برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 2176 , پاسخ ها : 5
موضوع: کپی رایت دوبله فیلم های سینمایی

کپی رایت دوبله فیلم های سینمایی

سلام دوستان
    ببخشید نمیدونستم سوالم رو باید کجا مطرح کنم ... شاید اصلا نباید اینجا مطرح میکردم ولی خیلی دنبال این قضیه بودم ....
    من میخوام از یکسری دوبله ها استفاده کنم ... ولی نمیدونم که آیا کپی رایت دارن یا نه ....
    میخوام بدونم چطور میتونم بفهمم که کپی رایت مثلا یه دوبله تموم شده یا نه ...
    ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    بر اساس قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان ماده 2 بند 3 اثر های دوبلاژ حمایت شده هستند. تخلف و مجازاتش هم توی ماده 24 تشریح شده سه ماه تا یک سال حبس داره.

البته اگر ازتون شکایت بشه، برای مثال اگر گروه دوبلاژش هم قانونی نباشه (اونور آبی ها) احتمال اینکه اینور ثبت کرده باشند اثر رو و یا کسی رو برای پیگیری داشته باشند کمه.

ولی در کل بهتره کارهای دوبله شده رو بازپخش نکنید.

من میخوام بدونم کدوم دوبله ها الان‌ مجوز دارن ؟ و نمیشه ازشون استفاده کرد...

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    من میخوام بدونم کدوم دوبله ها الان‌ مجوز دارن ؟ و نمیشه ازشون استفاده کرد...
    مجوز که خیلی هاشون ندارند، جواز هم فقط برای پخش لازم میشه.

بر اساس اون قانون که بالا لینک کردم (اگه فصل اولش رو کامل مطالعه کنید) شما حتی اجازه بازپخش کارهای بدون جواز رو هم ندارید و تولید کننده اون کار میتونه ازتون شکایت کنه.

حالا، اگه میخواهید بدونید چه کارهایی جواز دارند، هرچی که تو رسانه های عمومی و فروشگاه های شهری، کتابخانه، دکه روزنامه فروشی ..... میبینید باید مجوز پخش داشته باشه و اکثراً هم اینها دارند.

کارهایی که در اینترنت پخش میشند هنوز زیاد قانونمند نشدند، ولی احتمال اینکه بینشون کارهای جوازدارهم پیدا بشه هست.

کلاً دست بردن به کارهای دوبلاژ ریسکه. بهتره اصلاً سراغشون نرید و یا تولید کننده اش رو پیدا کنید و قانونی و با اجازه ایشون جواز پخش تهیه کنید.

سلام
    1) رسانه های عمومی مثلا منظورتون صدا و سیما که نیست ؟ چون کارهایی که در صدا و سیما پخش میشه دیگه نیاز به سوال یا مجوز از تو لید کننده (صدا و سیما) برای بازپخش اونا نیست ...
    2) مثلا اگه فیلمی رو موسسه ای دوبله کرده باشه ... چه مدت میشه تا دیگه قانون کپی رایت نداشته باشه و تموم بشه .... تا بشه از اون استفاده کرد ؟ و این که چطور میشه فهمید مدت زمان رو ؟
    3) سایت هایی هستند که راحت دوبله ها رو میزارن و بعد که ازشون میپرسی اشکال داره (از نظر کپی رایت و مجوز بازپخش) این دوبله یا نه میگن بررسی کردیم و دیدم نه موردی نداره ...
    حالا سوال من اینه که اونا چطور بررسی میکنن ؟اصلا از کجا ؟ آیا نهادی هست در این زمینه ؟ یا هر چیز دیگه ای ؟ و اینکه چطور بفهمم دوبله ای کپی رایت هست یا نه ؟ و اگر کپی رایت مثلا نبود میشه استفاده کرد از اون ؟ مثلا همین دوبله های اختصاصی تاینی موویز فک نکم کپی رایت داشته باشه ؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    قوانین رو توی اون لینکی که بالا گزاشتم مطالعه کنید.

اگه دنبال روزنه و راه دور زدن تولید کننده ها هستید، از یه وکیل سوال کنید بهتره.

اگه دنبال این هستید که بدونید آیا یک کار جواز داره یا نه، از سمتِ وزارت ارشاد باید پیگیری کنید.

نظر من رو هم بخواهید، بالاتر هم گفتم. سای کنید خودتون یه کاری رو تولید کنید و از دست بردن در کارهای تولیدی دیگران خود داری کنید. این تنها راه اطمینان برای عدم دریافت احضاریه از دادگاه کیفری هست.

ویرایش: اینهم برای مطالعه خوبه. راسخون - قانون کپی رایت، کپی رایت در ایران. سرقت در فضای مجازی، کاربران نا آگاه از مالکیت معنوی....
    ویرایش توسط pejii : 02-17-17 در ساعت 05:24