برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 59

مشاهده : 13215 , پاسخ ها : 58
موضوع: مشکل وارد کردن صدای چند کاناله به adobe audition

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    من میخوام فقط صدای خواننده رو حذف کنم ...تو پنجره اصلی میشه اینکارو انجام داد ؟ یا باید توی waveform یا mutitrak اینکارو بکنم ؟ کدوم یکی برای اینکار بهتره ؟
    و در آخر این که دوست عزیز میشه یک آموزش کوتاه دریاره چگونگی حذف صدا در حالت های مختلف که در بالا نام بردین رو توضیح بدین ...
    ممنون یا حق
    برای حذف صدای خواننده باید توی multisession این کار رو انجام بدید.

در مورد آموزش، حقیقتش زمان خالی کافی ندارم و نمیتونم قول بدم اما اگه بتونم چشم. امشب ببینم کاری از دستم بر میاد یا خیر.

ببخشید منظور شما از
    multisession همون قسمت multitrak هست ؟
    من یه بار تو همون پنل اصلی برنامه گزینه remove vocall رو زدم و یخورده از صدا ی خواننده کم شد ... یعنی اینجا نباید اینکارو بکنیم ... و صدا کیفیتش پاییین میاد ؟ ...
    بهترین قسمت برای انکار کدوم قسمته ؟
    واقعا دوست عزیز من چند روزه درگیر این موضوع هستم و خیلی از وقتم رو گرفته ... اگر امکانش هست آموزشی رو درباره حالت های مختلف حذف صدای خواننده با بهترین کیفیت خروجی (طوری که حداقل آسیب به آهنگ برسه) رو بدین ...
    میتونم ایمیل یا شماره یا آیدی تلگرام شما رو داشته باشم ....
    ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    ببخشید منظور شما از
    multisession همون قسمت multitrak هست ؟
    من یه بار تو همون پنل اصلی برنامه گزینه remove vocall رو زدم و یخورده از صدا ی خواننده کم شد ... یعنی اینجا نباید اینکارو بکنیم ... و صدا کیفیتش پاییین میاد ؟ ...
    بهترین قسمت برای انکار کدوم قسمته ؟
    واقعا دوست عزیز من چند روزه درگیر این موضوع هستم و خیلی از وقتم رو گرفته ... اگر امکانش هست آموزشی رو درباره حالت های مختلف حذف صدای خواننده با بهترین کیفیت خروجی (طوری که حداقل آسیب به آهنگ برسه) رو بدین ...
    میتونم ایمیل یا شماره یا آیدی تلگرام شما رو داشته باشم ....
    ممنون
    بعله منظورم همون multitrack بود.

قبلاً هم گفتم، وقتی توی waveform افکتی رو اعمال میکنید، روی کلیه کانالها اعمال میشه و بعله در جواب شما باید بگم که با اعمال remove vocal شما تغییری در صداهای دیگه هم بوجود آوردید که از کیفیت کلی کار میزنه.

در آپارات یه سری ویدیو در این مورد وجود داره، ولی سرچ آپارات واقعاً افتضاحه، باید کلی وقت بگزارید که راه حل رو پیدا کنید:
    جست و جو در آپارات: حذف صدای خواننده با audition

اگه دسترسی به یوتیوب دارید، از لینک زیر میتونید ویدیوهای آموزشی زیادی درباره حذف صدای خواننده در audition پیدا کنید:
    youtube search: remove vocal with adobe adutition

قبلا تو یوتیوب هم گشتم و چیز بدرد بخوری گیرم نیومده که کامل باشه ...
    اگر امکان هستش یه آموزش کامل در این زمینه قرار بدین ...
    اگر نیاز به واریز وجه هم هست موردی نیست ...
    فقط میخوام مشکلم زودتر حل بشه .. و باکیفیت کارم پیش بره ...ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    قبلا تو یوتیوب هم گشتم و چیز بدرد بخوری گیرم نیومده که کامل باشه ...
    اگر امکان هستش یه آموزش کامل در این زمینه قرار بدین ...
    اگر نیاز به واریز وجه هم هست موردی نیست ...
    فقط میخوام مشکلم زودتر حل بشه .. و باکیفیت کارم پیش بره ...ممنون
    آخه یک راه نیست که بشه با یک آموزش تشریحش کرد. فرض کنیم از راه حذف فرکانس بخوام آموزش بسازم براتون، صدای مرد با زن فرق میکنه فرکانسشون، صدای من با برادرم فرق میکنه فرکانسش ..... هر روشی رو من براتون تشریح کنم ممکنه به کار شما نیاد.

این حرفی نیست که من از خودم بزنم، هر آموزش درست و حسابی در مورد حذف صدا رو اگه مشاهده کنید مدرس توی آموزش میگه که این راه ممکنه برای شما هیچ کاری نکنه و یا ممکنه صدا رو کامل حذف نکنه و یا نویز زیادی تولید کنه....

پیشنهاد میکنم قبل از هرچیز صدا رو از ویدیو جدا کنید و کانال های صوتی مجزا اش رو استخراج کنید، شاید اصلاً کل صدای مورد نظر شما صرفاً در یک کانال باشه و بتونید کلاً با حذف اون کانال کل صدای خواننده رو حذف کنید.

1) چطور میشه کانال های صوتی مجزا رو استخراج کرد؟
    2) یه راه کلی که واسه بیشتر فیلم ها بدردبخوره مثل همون remove vocall رو اگه میتونین توضیح بدین ...

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1) چطور میشه کانال های صوتی مجزا رو استخراج کرد؟
    2) یه راه کلی که واسه بیشتر فیلم ها بدردبخوره مثل همون remove vocall رو اگه میتونین توضیح بدین ...
    1- در دومین پاسخی که بالای تاپیک زده بودم گفتم که اگه فایل شما رو نداشته باشم، یک خط دستور و یک راه نیست که بتونم بگم انجام بدید. باید استریم ها رو بررسی کنید و دستور مناسب رو بسازید.

اول فایل رو به ffmpeg بخورانید با پارامتر -i و نتیجه رو بررسی کنید با راهنمایی های انجام شده در سایت ffmpeg:
    برای جدا کردن کانال های صدا ffmpeg - Audio Channel manipulation
    برای جدا کردن استریم های صدا و تصویر ffmpe - Mapping streams

2- راهی که روی همه فیلم ها جواب بده، بستن قرارداد و اخذ جواز و تهیه نسخه اصلی پروژه صدای اون فیلم از کمپانی سازنده است.

راه ساده بعدی که در شرایط خاص جواب میده، حذف کل کانالی هست که صدای خواننده توی اون قرار داره. برای استفاده از این روش باید حتماً استریم صدایی که دارید چند کاناله باشه و کل صدای خواننده در یک ترک قرار داشته باشه.
    - کانال های صدا رو از استریم جدا میکنید.
    - کانال خواننده را حذف کرده (که اکثراً کانال center هست) و باقی کانال ها را مجدداً در یک استریم قرار میدهید.

راه دیگه که ممکنه جواب بده در بعضی شرایط و روی بعضی از ترک های موسیقی/صدا:
    - استفاده از افکت channel extractor با پریست remove vocal و کمی تغییر در تنظیمات آن در بعضی موارد.
    * دلیل اینکه این راه در بعضی موارد کار میکنه اینه که صدای هنرپیشه ها و کلاً صدا برداری های حرفه ای به صورت تک کاناله و مونو انجام میشه و صدا ها برای ترکیب در هنگام میکس استریو میشند که پروسه تولید استریو از مونو دقیقاً چیزی رو میسازه که این روش ازش برای حذف اون صدا میتونه استفاده کنه.
    * این روش در موارد زیادی هم ممکنه صداهای ناخواسته دیگری رو حذف کنه.
    * این روش اگر میکروفون استریو برای ضبط صدای خواننده استفاده شده باشه کارایی نداره.
    نمونه اجرا

این راه هم در بعضی موارد قابل استفاده است ولی بیشتر برای تمیز کردن باقی مانده صدا ها لینکش میکنم، از اواسط ویدیو تماشا کنید (soundbooth همون audition نسخه های قدیمی اش هست).

ممنون بابت پاسختون
    نمونه کاری که من الان میخوام صدای خواننده رو ازش حذف کنم فیلم سینمایی skiptrace 2016 هستش ...
    درضمن یه سوال دیگه هم داشتم من الان میخوام یه اسپیکر بخرم شما چه اسپیکری رو پیشنهاد میدین که بتونه خیلی خوب صدای های 5.1 کانله رو پخش کنه ...
    کلا چه ویژگی ای باید داشته باشه اون اپیکر ؟آیا پخش کردن این تعداد کانال به داشتن تعداد بلندگو های ربطی داره یا نه ؟
    ممنون میشم یه اسپیکر رو مثلا تو دیجی کالا نشون بدین ...

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اسم ویدیو کمکی نمیکنه، چندین نسخه و ریپ مختلف میشه ازش گیر آورد.

اسپیکر خوب پیشنهاد میکنم Logitech Z5500 یا Edifier S750 بگیرید، دیجیکالا هیچوقت وارد نکرده اینها رو، توی بازار باید بگردید.

یه کارت صدای خوب هم بگیرید اگه واقعاً میخواهید روی کارهای صوتی تمرکز کنید.

ویژگی های مورد نیاز: حد اقل 6 تا اسپیکر داشته باشه (بیشترش هم پیدا میشه ولی اگه کلاً روی صداهای 5.1 بخواهید کار کنید به کارتون نمیاد که اسپیکر 7.1 یا 9.1 بگیرید).

باقی ویژگی هاش به نیاز و تمایل خودتون بستگی داره، ریموت داشته باشه، ریموت سیمی یا بی سیم، توان بالا، قابلیت اتصال SPDIF قابلیت انکود DTS و DTS-HD و ......

حد اقلش رو هم بگیرید خوبه، همین حد که بتونید کل صدای 5.1 کاناله رو بشنوید که بدونید هنگام ویرایش دارید چه میکنید با صداها. logitech Z506 را برای شروع تهیه کنید.

سلام
    یه سوال برای این که اسپیکر بتونه صدای 5.1 کاناله رو پخش کنه ... نیاز هست که 6 تا بلندگو داشته باشه !!!!!
    من فک نکنم !!! چون اسپیکر های زیادی هستند که فقط دو بلندگو دارند مثل همین
    Edifier S750 که البته قیمت های سرسام آوری هم دارند .....
    من میخوام بدونم الان حداقل مبلغی که میشه بابت یه اسپیکر " که بتونه صدای 5.1 کاناله رو پخش کنه " تو چه رنجی هست؟؟؟
    اسپیکر های 150 تا 200 هزارتومان این قابلیت رو ندارن؟؟؟
    نمونه ای رو مثال بزنین
    و این که کلا یه اسپیکر باید چه مشخصاتی یا چه ویژگی هایی رو داشته باشه که بشه فهمید اون صدای 5.1 کاناله رو پخش میکنه >>؟؟؟

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین