برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

مشاهده : 13728 , پاسخ ها : 13
موضوع: روش سریع برای تدوین فیلم عروسی

روش سریع برای تدوین فیلم عروسی

سلام
    دوستان آیا کسی میتونه روشی رو بگه که بشه فیلمهای عروسی رو سریعتر تدوین کرد یه جورایی برام زجر آور شده تدوین فیلم عروسی

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    دستیار بگیرید. راه دیگه ای نداره

تنظیم رنگ، آماده کردن راش ها برای ویرایش..... کارهای تکراری و خسته کننده رو بسپرین به دستیارتون و لذت ادیت کردن رو نگه دارید برای خودتون

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها

تنظیم رنگ، آماده کردن راش ها برای ویرایش..... کارهای تکراری و خسته کننده رو بسپرین به دستیارتون و لذت ادیت کردن رو نگه دارید برای خودتون
    سلام میتونم بپرسم متود شما برای کلیپ کلیپ چیه؟راش ها رو قبلش داخل bin های مختلف بصورت موضوعی پوشه بندی میکنید یا روش های دیگه ای دارید که هدفمندتر و با سرعت بیشتری کلیپ رو ساخت؟

من کار برای خودم نیست داخل یک اتلیه کار میکنم و برای اینکه برام بصرفه باید حداکثر دوروزه یه فیلم رو تموم کنم

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    نقل قول نوشته اصلی توسط alika نمایش پست ها
    من کار برای خودم نیست داخل یک اتلیه کار میکنم و برای اینکه برام بصرفه باید حداکثر دوروزه یه فیلم رو تموم کنم
    با سلام ؛
    دوست من ، درد دلت را ناگفته همه میدانیم . یک ضرب المثل قدیمی که میگوید " بیگانه اگر میشکند حرفی نیست ، از دوست بپرسید چرا میشکند " ... حدیث مفصل این شغل شما ( وهمه ما ) است . انگار که تدوین خم رنگرزی است . فیلمبردار یک روز نهایت برداشت میکنه و خیال میکنند سیستم یک مجموعه با شعور است که فیلم را در ان بریزی و از آنطرف روی دی وی دی حضرات رایت کنی !!!! ... خدا به شما هم قوت بدهد که اگرهر هفته هم بتوانید یک فیلم عروسی را ادیت کنید باید کلاهشان را بالا بیاندازند . بگمانم این عده بازاری با هزار پُز و طاقچه بالا بتوانند دوسه روزه فقط بصورت خطی همان فیلم دوربین را که تنها بعضی از بخشهای ضایع آن کات خورده است را با چند آهنگ سمبل کنند و به مشتری بدهند . فوقش دوسه تا پریست رنگ آماده بزنند و با دوسه کات با هلی شات طرف را سرخوش کنند که فیلم تدوین کرده اند و اوج هنر فیلمسازی را بنمایش گذاشته اند . و هزار درد دل دیگر که از اشخاص نا آگاه و کم اطلاع شاید بتوان تحمل کرد و ازآن عبور کرد اما وقتی یک آتلیه دار یا یک تولید کننده و از همه بدتر یک تدوینگر ( البته بلا نسبت تدوینگرها ) از شما و دیگر همکاران توقع دارد دو روزه یک فیلم تحویل بدهید چاره ای جز قبول نکردن نیست . حالا چندتایی از دوستان هم از سر بیکاری و ... ناچار به قبول عواقب آن میشوند و آنهم راهی جز سمبل کردن ندارد . کار خوب زمانبر است . اصلا کپچر صد گیگا بیت تصویر حداقل اچ دی میدانند چقدر زمان میخواهد ؟!!! ... بگمانم لااقل یک روز کاری !!! .. حالا اگر بقول دوستان گروه باشند و یکی زحمت رافکاتها را بکشد و یکی تصحیح رنگ و یکی انتخاب موسیقی متناسب و یکی ... و یکی تدوین و بالاخره یک هم خروجی آخر را بگیرد و زحمت رایت آنرا بکشید شاید امیدی باشد که کار در چند روز آنهم نه کار بی نقص ... بشود تحویل داد . اما اگر یکنفر همه کارها را بخواهد به شخصه انجام دهد همه میدانیم که تنها میشود به چیزی که اول قصه عرض کردم دلخوش داشت . این زمانی که برای شما تایین کرده اند حتی برای رساندن کار به پای پروژه های آماده هم کفایت نمیکند چه رسد به اینکه خودتان خالق جلوه های ویژه و اعمال افکت و... باشید تا چه رسد به اینکه کم شانس هم باشید و فیلمبردار هم ناشی بوده باشد وناچار بخواهید نویزها را هم از تصاویر بگیرید !!! .
    بهر حال دوست من . کار خوب انجام بده و پول خوب هم بگیر و بهتر است برای خودتان شرایط خاص قائل شوید و از کارفرما وقت بیشتر بگیرید و به نسبت کار بهتر تحویل بدهید تا اینکه خودتان را موظف به تحویل کار در زمان اندک بکنید .چون این کاری ناثواب هم برای خودتان و هم برای کارفرما و هم برای آن عروس و داماد بیچاره است . باری میتوانید برای افزایش سرعت کارتان همانطوریکه دیگر دوستان فرمودند از کار گروهی بهره ببرید . همچنین پروژه ها یتان را از قبل آماده کنید و از آنها مثل پروژه های آماده بازار سود ببرید هرچند همه کارهایتان در یک سال شبیه هم میشوند اما استفاده از پروژه آماده دومین راه و تنها راه کاستن از زمان است . خودتان را هم با توجه به بازاری بودن کار مصروف تغییر متدها نکنید چون با توجه به دستمزد کار میکنید . در اوقات بیکاری هم به ساخت پروژه های جدیدتر بپردازید تا هم سرگرم شوید و هم کار روزهای آینده تان را سبک تر کرده باشید . این را برای همه دوستانی عرض کردم که ممکن است پا در این راه بگذارند . و آخرین سفارش اینست که خودتان را ارزان نفروشید . تدوین یک فیلم با دویست هزار تومن یک خودکشی است و ایجاد توقعات بیجا برای پیمانکاران !!! ... پول خوب و زمان کافی بگیرد و در عوض کارهای شایسته ای که مُهر شخصی شما بپای آن خورده باشد تحویل بدهید . کاری که هرجای این شهر دیدند بگویند این کار " فلانی " است . و چه کار ارشمند و نو آورانه و زیبایی !!! ... موفق باشید .

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    سلام میتونم بپرسم متود شما برای کلیپ کلیپ چیه؟راش ها رو قبلش داخل bin های مختلف بصورت موضوعی پوشه بندی میکنید یا روش های دیگه ای دارید که هدفمندتر و با سرعت بیشتری کلیپ رو ساخت؟
    خیلی وقته که فیلم عروسی کار نکردم ولی معمولاً راش ها رو ابتدا بر اساس زمان تصویر برداری مرتب میکردم (مخصوصاً اگه کار با چند دوربین کار شده بود) که به ترتیب و از ابتدا تا انتهای جشن کلیپ ها مرتب بشند.

بعد دو سه تا bin برای قبل از جشن، داخل سالن و خارج از سالن.

معمولاً همین کافی بود، توی هر کدوم هم ممکن بود برای هر دوربین یک bin دیگه باشه.

قبل از شروع به کار هم کلاً روند کاری شخصی من اینه که همه راش ها رو به یک فرمت فشرده نشده و یا با یک کدک lossless ذخیره کنم که هم در حین تغییرات مختلف و ذخیره کردن مجدد تصویر کیفیت پایین نیاد (ممکنه سه یا چهار نفر سه یا چهار بار بخوان این ویدیو رو تغییر بدند، رنگ، روتوش، لرزشگیری، حذف اشیاء و افکت ها.....) و برای نمایش این فرمت ها هم معمولاً پردازنده درگیر نمیشه و روند ادیت سریعتر میشه (البته احتیاج به دیسک درایو سریع برای ذخیره و بازخوانی این فرمت خواهید داشت)

بعد من کار ادیت رو شروع میکردم در حالیکه یکی دیگه داشت تنظیم رنگ و کارهای دیگه رو روی یک کپی دیگه از همین راش ها انجام میداد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alika نمایش پست ها

دو روز که وقتی نیست، این اتلیه اونوقت چی تحویل مشتری میده؟

برای اینکه تا حد ممکن سریع کنید کارتون رو یه سری پیشنهاد دارم.

1- نرم افزار رو آپدیت نگاه دارید، نسخه های جدیدیتر هر روز دارند بهتر از منابع سخت افزاری کاربر استفاده میکنند. (در حالیکه پروژه باز دارید آپدیت نکنید و همیشه یک نسخه قدیمی تر رو نگاه دارید که اگه در نسخه جدید باگ مشاهده کردید و کارتون گیر کرد بتونید برگردید به نسخه قبلی)

2- سخت افزارتون رو آپگرید کنید. از پردازنده و مادربرد خوب و قابل overclock کردن استفاده کنید، یک خنک کننده قوی هم روی پردازنده ببندید و تا جا داره overclock اش کنید.

3- افکت ها هم که دیگه دارند همه به سمت استفاده بهتر از کارت گرافیک میرند، چند تا کارت گرافیک قوی رو با هم سری کنید.
    ویرایش توسط pejii : 12-22-16 در ساعت 10:57

NewView آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11785
    خیلی وقته که فیلم عروسی کار نکردم ولی معمولاً راش ها رو ابتدا بر اساس زمان تصویر برداری مرتب میکردم (مخصوصاً اگه کار با چند دوربین کار شده بود) که به ترتیب و از ابتدا تا انتهای جشن کلیپ ها مرتب بشند.

بعد دو سه تا bin برای قبل از جشن، داخل سالن و خارج از سالن.

معمولاً همین کافی بود، توی هر کدوم هم ممکن بود برای هر دوربین یک bin دیگه باشه.

قبل از شروع به کار هم کلاً روند کاری شخصی من اینه که همه راش ها رو به یک فرمت فشرده نشده و یا با یک کدک lossless ذخیره کنم که هم در حین تغییرات مختلف و ذخیره کردن مجدد تصویر کیفیت پایین نیاد (ممکنه سه یا چهار نفر سه یا چهار بار بخوان این ویدیو رو تغییر بدند، رنگ، روتوش، لرزشگیری، حذف اشیاء و افکت ها.....) و برای نمایش این فرمت ها هم معمولاً پردازنده درگیر نمیشه و روند ادیت سریعتر میشه (البته احتیاج به دیسک درایو سریع برای ذخیره و بازخوانی این فرمت خواهید داشت)

بعد من کار ادیت رو شروع میکردم در حالیکه یکی دیگه داشت تنظیم رنگ و کارهای دیگه رو روی یک کپی دیگه از همین راش ها انجام میداد.

دو روز که وقتی نیست، این اتلیه اونوقت چی تحویل مشتری میده؟

برای اینکه تا حد ممکن سریع کنید کارتون رو یه سری پیشنهاد دارم.

1- نرم افزار رو آپدیت نگاه دارید، نسخه های جدیدیتر هر روز دارند بهتر از منابع سخت افزاری کاربر استفاده میکنند. (در حالیکه پروژه باز دارید آپدیت نکنید و همیشه یک نسخه قدیمی تر رو نگاه دارید که اگه در نسخه جدید باگ مشاهده کردید و کارتون گیر کرد بتونید برگردید به نسخه قبلی)

2- سخت افزارتون رو آپگرید کنید. از پردازنده و مادربرد خوب و قابل overclock کردن استفاده کنید، یک خنک کننده قوی هم روی پردازنده ببندید و تا جا داره overclock اش کنید.

3- افکت ها هم که دیگه دارند همه به سمت استفاده بهتر از کارت گرافیک میرند، چند تا کارت گرافیک قوی رو با هم سری کنید.
    با سلام
    منظور شما از این قسمتی که هایلات کردم و خدمتتون فرستادم چیه؟؟؟
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    Everything I want
    I Have !!!

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط NewView نمایش پست ها
    با سلام
    منظور شما از این قسمتی که هایلات کردم و خدمتتون فرستادم چیه؟؟؟
    راش ها و فایل های ویدیویی دیجیتالی که این روزها زیاد کاربرد دارند اکثراً در قالب های MP4 .MOV و کدک هایی نظیر H264 ذخیره میشند.

این کدک ها به نام کدک های lossy یا کدک های با افت کیفیت شناخته میشند.

این فرمت ها با دور انداختن بخشی از دیتای رنگی تصویر و اطلاعات ریز که طی محاسباتی با تصمیم های دوربین و تنظیمات این دوربین ها ممکنه به چشم بیننده نیاند میان و ویدیو رو کم حجم تر میکنند.

شما اگر این ویدیو ها را باز کنید و حتی بدون تغییر هم بخواهید مجدداً با همان تنظیمات اولیه ذخیره و فشرده کنید، با افت کیفیت مواجه خواهید بود و هر بار فشرده سازی مجدد = از دست دادن اطلاعات بیشتر در تصویر.

این ویدیوها برای پخش شدن نیاز به محاسبات پیچیده ای دارند که پردازنده سیستم شما رو مشغول میکنه. در مواردی ممکنه یک فریم از تصویر (مثلاً فریم 20) نیاز به خواندن دیتای کلیه فریم های قبلی خودش باشه تا بتونه بازسازی بشه (از فریم 0 تا 19) که مشکلاتی نظیر پیمایش کند، لگ و بعضاً پارازیت هایی در تصویر رو در هنگام گشت و گزار در خط زمان نرم افزارهای ویرایش بوجود میاره.

در هنگام ادیت کردن شما همچنین نیاز به اعمال یه سری افکت و تصحیح رنگ و کارهای دیگه ای هم پیدا میکنید که به آرامی به میزان پردازش های لازمه و منابع مصرفی پروژه میافزایند.

----------

با استفاده از فرمت های تصویری و صوتی غیر فشرده (raw - pcm - uncompressed) شما میتونید مسولیت های پردازشی رو از دوش پردازنده بردارید و انتقال دیتا رو به دوش هارد دیسک بندازید.

مهمترین مزیت فرمت های فشرده نشده اینه که هیچ دیتای بصری ای با بازنویسی مجدد تصویر از بین نمیره، شما یک ویدیوی raw رو باز کنید، دوباره raw ذخیره اش کنید، مثل این میمونه که copy و paste کنید همون فایل رو. برعکس فرمت های فشرده سازی که در هر بار فشرده سازی کلی دیتای تصویری رو از بین میبرند در این فرمت ها هیچ چی از بین نمیره.

همچنین در حین فراخوانی و بازنویسی این فرمت ها پردازنده به قدری کم درگیر خواهد بود که در سیستم های خانگی معمولی هم میزان درگیری آن را مشاهده نخواهید کرد.

------

فرمت های lossless کدک هایی هستند که فشرده سازی نه چندان بالایی روی تصاویر انجام میدند، حجم ویدیو/تصویر نهایی از یک فرمت فشرده نشده پایین تر خواهد بود ولی به اندازه کدک های رایج مانند h264 پایین نمیاد.

این فرمت ها همچنان مقدار کمتری فشار بر پردازنده اعمال میکنند (نسبت به h264).

بسته به نوع کدک استفاده شده، این فرمت ها هم میتونند کل اطلاعات بصری ویدیو و صدا رو در هنگام فشرده سازی حفظ کنند.

-----

من اون روش کاری رو بعد از مطالعه دقیق کارکرد سیستم شخصی ام در هنگام کار روی یک پروژه سنگین انتخاب کردم، تقریباً کل پردازنده ام در حال خواندن تصویر راش فشرده شده از 4 دوربین مشغول میشد و سیستم به قدری کند میشد که رسماً هیچ کاری نمیتونستم بکنم. تازه هنوز افکتی هم روی راش ها نگزاشته بودم.

تهیه SSD و بازکردن راش ها به صورت فشرده نشده روی دو تا SSD که raid0 بسته شده بودند مصرف cpu رو زیر 5 درصد آورد.

با سلام جناب چند سوال کلیدی دارم ممنون میشم پاسخ بدید.

بنا به فرمایش شما من 7 دقیقه فیلم رو که روش تصحیح رنگ و چند لایه فوتیج مثل BOKEH و ... خورده بود رو به فرمت AVI Uncompressed از Preset های premire ذخیره کردم که این فایل حجمی بالغ بر 54.1 گیگابت تولید کرد,این فایل برای خواندن توسط CPU i7 6700K سنگین به نظر میامد و با لگ داخل ویندوز پخش میشد ولی همون فایل رو وارد پریمیر کردم و روش پلاگین Cosmo رو اجرا کردم و در نهایت یک خروجی h264 به فرمت mp4 گرفتم خروجی مشکل نداشت , و راحت پخش میشد.

1-آیا این روش درست بوده؟ و واقعا این حجم از دیسک اشغال میشه ؟؟
    2-سنگینی پخش آن فایل که در ویندوز کاملا مشهود بود , در خود پریمیر باری بر روی CPU قرار نمیده ؟ اگر این روش درست بوده باشه پس باید CPU ام کمتر مشغول میشده که من همون موقع مشخصات سخت افزارو بررسی نکردم.
    3- raid0 بشتن چند SSD آیا نیاز به RAM بالا هم داره یا تاثیری نداره؟ و اگر بخواهید 1 ssd رو با 2 ssd که raid0 بسته شدند مقایسه کنید چطور میتونید تفاوتش رو بیان کنید که کامل قابل درک و ملموس باشه.
    4-فرمت پیشنهادی شما جهت خروجی غیر فشرده توسط media encoder چیست؟
    باتشکر.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    چند سوال کلیدی دارم ممنون میشم پاسخ بدید.

بنا به فرمایش شما من 7 دقیقه فیلم رو که روش تصحیح رنگ و چند لایه فوتیج مثل BOKEH و ... خورده بود رو به فرمت AVI Uncompressed از Preset های premire ذخیره کردم که این فایل حجمی بالغ بر 54.1 گیگابت تولید کرد,این فایل برای خواندن توسط CPU i7 6700K سنگین به نظر میامد و با لگ داخل ویندوز پخش میشد ولی همون فایل رو وارد پریمیر کردم و روش پلاگین Cosmo رو اجرا کردم و در نهایت یک خروجی h264 به فرمت mp4 گرفتم خروجی مشکل نداشت , و راحت پخش میشد.

1-آیا این روش درست بوده؟ و واقعا این حجم از دیسک اشغال میشه ؟؟
    2-سنگینی پخش آن فایل که در ویندوز کاملا مشهود بود , در خود پریمیر باری بر روی CPU قرار نمیده ؟ اگر این روش درست بوده باشه پس باید CPU ام کمتر مشغول میشده که من همون موقع مشخصات سخت افزارو بررسی نکردم.
    3- raid0 بشتن چند SSD آیا نیاز به RAM بالا هم داره یا تاثیری نداره؟ و اگر بخواهید 1 ssd رو با 2 ssd که raid0 بسته شدند مقایسه کنید چطور میتونید تفاوتش رو بیان کنید که کامل قابل درک و ملموس باشه.
    4-فرمت پیشنهادی شما جهت خروجی غیر فشرده توسط media encoder چیست؟
    باتشکر.
    0- بعله فرمت های فشرده نشده حجم بسیار بالایی دارند، البته پریست خودتون رو وقتی که AVI ذخیره میکنید حتماً با دقت بررسی کنید چون محصولات adobe برای ترقیب به استفاده از mov یه سری از امکانات حساس و مورد نیاز مانند عدم تغییر سایز/فریم ریت/.... تصویر رو که به سادگی میشه از فایل اصلی خوند و در فایل خروجی لحاظ کرد را در پریست های avi قرار ندادند که در موارد زیادی ممکنه فایل نهایی ای که ضبط میکنید رو با حجم خیلی بالاتری (به دلیل رزولوشن بالاتر) ذخیره کنه.

1- روش که اشتباه نبوده، ولی بررسی کنید ببینید دیسکی که فایل رو روش ذخیره کردید امکان دسترسی با سرعت مورد نیازتون رو بهتون میده؟

یه حساب سر انگشتی (که زیاد هم دقیق نیست) فایل 54.1 گیگابایتی شما نیاز به خوانده شدن حدود تقریبی 130 مگابایت دیتا در ثانیه را به صورت پیوسته داره.
    هارد های معمولی سخت افزاری (دور پایین) حدود 100 تا 120 مگابایت در ثانیه در بهترین شرایط و مرتب بودن سطح ذخیره سازی میتونند عملیات خواندن رو انجام بدند.

* در زمان انتقال دیتای این ویدیو ها cpu درگیری خاصی نداره، کنترلر مادربورد شما بیشترین فعالیت رو در هنگام انتقال دیتا انجام میده و سی پی یو صرفاً در شروع آدرس دهی فایل به صورت لحظه ای درگیر خواهد شد.

2- خیر، در پریمیر همچنان فایل فشرده نشده بدون درگیری CPU خوانده خواهد شد و میزان درگیری کمی هم که CPU خواهد داشت صرفاً برای تغییر سایز ویدیو و کیفیت آن جهت نمایش در پنجره پیش نمایش خواهد بود (تا زمانیکه افکت ها بیان وسط). بازهم اگه هارد شما نتونه به موقع دیتا رو به پریمیر برسونه، شما لگ رو مشاهده میکنید ولی اینجا از کم آوردن سی پی یو نیست و این هارد دیسک هست که نقطه ضعف و کاستی در پروسه کاری است.

3- raid بستن اگه سخت افزاری باشه نیاز به ram و یا cpu نداره و بسته به ساختار مادربرد شما و چیپست کنترلر از دو تا هر تعداد (حتی فرد) ای دیسک رو شما میتونید raid ببندید.

مقایسه (در شرایط مناسب):
    یک هارد فرضی با سرعت خواندن 500 مگابایت در ثانیه و نوشتن 250 مگابایت در ثانیه رو در نظر میگیریم.
    دو تا از همون هارد که raid0 بسته شدند سرعت خواندن 1 گیگابایت در ثانیه و نوشتن 500 مگابایت در ثانیه رو خواهند داشت.

مسائل زیادی هنگام بستن raid هست که تشریحش وقت زیادی میبره، ولی چند تا نکته مهم که بهشون اشاره کنم:

- در ازای هر دیسکی که به raid0 اضافه میشه، یک مقدار هم delay در انتقال دیتا وارد خواهد شد (که خیلی کمه) و این مقدار مضروبی بالا میره و هرچقدر دیسک ها بیشتر بشند مشهود تر خواهد بود. در بعضی شرایط حتی بیشتر از 3 یا 4 تا دیسک در یک raid0 تفاوت سرعت بالاتری رو نخواهد داشت.

- دیتا در raid0 خورد شده و بین دیسک های داخل raid0 تقسیم میشه. برای مثال اگه 8 بیت دیتا به سمت raid0 با دو دیسک بره، 4 بیت از اون روی یک دیسک ذخیره میشه و 4 بیت روی یک دیسک دیگه. به همین دلیل سرعت کارکد raid0 حدوداً به تعداد دیسک های داخلش بالاتر میره و البته خراب شدن یکی از دیسک درایو ها در یک raid0 برابر است با از دست رفتن کل دیتای شما در تمام raid.

4- این روزها من به شدت از طرفداران پر و پا قرص کدک تصویری Ut Video شده ام. (کدک رایگانی است و در اینترنت یافت میشه، ولی الصاقش هم میکنم در انتها. هم در ظرف MOV و هم در ظرف AVI قابل جاگزاری است).

*اما! این که چه فرمتی و برای چه کاری استفاده بشه به نوع ویدیو هم بستگی داره.

برای مثال همین الان روی پروژه ای در حال کار هستم که بازی رایانه ای است و در هر ویدیو حدوداً 100 تا 300 رنگ متفاوت وجود نداره. خوب کدک و فرمتی که 16 میلیون رنگ رو پشتیبانی میکنه برای این پروژه مطمئناً استفاده اش صرفه حجمی نداره. کدک های lossy هم کلاً محدودیت رنگی ای که دارند در این پروژه مشکل ایجاد میکنه.

برای این کار دارم از TechSmith Capture Codec 3 استفاده میکنم که حجم فوق العاده پایینی رو برای اینگونه ویدیوها (و انیمیشن های flat) بدون ذره ای افت کیفیت میده. (برای ذخیره در این فرمت باید حتماً بسته نرم افزاری camtasia studio روی سیستمتون نصب باشه).

پروژه دیگری هم بود که کلاً GIF کار کردیم.

یکی دیگه هم چندی پیش فقط برای فشرده سازی اش مشغول بودم که احتیاج به transparency در ویدیوهای تحت وب داشت و از VP9 گوگل استفاده کردیم.

ویدیوهای طبیعی و دارای سطح رنگ HDR و دینامیک هم پیشنهاد میکنم از ProRes استفاده کنید اگه Raw براتون بیش از حد حجیمه.

* واقعاً نمیشه یک کدک رو برای همه مصارف پیشنهاد کرد. RAW از پس همه نیازها بر میاد ولی باید با حجمش و نرخ بالای انتقال دیتایی که داره کنار بیایید. یکی دیگه حجم پایینتری میده، پردازنده بالایی میطلبه،......

پیشنهاد میکنم چند مورد رو خودتون تست کنید و با دقت منابع سیستم رو در حین کار بررسی کنید، بهترین گزینه رو پیدا خواهید کرد مطمئن باشید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع