برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

مشاهده : 9002 , پاسخ ها : 20
موضوع: قدرت اسلوموشن در دوربین های dslr

قدرت اسلوموشن در دوربین های dslr

سلام دوستان عزیز
    با توجه به اینکه بحث فیلمبرداری با دوربین های DSLR خیلی در حال گسترشه و تقریبا 75% کلیپ های در حال پخش با این نوع از دوربین ها در برند های مختلف (Canon ..Nikon...Sony ..Panasonic &......) ساخته میشن ؛
    اگر اهل موزیک ویدیو باشید و این حرفه و هنر رو دنبال کنید متوجه میشید که بالای 70% از موزیک ویدیو های در حال ساخت و در حال پخش از تکنیک اسلوموشن استفاده میکنن و تقریبا داره روز به روز استفاده از این تکنیک در حالت های مختلف بیشتر میشه و به نظرم خیلی سخت از مد میفته ....
    یه توضیح کوچیک در مورد شرایط استفاده از این تکنیک بدم و برم سر اصل مطلب..
    برای هرچه بهتر اجرا شدن این تکنیک باید این رو دونست که دوربین شما باید این قدرت رو داشته باشه و فریم ریت بالایی داشته باشه ..در دوربین های DSLR فریم ریت ها از 24 شروع میشه که فریم ریت اکثر سینما گران هست و به فریم سینماتیک معروفه ./ و 25 و 29 و 30 و 50 و60 هستند که در بعضی از DSLR های این ارقام به 96 هم میرسه (panasonic GH4)
    شرایط نوری خوب و اسپید شاتر هم خیلی خیلی مهمه که در مباحث بعدی در موردشون بیشتر توضیح میدم ...

اصل مطلب :از دوستان عزیز خواهشمندم که با دوربین هایی که دارند .. حدالمقدور DSLR باشه .. برای ما در بهترین شرایط نوری و فریم 1 پلان کوتاه ضبط کنند و توی نرم افزار هایی که مسلط هستند اون پلان رو تا جایی که ممکنه ( طوری باشه که خدشه ایی در کیفیت تصویر وارد نشه و اصطلاح خودمونی تر اینه که لبه نزنه ) تصویر رو اسلو کنند و برای ما آپ کنن تا در موردش به بحث بپردازیم ...( حتما تنظیمات رو هم ذکر کنید ..بیت ریت ..فریم ریت ..اسپید شاتر ..ایزو. و اندازه تصویر گرفته شده (1080 یا 720 )

برای اولین تست .. بنده یک پلان با سرعت نرمال گرفتم که بعد از ضبط سرعت اون رو در افترافکت به 70% سرعت اولیه رسوندم و در جایی که میخواستم سرعت رو به 5% سرعت اولیه رسوندم که به خوبی و روانی کامل بدون افت کیفیت و لبه این کار رو انجام داد و این دوربین تونست از امتحان خودش سربلند بیرون بیاد
    دوربین استفاده شده NIKON D5300 ..فیلم برداری بر روی دست ( یکمی لرزش داشت ) ( فقط بخاطر اینکه این شات و ادیت سرعتش بر میگرده به چندماه پیش هیچ کدوم از اطلاعاتش در خاطرم نیست و فقط تصویر اسلو شده رو موجود داشتم که براتون میذارم )(1080P..60f)
    حجم و اندازه رو کم کردم و 16 مگابایت شده
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...f7962461b00c32

منتظر تصاویرتون هستیم
    ویرایش توسط vahid980090 : 12-07-14 در ساعت 22:40

سلام
    بسیار فیلم جالبی بود...خیلی خوب بود، شبیه اسلوموشن های جام جهانی فوتبال شده بود
    یه سوال دارم، با گوشی موبایل هم میشه اینطور فیلم گرفت؟ اصلا قدرتشو دارن؟
    گوشی من 60f میگره ولی وقتی سرعتشو با نرم افزار پخش KMpalyer کم میکنم کیفیت خیلی میاد پایین. میخوام بدونم مشکل از روش کم کردن سرعت هست یا کیفیت فیلمبرداری گوشی؟
    با تشکر

وحید از ریختن قطره آب هم تصویر بگیر بذار تا قدرتش معلوم بشه
    این حرکت با دوربین dslr معمولی هم انجام میشه
    ???? ???? ?? ?? ???? ?? ?????? ? ???? ????? ??? . *????? ????*

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadleymer نمایش پست ها
    سلام
    بسیار فیلم جالبی بود...خیلی خوب بود، شبیه اسلوموشن های جام جهانی فوتبال شده بود
    یه سوال دارم، با گوشی موبایل هم میشه اینطور فیلم گرفت؟ اصلا قدرتشو دارن؟
    گوشی من 60f میگره ولی وقتی سرعتشو با نرم افزار پخش KMpalyer کم میکنم کیفیت خیلی میاد پایین. میخوام بدونم مشکل از روش کم کردن سرعت هست یا کیفیت فیلمبرداری گوشی؟
    با تشکر
    سلام
    فدات ممنونم بابت حسن نظرت
    واقعیت اینه که من تا به حال سعی نکردم که فیلمی که با گوشی میگیرم رو اسلو کنم .
    ازش هم نباید انتظار کیفیت رو داشت چون سنسور خیلی ریزی دارن در مقابل سنسورهای سیموس

نقل قول نوشته اصلی توسط یاشار ابراهیمی نمایش پست ها
    وحید از ریختن قطره آب هم تصویر بگیر بذار تا قدرتش معلوم بشه
    این حرکت با دوربین dslr معمولی هم انجام میشه
    سلام
    روز پنجشنبه یه تصویر برداری کوچولو داریم ..به احتمال زیاد اون روز واست ریکورد کنم و شب اینجا قرار بدم ..بابت تاخیر هم ببخش .افتادیم توی امتحانات و زیاد نمیتونم به متفرغه جااااااات فکر کنم خخخخخخ یاد سبزیجات افتادم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid980090 نمایش پست ها
    سلام
    روز پنجشنبه یه تصویر برداری کوچولو داریم ..به احتمال زیاد اون روز واست ریکورد کنم و شب اینجا قرار بدم ..بابت تاخیر هم ببخش .افتادیم توی امتحانات و زیاد نمیتونم به متفرغه جااااااات فکر کنم خخخخخخ یاد سبزیجات افتادم ...
    مگه میخوای آپولو هوا کنی؟
    یه نور بده به سقف یه تصویر تست هم ضبط کن تموم بشه دیگه
    .
    خوبه نمیخوای مثل ما حرفه ای کار کنی

مگه میخوای آپولو هوا کنی؟
    یه نور بده به سقف یه تصویر تست هم ضبط کن تموم بشه دیگه
    .
    خوبه نمیخوای مثل ما حرفه ای کار کنی
    دوست عزیز ادبیاتت رو درست کن
    این چندمین باره که نوشته های من و یا پست منو با این ادبیات زننده جواب میدی
    شما حرفه ایی باشی اخلاقت آماتوره
    یه جا گفتی یه نمونه بده ببینیم
    الانم میگی مگه میخوای آپلود فضا کنی
    شما طوری رفتار میکنید که انگار بنده یا دیگر دوستان وظییفمونه که برای شما کاری رو که میخواید انجام بدیم .
    یکمی نرم تر برخورد کنید

تجهیزات و دوربین های من توی محل کارمه و عرض کردم روز پنجشنه در صورت امکان براتون نمونه رو قرار میدم

بعدا وقت کردی یه رزومه کاری در اختیارمون قرار بده ببینیم در چه سطحی تشریف دارید که مثل خودتون باهاتون برخورد کنیم

دوست عزیز ادبیاتت رو درست کن
    این چندمین باره که نوشته های من و یا پست منو با این ادبیات زننده جواب میدی
    شما حرفه ایی باشی اخلاقت آماتوره
    یه جا گفتی یه نمونه بده ببینیم
    الانم میگی مگه میخوای آپلود فضا کنی
    شما طوری رفتار میکنید که انگار بنده یا دیگر دوستان وظییفمونه که برای شما کاری رو که میخواید انجام بدیم .
    یکمی نرم تر برخورد کنید

تجهیزات و دوربین های من توی محل کارمه و عرض کردم روز پنجشنه در صورت امکان براتون نمونه رو قرار میدم

بعدا وقت کردی یه رزومه کاری در اختیارمون قرار بده ببینیم در چه سطحی تشریف دارید که مثل خودتون باهاتون برخورد کنیم
    اولا من اولین باره دارم با شما صحبت میکنم
    دومن من هیچ حرف بدی در کامنتم نمیبینم . پس مشکل از شماست . و من نگفتم شما وظیفتونه
    سوماَ تشریف ببریت تو سایت صدا و سیما خراسان شمالی عوامل رو با سابقه هاشون چک بفرمایین.
    چهارما برای ما زیاد خودتو بالا نگیر از رفتار افراد انجمن میشه فهمید رابطشون باهات زیاد خوب نیست . پس به اخلاق من گیر نده

اولا من اولین باره دارم با شما صحبت میکنم
    دومن من هیچ حرف بدی در کامنتم نمیبینم . پس مشکل از شماست . و من نگفتم شما وظیفتونه
    سوماَ تشریف ببریت تو سایت صدا و سیما خراسان شمالی عوامل رو با سابقه هاشون چک بفرمایین.
    چهارما برای ما زیاد خودتو بالا نگیر از رفتار افراد انجمن میشه فهمید رابطشون باهات زیاد خوب نیست . پس به اخلاق من گیر نده
    ببین آقا کوچولو
    تو هنوز به جایی نرسیدی که واسه من تعیین تکلیف کنی .خب
    رفتار دیگران با منم به خودم مربوطه ..چون منم مثل خودشون با خودشون برخورد کردم و تا اینجا هم که از کسی بدی ایی ندیدم
    پس کاری نکن که خودتو سوار همون آپلو بکنم و بفرستم همونجایی که نباید بری و بدم همون صدا سیماتون از این عروجت تصویر بگیرن
    4 تا کات زدن با ادیوس و این برنامه های مزخرف صدا و سیما نشون میده که جایگاهت کجاس
    من اگه توی کار ازت پایینتر باشم بازم اونقدر بی شخصیت نیستم مثل جنابعالی
    اینقدر اونجا زدن تو سرت که با همون لحن هم اینجا داری با بقیه صحبت میکنی و مشکلی توی رفتارت نمیبینی ...

خواهش میکنم با آخرت باشه که با من دهن به دهن میشی
    من خیلی خیلی آدم شوخ و خوش خنده ایی هستم ولی از حد بگذره منم از همه چیز میگذرم

ببین آقا کوچولو
    تو هنوز به جایی نرسیدی که واسه من تعیین تکلیف کنی .خب
    رفتار دیگران با منم به خودم مربوطه ..چون منم مثل خودشون با خودشون برخورد کردم و تا اینجا هم که از کسی بدی ایی ندیدم
    پس کاری نکن که خودتو سوار همون آپلو بکنم و بفرستم همونجایی که نباید بری و بدم همون صدا سیماتون از این عروجت تصویر بگیرن
    4 تا کات زدن با ادیوس و این برنامه های مزخرف صدا و سیما نشون میده که جایگاهت کجاس
    من اگه توی کار ازت پایینتر باشم بازم اونقدر بی شخصیت نیستم مثل جنابعالی
    اینقدر اونجا زدن تو سرت که با همون لحن هم اینجا داری با بقیه صحبت میکنی و مشکلی توی رفتارت نمیبینی ...

خواهش میکنم با آخرت باشه که با من دهن به دهن میشی
    من خیلی خیلی آدم شوخ و خوش خنده ایی هستم ولی از حد بگذره منم از همه چیز میگذرم
    تورو خدا؟؟ یعنی تو خیلی بزرگی؟اصلا ما کارگر شما
    ما تو سری خور
    دوتا کات با ادیوس هم از شما یاد گرفتیم
    هم من و هم بقیه افراد انجمن شخصیتتم تو کامنتتت دیدیم.
    و ببین عزیزم انسان تو کار حرفه ای (مثلا خودت) باید صبر داشته باشه . زود جوش نیاره.بدوبیراه نگه
    .
    و الان ازت خواهش میکنم منو سوار آپولو کنی بفرستی برم.
    راستی آقای حرفه ای : اول شخصی که داری باهاش حرف میزنی (خودمو نمیگم) رو بشناس و دهنتو باز کن و هرچی دوست داری بگو
    یک درصد احتمال بده کسی اطرافت داره حرفاتو گوش میکنه
    حالا منم میرم همون برنامه مزخرف صدا و سیما رو دوتا کات میزنم تا شماها با اخلاق خوبتون جای پیشرفت داشته باشین (به امید آن روز)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین