمیشه ... بخاطر همین میخواستم بدونم علت چیه که توصیه کردین فیلمم که 2 گیگ حجم داره رو avi بگیرم بعد بیام با انکودر کم حجم کنم ؟
    ولی فک کنم یه جورایی به جواب این سوال رسیده باشم ، اونم شاید این باشه که وقتی فیلم رو در افتر افکت بهش میدیم (کلا تغییراتی بوجود میاریم) بعد وقتی از افتر خروجی میگیرم بعلت نداشتن امکانات کافی و فشرده کننده قوی در اتر و مدیا انکودر فیلم ما با کاهش کیفیت همراه خواهد بود... امیدوارم درست متوجه شده باشم ...

4) شما خروجی گرفتن با خود افتر و پریمیر رو بیشتر قبول دارین یا با مدیانکودر ؟بنظر من مدیا انکودر بهتره ...

5) چرا پریمیر قابلیت خروجی گرفتن h265 داره ولی افتر نداره ؟ مدیا انکودر هم این قابلیت رو نداره ...

عذرخواهی میکنم اگه زیاد شد ... ممنون

Help me guys please

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1) من پیشنهاد میکنم placebo رو زمانی استفاده کنید که پردازنده شما قدرت پردازش اش را داشته باشه و زمان درگیری سیستم براتون مشکلی ایجاد نکنه (اگه 6 ساعت نمیتونید در انتظار خروجی باشید و یا کلاً کارهای دیگری دارید با سیستم که رندر جلوشون رو میگیره، از placebo استفاده نکنید).

2) روش اول رو پیشنهاد میکنم: خروجی را با خود افترافکت رو avi بگیرید و بدون فشردگی، سپس به handbreake بدید برای فشرده سازی.
    - روش دوم و سومی که ذکر کردید یک بار افت کیفیت در ویدیو ایجاد خواهند کرد به دلیل فشرده سازی، هرچقدر هم bitrate رو بالا ببرید فرقی نمیکنه، در پروسه فشرده کردن خروجی افترافکت یک بار افت کیفیت خواهید داشت.
    - روش سوم رو هم کلاً پیشنهاد نمیکنم به همون دلایلی در پست های قبلی گفتم. کیفیت خروجی نهایی media encoder با خروجی handbreake زمین تا آسمون فرق میکنه. از media encoder برای خروجی های معمولی و پیش نمایش استفاده کنید که نیاز به تولید سریع دارند.

3) h265 دارای تعداد رنگ بالاتر (10bit) هست، اگه خروجی رو با فشرده سازی دیگری بگیرید که نتونه کل این محدوده رنگ رو در خودش نگه داره در همون پروسه خروجی از افترافکت میتونید افت کیفیت بالایی رو به ویدیو وارد کنید. (avi میتونه تا 32بیت دیتا رو نگهداره. 24 بیت رنگ و 8 بیت آلفا).

- جایی که گفته بودم از 720 نمیتونید سایز بالاتر بسازید و 1080 بگیرید، اونجا ورودی اصلی فشرده سازی بالایی داشت. شما میخواستید از یک ویدیوی فشرده شده mp4 که 720p بود یک 1080p بسازید. اگه شما فیلم 720 بدون فشرده سازی و فرمت raw داشته باشید، میتونید خیلی خوب بزرگسازی 1080 ازش بگیرید.

- دلیل اینکه میگم خروجی رو از افترافکت avi بگیرید اینه که media encoder به قدرت handbreake نیست در تولید فرمت های فشرده مخصوصاً mp4. اینجوری به این قضیه نگاه کنید که انگار به جای media encoder امکان خروجی مستقیم از افترافکت به handbreake داشته باشید، وقتی avi خروجی میگیرید بدون فشرده سازی، هیچگونه کاهشی در کیفیت خروجی افترافکت ندارید و handbreake کل دیتای تصویر رو دریافت میکنه.

4) کار با کار فرق میکنه. در اکثر مواقع خروجی مستقیم از خود افترافکت میگیرم. ولی بوده شرایطی که برای مثال مدیران گروه نشستی داشتند، یهو به من اطلاع دادند که یه پیش نمایش از آخرین کار ببرم اتاق کنفرانس پخش کنم، انداختم رندر رو سریع با مدیا انکودر گرفتم.

من الان روی سیستم کاری ام 2 نسخه از مدیا انکودر نصب هست.
    - از CS6 برای گرفتن خروجی های FLV و F4V استفاده میکنم که در نسخه های جدید انکودر حذف شدند و در مواردی بهشون نیاز دارم.
    - از خروجی مستقیم با مدیا انکودر cc2014 در شرایطی استفاده میکنم که نیاز به خروجی پیشنمایش سریع برای پخش داشته باشم (به دلیل اینکه با افترافکت cc2014 کار میکنم و نسخه جدیدتر از اون رو کلاً نمیتونم باهاش کنار بیام به ناچار از مدیا انکودر cc2014 هم استفاده میکنم، نسخه 2017 از نظر فشرده سازی mp4 سریعتر عمل میکنه نسبت به 2014 ولی افترافکت cc2014 در عوضش محیط کاری و رندر سریعتری داره نسبت به افترافکت cc2017 مخصوصاً وقتی multithread باهاش پیش نمایش هاتون رو رندر بگیرید)

در کنار اونها ffmpeg و handbreake را هم برای فشرده سازی نهایی استفاده میکنم، انتخاب بین اینها هم به خروجی مورد نیاز همکاران و پروژه داره، وقتی ازم webm با کانال آلفا میخواند، راهی جز استفاده از ffmpeg ندارم. وقتی خروجی انیمیشن هست و رسانه پخش آپارات، handbreake با بیتریت متوسط و پروفایل انیمیشن روی حتی سرعت fast هم کار رو راه میندازه (چون آپارات بعد از گرفتن ویدیو از شما، خودش یک بار دیگه رندرش میکنه و با استاندارد و نیازهای خودش ویدیو رو ذخیره میکنه که کلی هم کیفیت کارها رو خراب میکنه).

5) عدم وجود h265 در مدیا انکودر به دلیل نسخه ای که استفاده میکنید است (کرک شده)، اگر نسخه کامل و رجیستر شده مدیا انکودر را خریداری کنید، h265 در لیست انکودرها موجود میباشد. احتمال آن وجود دارد که در کرک های بعدی painter (تولید کننده کرک عمومی کلیه نرم افزارهای adobe) این مشکل برطرف شود.
    - دلیل اینکه در افترافکت اکثر انکودرها حذف شدند، هزینه خرید لایسنس توسط adobe هست و تصمیم خود آن شرکت در حذف فشرده سازی ها از افترافکت برای پایین آوردن هزینه نرم افزار نهایی.

سلام pejii جان
    ممنون بابت راهنمایی

1) بخاطر همین مسئله میخوام یه سیستم جدا واسه رندر تهیه کنم که مدام رندر کنه (متاسفانه فعلا 1.5 میتونم هزینه کنم) و به این سیستمم فشار نیاد موقع کارکردن ...

2) بنظرت خروجی avi بدون فشرده گی رو از خود افتر بگیرم یا با مدیا انکودر .. کدوم بهتره ؟ در صورت امکان تنظیمات لازم برای خروجی گرفتن از هر دو (افتر و مدیاانکودر) با بهترین کیفیت avi بدون شرده رو بفرمائیید ..

در رابطه با خروجی h265 ، پس چرا پریمیر داره ؟ پریمیر هم که از محصولات ادوبی هست ...

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    سلام pejii جان
    ممنون بابت راهنمایی

1) بخاطر همین مسئله میخوام یه سیستم جدا واسه رندر تهیه کنم که مدام رندر کنه (متاسفانه فعلا 1.5 میتونم هزینه کنم) و به این سیستمم فشار نیاد موقع کارکردن ...

2) بنظرت خروجی avi بدون فشرده گی رو از خود افتر بگیرم یا با مدیا انکودر .. کدوم بهتره ؟ در صورت امکان تنظیمات لازم برای خروجی گرفتن از هر دو (افتر و مدیاانکودر) با بهترین کیفیت avi بدون شرده رو بفرمائیید ..

در رابطه با خروجی h265 ، پس چرا پریمیر داره ؟ پریمیر هم که از محصولات ادوبی هست ...
    1) خوب با 1.5 به فکر سیستم رندر نباشید دیگه، شما یه CPU با core بالا و سرعت زیاد هم نیاز دارید برای تسریع رندر handbreake. فعلاً به جاش یک مقدار کیفیت رو بیارید پایین، از very slow به جای placebo استفاده کنید و یا رندر ها رو بگزارید شب انجام بشه موقعی که میخوابید.... پول رو کنار بگزارید تا جمع بشه و سیستم قویتری بخرید.

2) از خود افتر بگیرید، بعضی از افکت ها وقتی به مدیا انکودر میسپارینشون کندتر رندر میشند (مخصوصاً element 3D) از داخل افتر خروجی avi رو خارج کنید.

در رابطه با خروجی h265 هم گفتم که، به خاطر کرکی است که اعمال شده. این کرک روی media encoder به درستی اعمال نشده و نتیجه اش هم اینه که h265 در دسترس شما قرار نمیگیره. باید صبر کنید تا در نسخه های بعدی مشکلش حل بشه و یا نسخه کامل رو خریداری کنید.

* در رابطه با سیستم ... من یه سیستم قدیمی دارم (البته نه خیلی قدیمی)ولی 32 بیت هست .. میخوام ببرم پیش متخصص ببینه اگه میشه فقط یه سی پی یو و یه رم 4 و یه خنک کننده مایع و اگه نیاز هست یه پاور قوی تر هم بزاره ... (که البته امیدوارم تو اون کیس بشه خنک کننده مایع گذاشت ) و دیگه پول کارت گرافیک و .. ندم ...و کارت گرافیک رو چون خیلی نیاز نیست بهش همون قدیمی بمونه .. فقط واسه سی پی یو جدید لازمه مادربرد هم بگیرم یا نه ؟

* میتونین تنظیمات خروجی avi بدون فشردگی با بهترین کیفیت رو از افتر توضیح بدین ... (هم برای فیلم و هم برای صدا و ...)

مممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    * در رابطه با سیستم ... من یه سیستم قدیمی دارم (البته نه خیلی قدیمی)ولی 32 بیت هست .. میخوام ببرم پیش متخصص ببینه اگه میشه فقط یه سی پی یو و یه رم 4 و یه خنک کننده مایع و اگه نیاز هست یه پاور قوی تر هم بزاره ... (که البته امیدوارم تو اون کیس بشه خنک کننده مایع گذاشت ) و دیگه پول کارت گرافیک و .. ندم ...و کارت گرافیک رو چون خیلی نیاز نیست بهش همون قدیمی بمونه .. فقط واسه سی پی یو جدید لازمه مادربرد هم بگیرم یا نه ؟

* میتونین تنظیمات خروجی avi بدون فشردگی با بهترین کیفیت رو از افتر توضیح بدین ... (هم برای فیلم و هم برای صدا و ...)

مممنون
    اگه پردازنده 32 بیتی روی اون سیستم نصب باشه، به احتمال 99 درصد باید مادربوردتون عوض بشه.

تنظیمات خروجی avi از افترافکت بدون فشرده سازی:

ببخشید این 32 بیت عمق رنگ به چه معناست ؟
    یه جای دیگه واسه صدا هم دیدم نوشته انتخاب کنید 32 بیت ،16 بیت و ...
    این بیت ها هر چی بیشتر باشن بهتره ؟

ببخشید درباره خروجی صدای 5.1 کاناله هم بگین ...

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع