برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1237 , پاسخ ها : 3
موضوع: چند سوال در مورد tracking

mehranjj آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    22385

چند سوال در مورد tracking

سلام دوستان من قراره واسه یک خواننده جلوه ویژه بزنم خیلی هم توقعش بالاست. کارهای elemnet 3D من خوبه در حد حرفه ای و همینطور ترکیب تصاویر و غیره . قبلا تست tracking با syntheye داشتم ولی نه به صورت حرفه ای و زیاد ترکینگ کار نکردم.
    1- حالا میخواستم بدونم چه چیزایی رو باید تو فیلم برداری رعایت کنم که موقع tracking و چیزای دیگه به مشکل بر نخورم؟
    2- و مشکلاتی که عمدتا در tracking هست چیه؟
    3- بهترین نرم افزار ترکینگ چیه میخوام یکی رو انتخاب کنم که همون رو یاد بگیرم.

دوست عزیز
    برای ترکین کردن چه ابجکت ترکینگ یا کمرا ترکینگ بدون اشکال موقع تصویر برداری حتما باید علائمی در محور های x و y و z بگذاری که دارای کنتراست بالا نسبت به زمینه باشد مثلا اگه بک تصویر برداری زرد کم رنگ هست شما از یک نوار چسب ابی پرنگ بصورت بعلاوه در سه محوری که گفتم استفاده کنید فقط این نکته را در نظر داشته باشید که (کارکترهای شما از جلوی این علام رد نشوند وگرنه باید از طریق رتوسکوپی و ماسک کارکترهایت انها را حذف کنی . ) در اینصورت ترکینگ شما بسیار دقیق در میاید از طریق همون ترکینگ این علائم را می پوشانید. در اینجا کار شما برای یه کار عادی کافیست البته در حالت حرفه ای معمولا طول و عرض چند ابجکت در صحنه را اندازه گیری و یاد داشت می کنند که در ترکینگ حرفه ای در هر نرم افزار اندازه ها را بعنوان پایه قرار می دهند تا کمرا ترکینگ بسیار بسیار قوی بدست بیاید.

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده      

دوست عزیز
    این عکس ها را ببین .
    جواب سوال دومتان این هست که شما از علامت استفاده نکنید و بخواهید از هرابجکتی توی صحنه بعونان مارکر استفاده کنی که ممکنه گاهی علامت مناسبی که راحت ترک بشه پیدا نشه وکار شما چند برابر شه . که ما معمولا کار را ضبط می کنیم میاریم میگیم کامپیوتر همه کارها را انجام میده که این اول بدبختی هست .
    جواب سوال سوم
    بهترین نرم افزار ترکینگ بستگی به شما داره که با کدوم نرم افزار بتونید ارتباط برقرار کنید چون همه از یک نوع الگوریتم استفاده می کنند و معمولا نرم افزار ترک با نرم افزار کمرا ترکینگ را جدا انتخاب می کنن چون نرم افزار کمرا تکینگ یکسری ابزار برای راحتی و دقت بیشتر داره مثل پی اف ترک -سینتایز -بوجو و ... واما نرم افزار موکا بعلت اینکه الگوریتم ترکش با اکثر نرم افزار های ترکینگ فرق داره فقط برای ترک استفاده بشه بهتر هست و سینتایز نیز برای کمرا ترکینگ .

ببخشید تند تند نوشتم اگه جایی را متوجه نشدی بگید اون قسمت را توضیح بدهم .