برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 2007 , پاسخ ها : 3
موضوع: چه نرم افزاری برای این کار مناسب است؟؟

TGO آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33001

چه نرم افزاری برای این کار مناسب است؟؟

سلام و وقت بخیر

من در حال حاضر برای یک سایت ساخت ویدیو میکنم ( با نرم افزار های ساده ادیت مثل corel video studio و فقط در حد کات کردن،لوگو گذاشتن و یا محو کردن یک قسمت از کادر ویدیو )

من راستش فکر کردم ویدیو هم مثل عکس خیلی تو انتخاب نرم افزار تنوع وجود نداره و مثل فتوشاپ که برای عکس تقریبا همه کارارو میشه کرد با افترافکت هم همه ی نیاز ها براورده میشه ولی انگار تو ویدیو پیچیدگی بیشتر هست.

من هدفم این هست طی ماه های آینده بتونم با تعدادی عکس ( از یک بازیگر مثلا ) ویدیو به صورت اینفوگرافی بسازم یعنی چند تا عکس ساده بهش بدم تو مدت 4-5 ثانیه چند تا افکت داده شه بهش مثلا zoom in شه دوباره zoom out بشه - رنگش سیاه سفید بشه باز رنگی بشه و تو این مدت یک نوشته به صورت متحرک بیاد رو تصویر مثلا عکس از بچگی های طرف هست تو اون چند ثانیه بنویسم فلان جا به دنیا اومد و تا سن 10 سالگی با فلان کس زندگی کرد و ..

کلا بیشتر هدفم ساخت چیز های معقول و کاربردی هست مثل تیزر های تلویزیونی و فعلا هدفم ساخت جلوه های ویژه و افکت های سینمایی و انیمیشنی نیست. برای اینکار یاد گرفتن کدوم نرم افزار رو بهم پیشنهاد میکنین ( ممکنه نرم افزارای کاربردی ساده ای برای اینکار باشن ولی هدف من اینه یک نرم افزار مادر انتخاب کنم که در اینده هم بقیه چیزاشو یاد بگیرم)

سیستمی که استفاده میکنم هم سیستم گرافیکی هست و از نظر مشخصات سخت افزاری مشکلی ندارم
    ویرایش توسط TGO : 02-08-17 در ساعت 01:14

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، اگرتمایلتان ماندن در همان حیطه کاری ساخت آلبوم عکس و توضیحاتی است که در پاراگراف میانی فرمایشاتتان ذکر کردید ، میتوانید احتیاجاتتان را با فتوشاپ 2017 بطور کامل برطرف کنید چون اکنون فتوشاپ دارای بخشها و آیتم های بیشماری است که تسلط بر آن خود یک تخصص محصوب میشود طوری که میتواند آینده یک هنرجو را تامین کند . اما اگر میخواهید بصورت تخصصی تر در عالم ویدئو هم پیش بروید باید بدانید که نه تنها تسلط نسبی بر فتوشاپ لازم است بلکه باید بر دیگر نرم افزارهای آدوبی مثل پریمیر و افتر افکت و تا حدودی ایلستریتر هم مسلط بشوید . و این خود یک پروسه طولانی است . البته تنها تسلط بر نرم افزارها کفایت نمیکند بلکه باید روح هنر و خلاقیت هنری در وجود هنرجو باشد تا بتواند به موفقیت هم برسد . چرا که خیلی ها را میشناسم ( از جمله خودم ) که بدلیل عدم خلاقیت هنری کارهایشان در یک رِنج ثابت و محدود باقی مانده است . شاید برای آمورش نرم افزارها توانمند باشند اما برای رقابت و پیشرفت در دنیای هنر جز رکود و لایه های پائین موفقیت چیزی عایدشان نمیشود . این یک نکته مهم است . اینکه چه توانایی هایی در درون خودتان دارید و اندازه آنها چقدر است و در آینده میخواهید کجای هستی و اجتماع ایستاده باشید !!! .. این انتخاب شماست . در ضمن کمتر نرم افزاری هست که مثل دستگاه نان ماشینی بتوانی از یک سو آب و آرد در آن بریزی و از سوی دیگر نان فانتزی تحویل بگیری !!! ... این گستره نیاز به خلاقیت و سخت کوشی دارد . همه چیزها بصورت ساده تر و آماده تر در اختیارتان هست اما این شما هستید که در نهایت باید تصمیم بگیرد که در پروژه تان کدام عکس یا کجای ویدئو چه افکتی تاثیر خودش را بگذارد . البته پروژه های آماده هم هست اما آنها هم مثل بقیه افکت ها و پلاگینها نیاز به مهارت و تشخیص هنری دارند . امیدوارم توانسته باشم بشما و احیانا دیگر دوستان طالب این مسیر کمک اندکی کرده باشم . موفق باشی دوست من .
    ویرایش توسط kkhodaey : 02-08-17 در ساعت 03:36

TGO آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33001
    ممنون از راهنمایی های شما . قطعا خلاقیت تو هر کار هنری حرف اول رو میزنه .. فقط سوال پایانیم اینه همونطور که گفتین نرم افزاری نیست که همه کار هارو اتوماتیک انجام بده و خود شخص باید هنرش رو نشون بده ولی برای تیزر های تلویزیونی تبلیغ بانک ها یا پروژه های عمرانی که صرفا روی فیلم یک نوشته به صورت متحرک ایجاد میشه و محو میشه ، برای اینجور کار ها از چه نرم افزاری استفاده میکنند؟ من همونطور که گفتم هدفم جلوه های ویژه نیست و ساخت ویدیو های کاربردی و بیشتر کار با متن هست ولی خب فتوشاپ برای این منظور فکر کنم برای فیلم 3-4 دقیقه ای که توش 23-24 تا تکست میخواد قرار بگیره کارایی نداشته باشه. ( من اینطور که شنیدم پریمیر و افترافکت تقریبا تمام کار های کاربردی ویدیو رو انجام میدن حالا این کاره من بیشتر تو کدومشون انجام میشه)
    نقل قول نوشته اصلی توسط kkhodaey نمایش پست ها
    با سلام ؛
    دوست من ، اگرتمایلتان ماندن در همان حیطه کاری ساخت آلبوم عکس و توضیحاتی است که در پاراگراف میانی فرمایشاتتان ذکر کردید ، میتوانید احتیاجاتتان را با فتوشاپ 2017 بطور کامل برطرف کنید چون اکنون فتوشاپ دارای بخشها و آیتم های بیشماری است که تسلط بر آن خود یک تخصص محصوب میشود طوری که میتواند آینده یک هنرجو را تامین کند . اما اگر میخواهید بصورت تخصصی تر در عالم ویدئو هم پیش بروید باید بدانید که نه تنها تسلط نسبی بر فتوشاپ لازم است بلکه باید بر دیگر نرم افزارهای آدوبی مثل پریمیر و افتر افکت و تا حدودی ایلستریتر هم مسلط بشوید . و این خود یک پروسه طولانی است . البته تنها تسلط بر نرم افزارها کفایت نمیکند بلکه باید روح هنر و خلاقیت هنری در وجود هنرجو باشد تا بتواند به موفقیت هم برسد . چرا که خیلی ها را میشناسم ( از جمله خودم ) که بدلیل عدم خلاقیت هنری کارهایشان در یک رِنج ثابت و محدود باقی مانده است . شاید برای آمورش نرم افزارها توانمند باشند اما برای رقابت و پیشرفت در دنیای هنر جز رکود و لایه های پائین موفقیت چیزی عایدشان نمیشود . این یک نکته مهم است . اینکه چه توانایی هایی در درون خودتان دارید و اندازه آنها چقدر است و در آینده میخواهید کجای هستی و اجتماع ایستاده باشید !!! .. این انتخاب شماست . در ضمن کمتر نرم افزاری هست که مثل دستگاه نان ماشینی بتوانی از یک سو آب و آرد در آن بریزی و از سوی دیگر نان فانتزی تحویل بگیری !!! ... این گستره نیاز به خلاقیت و سخت کوشی دارد . همه چیزها بصورت ساده تر و آماده تر در اختیارتان هست اما این شما هستید که در نهایت باید تصمیم بگیرد که در پروژه تان کدام عکس یا کجای ویدئو چه افکتی تاثیر خودش را بگذارد . البته پروژه های آماده هم هست اما آنها هم مثل بقیه افکت ها و پلاگینها نیاز به مهارت و تشخیص هنری دارند . امیدوارم توانسته باشم بشما و احیانا دیگر دوستان طالب این مسیر کمک اندکی کرده باشم . موفق باشی دوست من .

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، اگر مقصدتان کار بر روی تیزر تبلیغاتی است که کار تدوین آن ناچیز و در عوض افکتها و جلوه های مختلفی را ( چه بر روی تکست ها و چه تصایر ) میطلبد میتوانید از افتر افکت کمک بگیرید .البته یاد آور میشوم که افترافکت یک نزم افزار قوی و حرفه ای است که تسلط بر آن بسیار زمانبر است و همچنین لازمه کار بر روی تیزرهای تبلیغی که دامنه و گستره ی آنها تا بینهایت میرسد اینست که حداقل با فتوشاپ و یک نرم افزار سه بعدی مثل سینمافوردی هم آشنایی داشته باشید . بهرحال هر نرم افزاری توانایی های خودش را دارد . اگر فقط غرض انیمیت ساده یک نوشته و ترکیب آن با یک ویدئو باشد اکثر نرم افزارهای تدوین حتی معمولی ترینهای آنها دارای توانایی و افکتهایی در این زمینه هستند که حرفه ای ترینشان پریمیر است اما اگر قصد پیشرفت وانجام کار حرفه ای بر روی تیزرهای تبلیغاتی را دارید حتما به افتر افکت نیاز خواهید داشت . و اگر بخواهید بیشتر جلو بروید باید به یک نرم افزار سه بعدی مثل سینمافوردی هم تسلط پیدا کنید . منطقی و آکادمیک این است که شما ابتدا فتوشاپ را بیاموزید و سپس به سراغ پریمیر وافترافکت و بعد نرم افزارهای سه بعدی حرفه ای بروید .اگرچه فتوشاپ خود از همه حرفه ای تر است . موفق باشید .
    ویرایش توسط kkhodaey : 02-09-17 در ساعت 00:13