برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

مشاهده : 5916 , پاسخ ها : 30
موضوع: نظر بدین - عکاسی من

سلام دوست عزیز به نظرم خیلی دوربین رو جلو بردید تصویرتون کمی دیستوریشن شده. از این به بعد سعی کنید کمی از سوژه فاصله بگیرید و با زوم کادر بندی کنید.

( به نظرم عوض ایراد گیری از همدیگه اگر هم بلد نبودیم سکوت کنیم بهتره.)

یا حق

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزبه عقیده من تنها در مواردی باید از ترکیب عناصر طبیعی و مصنوعی در یک عکس استفاده کرد که تصویر منحصربفردی رو خلق کنه و مطمئن باشیم بقدر کافی تاثیرگذار هست، در غیر اینصورت جنبه منفیش بیشتره. زاویه استقرار دوربین رو هم زیاد نمی پسندم، البته جسارت نباشه، بنده خودم هم همچین عکاس ماهری نیستم. اما به نظرم نقدی که طرف رو وادار به تکاپو کنه و به پیشرفت بیشتر منجر بشه همیشه مفیده.ارادت
    سلام دوست عزیزفرمایش شما درسته اما باید بگم که رشتهی من عکاسی نیست و این یه ذره خلاقیت رو هم خودم بدست آوردمش و جایی یاد نگرفتمبه طور مثال من واقعا ترکیب بندی عناصر طبیعی و مصنوعی رو بلد نیستم! اگه توی عکسم رعایت نکردم ببخشید.
    ???? ?? ??? ??????? ?? ???? ?? ????
    ???? ?? ??? ??? ?? ???? ?? ?????????????
    ??????????? ???? ?????? ?? ???? ?????
    ????? ?? ?? ? ???????????? ?? ???? ?? ????

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze hoseini نمایش پست ها
    والا من در حد راهنمایی تو عکاسی نیستم..چون فقد واحداشو پاس کردمو ازش بیزار...اما حتمن میگردم براتون اسم عکاسایی که به این شیوه مثه عکس شما کار میکنن رو پیدا میکنم و بهتون میدم...دیدن کاراشون خالی از لطف نیس

برام نهایت افتخاره
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze hoseini نمایش پست ها
    نه نمیشه متاسفانه دوروغ چرا..سرچ نمیکنم که..باید تو جزوه های عکاسیمو بگردم..اسمشو اونجا نوشتم
    نه بابا حیات وحش نیس خیالتون راحت..اصن کاری به داربست و اینا ندارم من کلا گفتم شاید مثه هم باشه سبکاتون..منو یاد اون عکسا انداخت...یکم سرم شلوغه اما حتمن اسم این عکاس رو پیدا میکنم و تو همین پست میذارم براتون

منتظریم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdianco نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به نظرم خیلی دوربین رو جلو بردید تصویرتون کمی دیستوریشن شده. از این به بعد سعی کنید کمی از سوژه فاصله بگیرید و با زوم کادر بندی کنید.

( به نظرم عوض ایراد گیری از همدیگه اگر هم بلد نبودیم سکوت کنیم بهتره.)

یا حق

فرمایش شما صحیح
    اما دوربین Galaxy Gio چون زوم اپتیکال نداره، به همین خاطر اگه زوم کنم از زوم دیجیتال استفاده میکنه که باعث میشه کیفیت تصویر کاهش پیدا کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhanifeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزفرمایش شما درسته اما باید بگم که رشتهی من عکاسی نیست و این یه ذره خلاقیت رو هم خودم بدست آوردمش و جایی یاد نگرفتمبه طور مثال من واقعا ترکیب بندی عناصر طبیعی و مصنوعی رو بلد نیستم! اگه توی عکسم رعایت نکردم ببخشید.
    خواهش می کنم دوست من، خود بنده هم در زمینه عکاسی مهارت آنچنانی ندارم و حالا حالاها باید از اساتید دیگه فرابگیرم.
    ترکیب بندی عناصر طبیعی و مصنوعی، شاید عنوان دهن پرکنی باشه. ولی همچنین پیچیده و غیرقابل درک نیست. در عکاسی ژانرهای مختلفی وجود داره. مثل عکاسی پرتره، خیابانی، منظره، حیات وحش، صنعتی و تبلیغاتی و ... . در عکاسی حیات وحش تمامی عناصر موجود در کادر، می بایست از عناصر طبیعی تشکیل شده باشه و وجود مصنوعاتی که بشر در ساختشون دخالت داره، مثل دکل برق، خودرو، ساختمان و ... یک ایراد بزرگ محسوب میشه. مثلا اگه بجای اون داربست در عکس شما یه شاخه درخت بود این ایراد وارد نبود. ضمن این که به زیبایی هنری عکس هم به میزان قابل توجهی لطمه میزنه (البته در عکاسی همیشه استثناء وجود داره و مواردی هست که ارزش ساختارشکنی رو داره).
    به کادربندی بیشتر دقت کنید. زاویه ای که اون داربست ایستاده با لبه کناری سمت چپ کادر ایجاد کرده کمی تو ذوق می زنه. سعی کنید عواملی رو که باعث میشه تصویر آماتوری و تفننی به نظر برسه حذف کنید. مطالب بسیاری راجع به آموزش کادربندی وجود داره. سرچ کنید و مطالعه مداوم داشته باشید. سعی کنید اصول رو فرابگیرید.
    احساس می کنم به عکاسی از اشکال هندسی خاص علاقمندید. اگه درسته بفرمائید تا منابعی رو که می شناسم بهتون معرفی کنم.
    ارادت
    ویرایش توسط Rezaei : 07-13-14 در ساعت 15:05

خیلی خوب شده منم با گوشی عکس میگیرم :d اگه من به جای تو بودم یکم گوشی رو به میله گرد نزدیک تر میکردم تا اون فضای پایین تو عکس بیشتر باشه خیلی خوب شده داداش شمالی هستی؟؟ دقیقا کجاش؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست من، خود بنده هم در زمینه عکاسی مهارت آنچنانی ندارم و حالا حالاها باید از اساتید دیگه فرابگیرم.
    ترکیب بندی عناصر طبیعی و مصنوعی، شاید عنوان دهن پرکنی باشه. ولی همچنین پیچیده و غیرقابل درک نیست. در عکاسی ژانرهای مختلفی وجود داره. مثل عکاسی پرتره، خیابانی، منظره، حیات وحش، صنعتی و تبلیغاتی و ... . در عکاسی حیات وحش تمامی عناصر موجود در کادر، می بایست از عناصر طبیعی تشکیل شده باشه و وجود مصنوعاتی که بشر در ساختشون دخالت داره، مثل دکل برق، خودرو، ساختمان و ... یک ایراد بزرگ محسوب میشه. مثلا اگه بجای اون داربست در عکس شما یه شاخه درخت بود این ایراد وارد نبود. ضمن این که به زیبایی هنری عکس هم به میزان قابل توجهی لطمه میزنه (البته در عکاسی همیشه استثناء وجود داره و مواردی هست که ارزش ساختارشکنی رو داره).
    به کادربندی بیشتر دقت کنید. زاویه ای که اون داربست ایستاده با لبه کناری سمت چپ کادر ایجاد کرده کمی تو ذوق می زنه. سعی کنید عواملی رو که باعث میشه تصویر آماتوری و تفننی به نظر برسه حذف کنید. مطالب بسیاری راجع به آموزش کادربندی وجود داره. سرچ کنید و مطالعه مداوم داشته باشید. سعی کنید اصول رو فرابگیرید.
    احساس می کنم به عکاسی از اشکال هندسی خاص علاقمندید. اگه درسته بفرمائید تا منابعی رو که می شناسم بهتون معرفی کنم.
    ارادت
    ی فکر کنه و خوب نگاه ک
    من بیشتر عکاسی از حشرات و حیوانات کوچیک رو دوس دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط aligharagezlou نمایش پست ها
    خیلی خوب شده منم با گوشی عکس میگیرم :d اگه من به جای تو بودم یکم گوشی رو به میله گرد نزدیک تر میکردم تا اون فضای پایین تو عکس بیشتر باشه خیلی خوب شده داداش شمالی هستی؟؟ دقیقا کجاش؟؟
    ممنون

من اهل تبریزم
    فکر کنم تو قسمت مشخصات فردی وارد کردم

alimohammad1992 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    8366
    با سلام.
    عکس خوبی گرفتی... از عیب هاش هم که دوستان گفتن میگذریم..
    از اینکه علاقه داری به عکاسی خوشحالم... و امیدوارم موفق باشی...
    فقط یه توصیه ی دوستانه بهت می کنم... سعی کن حداقل یه دوربین کانن آ1400 هم که شده بخری قیمتش حدود 140-150 هزار تومن بیشتر نیست امام هم واسه فیلم و هم واسه عکس خوبه... باهاش راحت تری...
    بالاخره هر کاری کنی.. گوشی نمی تونه مثل دوربین باشه...
    در ضمن سعی کن با مطالعه دامنه ی دانش عکاسی و تصویر خودت رو ارتقا بدی...
    به امید موفقیت روز افزون..

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع