برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26

مشاهده : 16231 , پاسخ ها : 25
موضوع: آشنایی با نرم افزار میکس و مونتاژ Pinnacle Studio

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seratupus نمایش پست ها
    خدا خیرتون بده خیلی واضح و کامل و دقیق بود.
    دست شما درد نکنه.
    سپاس از شما بابت اموزش کامل
    با سلام و درود
    خواهش میکنم دوست عزیز ، وظیفه بود
    راجع به سوالات شما عرض کنم
    1- پیناکل یکی از خوبیاش اینه که تمام موارد رو برای دسترسی راحت کرده ، افکتها ، ترانزیشن ، تکست ها ، افکتهای صوتی و منوها ، همه جای مشخص خودشون رو دارن ، پنجره های موارد ذکر شده رو میشه سفارشی کرد اما فولدر اون طور که میفرمائید نه ، ولی فایلهای که وارد نرم افزار میکنید اتومات در پنجره مخصوص به فایلهای شما وارد میشه ، حالا در پنجره ای درگ کرده باشین.
    2- 3- و چند مورد دیگه ، راجع به این سوال ها هم تصویری توضیح میدم و همین جا میگذارم دانلود کنید.
    زنده باشین
    Meraj Mix

نقل قول نوشته اصلی توسط ali fallah نمایش پست ها
    با سلام و درود
    خواهش میکنم دوست عزیز ، وظیفه بود
    راجع به سوالات شما عرض کنم
    1- پیناکل یکی از خوبیاش اینه که تمام موارد رو برای دسترسی راحت کرده ، افکتها ، ترانزیشن ، تکست ها ، افکتهای صوتی و منوها ، همه جای مشخص خودشون رو دارن ، پنجره های موارد ذکر شده رو میشه سفارشی کرد اما فولدر اون طور که میفرمائید نه ، ولی فایلهای که وارد نرم افزار میکنید اتومات در پنجره مخصوص به فایلهای شما وارد میشه ، حالا در پنجره ای درگ کرده باشین.
    2- 3- و چند مورد دیگه ، راجع به این سوال ها هم تصویری توضیح میدم و همین جا میگذارم دانلود کنید.
    زنده باشین
    استاد سلام خوبید خسته نباشید

اگر ممکنه به صورت به صورت عادی یک توضیح میدید که از کجا فیلم رو تمام صفحه کنم و بکشم ؟
    و همچنین ماسک و اوپاسیتی کنیم ؟

سپاسگزارم
    ????????? ??? ?????, "??" ? "??????" / ?????, ??? ??????? ???????????
    ??????? ?? ??? ?? ?????? ???? / ?????????? ??? ?? ????? ?????.

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    استاد سلام خوبید خسته نباشید

اگر ممکنه به صورت به صورت عادی یک توضیح میدید که از کجا فیلم رو تمام صفحه کنم و بکشم ؟
    و همچنین ماسک و اوپاسیتی کنیم ؟

سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز ببخشید گرفتاری پیش اومد ، حتی دو روز نتونستم به سایت سر بزنم ، فعلاً مواردی بعرض برسونم تا بعد .
    * واسه تمام صفحه کردن ، روی فیلم کلیک راست کنید Scaling و Fill رو انتخاب کنید. با رعایت حفظ اصل تصویر ، فایل تمام صفحه میشه و یا...
    * واسه تغییرات رزولوشن و اوپستی ، سایز و برش و چرخش و ... روی فیلم کلیک راست و Rotation و Custom رو انتخاب کنید ، همچنین اکثر افکتهائی که رو فیلم اعمال میکنید در تنظیمات و یا با دوبل کلیک روی فیلم وقتی به تنظیمات میرید نیز میتوانید هر تنظیمی که میخواهید اعمال یا مواردی رو غیر فعال کنید.
    * برای آهسته یا تند کردن فیلم و یا صدا ، روی فیلم کلیک راست و از مؤلفه های Speed میتونین استفاده کنید و به جرات میتونم بگم ، بنده تو افترافکت چه با گزینه تایم و چه پلاگینهای دیگر مربوط به اسلو نمودن فیلم ، به هیچ وجه کیفیت اسلو کردن و بی دردسر و راحت بودن پیناکل رو تجربه نکردم ، چون اشکالاتی در فیلم به وجود میاره و همچنین باید با دوربین های خوب فیلمبرداری بشه و... اما فقط یادتون باشه اگه یک فیلم برش داده شده رو در پیناکل اسلو میکنید ، از اول یا آخر ، هر کجا برش دادید ، چند فریم کم کنید تا به مشکل برخورد نکنید و قسمت ناخواسته ای اضافه نشد ، حتی در اینجا نیازی به فیلمبرداری اضافی نیست.
    * و گزینه های دیگر که با کلیک راست بهشون دسترسی دارید.
    * برای ماسک کردن ، ابزاری دقیقاً مثل افترافکت ندارید ولی موارد زیادی در قسمت افکتها میبینید که از شکلشون هم مشخصه و در تنظیماتشون میتونید دخل و تصرف کنید تعدادشون زیاده .
    * در بالای قسمت تایم لاین ، در قسمت ابزارها ، ایکونی به شکل پنجره می بینید که با کلیک روی اون وارد پنجره مولتی کمرا میشید.
    * هر چقدر که زمان تیم لاین شما باشه وقتی کار هر قسمتی یا کل پروژه رو تموم کردید و براش کچ ساخته شد ، هم ریل تایم میتونید ببینید و هم در رندر موثر هست اما اگه کچ نگذاشتید ساخته بشه در پنجره Export ، فرمت مورد نظر رو انتخاب و روی Advansid کلیک تا وارد تنظیمات خروجی شوید و اونجا از قسمت Preprocessing ، گزینه Render comletely before export رو انتخاب کنید تا ابتدا پروژه آنالیز و در صورت نیاز کچ ساخته بشه و بعد عملیات رندرگیری شروع بشه ، که رندر هم خیلی سریعه.
    * در قسمت پرست های هر فرمت هم ، گزینه Custom رو دارید که فرمت و بیت ریت و... رو میتونید تعیین کنید و اگه پنجره مربوطه رو کمی جابجا کنید در قسمت پنجره زیرین ( Export ) حجم تقریبی نهائی رو هم میتونین ببینید.
    * برای داشتن سرعت ویرایش داخل نرم افزار با در ساختن کچ یا همون رندر داخل برنامه ( ریل تایم ) ، در تنظیمات نرم افزار ، از تب Setup وارد تنظیمات Control Panel شده و در پنجره باز شده Quality ، گزینه Balanced یا سریعتر Fastest Playback رو انتخاب و در قسمت Optimization مقدار75 رو انتخاب کنید و در قسمت Type هم بهش میگید از cpu اسفاده کنه یا gpu ( کودا کارتهای انودیا رو هم پشتیبانی میکنه ).

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه ، برسم حتماً در فایل تصویری اجمالاً توضیح خواهم داد ، خلاصه ببخشید دوست عزیز
    زنده باشین
    Meraj Mix

سلام دوست عزیز ببخشید گرفتاری پیش اومد

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه ، برسم حتماً در فایل تصویری اجمالاً توضیح خواهم داد ، خلاصه ببخشید دوست عزیز
    زنده باشین
    سلام بزرگوار استاد عزیز احسنت.
    معلومه که مفید بود و بسیار عالی.
    زحمت کشید حقیقتا مثل یک فیلم اموزشی پله پله توضیحات کاربردیی که شاید من میخواستم دونه دونه بپرسم رو خود شما مواردی که لازم بود رو توضیح دادید کاملا عالی.
    دست شما درد نکنه.
    ببخشید تو زحمت هم افتادید.
    ان شا الله که گرفتاری ها هم رفع بشه سریع به امید خدا.
    سپاسگزارم از توضیحات دقیق و خوبتون.

سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز ی سوال از خدمتتون داشتم.ببخشید من کپچر پیناکل اچ دی دارم .چه جوری میشه از این برنامه هنگام کپچر کردن ی خروجی اچ دی گرفت مچکرم

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسماعیل مرادی نسب نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز ی سوال از خدمتتون داشتم.ببخشید من کپچر پیناکل اچ دی دارم .چه جوری میشه از این برنامه هنگام کپچر کردن ی خروجی اچ دی گرفت مچکرم
    با سلام
    ممنون ، شما هم خسته نباشید
    همون طور که در توضیحات کارتهای کپچر پیناکل اومده ، با نرم افزار پیناکل بصورت avi و با پریمیر بصورت hd میتونید خروجی بگیرید. با پریمیر هم سازگاره.
    موفق باشید عزیز
    Meraj Mix

استاد سلام خدا قوت خسته نباشید

سوالی داشتم خدمتتون
    اینکه زمینه آبی پشت ترنزیشن ها رو میشه مشکلی کرد و یا هر رنگ دیگه و هر پس زمینه ای دیگه ؟

مثلا این یک ترنزیشن هست زمینه آبی هست
    میخوام ببینم میشه تغییر داد به مشکی ؟
    توی تنظیماتش تغییر دادم مشکی شد اما اعمال نمیشه روی تایم لاین.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

و همچنین استاد اگر ممکنه شیوه خروجی گرفتن هم بفرمایید ممنون میشم.
    سپاسگزارم ازتون

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    استاد سلام خدا قوت خسته نباشید

سوالی داشتم خدمتتون
    اینکه زمینه آبی پشت ترنزیشن ها رو میشه مشکلی کرد و یا هر رنگ دیگه و هر پس زمینه ای دیگه ؟

مثلا این یک ترنزیشن هست زمینه آبی هست
    میخوام ببینم میشه تغییر داد به مشکی ؟
    توی تنظیماتش تغییر دادم مشکی شد اما اعمال نمیشه روی تایم لاین.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

و همچنین استاد اگر ممکنه شیوه خروجی گرفتن هم بفرمایید ممنون میشم.
    سپاسگزارم ازتون

سلام از بنده دوست عزیز
    ببینید پیناکل یک نرم افزار دیگه داره برای تنظیم یا ساخت ترانزیشن ، میتونید از اونجا بجای پس زمینه آبی هر پس زمینه دیگه ای بگذارید.
    یا ویدئو رو انتخاب ، دوبل کلیک کنید تا پنجره اعمال پلاگین باز بشه و از اونجا ترانزیشن رو اعمال ، که برای برخی از اونها در قسمت چپ پنجره میتونید ویرایش های لازم رو انجام بدید.
    شیوه خروجی گرفتن هم راحته ، از قسمت اکسپورت ، اول فرمت رو انتخاب کنید و بعد تعیین کنید HD ... 4K باشه و از طریق گزینه کاستوم هم نیاز بود میتونید کدک ، بیت ریت و ... رو تغییر دهید.
    مثلاً MPEG4 با کدک H264 بصورت FULL HD با بیت ریت مینیمم 12000 که بصورت پیش فرض اعمال میشه ، کیفیت خیلی خوبی داره و روی یک لوح فشرده DVD معمولی 45 دقیقه فیلم ، میتونید رایت کنید.
    همچنان که قبلاً عرض کردم ، در تنظیمات هر خروجی ، نوع رندر رو از حالت اتومات خارج و بگذارید روی
    Render comletely before export تا در صورت نیاز اول کامل آنالیز کنه.
    فقط بنده طبق تجربه ، در صورت نیاز به خروجی با فرمت DVD از مدیا اینکودر استفاده میکنم که کیفیت نهائی بهتری داره نسبت به تمامی نرم افزارهای میکس ومونتاژ ، بلااستثناء. ( کیفیت با حجم مناسب و معقول ).
    این رو هم بگم ، این ترانزیشنی که انتخاب کردید ، مال ورژن های قدیمی این نرم افزاره ، که قبلاً بود ، برای اینکه بخواهید از مانیتور و گوشی و مواردی از این دست در کارتون داشته باشید ، بهتره از فوتیج های آماده استفاده کنید که واقعی تره. چون درهیچ نرم افزاری ترازیشن که فوتیج نمیشه تا واقع گرایانه بشه.
    شما حتماً در کنار استفاده از پیناکل ، حتماً از محصولات ادوبی نهایت بهره رو ببرید . هر کدوم مزیت هائی دارن که در کنار همدیگه مکمل خوبی هستند.
    موفق باشید دوست عزیز
    Meraj Mix

سلام از بنده دوست عزیز
    این رو هم بگم ، این ترانزیشنی که انتخاب کردید ، مال ورژن های قدیمی این نرم افزاره ، که قبلاً بود ، برای اینکه بخواهید از مانیتور و گوشی و مواردی از این دست در کارتون داشته باشید ، بهتره از فوتیج های آماده استفاده کنید که واقعی تره. چون درهیچ نرم افزاری ترازیشن که فوتیج نمیشه تا واقع گرایانه بشه.
    شما حتماً در کنار استفاده از پیناکل ، حتماً از محصولات ادوبی نهایت بهره رو ببرید . هر کدوم مزیت هائی دارن که در کنار همدیگه مکمل خوبی هستند.
    موفق باشید دوست عزیز
    ممنونم جناب فلاح از توضیحاتی که دادید دست شما در نکنه.
    حق باشماست و این ترانزیشن جالب نیست و البته حقیقتا بنده از بعد از اخرین پستی که اینجا گذاشته بودم , دیگه پیناکل رو باز نکردم و همش روی افتر افکت بودم که یکم راه بی افتم و خدا رو شکر یکم تونستم باهاش مقدماتی کار کنم. و خواستم بعد از اونها بیام سمت پیناکل , پیناکل در برابر کرول ویدیو استادیو فوق العاده بهتر هست.
    امیدوارم زود با محیطش آشنا شم و اخت بشم...هنوز یکم برام محیطش سخته انگار.
    استاد واقعا ممنونم - با اجازتون اینجا سوالات رو هر ازگاهی میپرسم تا مزاحمتون هم نباشم.
    ممنونم ازتون واقعا. با سپاس

سلام جناب فلاح
    بنده تازه با این نرم افزار اشنا شدم میشه در مورد برش فیلم و چسبدوندن دوتا فیلم میکس کردن و در اخر خروجی گرفتن با فرمت دلخواه توضیح مختصر بدین

بسیار ممنون میشم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین