برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 58

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط poiuy نمایش پست ها
    اقا وقتی من قسمت مورد نظر تو موکا می برم همیشه دو فریم عقب مشکل ازچیه
    - اگه دقیقاً همه جای ویدیو کل دیتا 2 فریم عقبه، احتمال زیاد توی افتر افکت که دارید دیتا رو وارد میکنید روی فریمی که ترکینگ موکا شروع شده نیستید. وقتی تو افترافکت میخواهید Paste کنید دیتا رو، اطمینان حاصل کنید که شماره فریمی که خط قرمز زمان نمای تایم لاین داره نشون میده دقیقاً همون فریمی هست که موکا ترکینگ رو شروع کرده از اونجا.
    - اگه به مرور زمان دیتا عقب تر میافته، سرعت ویدیو یکسان نیست. سرعت ویدیو Frame Rate در افتر افکت و Mocha باید یکی باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    - اگه دقیقاً همه جای ویدیو کل دیتا 2 فریم عقبه، احتمال زیاد توی افتر افکت که دارید دیتا رو وارد میکنید روی فریمی که ترکینگ موکا شروع شده نیستید. وقتی تو افترافکت میخواهید Paste کنید دیتا رو، اطمینان حاصل کنید که شماره فریمی که خط قرمز زمان نمای تایم لاین داره نشون میده دقیقاً همون فریمی هست که موکا ترکینگ رو شروع کرده از اونجا.
    - اگه به مرور زمان دیتا عقب تر میافته، سرعت ویدیو یکسان نیست. سرعت ویدیو Frame Rate در افتر افکت و Mocha باید یکی باشه.
    چنتا سوال دارم اگه میشه جواب بدید
    1 در موکا امکان تعریف چند set in point set out point وجود داره یا نه مثلا بنده 10 دقیقه میانی فیلم که نیاز به سانسور بوششی داره می خوام سانسور کنم و این 10 دقیقه بیوسته نیاز به سانسور نداره مثلا بین هر صحنه ممکنه 10 ثانیه فاصله باشه حالا من برای این که هی بین موکا و افتر جابه جا نشم باید چه کار کنم
    2 مشکل ابتدایی و ساده و اعصاب خورد کن هم در افتر هم موکا اینه که برخلاف
    پریمیر که امکان پلی داشت اینجا اینقدر سخت مثلا در افترافکت فقط preview داره که محدود به چن دقیقه و یه حالت رندری داره و همین طور در موکا ایا نمیشه کاریش کرد
    3 چرا در موکا نمیشه قسمت تایم بزرگ کرد
    4 تفاوت ترک در موکا و افتر
    5 بنده برای یک فیلم که کارش زیاده حتی ممکنه تا 200 صحنه نیاز به
    پوشش داشته باشه و یقینا قسمت تایم بهم می ریزه فقط به خاطر اینکه لایه ها رو هم هی جمع میشن شما Dugr معرفی کردید اما امکاناتش همون افتر که نمیشه حداقل قسمت مورد سانسور برای موکا رو با ابزاری غیر از split layer جدا کنیم که حداقل لاین اصلی فیلم لایه لایه نشه

لطفا به سوالات بالا جواب دهید با تشکر
    یک سوال دیگر هم دارم لطفا جواب دهید تو موکا یه export shape داریم و یه expotr track ایا هر دو رو باید اعمال کرد برای نتیجه بهتر یا خیر

لطفا به سوالات بالا جواب دهید

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    چنتا سوال دارم اگه میشه جواب بدید
    1 در موکا امکان تعریف چند set in point set out point وجود داره یا نه مثلا بنده 10 دقیقه میانی فیلم که نیاز به سانسور بوششی داره می خوام سانسور کنم و این 10 دقیقه بیوسته نیاز به سانسور نداره مثلا بین هر صحنه ممکنه 10 ثانیه فاصله باشه حالا من برای این که هی بین موکا و افتر جابه جا نشم باید چه کار کنم
    2 مشکل ابتدایی و ساده و اعصاب خورد کن هم در افتر هم موکا اینه که برخلاف
    پریمیر که امکان پلی داشت اینجا اینقدر سخت مثلا در افترافکت فقط preview داره که محدود به چن دقیقه و یه حالت رندری داره و همین طور در موکا ایا نمیشه کاریش کرد
    3 چرا در موکا نمیشه قسمت تایم بزرگ کرد
    4 تفاوت ترک در موکا و افتر
    5 بنده برای یک فیلم که کارش زیاده حتی ممکنه تا 200 صحنه نیاز به
    پوشش داشته باشه و یقینا قسمت تایم بهم می ریزه فقط به خاطر اینکه لایه ها رو هم هی جمع میشن شما Dugr معرفی کردید اما امکاناتش همون افتر که نمیشه حداقل قسمت مورد سانسور برای موکا رو با ابزاری غیر از split layer جدا کنیم که حداقل لاین اصلی فیلم لایه لایه نشه
    1- خیر، هر لایه میتونه یک in و یک out داشته باشه. ولی راه حل هم دارید اینجا و راه حل هایی که من خودم استفاده کردم بستگی به پروژه و فوتیج متفاوت بودند.

*- یکی از راه ها اینه که:
    برای هر بخش که نیاز به ترک کردن و ماسک سازی داره یک shape جدید بسازید، جداگانه ترک کنید و shape رو کامل و صحیح حرکت بدید، in و out ها رو هم برای هر کدوم بسته به نیاز تنظیم کنید.
    بعد به جای اینکه خروجی از Shape ها بگیرید، میایید و از منوی File گزینه Export Rendered Shapes رو انتخاب میکنید و یک ویدیو و یا Image sequence خروجی میگیرید.
    حالا میتونید از این خروجی به عنوان Track Matte برای نمایش/عدم نمایش و برش یک لایه/فیلتر استفاده کنید.
    این بهترین راه هست از نظر من و درصد خطا و مشکلاتش کمتر از بقیه راه ها.

*- راه دیگه اینه که:
    تک تک shape برای هر بخش بسازید، ترک کنید و تنظیم کنید.
    خروجی دونه به دونه از shape ها رو بگیرید، برای هر کدوم دقیقاً روی فریمی که In و Out خوردند بیایید توی after effect هم یک لایه درست کنید و در همان زمان in و out اش رو تنظیم کنید و دیتای موکا رو بر روش اعمال کنید.
    من به شخصه از این راه اصلاً خوشم نمیاد، خیلی شلوغ میکنه کار رو توی پروژه های بزرگ.

*- راه نهایی که من میدونم:
    فقط 1 shape برای یک بخش واحد (مثلاً یقه لباس) داشته باشیم، حالا جاهایی که یقه توی صحنه نیست چیکار میکنیم؟
    این راه حل حتی نیاز به تنظیم in و out رو هم از بین میبره. ببینید، شما ابتدا جایی که شیء مورد نظر در بزرگترین اندازه معلومه و میتونید راحت و دقیق shape رو رسم کنید، به ترسیم میپردازید، اون بخش رو ترک و تنظیم میکنید، بعد میایید میرسید به جایی که شیء از صحنه خارج میشه، حالا در فریم آخری که شیء رو دارید یک keyframe میزنید برای shape، به فریم بعدی میرید، کل شیء رو از صحنه خارج میکنید، بعد به محل بعدی که شیء وارد میشه بر میگردید، یک فریم قبل از ورود شیء برای shape اون یک keyframe دیگه میزنید، بعد فریم بعدی shape رو جابجا میکنید به جایی که شیء به تصویر وارد شده و شروع به track کردن و تنظیم shape میکنید.
    این راه حل هم دردسرش زیاده، هم امکان مشکل دار شدن اطلاعات شما در هنگام تغییرات دستی توش وجود داره. ولی در مواردی که ابعاد شیء زیاد کوچیک نباشه در هنگام ورود و خروج به صحنه و تعداد دفعات خروج شیء هم کم باشه میشه ازش استفاده کرد.

2- برای رفع مشکل سرعت و زمان preview در موکا، پیشنهاد من (کاری که خودم میکنم) اینه که کلاً ویدیوی فشرده رو برای کارهایی که خودشون نیاز به پردازنده دارند استفاده نکنید، من به شخصه چند تا هارد SSD رو raid کردم و ویدیوهایی که نیاز به روتواسکوپی و یا افکت دارند رو قبل از ورود به موکا و یا افترافکت میام و در encoder تبدیل میکنم به فایل mov فشرده نشده. اینظوری موقع فراخوانی فریم ها دیگه پردازنده استفاده نمیشه (خیلی خیلی کم استفاده میشه).

در مورد مشکل سرعت افترافکت در رندر و محدودیت هاش، اونهم راهی که من به شخصه استفاده میکنم اینه که روی سیستم کاریم ram بالایی بستم، 64 یا 128 گیگ عالیه، ولی خودم فقط 32 گیگ دارم و از یه پردازنده چند هسته ای استفاده میکنم، core i3 هست قوی هم نیست زیاد، ولی با ram بالا، این پردازنده رو میتونید در افترفکت cc2014 و نسخه های قدیمی تر از کلیه core ها استفاده کنید با ram زیاد و سرعت ram preview رو خیلی خوب بالا میبره. نسخه های جدید افترافکت متاسفانه نمیتونند از یک core بیشتر استفاده کنند و خیلی کندتر هم هستند.

3- منظورتون رو دقیق متوجه نشدم، اگه منظورتون این بود که روی بخشی از خط زمان زوم بیشتری کنید (برای مثال به جای دیدن خط زمان 12 دقیقه، فقط 1 دقیقه رو داشته باشید) میشه، in و out ای که روی خط زمان دارید، in و out لایه ها نیستند، اینها مشخص میکنند توی چه بخش از زمان میخواهید فوکوس کاری داشته باشید. این اداد رو تنظیم کنید، بعد دکه اول کنار جعبه ورودی out به نام Zoom to In/Out point رو میزنید و خط زمان زوم میشه. دکمه بغل اون هم از زوم در میاره شما رو.

4- بستگی داره در مورد چه نسخه از After effect و چه پلاگ اینی صحبت کنید.
    موکا یک ترکر بر اساس Plane (سطح) هست.
    after effect اگه اشتباه نکنم تا نسخه CS6 فقط دارای ترکر بر اساس Point (نقطه) بود. الان اونهم یه چیزی در حد موکا برای ترک سطحی داره، ولی قدرت موکا همچنان خیلی بیشتره.
    همچنین یه پلاگین به نام FayIn بچه ها توی فروم گزاشته بودند که اونهم ترکر سطحی بود، من تست نکردمش به شخصه.
    حالا تفاوت دقیقشون رو بخوام توضیح بدم، چندید صفحه مطلب باید بنویسم، ولی در کل برای ترک کردن یک بخش بزرگی از تصویر، ترکر سطحی معمولاً بهتره، برای ترک کردن چند نقطه/یک نقطه در تصویر ترکر نقطه ای میتونه بهتر باشه.
    ترکرهای سه بعدی هم هستند که از تکنیک های متفاوت و معمولاً چندین/چندصد نقطه ای استفاده میکنند، اونها برای matchmoving و camera mapping در صحنه هایی با پیچیدگی زیاد معمولاً استفاده میشند.
    * نتیجه گیری، هر ترکری برای یک کاربرد، یک صحنه و بسته به نوع فوتیج و استفاده نهایی ممکنه از یکی دیگه بهتر و کاراتر باشه.

5- شما دقیقاً از چه افکتی توی افترافکت برای سانسور کردن استفاده میکنید؟

- اگه روی لایه فیلم blur میندازید و از ماسکی که mocha بهتون میده برای برش اون استفاده میکنید، میتونید به جاش از راه اولی که در مورد سوال شماره 1 بهتون گفته بودم برای گرفتن کل خروجی ها در یک فایل ویدیویی استفاده کنید، اون ویدیو رو بیارید در افترافکت و ازش به عنوان کانال آلفا برای یک لایه Adjustment Layer استفاده کنید، اونوقت blur رو میندازید روی اون لایه Adjustment Layer و این لایه به ویدیوی که از mocha خروجی گرفتید نگاه میکنه و جاهایی که روشن تره رو blur میکنه، جاهای دیگه رو دست نمیزنه. کلاً تو 3 لایه میتونید جمعش کنید.

- از یک solid به رنگ لباس استفاده میکنید؟ بازهم همون روش کارایی داره.

- تکنیک دیگه ای استفاده میکنید؟ توضیح بدید، تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم.

---

این یه نمونه از خروجی ویدیو رندر شده از داخل موکا، به اشیاء ثابت که حرکت نمیکنند زیاد دقت نکنید، تازه ساختمشون و هنوز شروع به کار نکردم روشون.

test-matte 2MB
    test-effect 4MB

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    پست قبلی خیلی زیاد شد، یکی دیگه باز کردم برای اینکه چند تا نکته رو اشاره کنم.

روتواسکوپی یه پروسه فوق العاده زمانبری است و واقعاً نیاز به زمان زیاد و صبر فراوانی داره. اگه نمیخواهید حاصل چند روز یا هفته ها کارتون خراب بشه و خروجی خوبی داشته باشید، حد اقل یکی دوبار کل کلیپی که میخواهید روش کار کنید رو با دقت تماشا کنید و در مورد تصمیم گیری هاتون برای خورد کردن shape ها و نحوه ترکینگ و تغییرات خوب فکر کنید.

تمامی آموزش های مقدماتی کار با نرم افزار ترکینگی که میخواهید استفاده کنید رو هم کامل ببینید تا با امکانات نرم افزارتون کاملاً آشنایی پیدا کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    پست قبلی خیلی زیاد شد، یکی دیگه باز کردم برای اینکه چند تا نکته رو اشاره کنم.

روتواسکوپی یه پروسه فوق العاده زمانبری است و واقعاً نیاز به زمان زیاد و صبر فراوانی داره. اگه نمیخواهید حاصل چند روز یا هفته ها کارتون خراب بشه و خروجی خوبی داشته باشید، حد اقل یکی دوبار کل کلیپی که میخواهید روش کار کنید رو با دقت تماشا کنید و در مورد تصمیم گیری هاتون برای خورد کردن shape ها و نحوه ترکینگ و تغییرات خوب فکر کنید.

تمامی آموزش های مقدماتی کار با نرم افزار ترکینگی که میخواهید استفاده کنید رو هم کامل ببینید تا با امکانات نرم افزارتون کاملاً آشنایی پیدا کنید.
    بنده تازه با این نرم افزار دارم کار می کنم و خیلی اشنا نیستم و فعلا دارم تعداد زیادی از صحنه هارو با ترک خود نرم افزار کار می کنم اما بعضی از صحنه ها به دلیل سرعت یا شلوغی نمیشه با خود نرم افزار خیلی خوب ترک کرد که اینجا با موکا باید ترک بشه که مشکل دارم من یعنی ترک انجام میشه در موکا اما درانتقالش به افتر به مشکل می خورم لطفا اگه امکانش هست بنده اون تیکه رو ابلود کنم شما یا دوستان یه اموزش ویدیو ای بزارید با تشکر

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    بنده تازه با این نرم افزار دارم کار می کنم و خیلی اشنا نیستم و فعلا دارم تعداد زیادی از صحنه هارو با ترک خود نرم افزار کار می کنم اما بعضی از صحنه ها به دلیل سرعت یا شلوغی نمیشه با خود نرم افزار خیلی خوب ترک کرد که اینجا با موکا باید ترک بشه که مشکل دارم من یعنی ترک انجام میشه در موکا اما درانتقالش به افتر به مشکل می خورم لطفا اگه امکانش هست بنده اون تیکه رو ابلود کنم شما یا دوستان یه اموزش ویدیو ای بزارید با تشکر
    آپلود کنید ببینیم مشکل چیه، اگه لینک خارجی هم دارید از ویدیو مشکلی نیست، بدید خودم از سورسش دانلود میکنم. زمانی که مشکل دارید رو هم و اطلاعات بیشتر در مورد محل/شیء ای که باهاش مشکل دارید بگید.

http://trainbit.com/files/0983207884..._0001_0005.mp4
    قسمت سینه لطفا بعد از export از موکا به افترافکت افکت tint اعمال شود
    ویرایش توسط poiuy : 11-13-16 در ساعت 09:41

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    http://trainbit.com/files/1557107884..._0001_0005.mp4
    قسمت سینه لطفا بعد از export از موکا به افترافکت افکت tint اعمال شود
    برای این کلیپ، شما حد اقل پنج لایه لازم دارید.

1 - یک لایه ماسک اشیائی که روی محل سانسور حرکت میکنند (میکروفون، دست خبرنگار، موی خبرنگار).
    2 - یک لایه کپی از کلیپ اصلی (duplicate) که از ماسک لایه بالایی برای نمایش خودش روی محل سانسور استفاده میکنه.
    3 - یک لایه ماسک محلی که میخواهید سانسور کنید.
    4 - یک لایه کپی (duplicate) از کلیپ اصلی که افکت تینت روش انداختید و یا یک لایه adjustment با افکت تینت مورد نظر که این لایه از ماسک لایه بالایی برای برش استفاده میکنه.
    5 - یک لایه کلیپ اصلی در زیر کار.

برای ترکینگ هم، مو جدا، میکروفون جدا ترک میشند، دست خبرنگار و بوم میکروفون رو میتونید با دیتای ترک شده بدنه میکروفون حرکت بدید و تصحیحات دستی روی ماسک روتوی اونها انجام بدید.

بعد از اینکه این لایه ها روتو شدند، لایه جدیدی زیر اونها میسازید برای ترک کردن بدن و بخشی که میخواهید سانسور کنید، این مهمه که قبلاً همه لایه ها و اشیائی که از روی این لایه عبور میکنند رو کامل روتواسکوپی کنید تا ترکر بتونه از دیتای اونها استفاده کنه و بفهمه که در حین ترک کردن وقتی اونها اومدند روی صحنه، نباید دنبالشون کنه.

البته در صحنه هایی که دست روی محل ترکینگ رو خیلی میگیره، باید بهش کمک کنید، در این کلیپ لباس خبرنگار و کتِ اون رو من در چند بخش برای اضافه کردن به دیتای ترکینگ استفاده کردم.

توی این ویدیو بخش قرمز رنگ محلی هست که برنامه داره ترک میکنه، باقی رنگ ها بخش هایی هستند که چون در لایه های بالایی تر قرار دارند، موکا اونها رو در ترکینگ لایه قرمز وارد نمیکنه:

motrack.mp4 3MB

در مرحله آخر هم، دیتا و یا رندر از shape ها میگیرید، بخش مورد نظر برای سانسور رو جدا در یک ویدیو و کلیه اشیائی که روی محل حرکت میکنند رو هم در یک ویدیوی دیگه.

به افتر افکت وارد میکنید و با Luma matte از دیتای اونها برای برش دادن به افکت ها استفاده میکنید:

اینهم خروجی و پروژه های کار اگه لازم داشتید:
    - پروژه موکا از ترک و شیپ ها 3 مگابایت
    - ویدیوی رندر نهایی ماسک بخش سانسور 1 مگابایت
    - ویدیوی رندر نهایی اشیاء متحرک صحنه 2 مگابایت
    - پروژه افترافکت نهایی 0 مگابایت
    - رندر نهایی از کار با افکت tinit اعمال شده روی بخش مورد نظر 1 مگابایت
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع