برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 9674 , پاسخ ها : 5
موضوع: نیوک بهتره یا افتر؟

mehranjj آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    22385

نیوک بهتره یا افتر؟

سلام. من هم کامپوزیتور افتر هستم. میخواستم برم سمت نیوک. چه پلاگین هایی داره نیوک؟ همه اونایی که در افتر هست در نیوک هم هست؟ من فقط کامپوزیت انجام میدم. بهتر نیست برم سمت نیوک؟

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    اگه فقط کامپوزیت سه بعدی انجام میدید بله Nuke بهتره
    Nuke با After effects فرق میکنه و فقط بعضی از پلاگین ها برای هر دوساخته شدند
    شما اگه کارتون انیمیشنه خوب برید سراغ Nuke ولی فقط برای کامپوزیت
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

Qasem.computer آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    41216
    بله صد درصد نیوک در زمینه کامپوزیت بسیار توسعه یافته و قدرتمند هست و اینکه بعضی ها نر افزار افتر رو نرم افزار کامپوزیت حرفه ای می دانند اشتباه هست نرم افزار نیوک از شرکت بزرگ Foundry هست که یک نرم افزار کاملا ( Node base ) و این رو هم بگم که خیلی از نرم افزار بزرگ جلوه های ویژه در از سیستم گره ای استفاده می کنند چون راحت عملیات کامپوزیتینگ انجام میشه نسبت به لایه ها خلاصه برای کامپوزیت حرفه ای نیوک عالیه و تو شرکت های بزرگ هم تیم کامپوزیت ازش استفاده می کنند ( برای اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید) افترفکت یا نیوک | ImanVFX

aminmozaffari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    31253
    سلام خدمت شما دوست عزیز.
    ببینید اگر شما می‌خواهید اجسام سه‌بعدی‌‌ای رو روی تصاویرتون قرار بدید یا مثلاً می‌خواهید کامپوزیت های بسیار پیشرفته و حرفه‌ای رو انجام بدید، صد در صد برید سراغ نیوک ولی اگر می‌خواهید تصاویر دو‌بعدی را با هم ترکیب کنید و یا اگر می‌خواهید افکت های زیبا و جالبی به تصاویرتون اضافه کنید، صد در صد برید سراغ افترافکت ولی بهتره که در کارهای خودتون هم از افترافکت استفاده کنید و هم از نیوک تا یک نتیجهٔ بسیار خوبی رو بگیرید یعنی اینطور نباشه که فقط برید سراغ یک کدومشون.
    در حال حاضر در فیلم های هالیوودی هم از افترافکت استفاده میشه و هم از نیوک.
    برای مثال در اکثر فیلم های هالیوودی برای ساخت تیتراژ فیلم از افترافکت استفاده می‌کنند حتی برای ساخت برخی از جلوه های ویژه فیلم هم از افترافکت استفاده می‌کنند ولی برای کامپوزیت های پیچیده‌ای مثل حذف حرفه‌ای و تمیز پردهٔ سبز و... از نیوک استفاده می‌کنند.
    موفق باشید.
    ??? ??????? ???
    ?? ????? ??? ?? ?????…

.
    .
    ?????? ?????? FX Console V1.0.5 ???? Adobe After Effects:
    http://forum.video-effects.ir/thread...tml#post191532

vahidx360 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    279
    سلام دوستان وقت همگی بخیر
    طبق توضیح دوستان نرم افزارهای کامپوزیت مثل خیلی از نرم افزارهای دیگه به دو دسته Node Base و Layer Base تقسیم میشن.
    ظاهر نرم افزارهای نود بیس مقداری پیچیده و مخوف به نظر میاد اما در عمل اصلا اینطوری نیست و البته این نکته رو هم باید بگم که برای افرادی که از نرم افزارهای لیر بیس (مثل خودم) وارد میشن این ظاهر ترسناک بیشتر تاثیر داره چون پیش زمینه لایه ای با این روش نود بیس تقریبا هیچ نقطه مشترکی ندارن و این مقداری سخت تر میکنه یادگیری رو که البته برای کسیکه میخواد یاد بگیره مسئله ای نداره و با کمی تلاش بیشتر امکان پذیره.
    درباره کارکرد نرم افزارها در پایپ لاین جهانی و کمپانی هایی که کارشون Big Production (تولیدات عظیم و سنگین) هست طبق روال چندین ساله شون روی نرم افزارهای نود بیس تمکز دارن و تا جایی که اطلاع دارم از Nuke استفاده میکنن برای کامپوزیت انیمیشن و ویژوال افکت، اما شاید در پایپ لاین بعضی شرکت ها خیلی کوتاه از افترافکت برای جلوه های ویژه استفاده بشه اما تمرکز کمپانی های بزرگ جلوه های ویژه روی Nuke isj بعض هاشونم Fusion.
    تخصص اصلی افترافکت موشن گرافیک هست که تو این زمینه در هالیوود هم خیلی ازش استفاده شده و خیلی از اینترفیس های دیجیتال Sci-fi فیلم ها با افترافکت کار شده، افترافکت یه نرم افزار تخصصی موشن گرافیکه که رقیب خاصی تو این زمینه نداره و بسیار قدرتمنده به این نرم افزار بعده ها ابزار های کامپوزیت جلوه های ویژه هم اضافه شده اما به دلایل مختلف ضعیف تر از نرم افزارهای نود بیس هست:
    1- سنگینی خود نرم افزار نسبت به نرم افزارهای نود بیس
    2- ابزار ضعیف تر در بعضی موارد (برای مثال کروماکی و سیستم رنگ در نوک تخصصی و بسیار با جزئیات هست اما در افترافکت به این دقت نیست)
    3- یکی از قابلیت های نرم افزار های نود بیس ماژولار بودنشون هست که با تغییر یک قسمت به قسمت های دیگه آسیب نمیرسه و از این جهت سهولت و سرعت کار بالا میره
    4- ارتباط قوی با نرم افزارهای 3D و ارتباط درست خود محیط 3D نوک با بقیه پلاگین ها برای مثال ما در افترافکت زمانیکه میخوایم یه لایه Solid 3D رو با پلاگین المنت ترکیب کنیم چون محیط 3D افتر با المنت ارتباطی با هم ندارن باید شما یک مت از لایه المنت درست کنید بعدش دو لایه رو با هم ترکیب کنید که این خودش تقریبا دو برابر سنگین میکنه پروژه تون رو در حالی که همین کار در نوک به خاطر ارتباط اکثر پلاگین ها با محیط 3D نیاز نیست انجام بشه و اتوماتیک با هم ترکیب میشن .
    5-Camera Tracking در افترافکت در برابر Nuke تقریبا نه درهمه مواقع اما در اکثر موارد یه شوخی به نظر میاد چون پارالکس و عمق ضعیف و غیر صحیحی که داره افترافکت برای کارهای پیچیده و سنگین مناسب نیست.
    6-Deep Compositing که درباره اش توصیه میکنم سرچ کنید و درباره اش بخونید که تکنیک خیلی خوبیه و کارآمده که افتر قابلیت شو نداره

vahidx360 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    279
    با تمام این نکاتی که گفتم خودم از افترافکت استفاده میکنم و خیلی از کارهامو راه میندازه و بستگی به نیازهاتون داره کلا تو سیستم نود بیس شما ذهنتون خلاق تر میشه چون بعضی از ابزارها که تو افترافکت راحت و سریع به عنوان ابزار یا پلاگین در اختیارتونه تو نوک ندارید و باید تلفیقی بسازید و باهاش کار کنید.
    این نکاتی که بنده گفتم بیشتر برای کارهای بزرگ و کمپانی های بزرگ بود اگر موشن گرافیک یا موزیک ویدیو کار میکنید که افترافکت بهترین گزینه ست برای کارهای سینمایی و سریال هم خودم باهاش خیلی دقیق کار میکنم اما آینده شرکت ها تو کشورمون هم داره به سمت نود بیس ها حرکت میکنه و کمتر از افترافکت در ویژوال افکت داره استفاده میشه پس به نظر من اگر آینده کاری رو هم میخواید محاسبه کنید نوک رو در کنار افترفکت ادامه بدید تا برای شرایط کاری آینده آماده باشید و اگر خارج از کشور هم خواستید فعالیت کنید بتونید در کمپانی های بزرگی برای خودتون جایگاهی پیدا کنید. موفق باشید

کلمات کلیدی این موضوع