برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

مشاهده : 3738 , پاسخ ها : 15
موضوع: خرید سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081

Lightbulb خرید سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

سلام دوستان

من چند وقتیه قصد خرید سیستم واسه رندرینگ و کارهای گرافیکی از جمله کار با نرم افزارهایی مثل افترافکت، پریمیر، فتوشاپ، ادیوس و... رو دارم. از یه طرف فعلا بودجه و کارم در حدی نیست که بخوام سیستم مخصوص واسه این کار بگیرم (از نظر کارت گرافیک‌های Quadro و سی پی یوهای Xeon میگم) و از طرف دیگه میخوام یه سیستم بهمینه، مچ از نظر قطعات و با بالاترین راندمان رو واسه کارم انتخاب کنم. متاسفانه اکثر کسانی که تو شهر ما مشهد واسه اسمبل سیستم مشاوره میدن، همینجوری از رو اعداد و ارقام حرف میزنن بدون اینکه بدونن مثلا نرم افزار افترافکت برای رندرینگ به چه فاکتورهای مهمی احتیاج داره.
    به همین دلایل دوست دارم شما که حرفه‌ای هستید و کارتون سروکله زدن با همین نرم افزارهاست، از تجربیات و حرفه خوردتون به من مشاوره بدید.
    در مرحله اول خودم با توجه به بودجم (چیزی حدود 6 میلیون تومان واسه کیس) یک لیست آماده کردم که پایین ریزش رو مینویسم و از شما خواهش دارم نظرتون رو در موردش بگید و اگر فکر میکنید قطعه‌ای رو باید عوض کنم یا کم و زیاد کنم و ... ، ممنون میشم دقیق توضیح بدید چه قطعه ای و چرا؟

M.B: ASUS Z170 Maximus VIII Hero 840/000 T
    CPU: Intel Core i7-6700K 1/180/000 T
    GPU: EVGA SC 750Ti 2GB 560/000 T
    RAM: Adata XPG Z1 DDR4 16GB 2133 2x8 850/000 T
    HDD: WD Caviar Black 2 TB 440/000 T
    PW: Green GP1050B-OC+ Platinum 570/000 T
    CAS: Green X7 Cougar Black 415/000 T
    Water Cooler: Enermax LIQTECH240-HP Water 415/000 T

*خب دوستان اینا چیزایی بود که من انتخاب کردم. البته لازمه بگم که پاور و خنک کننده سی پی یو رو صرفا به خاطر بازدهی خوبشون انتخاب کردم. اگر فکر میکنید نیاز نیست. اینم بهم بگید لطفا که با چی عوضشون کنم.

**در مورد رم‌ها هم بگم که اول انتخابم:
    GSkill Ripjaws 4 4X8=32GB 3400MHZ CL:16 1/365/000T بود اما به خاطر اینکه فهمیدم سی پی یو های i7-6700K از رم DDR4 با فرکانس بیشتر از 2133MHZ پشتیبانی نمیکنه، مجبور شدم اون مدلی که توی لیست هست رو انتخاب کنم.

***در مورد کارت گرافیک هم چون به نظرم امد این مدل مناسبه هم از نظر قیمتی و هم کارایی، اون رو انتخاب کردم. تو این مورد هم اگر گزینه مناسب تری به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

در کل اگر فکر میکنید این سیستم خوب نیست یا هرچیز دیگه ای و یا با بودجه پایین تر از این میشه اسمبل بهتری داشت، لطفا بهم بگید. اصلا مشکلی نداره حتی اگر بگید همه قطعات رو باید عوض کنم. من تنها چیزی که واسم اهمیت داره مچ بودن قطعات با هم و بازدهی بالاست.

خیلی ممنونم از توجهتون
    در ضمن نمیدونستم این پست رو کجا باید بذارم به خاطر همین تو این بخش گذاشتمش.
    ویرایش توسط AZERILA : 09-17-15 در ساعت 20:57

salmanm آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20476
    سلام به نظر من این cpu ضعیفه چهار هسته واقعی داره دو تا مجازی به نظر من این CPU Intel Core™ i7-5820K Processor که قیمتش 1500000 رو انتخاب كني بهتره.
    یک رم دیگه هست 16 گیگه چهار کانالست از این رمی که شما انتخاب کردی قوی تره وقیمتش 600000 تومنه.

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    نقل قول نوشته اصلی توسط salmanm نمایش پست ها
    سلام به نظر من این cpu ضعیفه چهار هسته واقعی داره دو تا مجازی به نظر من این CPU Intel Core™ i7-5820K Processor که قیمتش 1500000 رو انتخاب كني بهتره.
    یک رم دیگه هست 16 گیگه چهار کانالست از این رمی که شما انتخاب کردی قوی تره وقیمتش 600000 تومنه.
    ممنونم. خب من اگر بخوام سی پی یو رو عوض کنم باید مین برد رو هم عوض کنم. مین چی پیشنهاد میدید برای این سی پی یو ؟

salmanm آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20476
    نقل قول نوشته اصلی توسط AZERILA نمایش پست ها
    ممنونم. خب من اگر بخوام سی پی یو رو عوض کنم باید مین برد رو هم عوض کنم. مین چی پیشنهاد میدید برای این سی پی یو ؟
    یک مادربرد هستش MotherBoard Gigabyte GA-X99-UD5 WIFI این مادربرد نسبتا خوبه و قیمتش هم 1125000 تومنه

salmanm آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20476
    من خودم احتمالا یک سیستم ببندم . یک لیست خوب دارم اگه تونستم براتون میفرستم و کل قیمت حدود پنج میلیون در میاد که یک هارد ssd 256 هم داره

سلام

من چند وقت پیش قصد خرید سیستم با مشخصات بالا داشتم ، تو انجمن مطرح کردم و مشاوره ها و نکاته بسیار خوبی مطرح شد . بفرمایید:

مشاوه اسمبل pc با 4 بودجه !

این چیزی هست که من جمع کردم . البته بدون SSD !!

خیلی خیلی راضی هستم

موفق باشید...

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

salmanm آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20476
    یک هارد ssd خیلی مفیده.باید روی هارد ssd ویندوز و نرم افزار رو نصب کنین تا متوجه تغییر سرعت بشین.اگه ویندوزتون روی ssd نصب باشه ویندوز تو 3ثانیه میاد بالا.

نقل قول نوشته اصلی توسط salmanm نمایش پست ها
    یک هارد ssd خیلی مفیده.باید روی هارد ssd ویندوز و نرم افزار رو نصب کنین تا متوجه تغییر سرعت بشین.اگه ویندوزتون روی ssd نصب باشه ویندوز تو 3ثانیه میاد بالا.
    کاملا درسته.

ان شاءالله اگر بشه میخوام هارد ssd و ویندوز 10 نهایی تر و element 3d v2.2 و... رو یکجا نصب کنم که دیگه کامپیوتر از این رو به اون رو تر بشه

چون به قول شما ssd چقدر سرعت بوت و... رو افزایش میده ! حالا اگر با نصب ویندوز 10 که سرعت بو رو افزایش میده و.. همراه بشه میترکونه

در پناه حق...

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    نقل قول نوشته اصلی توسط King Arc s نمایش پست ها
    کاملا درسته.

ان شاءالله اگر بشه میخوام هارد ssd و ویندوز 10 نهایی تر و element 3d v2.2 و... رو یکجا نصب کنم که دیگه کامپیوتر از این رو به اون رو تر بشه

چون به قول شما ssd چقدر سرعت بوت و... رو افزایش میده ! حالا اگر با نصب ویندوز 10 که سرعت بو رو افزایش میده و.. همراه بشه میترکونه

در پناه حق...
    به نظرم امد یه نکته رو بهتون بگم. ویندوز 10 سرعت بوت پایین تری نسبت به ویندوز 8 و حتی 7 داره!

چون من خودم دارم از ویندوز 10 استفاده میکنم گفتم بهتون بگم. اما سرعت خاموش شدنش به نظر از همه ویندوز ها بالاتره.
    البته نسبت به ویندوز 8 یا 8.1 پایداری بیشتری داره.

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    نقل قول نوشته اصلی توسط King Arc s نمایش پست ها
    سلام

من چند وقت پیش قصد خرید سیستم با مشخصات بالا داشتم ، تو انجمن مطرح کردم و مشاوره ها و نکاته بسیار خوبی مطرح شد . بفرمایید:

مشاوه اسمبل pc با 4 بودجه !

این چیزی هست که من جمع کردم . البته بدون SSD !!

خیلی خیلی راضی هستم

موفق باشید...
    اینطور که من متوجه شدم شما الان این سیستم رو خریداری کردید. میشه بگید آیا سیستم رو اورکلاک هم کردید یا نه؟
    امکانش هست من براتون یه پروژه افترافکت بفرستم. برام رندر بگیرید ببینید چقدر طول میکشه زمان رندرش؟ بعد به من بگید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع